ایران ترجمه – مرجع مقالات ترجمه شده دانشگاهی ایران

جزئیات و خصوصیات کامپوزیتهای سیمانی همراه با الیاف دیس بعنوان ادوات بنایی

جزئیات و خصوصیات کامپوزیتهای سیمانی همراه با الیاف دیس بعنوان ادوات بنایی

جزئیات و خصوصیات کامپوزیتهای سیمانی همراه با الیاف دیس بعنوان ادوات بنایی – ایران ترجمه – Irantarjomeh

 

مقالات ترجمه شده آماده گروه شیمی
مقالات ترجمه شده آماده کل گروه های دانشگاهی

مقالات رایگان

مطالعه ۲۰ الی ۱۰۰% رایگان مقالات ترجمه شده

۱- قابلیت مطالعه رایگان ۲۰ الی ۱۰۰ درصدی مقالات ۲- قابلیت سفارش فایل های این ترجمه با قیمتی مناسب مشتمل بر ۳ فایل: pdf انگیسی و فارسی مقاله همراه با msword فارسی -- تذکر: برای استفاده گسترده تر کاربران گرامی از مقالات آماده ترجمه شده، قیمت خرید این مقالات بسیار کمتر از قیمت سفارش ترجمه می باشد.  

چگونگی سفارش

الف – پرداخت وجه بحساب وب سایت ایران ترجمه (شماره حساب) ب- اطلاع جزئیات به ایمیل irantarjomeh@gmail.com شامل: مبلغ پرداختی – شماره فیش / ارجاع و تاریخ پرداخت – مقاله مورد نظر -- مقالات آماده سفارش داده شده عرفا در زمان اندک یا حداکثر ظرف مدت چند ساعت به ایمیل شما ارسال خواهند شد. در صورت نیاز فوری از طریق اس ام اس اطلاع دهید.

 

مقالات ترجمه شده شیمی - ایران ترجمه - irantarjomeh
شماره
۳۲
کد مقاله
CHEM32
مترجم
گروه مترجمین ایران ترجمه – irantarjomeh
دکتر حسین دشتی
نام فارسی
جزئیات و خصوصیات کامپوزیتهای سیمانی همراه با الیاف دیس بعنوان ادوات بنایی
نام انگلیسی
ELABORATION AND CHARACTERIZATION OF CEMENTITIOUS COMPOSITES WITH DISS FIBRES AS MASONRY UNITS
تعداد صفحه به فارسی
۲۲
تعداد صفحه به انگلیسی
۱۱
کلمات کلیدی به فارسی
دیس , آمپلودسما موریتانیکا, لیگنوسلولزی, الیاف, چند سازه‌ها, از پیش مرطوب شده, پر کننده, مصالح سیمانی
کلمات کلیدی به انگلیسی
Diss; ampelodesma mauritanica; lignocellulosic; fibres; composites; prewetted; infill;  masonry
مرجع به فارسی
ژورنال مهندسی راه و ساختمان آسیا (ساختمان و خانه سازی) دپارتمان مهندسی راه و ساختمان, دانشگاه آنابا, الجزایر
مرجع به انگلیسی
ASIAN JOURNAL OF CIVIL ENGINEERING (BUILDING AND HOUSING), Department of Civil Engineering , University of Annaba, B. P12 Annaba, Algeria
قیمت به تومان
۱۰۰۰۰
سال
۲۰۰۸
کشور
الجزایر

 

جزئیات و خصوصیات کامپوزیتهای سیمانی همراه با الیاف دیس بعنوان ادوات بنایی
 
ژورنال مهندسی راه و ساختمان آسیا (ساختمان و خانه سازی)
دپارتمان مهندسی راه و ساختمان، دانشگاه آنابا، الجزایر
۲۰۰۸
 
