ایران ترجمه – مرجع مقالات ترجمه شده دانشگاهی ایران

تشریح شادی

تشریح شادی

تشریح شادی – ایران ترجمه – Irantarjomeh

 

مقالات ترجمه شده آماده گروه علوم اجتماعی
مقالات ترجمه شده آماده کل گروه های دانشگاهی

مقالات رایگان

مطالعه ۲۰ الی ۱۰۰% رایگان مقالات ترجمه شده

۱- قابلیت مطالعه رایگان ۲۰ الی ۱۰۰ درصدی مقالات ۲- قابلیت سفارش فایل های این ترجمه با قیمتی مناسب مشتمل بر ۳ فایل: pdf انگیسی و فارسی مقاله همراه با msword فارسی -- تذکر: برای استفاده گسترده تر کاربران گرامی از مقالات آماده ترجمه شده، قیمت خرید این مقالات بسیار کمتر از قیمت سفارش ترجمه می باشد.  

چگونگی سفارش

الف – پرداخت وجه بحساب وب سایت ایران ترجمه (شماره حساب) ب- اطلاع جزئیات به ایمیل irantarjomeh@gmail.com شامل: مبلغ پرداختی – شماره فیش / ارجاع و تاریخ پرداخت – مقاله مورد نظر -- مقالات آماده سفارش داده شده عرفا در زمان اندک یا حداکثر ظرف مدت چند ساعت به ایمیل شما ارسال خواهند شد. در صورت نیاز فوری از طریق اس ام اس اطلاع دهید.

قیمت

قیمت این مقاله: ۱۵۰۰۰ تومان (ایران ترجمه - irantarjomeh)

توضیح

بخش زیادی از این مقاله بصورت رایگان ذیلا قابل مطالعه می باشد.

