ایران ترجمه – مرجع مقالات ترجمه شده دانشگاهی ایران

تاثیر کنترلر DSP بر روی عملکرد درایو AC بدون جاروبک مغناطیسی دائمی در مد شار تضعیف شده

تاثیر کنترلر DSP بر روی عملکرد درایو AC بدون جاروبک مغناطیسی دائمی در مد شار تضعیف شده

تاثیر کنترلر DSP بر روی عملکرد درایو AC بدون جاروبک مغناطیسی دائمی در مد شار تضعیف شده  – ایران ترجمه – Irantarjomeh

 

 

مقالات ترجمه شده آماده گروه برق – الکترونیک

مقالات ترجمه شده آماده کل گروه های دانشگاهی

مقالات رایگان

مطالعه ۲۰ الی ۱۰۰% رایگان مقالات ترجمه شده

۱- قابلیت مطالعه رایگان ۲۰ الی ۱۰۰ درصدی مقالات ۲- قابلیت سفارش فایل های این ترجمه با قیمتی مناسب مشتمل بر ۳ فایل: pdf انگیسی و فارسی مقاله همراه با msword فارسی -- تذکر: برای استفاده گسترده تر کاربران گرامی از مقالات آماده ترجمه شده، قیمت خرید این مقالات بسیار کمتر از قیمت سفارش ترجمه می باشد.  

چگونگی سفارش

الف – پرداخت وجه بحساب وب سایت ایران ترجمه (شماره حساب) ب- اطلاع جزئیات به ایمیل irantarjomeh@gmail.com شامل: مبلغ پرداختی – شماره فیش / ارجاع و تاریخ پرداخت – مقاله مورد نظر -- مقالات آماده سفارش داده شده عرفا در زمان اندک یا حداکثر ظرف مدت چند ساعت به ایمیل شما ارسال خواهند شد. در صورت نیاز فوری از طریق اس ام اس اطلاع دهید.

مقالات ترجمه شده آماده گروه برق - الکترونیک - ایران ترجمه - Irantarjomeh

شماره
۵
کد مقاله
ELC05
مترجم
گروه مترجمین ایران ترجمه – irantarjomeh
نام فارسی
تاثیر کنترلر DSP بر روی عملکرد درایو AC بدون جاروبک مغناطیسی دائمی در مد شار تضعیف شده
نام انگلیسی
Influence of DSP controller on performance of a permanent magnet brushless AC drive in flux-weakening mode
تعداد صفحه به فارسی
۲۳
تعداد صفحه به انگلیسی
۷
کلمات کلیدی به فارسی
درایو بدون جاروبک، DSP، ماشین الکتریکی، تضعیف شار، نوسان، کوانتش – کوانتایی
کلمات کلیدی به انگلیسی
Brushless drive, DSP, Electrical machine, Flux-weakening, Oscillation, Quantisation
مرجع به فارسی
ژورنال علوم دانشگاه زیجیانگ
دپارتمان مهندسی برق و الکترونیک
مرجع به انگلیسی
Department of Electronic & Electrical Engineering, University of Sheffield
قیمت به تومان
۱۰۰۰۰
سال
۲۰۰۴
کشور
چین
تاثیر کنترلر DSP  بر روی عملکرد درایو AC بدون جاروبک مغناطیسی دائمی در مد شار تضعیف شده
 