 
چکیده
دیس (آمپلودسموز موریتانیکوس، خانواده پوآسین) گیاه بسیار فراوانی است که به صورت وحشی در بخش مدیترانه ای شمال آفریقا و نواحی خشک یونان و اسپانیا می‌روید. این گیاه در فرانسه، عمدتا در بخش‌های آلپز- ماریتیمز، وار، جنوب کورس (Corsica) و هرالت(Herault) می‌روید. این گیاه، در گذشته به علت کیفیت مکانیکی و محتوای آب آن به عنوان مصالح ساختمانی استفاده می‌شد. هدف این مقاله، تعیین اثرات الیاف فرآوری شده و فرآوری نشده الیاف گیاهی می‌باشد. استفاده از چنین گیاه لیف‌داری در یک قالب/ بلوک سیمانی منجر به پدیدار شدن مصالح کم وزن همراه با رفتار کششی کاملا جذاب خواهد شد که می‌توان آن را بعنوان مواد پر کننده مفید در ساختمانهایی که در معرض اثرات ناشی از زلزله‌ هستند، مورد استفاده قرار داد. ماده اصلی این گیاه که سرشار از مواد لیفی و سیلیسی است، در واقع یک جذب تقریبا ٪۹۰ را ارائه می‌دهد که با استفاده از نسبت بهینه آب/ سیمان تصحیح می‌شود. بعلاوه، علیرغم این واقعیت که این الیاف استحکام کششی قابل توجهی در حدود ۱۰۰ MPa دارند، ما در این بررسی، تاخیر قابل توجهی را در تثبیت مواد مشاهده نموده و همچنین در طی آزمایشهای چند سازه (کامپوزیت) با دیس خرد شده طبیعی، مقاومتهای بسیار پایینی را ملاحظه نمودیم. برای اصلاح مشارکت الیاف در چند سازه‌های سیمانی، ما نسبت به انجام فرآوری از طریق جوشاندن الیاف دیس، برای استخراج موادی که مسوول اتصال ضعیف بین الیاف و خمیر سیمان می باشند، اقدام نمودیم. الیاف دیس قبل از ورود به مخلوط کن مرطوب شدند. این فرآوری به علت جذب سریع سبب اصلاح خواص مکانیکی و ارتقای قابلیت کار می شود. بنابراین با تقویت الیاف دیس در چند سازه‌های سیمانی که خواص مکانیکی را افزایش می‌دهند، می توان نسبت به ارتقای قابلیت کار این چند سازه ها به عنوان مصالح سیمانی در ساخت و ساز اقدام نمود.
کلمات کلیدی: دیس ، آمپلودسما موریتانیکا، لیگنوسلولزی، الیاف، چند سازه‌ها، از پیش مرطوب شده، پر کننده، مصالح سیمانی
 
