ایران ترجمه – مرجع مقالات ترجمه شده دانشگاهی ایران

مایکروویو چیست

مایکروویو چیست

مایکروویو چیست – ایران ترجمه – Irantarjomeh

 

مقالات ترجمه شده آماده گروه برق – الکترونیک

مقالات ترجمه شده آماده کل گروه های دانشگاهی

مقالات رایگان

مطالعه ۲۰ الی ۱۰۰% رایگان مقالات ترجمه شده

۱- قابلیت مطالعه رایگان ۲۰ الی ۱۰۰ درصدی مقالات ۲- قابلیت سفارش فایل های این ترجمه با قیمتی مناسب مشتمل بر ۳ فایل: pdf انگیسی و فارسی مقاله همراه با msword فارسی -- تذکر: برای استفاده گسترده تر کاربران گرامی از مقالات آماده ترجمه شده، قیمت خرید این مقالات بسیار کمتر از قیمت سفارش ترجمه می باشد.  

چگونگی سفارش

الف – پرداخت وجه بحساب وب سایت ایران ترجمه (شماره حساب) ب- اطلاع جزئیات به ایمیل irantarjomeh@gmail.com شامل: مبلغ پرداختی – شماره فیش / ارجاع و تاریخ پرداخت – مقاله مورد نظر -- مقالات آماده سفارش داده شده عرفا در زمان اندک یا حداکثر ظرف مدت چند ساعت به ایمیل شما ارسال خواهند شد. در صورت نیاز فوری از طریق اس ام اس اطلاع دهید.