ژورنال علوم دانشگاه زیجیانگ
دپارتمان مهندسی برق و الکترونیک
 ۲۰۰۵
 
خلاصه : عملکرد تضعیف ـ شار یک درایو AC بدون جاروبک مغناطیسی دائمی با استفاده از کنترلرهای DSP  ممیز اعشار و ممیز ثابت مورد بررسی قرار گرفت. یک نوسان جریان قابل ملاحظه، در این درایو به هنگام کار با سرعت بالا در مد شار تضعیف شده با DSP ممیز ثابت  مشاهده گردید. بررسیها نشان داد که علت این امر بواسطه کمپنزاسیون آنلاین افت ولتاژ مقاومت سیم پیچ و خطاهای کوانتشی مرتبط با معماری ممیز ثابت DSP می‌باشد. یک جدول مراجعه‌ای ساده جهت حذف نوسان و بدست آوری توانایی تضعیف‌ـ شار تعمیم یافته پیشنهاد شده است.
کلمات کلیدی: درایو بدون جاروبک، DSP، ماشین الکتریکی، تضعیف شار، نوسان، کوانتش – کوانتایی
مقدمه
برای کاربردهایی نظیر درایوهای کششی و محوری به موتورهای AC بدون جاروبک مغناطیسی دائمی (BLAC) که بتوانند در دو حالت گشتاور پایدار و تضعیف ـ شار کار نمایند نیاز می‌باشد. عملکرد درایو BLAC با ممیز اعشار  (TMS320C31) و ممیز ثابت (TMS320F240– دارای طول کلمه ۱۶ بیتی) کنترلر بر مبنای DSP مورد بررسی قرار گرفت. به هنگامی که درایو در مد تضعیف – شار و کمپنزاسیون آنلاین افت ولتاژ مقاومت سیم پیچ کار می‌نمود، نوسان جریان قابل ملاحظه‌ای  با  کنترلر بر مبنای-DSP ممیز ثابت مشاهده گردید. شکل ۱a نشان دهنده کنترل d- و محورq جریانهای I*d و I*q  (ستاره = مقادیر کنترلی طرح شده) که نتیجه سیستم کنترل برمبنای-DSP ممیز ثابت، برای موتور BLAC که پارامترهای آن در جدول ۱ نشان داده شده است و نیروی برق وارانی موجی شکل آن در شکل ۲ نشان داده شده است می‌باشد. می‌توان دید که I*d و I*q دارای تفاوت بین مقادیر بالا و پایین در حدود ۲ ms می‌باشند. در نتیجه، فاز کنترل جریان i*a   نشات گرفته از  I*d و I*q  از طریق تبدیل dq – به – abc ، جدا شده از سینوس بوده، در حالیکه دامنه فاز اصلی جریان ia  نیز همچنین متفاوت می‌باشد. در مقابل، با نقطه ممیز اعشار سیستم کنترل بر مبنایDSP،  I*d   و  I*q  ثابت بوده و، از اینرو، a  بصورت سینوسی دارای گوناگونی زمانی بوده و همچنین دارای دامنه ثابت همانگونه که در شکل ۱b نشان داده شده است می‌باشد. الگوریتمهای کنترلی برای هر دو سیستم یکسان می‌باشند. نویسندگان این مقاله مبدا جریان مشاهده شده نوسان را مورد بررسی قرار داده و یک راه حل ساده و کارا را برای مسئله ارائه داده‌اند.
تاثیر مقاومت سیم پیچی بر عملکرد تضعیف‌ ـ شار
حالت ثابت معادلات ولتاژ محور d-q برای موتور BLAC بشرح ذیل می‌باشد:
سیستم درایو
شکل ۴ نشان دهنده شماتیک درایو موتور BLAC کنترل – بردار می‌باشد. گشتاور و شار چاک یا شکاف هوایی با کنترل اجزای جریان I*d  و  I*q  دارای گوناگونی بوده، که به جریانهای فاز کنترل I*a  ،  I*b  و  I*c  برحسب موقعیت روتور آنی  که از یک کد کننده بدست آمده، تبدیل می‌شوند. یک پسماند مغناطیسی مبدل کنترل – جریان  دقت زیاد کنترل جریان را مهیا می‌نماید. کنترل جریان I*T که از رگولاتور سرعت نوع-PI مشخص می‌گردد، به ترکیبات محور d و q تجزیه می‌گردد، یعنی  I*d و I*q ، بترتیب ، برحسب پروفیلهای جریان مطلوب برای حداکثر گشتاور معادلات   (۷)  و (۸). فلوچارت الگوریتم کنترل تضعیف- شار که دارای همکاری با کمپنزاسیون افت ولتاژ مقاوم آنلاین می‌باشد در شکل ۵ نشان داده شده است.
عملکرد با کنترلرهای  DSP  ممیز اعشار و ممیز ثابت
در یک DSP ممیز ثابت کلیه ورودیها، خروجیها و نتایج میانگین بصورت اعداد ممیز ثابت با طول کلمه مشخص معرفی می‌شوند.  به منظور بدست آوردن بیشترین میزان دقت، یک مدل واحد مورد استفاده قرار گرفت. این استفاده بگونه‌ای بود که پارامترها در داخل یک محدوده باریکی از اعداد که برای فرمت ممیز ثابت مناسب می‌باشد باقی می‌مانند. بنابراین، هر مقدار در الگوریتم کنترل در قیاس با ارزش مرجع بیان می‌گردد. پس از آن، با توجه به محدوده دینامیک، دقت و توانایی پردازش TMS320C240 DSP، فرمت عددی Q(4,12) بکار گرفته می‌شود که در آن آخرین ۱۲ بیت به بخشهای کسری و ۴ بیت اول به بخش صحیح  اعداد حقیقی اختصاص داده می‌شوند.
نتیجه گیری
علت نوسانات جریان در یک درایو AC بدون جاروبک مغناطیسی دائمی به هنگام بکار بردن کنترلر بر مبنای DSP ممیز ثابت مورد بررسی قرار گرفت. با استفاده از دیدگاه جدول مراجعه‌ای ساده، تاثیر خطاهای کوانتشی که باعث DSP ممیز ثابت و کمپنزاسیون افت ولتاژ مقاوم آنلاین می‌گردد حذف گردیده و عملکرد تضعیف ـ شار ارتقا یافته است.
لطفا به جای کپی مقالات با خرید آنها به قیمتی بسیار متناسب مشخص شده ما را در ارانه هر چه بیشتر مقالات و مضامین ترجمه شده علمی و بهبود محتویات سایت ایران ترجمه یاری دهید.
تماس با ما

اکنون آفلاین هستیم، اما امکان ارسال ایمیل وجود دارد.

به سیستم پشتیبانی سایت ایران ترجمه خوش آمدید.