ایران ترجمه – مرجع مقالات ترجمه شده دانشگاهی ایران

فیلترهای بالاگذر

فیلترهای بالاگذر

فیلترهای بالاگذر – ایران ترجمه – Irantarjomeh

 

مقالات ترجمه شده آماده گروه برق – الکترونیک

مقالات ترجمه شده آماده کل گروه های دانشگاهی

مقالات رایگان

مطالعه ۲۰ الی ۱۰۰% رایگان مقالات ترجمه شده

۱- قابلیت مطالعه رایگان ۲۰ الی ۱۰۰ درصدی مقالات ۲- قابلیت سفارش فایل های این ترجمه با قیمتی مناسب مشتمل بر ۳ فایل: pdf انگیسی و فارسی مقاله همراه با msword فارسی -- تذکر: برای استفاده گسترده تر کاربران گرامی از مقالات آماده ترجمه شده، قیمت خرید این مقالات بسیار کمتر از قیمت سفارش ترجمه می باشد.  

چگونگی سفارش

الف – پرداخت وجه بحساب وب سایت ایران ترجمه (شماره حساب) ب- اطلاع جزئیات به ایمیل irantarjomeh@gmail.com شامل: مبلغ پرداختی – شماره فیش / ارجاع و تاریخ پرداخت – مقاله مورد نظر -- مقالات آماده سفارش داده شده عرفا در زمان اندک یا حداکثر ظرف مدت چند ساعت به ایمیل شما ارسال خواهند شد. در صورت نیاز فوری از طریق اس ام اس اطلاع دهید.

مقالات ترجمه شده آماده گروه برق - الکترونیک - ایران ترجمه - Irantarjomeh

شماره
۳۳
کد مقاله
ELC33
مترجم
گروه مترجمین ایران ترجمه – irantarjomeh
نام فارسی
فیلترهای بالاگذر
نام انگلیسی
High pass filters
تعداد صفحه به فارسی
۲۱
تعداد صفحه به انگلیسی
۱۰
کلمات کلیدی به فارسی
فیلتر بالاگذر
کلمات کلیدی به انگلیسی
High pass filter
مرجع به فارسی
مرجع به انگلیسی
قیمت به تومان
۱۰۰۰۰
سال
کشور
فیلترهای بالاگذر
High Pass Filters
  
مقدمه
این فصل در بسیاری از جهات همانند فصل ده می‌باشد. ما دو مدار مشابه مورد بحث در آن فصل را عرضه خواهیم نمود. با این وجود، R’s و C’s با هم مبادله می‌گردند. این عمل باعث می‌شود تا مدارها از فیلترهای پایین‌گذر به فیلترهای پایین‌گذر تغییر یابند. همانند قبل مدارهای منتج شده عبارتند از:
۱- مدارهای طراحی شده آسان و محاسبات بسیار ساده
۲- ثبات در مقابل نوسان و رانش پارامتری
۳- عملکرد با تنها یک آمپر OP
 
 
۱-۱۱ فیلتر بالاگذر مرتبه ثانویه
نام‌های جایگزین- فیلتر بالاگذر ضریب بهره- واحد، فیلتر بالاگذر فعال، فیلتر بالاگذر غیرالقایی، ولتاژ پیرو جفت-AC، فیلتر RC فعال.
توضیح عملکرد- مدار نشان داده شده در شکل ۱-۱۱ فراهم آورنده واکنش صفر در dc و ضریب بهره واحد fcp تا فرکانسی می‌باشد که در آن یکنواختی تقاطع ضریب بهره آمپر op وجود دارد. با انتخاب مناسب R۱ ، R۲ ، C۱ و C۲ تابع انتقال را می‌توان جهت نمایش دادن محدوده خصیصه‌های مشخص در شکل ۲-۱۱ بکار گرفت. این منحنی‌ها از طریق یک مدار حقیقی با استفاده از آمپر op 741 بدست آمده است. fcp به میزان ۱۰۰ هرتز انتخاب شده است. بر این اساس باید درنظر داشت که این مدار یک فیلتر بالاگذر تنها برای فرکانس‌های fcp و fu برای آمپر op می‌باشد. از آنجایی که fu  بر مبنای دما تغییر می‌کند، این فیلتر بصورت فزاینده دارای خطای بیشتری با حاصل شدن fu خواهد بود.
تابع انتقال شکل ۱-۱۱ عبارت است از:
روال طراحی
اگرچه، معادله‌های ۱ تا ۷ ممکن است کاملا مشکل بنظر رسند، دیدگاه طراحی جهت معرفی نیازمند محاسبات بسیار ساده‌ای است. نتیجه نهایی خازن‌ها دارای ارزش مساوی می‌باشند اما در عین حال مقاومت‌ها از مقادیر مختلفی برخودار خواهند بود. دیدگاه‌های دیگر ممکن است مقاومت‌های دارای اندازه مساوی و خازن‌های اندازه متفاوت را مد نظر داشته باشند. تنظیم دو متغیر بصورت مساوی در ابتدا نکته کلیدی طراحی ساده می‌باشد.
 