  1. مقدمه
از زمان‌های قدیم، الیاف برای تقویت مصالح شکننده مورد استفاده قرار گرفته‌اند. برای تقویت آجرهای خورشید پخت از کاه استفاده می شد. در زمانهای‌ جدید، محدوده گسترده‌ای از مصالح مهندسی برای افزایش خواص چند سازه‌ها با هم ترکیب شده‌اند. در تحقیق قبلی درباره دیس در چند سازه‌های سیمانی، مرزود وهابیتا[۱] گزارش دادند که فرآوری‌های آب جوش، عملکرد چند سازه را در پرتو حذف ترکیبات قابل حل در آب اصلاح می‌کند. ترکیب بهینه چند سازه بر حسب نسبت حجمی الیاف دیس: سیمان: آب به صورت ۴:۱:۰/۷ می‌باشد.
شریو [۱] نشان می‌دهد که پلیمرهای لیفی تقویت شده (FRP ها) شامل گروهی از مواد چند سازه پیشرفته هستند که توانایی تغییر قابل توجه آماده سازی مجدد و استحکام مصالح سیمانی را دارند. سبک بودن آنها حاکی از آنست که آنها جرم ساختار و بنابراین نیروهای اینرسی حاصل از برانگیختگی زلزله‌ای را تغییر نمی‌د‌هند و هنگامی که به عنوان پر کننده در ساختارهای در معرض فعالیت‌های زلزله‌ای بکار می‌روند، یک خط احتمالات جدید برانگیختگی را باز می‌کنند.
لو و همکارانش [۳] ریز ساختار ناحیه گذار بین سطحی (ITZ) بین توده سبک وزن و خمیر سیمان را بررسی کردند. آنها اظهار داشتند که اصلاحات در ریزساختار ITZ به علت جذب آب بوسیله توده سبک وزن از خمیر سیمان امکانپذیر است. آنها تایید کردند که هنگامی که زمان از پیش مرطوب شدگی توده افزایش می‌یابد، استحکام و قابلیت کار بتون نیز افزایش پیدا می‌کند. آساسوت جاریت و همکارانش [۴] از بقایای الیاف نارگیل به عنوان توده در تخته‌های سیمانی سبک وزن (CCB) استفاده کردند. از این تحقیق نتیجه گرفته شد که برای تولید تخته‌های سیمانی الیاف نارگیل، جوشاندن و شستشوی الیاف نارگیل لازم است و این پیش‌فرآوری (فرآوری مقدماتی) بعضی از خواص فیزیکی و مکانیکی الیاف نارگیل را افزایش داد.
دمیرباس و آسلان [۵] نشان دادند که افزودن اجزای لیگنوسلولزی نظیر پوست فندق زمینی، چوب و تفاله ‌‌چای بر روی خواص مکانیکی سیمان اثر منفی دارد. آنها نشان دادند که با افزایش نسبت این مخلوط‌ها، استحکام‌های تراکمی و سختی (انعطاف ناپذیری) کاهش می‌یابد. نتایج تجربی نشان داد که نمونه مواد لیگنوسلولزی نمی‌تواند همانند چند سازه در صنعت بتون مورد استفاده قرار گیرد.
پوست فندق و چوب پشت فندق می‌توانند جایگزین جزیی یا افزونی سیمان پرتلند شوند. از طرف دیگر، استفاده از تفاله ‌چای به عنوان افزودنی یا توده هرگز مجاز نیست. ساواستانر و همکار از [۶] از بقایای سیسال، درخت موز و اوکالیپتوس به عنوان تقویت کننده در چند سازه‌های سیمانی استفاده کردند. بنابراین چند سازه‌های حاصله عملکرد مکانیکی قابل قبولی ارائه می‌دهند. آمار دایا [۷] از گرد و غبار حاصل از پوست کندن الیاف کتان به عنوان توده در چند سازه دارای زمینه سیمانی استفاده کرد. تحقیقات او نشان داد که فرآوری گرد و غبار کتان با آب جوش، مقاومت مکانیکی چند سازه‌ها را بطور قابل توجهی اصلاح می‌کند.