مقالات ترجمه شده آماده گروه برق - الکترونیک - ایران ترجمه - Irantarjomeh

شماره
۱۰
کد مقاله
ELC10
مترجم
گروه مترجمین ایران ترجمه – irantarjomeh
نام فارسی
مایکروویو چیست
نام انگلیسی
What are Microwaves
تعداد صفحه به فارسی
۶
تعداد صفحه به انگلیسی
۴
کلمات کلیدی به فارسی
کلمات کلیدی به انگلیسی
مرجع به فارسی
مرجع به انگلیسی
قیمت به تومان
۵۰۰۰
سال
کشور
 مایکروویو چیست ؟
What are Microwaves
قدیمی ‌به قدمت جهان، و در عین حال جدید به تازگی آخرین سفینه‌های فضایی، در حالیکه همه جا اطراف شما وجود دارد و احتمالا با کاربردهای روزانه، بدون آنکه دیده شود، در کنار شما می‌باشد.
همه موارد فوق در مورد مایکروویو  صادق است. به موزه جامعه تکنیکها و تئوریهای مایکروویو خوش آمدید. در این موزه، شما در می‌یابید که مایکروویو چیست و نقش آن را در دنیای امروزی خواهید دید. ولی اول باید فهمید که مایکروویو چیست؟
مایکروویو نمونه‌ای از موج الکترومغناطیس می‌باشد. آشناترین نمونه الکترومغناطیس نور است. الکترومغناطیس و نور چندین وجه اشتراک دارند.
نور یک انرژی محسوب می‌شود و انرژی را برای تولید نور مصرف می‌کند، حال خواه این نور از یک لامپ لمپا تولید شود یا از یک لامپ فلورسنت. همچنین انرژی برای تولید مایکروویو نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. یک اجاق معمولی مایکروویو برای گرم کردن غذا به چند صد وات انرژی نیاز دارد. اما بسادگی باید گفت که گرمای بدن شما انرژی کافی برای ساخت مایکروویو ضعیفی را تولید می‌کند، که آن را می‌توان بوسیله دستگاههای حساس تشخیص داد.
سرعت حرکت نور بسیار زیاد است. در حدود ۱۸۶۰۰۰ مایل در هوا. مایکروویو نیز به همان سرعت حرکت می‌کند، چرا که هر دوی نور و مایکروویو امواج الکترومغناطیسی بشمار می‌آیند. هیچ امواج الکترومغناطیس (یا هر چیز دیگر)     نمی‌تواند با سرعتی بیش از نور حرکت کند.
هر چه از منبع نور دور شویم نور کمتر خواهد شد. این مطلب در خصوص مایکروویو نیز صحت دارد. هر چه از منبع تولید امواج دور شوند قدرت امواج ضعیفتر خواهد شد. نور می‌تواند در پرتوهای  باریک بوسیله لنزها (مانند لنزهای بزرگ کننده) و یا آینه‌های مقعر، بنام رفلکتورها (بازتابنده‌ها) متمرکز شود. نورهای فلش و یا نور چراغهای اتومبیل، به روی آینه‌هایی که مخصوص هدایت نور به یک مسیر می‌باشند، متمرکز می‌شوند. امواج مایکروویو نیز می‌تواند بوسیله بازتابنده‌های بشقاب مانند متمرکز گردند.
موارد زیادی از مشابهت: شما می‌توانید نور را ببینید، ولی نمی‌توانید مایکروویو را مشاهده کنید علت این امر بزرگترین اختلاف میان امواج مایکروویو  و نور یعنی، طول موج، است.
طول موج بمعنای آن نیست که چه مسافتی را می‌تواند بپیماید. معنای طول موج فواصل  بین پیکهای (نقطه اوج) هر موج می‌باشد. بعنوان مثال، طول موج امواج دریا در کنار خط ساحلی معمولا چندین یارد می‌باشد. امواج نور برخلاف امواج دریا که بر اساس نقطه اوج یا پیک آب می‌باشد، براساس پیک میدان الکتریکی و مغناطیسی می‌باشد. ولی اساس آنها یکی است. نور سبز چنان طول موج کوتاهی دارد که حدود ۸۰۰۰ از این طول موجها در یک اینچ جای می‌گیرد. بیشترین تاثیر طول موج نور، رنگ آن است. یک منشور رنگ سفید مجزا در مجموعه رنگارنگی از طول موجها که هر کدام دارای رنگ نسبتا متفاوتی است. محدوده تمام امواج الکترومغناطیس با طول موج مختلف بنام الکترومغناطیس رنگارنگ خوانده می‌شود، و شامل کلیه چیزها از امواج رادیویی تا امواج مایکرو (مایکروویو)، مافوق قرمز و ماورای بنفش و گاما، می‌گردد.
طول موج مایکروویو خیلی بیشتر از نور است. محدوده امواج مایکروویو از یک پا گرفته و تا کمتر از نصف اینچ را شامل می‌شود. در صفحات بعد خواهید دید که چگونه مایکروویو کشف شد و کاربردهای آن را نشان خواهیم داد. کاربردهای مایکروویو به چند دسته تقسیم می‌شوند. شامل :
۱ـ می‌توانید مایکروویو تولید نموده و بسادگی برای گرم کردن چیزها از آن استفاده کنید. مانند: اجاقهای مایکروویو و ابزارهای گرم کن صنعتی.
۲ـ می‌توانید اشعه مایکروویو را تولید نمایید. با آن چیزی را به لرزه در آورید و بازتاب یا  اکوی آن را دریافت دارید. این اکو چیزهای زیادی در خصوص شی به لرزه درآمده خواهد گفت. از جمله : جای شی، چیزهایی در خصوص شکل آن و حتی گاهی آنکه آیا شی خشک است یا نمناک. سیستمهایی که اشیایی را از طریق لرزه از راه دور مورد ردیابی قرار می‌دهند رادار خوانده می‌شوند (تشخیص و محدوده رادیویی) دلیل اصلی توسعه تکنولوژی مایکروویو در جنگ جهانی دوم همین رادار بود. اکنون رادارهای مایکروویو قادر به راهنمایی موشکها، تعیین محل و موقعیت طوفانها و راهنمای خلبانها در حین پرواز هستند.
۳ـ می‌توانید اطلاعاتی بر روی اشعه مایکروویو سوار کنید، و آن را از نقطه ارسال به نقطه دریافت بفرستید، و یک سیستم ارتباطاتی بسازید. در حقیقت تمامی‌ ماهواره‌ها از همین روش برای ارتباطات بهره می‌جویند. اغلب ارتباطات تلفنی راه دور بوسیله امواج رادیویی مایکروویو انجام می‌گرفته، ولی امروزه اغلب این ارتباطات بوسیله فیبرنوری انجام می‌گیرد. در عوض امواج مایکروویو در ارتباطاتی نظیر تلفن بی‌سیم، شبکه‌های کامپیوتری بدون سیم و کامپیوترهای جیبی بدون سیم، مورد استفاده قرار می‌گیرد.
  • در آخر، می‌توانید دریافت کننده‌های حساس بسازید که هر گونه تشعشعی را از بدن گرم انسان حتی بدن خودتان تشخیص دهد. ستاره‌شناسان دریافت کننده‌های بزرگ مایکروویو را ساخته و با آن به مطالعه تشعشعات ساطع شده از ستارگان، کهکشانها و حتی انرژی مایکروویو  باقی مانده از انفجار بزرگ  (BIG BANG) پرداخته‌اند.
لطفا به جای کپی مقالات با خرید آنها به قیمتی بسیار متناسب مشخص شده ما را در ارانه هر چه بیشتر مقالات و مضامین ترجمه شده علمی و بهبود محتویات سایت ایران ترجمه یاری دهید.
تماس با ما

اکنون آفلاین هستیم، اما امکان ارسال ایمیل وجود دارد.

به سیستم پشتیبانی سایت ایران ترجمه خوش آمدید.