مراحل طراحی
مرحله ۱٫ انتخاب R`۱ و R`۲ از جدول ۱-۱۱ بر حسب نوع فیلتر مورد نیاز
مرحله ۲٫ استفاده از فرکانس گوشه انتخاب شده fcp  بصورتی که مقیاس فرکانس ذیل را اعمال نماید.
مثالی از فیلتر بالاگذر مرتبه ثانویه- یک فیلتر بالاگذر Butterworth به منظور نشان دادن هفت مرحله طراحی ساخته می‌شود. واکنش یک فیلتر حقیقی که با استفاده از این رویه ساخته شده است در شکل ۲-۱۱ همراه با فیلترهای chebyshev و بسل (Bessel) نشان داده شده است.
۲-۱۱٫فیلتر بالاگذر مرتبه ثالث
نام‌های جایگزین فیلتر بالاگذر بهره- واحد، فیلتر بالاگذر فعال، فیلتر بالاگذر غیرالقایی، ولتاژ پیرو جفت-AC، فیلتر RC فعال.
تشریح عملیات مدار نشان داده شده در شکل ۴-۱۱ معرف واکنش صفر در dc و بهره واحد از fcp  تا فرکانس متقاطع بهره- واحد آمپر op است. با انتخاب مناسب شش جزء غیر فعال، تابع انتقال را می‌توان برای نمایش محدوده خصیصه‌های نشان داده شده در شکل ۵-۱۱ بوجود آورد. این منحنی‌ها از یک مدار واقعی استفاده کننده از یک آمپر op ۷۴۱ بدست آمده است. fcp به میزان ۱۰۰Hz انتخاب شده است. بر این اساس باید ذکر نمود که این مدار یک فیلتر بالاگذر تنها برای فرکانس‌های بین fcp  و fu آمپر op می‌باشد. تجربه به ما می‌گوید که fu  با توجه به دما تغییر می‌نماید. این فیلتر دارای رانش بیشتری در ناحیه نزدیک fu می‌باشد.
رویه طراحی
مراحی طراحی ذیل نیازمند تنها محاسبات ساده می‌باشند، با وجود آنکه معادله ویژگی (معادله ۱) فیلتر مرتبه ثالث کاملاً سنگین و مشکل خواهد بود. یکی از خصیصه‌های قابل توجه این رویه آن است که خازن‌های دارای اندازه یکسان را ارائه می‌نماید. این امر معمولاً مطلوب می‌باشد. چرا که داشتن یک محدوده گسترده مقاومت‌های موجود بجای خازن‌ها آسانتر می‌باشد.
لطفا به جای کپی مقالات با خرید آنها به قیمتی بسیار متناسب مشخص شده ما را در ارانه هر چه بیشتر مقالات و مضامین ترجمه شده علمی و بهبود محتویات سایت ایران ترجمه یاری دهید.
تماس با ما

اکنون آفلاین هستیم، اما امکان ارسال ایمیل وجود دارد.

به سیستم پشتیبانی سایت ایران ترجمه خوش آمدید.