مقالات ترجمه شده علوم اجتماعی - ایران ترجمه - irantarjomeh
شماره
۱۳
کد مقاله
SOC13
مترجم
گروه مترجمین ایران ترجمه – irantarjomeh
نام فارسی
تشریح شادی
نام انگلیسی
Explaining happiness
تعداد صفحه به فارسی
۳۵
تعداد صفحه به انگلیسی
۸
کلمات کلیدی به فارسی
تشریح شادی
کلمات کلیدی به انگلیسی
Explaining happiness
مرجع به فارسی
دپارتمان علوم اقتصاد، دانشگاه Southern California ، لس آنجلس
مرجع به انگلیسی
Department of Economics, University of Southern California, Los Angeles
سال
۲۰۰۵
کشور
ایالات متحده
تشریح شادی
دپارتمان علوم اقتصاد، دانشگاه Southern California ، لس آنجلس
داده‌های بررسی اجتماعی در مورد عوامل تعیین کننده شادی به ما چه می‌گویند؟ اول اینکه مدل نقطه تعیین روان شناسان خود بعنوان یک نقطه نامعلوم مد نظر است. وقایع زندگی درحیطه غیر مالی مثل ازدواج، طلاق و معلولیت شدید اثری ماندگار بر پدیده شادی داشته و به سادگی نمی‌توانند یک شخص متوسط را بطور موقت از اوج یا قعر نقطه تعیین شده زندگی بواسطه وجود عوامل ژنتیکی یا وراثتی و همچنین فاکتورهای شخصیتی منحرف سازند. دوم اینکه استنتاج اصلی اقتصاد‌دانها در حیطه مالی که بر این مضمون استوار است که «هرچه بیشتر بهتر» …، بر مبنای تئوری رجحان آشکار استوار بوده، که خود یک تئوری مشکل ساز می‌باشد. افزایش درآمد و بنابر این افزایش کالاهایی که در اختیار فرد قرار دارد،‌ افزایش ماندگار شادی را سبب نمی‌شود و این امر بواسطه اثر منفی آن در بکارگیری و انطباق با شادی و مقایسه اجتماعی این پدیده می‌باشد. نظریه بهتر در زمینه روانشناسی شادی بر این اساس می‌باشد که انطباق و تطبیق اجتماعی این مسئله در حیطه غیر مالی کمتر از حیطه مالی است. چرا که افراد نمی‌توانند این امر را پیش‌بینی نمایند که به چه میزان انطباق و مقایسه اجتماعی این خصیصه، ممکن است سودمندی حاصله از شادی مورد انتظار را در حیطه مسایل مالی تحلیل ‌برد و بر این اساس آنها زمان بیشتری را به اهداف مالی خود اختصاص می‌دهند و اهداف غیر مالی مثل زندگی خانوادگی و سلامت که شادی آنها را کاهش داده و آن را تحت‌الشعاع قرار داده است را نادیده می‌گیرند. بر این اساس لازم است سیاست‌هایی تدبیر شود تا با استفاده از رجحان‌های شخصی بهتر و مشخص شده نسبت به افزایش رفاه فردی واجتماعی اقدام گردد.
بر این اساس در تحقیق جاری عباراتی مثل شادی، سودمندی،‌ بهزیستی،‌ رضایت از زندگی و رفاه انتخاب شده که با خصیصه تغییرپذیری خود بتوانند پاسخ به سوالات مرتبط را فراهم نموده و آنها را مورد ارزیابی قرار دهند، سوالاتی همانند آنچه که از سال ۱۹۷۲ در بررسی اجتماعی عمومی آمریکا (GSS) پرسیده شد: با درنظر گرفتن همه این موارد بگویید این روندها امروزه چگونه به پیش می‌روند- آیا می‌توانید بگویید که شما بسیار خوشحال هستید، نسبتاً خوشحال هستید و یا آنکه خوشحال نیستید؟ در زمینه قابلیت اطمینان، اعتبار و مقایسه پاسخهای داده شده به چنین پرسشهایی یک مقاله اصولی توسعه داده شده است. بر این اساس اجماع کلی آن است که، گرچه این موارد بدون مشکل نیستند، ولی مفهوم دارند و به طور منطبقی در بین گروه‌های اشخاص قابل مقایسه می‌باشند. بر این اساس تمرکز ما در این مقوله  بر روی عوامل تاثیرگذار بر پدیده شادی خواهد بود.
نقطه آغاز این بینش در حقیقت تئوری غالب بهزیستی و رفاه انسانها در روان شناسی و اقتصاد است. این مقاله قصد عنوان این مسئله که در هر زمینه اتفاق آراء وجود دارد را نداشته اما در عین حال نظریه‌هایی که در زیر توضیح داده می‌شود چیزی است که احتمال دارد هر فردی بدان بعنوان نکته مرکزی گرایشهای مربوطه مد نظر قرار دهد. بر این اساس تلاش می‌شود تا مزیت‌های کار در هر دو زمینه همراه با اطلاعات بررسی اجتماعی مشخص شود  تا بدینسان بتوان نظریه‌ای را شکل داد که بر اساس آن چگونگی تفکر مردم در زمینه « احساس شادی» بیان گردد.