الشریف [۸] اثر توده‌های سبک وزن خشک و از پیش مرطوب شده را بر روی زیر ساختار و دوام ملات بررسی کرد و نشان داد که اختلاف کمی در ریزساختار ناحیه گذار بین سطحی (ITZ) میان ملاتهای با توده سبک وزن خشک و از پیش مرطوب شده وجود دارد.
پشچارد [۹] تایید کرد که با نسبت وزنی بالای پلی ساکاریدها به سیمان (P/C) کند شدن ترکیب با آب افزایش می‌یابد.
بهرحال، وجود یک گیاه در داخل زمینه سیمانی، علاوه بر دیگر بی‌نظمی‌های مکانیکی و ناکارآیی گرمایی به افزایش حساسیت مربوط به آب منجر می‌شود (پیمنتا و همکارانش [۱۰]). ترکیب سیمان با آب به علت ایجاد واکنش‌های هیدرولیز و انحلال‌پذیری بعضی ترکیبات نظیر شکرها، همی سلولزها و پکیتن‌ها، محیط قلیایی قوی را ایجاد کرد (سیماتوپانگ[۱۱]). گارسی جونگری و همکارانش [۱۲] و بیلبا و همکارانش [۱۳] تاثیر شکرها بر روی سفت شدگی چند سازه‌های سیمانی را بررسی کردند و نشان دادند که شکر، ترکیب شدگی سیمان با آب را به تاخیر می‌اندازد.
مراجع موجود در مورد الیاف دیس ظاهرا نشان می‌دهند که کمبود ارزشیابی تکنولوژیکی این گیاه بویژه در حوزه چند سازه‌های سیمانی وجود دارد. این گونه گیاهی به صورت وحشی و به مقدار ارزان در اطراف کشورهای مدیترانه‌ای وجود دارد و به نظر می‌رسد که ماهیت فیبری آن کیفیت بالاتری را نسبت به الیاف سنتی در چند سازه‌های سیمانی ایجاد می کند اما چند تحقیق [۱۳] انباشتگی روغن زیاد در این گیاه را گزارش داد که احتمالا با خمیر سیمانی برهمکنش می‌کند بنابراین فرآوری بیشتری باید انجام شود.
برای کاهش تاخیر در سفت شدگی مشاهده شده در طی آزمایشهای مکانیکی بر روی چند سازه‌های محتوی دیس طبیعی خرد شده [۱] فرآوری گرمایی الیاف را بوسیله جوشاندن (استخراج مواد قابل حل) انجام داده‌ایم و برای اصلاح پیوند در الیاف- سیمان، الیاف دیس از پیش مرطوب شده تا اثر جذب توده بر روی محتوای آب ترکیبی در ناحیه حد واسط توده/ سیمان در طی فرآیند ترکیب با آب به حداقل برسد.
  1. مواد و روشهای تجربی
۱-۲٫ مواد
ماده دیس به صورت توده در چند سازه‌های با آسیاب برشی نوع دتش تامیش ۱۰mm خرد شد. مراحل مختلف بررسی الیاف دیس خرد شده به صورت زیر می‌باشند:
– مرحله ۱: الیاف دیس طبیعی در یک آون در oC ۵۰ خشک شدند.
– مرحله ۲: الیاف در آب جوشانده شود و شسته شدند سپس در یک آون در oC ۵۰ خشک شدند