در روانشناسی گرایش شادی بسوی «نظریه نقطه تعیین» است. تصور می‌شود که هر فرد دارای یک نقطه تعیین شادی می‌باشد که از مسایل مرتبط با توارث و شخصیت وی حاصل می‌شود. وقایع زندگی مثل ازدواج، از دست دادن شغل، صدمه شدید یا بیماری ممکن است فرد را در بالا یا پایین این نقطه تعیین قرار دهد ولی در خلال زمان انطباق لذتها و شادیهای باعث می‌شود تا فرد به سطح اولیه خود باز گردد. یک نظریه نقطه تعیین که نویسنده آن را بیان می‌کند این است که شرایط زندگی واقعی در نظریه شادی نقش اندکی دارند.
در صورتی که هدف فعالیت‌ عمومی پیشرفت بهزیستی و رفاه باشد، این نظریه بیان می‌کند که سیاستهای‌ اقتصادی و اجتماعی بیهوده می‌باشند. هر ارزیابی که برای پیشرفت شرایط اقتصادی یا اجتماعی انجام شود فقط می‌تواند اثری گذرا بر بهزیستی داشته باشد زیرا هر فرد بموقع به نقطه تعیین شده شادی خویش باز خواهد گشت. علاوه بر این، اگر نظریه نقطه تعیین صحیح باشد نه تنها  این احتمال وجود دارد که سیاستهای عمومی غیر موثر باشند بلکه فرد نیز، برای پیشرفت بهزیستی خود کار، موارد اندکی را می‌تواند انجام دهد، مگر اینکه با یک روانشناس در این زمینه مشورت کرده باشد.
در مقابل، عقیده بر این است که در اقتصاد، شرایط زندگی و بویژه رشد درآمد، اثرات ماندگاری مطلوبی را بر شادی خواهد داشت. ممکن است نظریه غالب به این صورت باشد که «هرچه بیشتر بهتر».  به عنوان یک موضوع کلی اقتصاد‌دانها ترجیح می‌دهند درباره حالات شخصی ذهن نظریه سازی نکنند و فقط با رفتار مشاهده شده سرو کار داشته باشند. بحث آنها تحت عنوان «رجحان آشکار» این است که اگر مشاهده شود که فردی مجموعه‌ای از کالاهای مثلا X2 , Y2 را می‌خرد، هنگامی که مجموعه دیگر X1,Y1  با توجه به درآمد شخص و قیمت‌های غالب نیز برای او قابل تامین باشد، آنگاه فرض می‌شود که آن فرد X2 , Y2  را به X1,Y1   ترجیح می‌دهد و از اینرو آسوده‌تر می‌گردد. یک مفهوم اصلی این نظریه این است که شخص می‌تواند با افزایش درآمد خود بهزیستی و رفاه را بهبود بخشد و بر این اساس آن دسته از اقدامات سیاسی که هدف افزایش درآمد جامعه بعنوان یک مجموعه کلی را دنبال می‌کنند، به رفاه بیشتر منجر خواهد شد. با توجه بدین مقوله اینگونه مشخص می‌شود که شادی علاوه بر شرایط مادی به شرایط دیگری هم بستگی دارد.  همچنین بر اساس فرضیات طویل‌المدت این تئوری در نظر گرفته می‌شود که در صورتی که درآمد به طور اساسی افزایش یابد آنگاه رفاه کلی در مسیر یکسان بحرکت در خواهد آمد.
با توجه به آنچه دنبال می‌شود، عقیده نویسنده بر این است که نه نظریه‌های روانشناسی و نه نظریه‌های اقتصادی با شواهدی گرد آمده مرتبط با این مطالعه در زمینه شادی سازگار نمی‌باشند و بر اساس این تجزیه و تحلیل نویسنده سعی دارد تا زمینه گسترش نظریه بهتری را فراهم سازد. کار تجربی نویسنده در اکثر قسمت‌ها، دیدگاه سیکل حیات،  بکارگیری تکنیک جمعیت شناسی آنالیز همکاران برای بررسی این مطالعه است. در این روند گروه یکسانی از افراد، هر سال  که بسمت بزرگسال نزدیک می‌شوند، مورد نمونه قرار می‌گیرند. در اینجا عمومی سازی در مورد تجربه چرخه زندگی با پیگیری هر کدام از چندین گروه بالای ۲۸ سال بین ۲۰۰۰-۱۹۷۲ که تحت پوشش GSS هستند به دست آمده است. چون بعضی از گروه‌ها در ۱۹۷۲ در آغاز چرخه زندگی بزرگسالی بودند، در حالیکه بقیه در میان یا اواخر دوره بودند. بر