– مرحله ۳: الیاف قبل از اختلاط مرطوب شدند.
در طی فرآوری با آب جوش، باقیمانده آب جوش را نگه داشتیم تا اثر آنرا بر روی سفت شدگی سیمان بررسی کنیم.
سیمان استفاده شده CEMI5250 از نوع CPA بود (استاندارد EN196-1)
۲-۲٫ روش‌های تجربی
مورفولوژی الیاف مختلف بوسیله ریزنگارهای پویش الکترون (SEM) بررسی شدند.
این تصاویر با دستگاه‌های زیر گرفته شده‌اند:
– میکروسکوپ ویدئویی (Controlab®) VH-Z25 با تمرکز ۲۵X تا ۱۷۵X فراهم شد
– یک نور حلقوی با اسباب نوردهی سرد، نوردهی بدون نفوذ، شبه تراشه، قرار گرفته بر روی میکروسکوپ ویدیویی که توصیف آزادی نمونه‌ها را امکان‌پذیر می‌سازد.
– سیستم نمایش VIDEOMET (Controlab®) که دیجیتالی شدن و نمایش تصاویر را امکان‌پذیر می‌سازد.
نمونه‌های آزمایشی ساخته شده با الیاف مختلف، فرآوری شده یا فرآوری نشده، در طی ۲۸ روز در یک اتاق ذخیره‌سازی نگهداری شده (۹۵% = R.H ، oC ۲۰ = t) و سپس در دمای oC ۵۰ تا رسیدن به جرم ثابت قبل از آزمایش خشک شدند.
۳-۲٫ فرمول‌بندی‌ها
نسبت آب / سیمان (W/C) برای تمام فرمول‌بندی‌ها در اندازه ۷/۰ ثابت گردید [۱]. نسبت الیاف دیس / سیمان در ۴:۱ (حجمی) تنظیم شد. الیاف مرطوب شده، که محتوی آب اشباع شده می‌باشند، ‌اصلاح گردید تا نسبت آب / سیمان ۷/۰ حاصل شود. جدول ۱ نتایج تجربی حاصل از جذب آب در فرآوری‌های مختلف بکار رفته برای الیاف را خلاصه می‌کند.
۳- نتایج و بحث
۱-۳٫ مدول کشسانی دینامیک
مقادیر متوسط مدول کشسانی دینامیک و چگالی توده‌ای که در طی این تحقیق حاصل شده، برای انواع فرمول‌بندی‌ها در شکل ۲ نشان داده شده‌اند.
می‌توان این نکته را مشاهده کرد که مقادیر مدول کشسانی دینامیک در چند سازه‌های دارای الیاف دیس فرآوری نشده با توده یکسان، خیلی پایین هستند. این امر می‌تواند به فقدان چسبندگی الیاف دیس با خمیر سیمان نسبت داده شود که ناشی از ترکیب ضعیف آب با سیمان می‌باشد. به علت چسبندگی محکم الیاف دیس با زمینه سیمانی، برای دیس پوشیده شده‌ای  که جوشانده و شسته شده، مقادیر متوسطی حاصل گردید. این مطلب معلوم گردید که برای کاهش مواد شیمیایی قابل حل در آب نظیر شکر، نشاسته، رزین و فنول‌ها، ۲ ساعت جوشاندن در آب کافی است. سپس الیاف دیس باید با آب فراوان شسته شوند تا رنگ آب شفاف گردد. بیشترین مقادیر از الیاف دیس از پیش مرطوب شده حاصل شدند زیرا فرآوری اشباع شدگی به وضوح بر مدول کشسانی دینامیک اثر می‌گذارد.
۲-۳٫ استحکام‌های مکانیکی
استحکام مکانیکی متوسط در تراکم و خمش و چگالی‌های توده‌ای چند سازه‌های مختلف برای فرمول‌بندی‌های مختلف در شکل ۳ نشان داده شده‌اند.
 
۳-۳٫ الیاف گیاهی فرآوری نشده
نتایج استحکام مکانیکی چند سازه‌های محتوی دیس جوشانده نشده و خشک شده در آون در دمای oC۵۰ خیلی پایین باقی می‌ماند. این پدیده قطعا به علت مبادله‌ای که در حد واسط زمینه ـ الیاف روی‌ می‌دهد و به علت واکنش‌های هیدرولیز و انحلال بعضی از ترکیبات نظیر شکرها، همی‌سلولزها و پکتین حاصل از محیط بسیار قلیایی ناشی از ترکیب آب با سیمان می‌باشد. این نکته خاطر نشان می شود که اجزای قابل حل در آب ۸۳/۱۶% ارزیابی گردید که ناشی از چسبندگی ضعیف می‌باشد.
۴- تأثیر فرآوری هیدرونرمال (آب گرمایی): فرآوری جوشاندن
بر اساس نتایج حاصل از دمیرباس و همکارانش [۱] و لدهم و همکارانش [۴] و آماردایا [۵] فرآوری جوشاندن الیاف دیس در آب تصفیه ای، حذف مواد قابل حل را امکان‌پذیر می‌سازد و سبب تاخیر در سفت شدن و فقدان چسبندگی بین توده‌ و زمینه می‌‌شود. در واقع استفاده از فرآوری آب در خمیر سیمان، تأخیر اولیه مهمی در سفت شدن نشان داده است. نتایج در جدول ۲ خلاصه شده‌اند.
۵- تأثیر فرآوری اشباع شدگی: فرآوری از پیش مرطوب‌شدگی
الیاف گیاهی عموماً موادی با توانایی جذب مقادیر قابل توجهی آب، برای الیاف دیس جوشانده شده در حدود ۹۰% ، می باشند. الیاف دیس از پیش مرطوب می‌شوند تا اثر جذب الیاف بر روی محتوای آب هیدراته در ناحیه حد واسط الیاف/سیمان در طی فرایند آب پوشی به حداقل برسد.
۶- نتیجه‌گیری
این تحقیق به بهینه‌سازی یک چند سازه سیمانی محتوی الیاف دیس فرآوری شده و فرآوری نشده می پردازد. این نکته به وضوح معلوم می‌شود که فرآوری آب جوش، عملکرد چند سازه را در پرتو حذف ترکیبات قابل حل در آب اصلاح می‌کند و برای دیس جوشانده نشده ۸۳/۱۶% و برای دیس جوشانده و شسته شده ۹۵/۴% ارزیابی گردیده است. نتایج این تحقیق نشان می دهد که بهترین فرآوری الیاف دیس، از پیش مرطوب کردن آن‌ها می‌باشد که می‌تواند خواص مکانیکی چند سازه‌های دیسی را بالا ببرد و این مطلب در شکل‌های ۲ و ۳ نشان داده شده‌ است.
فرآوری الیاف دیس بوسیله جوشاندن، خواص مکانیکی چند سازه‌ها را اصلاح می‌کند اما از پیش مرطوب کردن این الیاف، بهترین خواص را ایجاد می‌کند.
چند سازه‌های دیسی از پیش مرطوب شده و جوشانده شده، در آزمایش‌های خمش به طور قابل ملاحظه‌ای در برابر تنش کششی بدون ظهور ترک‌ها در اولین مراحل بارگذاری مقاومت می کنند. این چند سازه‌های دیسی جوشانده شده، در تراکم، هیچ ترکی (شکافی) را نشان نمی دهند و نمونه‌ها بدون نقص باقی می مانند، در حالی که چند سازه‌های دیسی جوشانده نشده، هیچ مقاومتی را در خمش و تراکم نشان نمی دهند.
فرآوری‌ها در آب جوش، خصوصیات مکانیکی چند سازه‌ها را اصلاح می کند، در حالی که ساختار الیاف تغییر نمی کند. این الیاف در چند سازه‌ها به صورت طولی قرار می‌گیرند و این امر بدون افزایش چگالی‌های توده‌ای که از ۸۰۰ تا kg/m۳ ۱۲۰۰  تغییر می‌کنند، توانایی آن‌ها را به عنوان تقویت‌کننده امکان‌پذیر می‌سازد. این چند سازه‌ها به علت سبکی و رفتار انعطاف‌پذیری (نرمی) خود می‌توانند به عنوان پرکننده در ساختارهای در معرض فعالیت‌های زلزله‌ای مورد استفاده قرار بگیرند. اصلاحات حاصل از وجود الیاف دیسی جوشانده شده در چند سازه‌ها به علّت موارد زیر می‌باشند:
– توانایی چسبندگی الیاف به خمیر سیمان بخاطر ساختار خاردار آن‌ها
– استحکام کششی بهتر به خاطر تشکیل بسته بوسیله خمیر سیمان
– سازگاری ساختار ریز آن‌ها با وضع طولی الیاف در چند سازه‌ها و ایجاد توانایی در آن‌ها برای اصلاح خواص مکانیکی.
ترکیب بهینه چندسازه بر حسب نسبت حجمی الیاف دیس: سیمان: آب به صورت ۷/۰ : ۱ : ۴ می‌باشد.
بعلاوه، این الیاف بصورت طولی و موازی قرار می‌گیرند که این امر افزایش نقش آن‌ها را به عنوان تقویت‌کننده فراهم می‌سازد.
لطفا به جای کپی مقالات با خرید آنها به قیمتی بسیار متناسب مشخص شده ما را در ارانه هر چه بیشتر مقالات و مضامین ترجمه شده علمی و بهبود محتویات سایت ایران ترجمه یاری دهید.
تماس با ما

اکنون آفلاین هستیم، اما امکان ارسال ایمیل وجود دارد.

به سیستم پشتیبانی سایت ایران ترجمه خوش آمدید.