این اساس امکان دارد که با گرد هم آوردن بخش‌های مختلف تجربه چرخه زندگی که با گروه‌های جوانتر وپیرتر نشان داده می‌شود، الگوهایی را در محدوده زندگی بزرگسالی کامل استنتاج کرد. تعداد کل نمونه مورد بررسی سالانه تقریباً ۱۵۰۰ است، بغیر از مابعد سال ۱۹۹۴ که این میزان دو برابر شد. گاهی اوقات من میانگین‌های ۵-۲ سالانه را برای به حداقل رساندن مشکل اندازه کم نمونه به کار می‌برم. این مشکل هنگامی به وجود می‌آید که نمونه کلی به ویژگی‌هایی از قبیل سن، جنسیت، سلامتی، وضعیت تاهل یا کار تقسیم می‌شود. سوال سه گزینه‌ای شادی هنگامی که  به منظور محاسبه شادی به کار می‌رود بدین صورت درجه بندی می‌شود: از ۳= بسیار شاد تا ۱= نه خیلی شاد. این تقسیم بندی برای محاسبه میانگین شادی جهت زیرگروههای جمعیتی مختلف بکار برده می‌شود.
آیا نقطه تعیینی برای شادی وجود دارد؟
اجازه دهید که با نظریه روانشناسی شروع کنم. مسئله بحرانی در اینجا این نیست که هرگونه انطباق با وقایع زندگی اتفاق می‌افتد یا خیر، بلکه  مسئله آن  است که آیا انطباق کامل در این بین وجود دارد، یعنی آیا افراد به سطح اولیه شادی بر می‌گردند و اگر چنین است این برگشت با چه سرعتی رخ می‌دهد. چندین مطالعه روانشناسی وجود دارد که مشخص می‌کند با توجه به تجربیاتی مثل صدای بلند و جراحی زیبایی، انطباق لذت یا شادی کمتراز میزان کامل است و اینکه این تجربیات اثری ماندگار بر رفاه مردم دارد. شواهد بررسی که در زیر ارائه می‌شود اذعان می‌‌کند که علاوه بر این افرادی هستند که در شرایط سلامتی یا تاهل کاملاً با تغییرات سازگار نمی‌شوند. نیاز به گفتن نیست که صحبت من در رابطه با اثرات متوسط است. پراکندگی قابل توجهی در مورد میزان متوسط وجود دارد.
سلامت و شادی: مقاله اصلی که به طور مکرر در کتاب روانشناسی به عنوان نشان دادن انطباق کامل با تغییرات شدید در سلامت بیان شده یک مطالعه سال ۱۹۷۸ است که گزارش می‌کند قربانیان حادثه‌ مهم (فلج اندام و فلج کامل) شماره ۲۹ هنگامیکه باگروهی از موارد کنترلی، با شماره ۲۲، مقایسه می‌شوند «آنقدر که انتظار می‌رفت ناشاد نیستند» تعداد نمونه دراین مطالعه بسیار کوچک است ولی درهیچ واقعه‌ای،‌ تحقیق مرتبط این نکته را در بر نخواهد داشت که قربانیان حادثه به خوشحالی گروه کنترلی باشند. بر عکس قربانیان حادثه در مقایسه با کنترل‌های مرتبط «خودشان را به طور عمده کمتر شاد می‌دانند» نظریه نقطه تعیین فقط از طریق معرفی مقایسه‌های کاملاٌ متفاوت، بین قربانیان یک حادثه و موارد مشخص نشده «آنچه که ممکن است انتظار رود» خود را حفظ نموده است.
وضعیت تاهل و شادی: بر خلاف ادعاهای نظریه نقطه تعیین که توضیح می‌دهد شرایط زندگی هیچ اثر ماندگاری بر بهزیستی و رفاه ندارد، شواهد اندکی درباره تشکیل یا خاتمه تاهل وجود دارد که نظریه نقطه تعیین را حمایت ‌کند. گرچه با استفاده از اطلاعات طولی آلمانی یک تحقیق گزارش شده جدید وجود دارد که اثرات بر بهزیستی ازدواج یا بیوگی را بررسی می‌کند. با وجود آنکه این مورد بعنوان یک مقاله انتقادی در مورد مدل نقطه تعیین ارائه شده است، واقعاً موردی حمایت کننده است، به ویژه بدین علت که ازدواج را مورد توجه قرار می‌دهد و نتیجه می‌گیرد: «به طور متوسط مردم سریعاً و کاملاً با ازدواج سازگار می‌شوند در حالیکه با بیوگی بسیار کند سازگار می‌شوند» (گرچه حتی در این زمینه سازگاری بعد از تقریباً ۸ سال نزدیک به کامل شدن باشد).
آیا بهتر است؟
به نظریه اقتصادی بر می‌گردیم، یک مشکل اساسی با روش رجحان آشکار این است که قضاوت در مورد شادی یک فرد از طریق توجهات شخصی انجام نمی‌شود بلکه توسط شخصی خارجی که گزینه‌های مصرف فرد را مشاهده می‌کند تعیین می‌گردد. اگر کسی این دیدگاه را داشته باشد که شخصی که می‌تواند درباره احساسات بهزیستی قضاوت کند،‌ شخص مورد توجه است آنگاه باید به گزارشات تهیه شده فرد در مورد بهزیستی نگاه کرد. آیا شواهد بررسی از این دیدگاه حمایت می‌کنند که درآمد و شادی با یکدیگر همراهند؟ پاسخ به این بستگی دارد که آیا شخص به داده‌های برش عرضی ، توجه می‌کند یا سری زمانی. حمایت از فرضیه ارتباط مثبت از رگراسیون‌های نقطه‌ای از زمان حاصل می‌شود که ارتباط مثبت و مهمی را بین درآمد و شادی، با و یا بدون کنترل عوامل دیگر یافته است. گرچه در چرخه زندگی هنگامیکه درآمد افزایش می‌یابد و سپس تعدیل می‌شود، شادی بدون تغییر باقی می‌ماند. برعکس این استنتاج که درآمد و بهزیستی به همراه یکدیگر هستند.
آرمان و انطباق
چرا میزان انطباق با توجه به شرایط زندگی یا طبق چیزی که روان شناسان «حیطه» می‌نامند متفاوت است؟ پاسخی که من پیشنهاد می‌کنیم این است که آرمان‌های افراد در هرحیطه به تغییرات در شرایط آنها واکنش می‌دهد. انطباق کامل بیان می‌کند که آرمانها در حدی شبیه به شرایط واقعی تغییر می‌کنند. این چیزی است که هنگامی که درآمد تغییر می‌کند به نظر می‌رسد اتفاق می‌افتد. آرمان‌های مادی با درآمد افزایش می‌یابند و در نتیجه فرد به دستابی اهداف مادی نزدیکتر نمی‌شود و یا از آن دورتر نمی‌رود و بهزیستی نیز بدون تغییر است. کمتر از انطباق کامل به معنای این است که آرمان‌ها کمتر از تغییر واقعی در شرایط فرد تغییر می‌کنند. اگر شرایط واقعی شخصی بهتر شود (ازدواجی موفق)، رسیدن بیشتر به هدف وجود دارد و بهزیستی افزایش می‌یابد.
تشریح شادی
اکنون می‌توانیم طرح کلی نظریه‌ای بهتر در این زمینه که چگونه وقایع زندگی بر شادی اثر می‌گذارند را ببینیم. اجازه دهید با این مفهوم اقتصاد‌دانها شروع کنیم که یک فرد نمونه یک عملکرد سودمندی یا شادی را با خود دارد مثل بهزیستی که به شرایط متفاوت مالی یا غیر مالی یا حیطه‌های مرتبط  وابسته است. این شخص نمونه آرمان‌ها و  اهدافی معین و حالتی فعلی را برای دستیابی در هر حیطه دارا می‌باشد. شادی کلی فرد به نقصان بین آرمان‌ها و دستیابی در هر حیطه و اهمیت مربوطه هر حیطه در تابع سودمندی شخصی بستگی دارد.
پیشنهادات
سیاست اقتصادی برای پیشرفت بهزیستی به سمت تغییر محیط اجتماعی- اقتصادی  است ولی رجحان‌های شخصی را تغییر نمی‌دهد. سیاست‌های تجزیه و تحلیل فعلی برای پیشرفت سلامتی یا اختصاص زمان بیشتر به خانواده با شادی بیشتر سازگار است. ولی این تجزیه و تحلیل اذعان می‌کند که رجحان‌ها نیز در زمینه سیاست مناسب هستند. رجحان‌های علتی که از توجه سیاسی توسط اقتصاد‌های عمده خارج شده‌اند، به این علت است که فرض می‌شود هر فردی بهترین قاضی علایق شخصی خود است. ولی اگر افراد بدون توجه به اینکه انطباق لذتی و مقایسه اجتماعی بر آرمان‌هایشان اثر دارد، تصمیم‌گیری کنند، این فرض دیگر قابل قبول نیست. هنگامی که درک می‌شود، افرادی که از عواملی که انتخاب‌های آنها را شکل می‌دهد نا مطلع هستند، دیگر نمی‌توان بحث کرد که آنها باموفقیت بهزیستی خود را به حداکثر می‌رسانند، زیرا احتمالاً زمان برای درک این توجه مهم به منظور ابداع ارزیابی‌هایی لازم است که ممکن است به رجحان‌های غیر رسمی بیشتری نسبت داده شود.
لطفا به جای کپی مقالات با خرید آنها به قیمتی بسیار متناسب مشخص شده ما را در ارانه هر چه بیشتر مقالات و مضامین ترجمه شده علمی و بهبود محتویات سایت ایران ترجمه یاری دهید.
تماس با ما

اکنون آفلاین هستیم، اما امکان ارسال ایمیل وجود دارد.

به سیستم پشتیبانی سایت ایران ترجمه خوش آمدید.