ایران ترجمه – مرجع مقالات ترجمه شده دانشگاهی ایران

نتایج الکترولیز سرمت پایه NiFe2O4 آند بی اثر آلومینیوم

نتایج الکترولیز سرمت پایه NiFe2O4 آند بی اثر آلومینیوم

نتایج الکترولیز سرمت پایه NiFe2O4 آند بی اثر آلومینیوم – ایران ترجمه – Irantarjomeh

 

مقالات ترجمه شده آماده گروه متالورژی
مقالات ترجمه شده آماده کل گروه های دانشگاهی

مقالات رایگان

مطالعه ۲۰ الی ۱۰۰% رایگان مقالات ترجمه شده

۱- قابلیت مطالعه رایگان ۲۰ الی ۱۰۰ درصدی مقالات ۲- قابلیت سفارش فایل های این ترجمه با قیمتی مناسب مشتمل بر ۳ فایل: pdf انگیسی و فارسی مقاله همراه با msword فارسی -- تذکر: برای استفاده گسترده تر کاربران گرامی از مقالات آماده ترجمه شده، قیمت خرید این مقالات بسیار کمتر از قیمت سفارش ترجمه می باشد.  

چگونگی سفارش

الف – پرداخت وجه بحساب وب سایت ایران ترجمه (شماره حساب) ب- اطلاع جزئیات به ایمیل irantarjomeh@gmail.com شامل: مبلغ پرداختی – شماره فیش / ارجاع و تاریخ پرداخت – مقاله مورد نظر -- مقالات آماده سفارش داده شده عرفا در زمان اندک یا حداکثر ظرف مدت چند ساعت به ایمیل شما ارسال خواهند شد. در صورت نیاز فوری از طریق اس ام اس اطلاع دهید.

قیمت

قیمت این مقاله: ۵۰۰۰ تومان (ایران ترجمه - irantarjomeh)

توضیح

بخش زیادی از این مقاله بصورت رایگان ذیلا قابل مطالعه می باشد.

 

مقالات ترجمه شده متالورژی - ایران ترجمه - irantarjomeh

نتایج الکترولیز سرمت پایه NiFe2O4 آند بی اثر آلومینیوم

شماره       
۵۴
کد مقاله
MTL054
مترجم
گروه مترجمین ایران ترجمه – irantarjomeh
نام فارسی
نتایج حاصل از ۱۰۰ ساعت آزمایش الکترولیز سرمت دارای  پایه NiFe2O4  به عنوان آند بی اثر برای کاهش آلومینیوم
نام انگلیسی
Results from 100 h electrolysis testing of NiFe204 based cermet as inert anode in aluminum reduction
تعداد صفحه به فارسی
۱۸
تعداد صفحه به انگلیسی
۵
کلمات کلیدی به فارسی
الکترولیز آلومینیوم، آند بی  اثر، سرمت، NiFe2O4
کلمات کلیدی به انگلیسی
aluminum electrolysis; inert anode; cermet; NiFe204
مرجع به فارسی
کالج علوم متالورژی و مهندسی، دانشگاه جنوب مرکزی، چانگشا، چین
مرجع به انگلیسی
School of Metallurgical Science and Engineering, Central South University, Changsha, China, Science Direct
سال
۲۰۰۶
کشور
چین

نتایج الکترولیز سرمت پایه NiFe2O4 آند بی اثر آلومینیوم

 

نتایج حاصل از ۱۰۰ ساعت آزمایش الکترولیز سرمت دارای  پایه NiFe۲O۴  به عنوان آند بی اثر برای کاهش آلومینیوم
چکیده
آند بی اثر فنجانی شکل با قطر mm۱۰ شامل سرمت  برای الکترولیز آلومینیوم تهیه شد و اجرای عملکرد آن در یک سل آزمایشگاهی با الکترولیت CR2.3 و غلظت  Al۲O۳، ۴۳/۷% (کسر جرمی) ارزیابی گردید. این نتایج نشان می دهند که در طی آزمایشی که به مدت h۵/۱۰۱ به طول می انجامد، به هیچ مشکل عمده ای برخورد نمی شود و آند بی اثر عملکردهای عمومی خوبی نشان می دهد. غلظت میانگین حالت پایای ناخالصی Ni در حمام به انحلال پذیری نزدیک است اما غلظت Fe پایین تر از انحلال پذیری آن است. مقادیر آلاینده های اصلی برای آلومینیوم تولید شده Ni 0.128 8%, Fe 1.007 4%  می باشند. سرعت خوردگی آند بی اثر تحت شرایط الکترولیز مبتنی بر میزان ناخالصی Ni در آلومینیوم فلزی تقریبا mm/a ۵۱/۸ می باشد.
واژگان کلیدی: الکترولیز آلومینیوم، آند بی  اثر، سرمت، NiFe۲O۴
 
۱- مقدمه
از وقتی که فرایند هال- هرولت در تولید آلومینیوم بکار برده شد، آند بی اثر همیشه هدفی بود که صنعت آلومینیوم در حوزه تکنولوژی جدید آن را جستجو می کرد [۱]. برای تعیین مواد جهت استفاده به عنوان آندهای بی اثر، بعضی از معیارهای انتخابی تعریف شده اند [۳و۲]. در طی این سالها، بعضی از مواد در آزمایشگاه مورد آزمایش قرار گرفته اند. تحقیق در مورد آندهای بی اثر بر آندهای بی اثر سرامیکی بویژه آندهای باپایه SnO۲ [۶-۴] و فلزی [۷ و۸] و نیز آندهای بی اثر سرمتی [۱۱-۹] متمرکز شده است. در مقایسه با فلزات و اکسیدها که فقط می توانند یک یا دو معیار انتخابی را تامین کنند و بقیه معیارها را از دست می دهند، به نظر می رسد که سرمتها از این جنبه برای مواد توده ای شدن جهت آند بی اثر اطمینان بخش تر باشند.
از سال ۱۹۸۰، شرکت آلومینیوم آمریکا (آسکوآ)، تحت پشتیبانی اداره انرژی ایالات متحده، تحقیق مهمی را در مورد استفاده از فریتها (ferrites) انجام داد. آنها یک ماده سرمتی جدید را که محتوی سوبسترای نیکل فریت- نیکل اکسید و شامل Cu به عنوان فاز فلزی بود، جهت فراهم کردن رسانایی الکتریکی قابل قبول، ساختند [۱۲]. این تحقیق بوسیله آزمایشگاه های شمال غربی باتل پاسفیک  (Batelle pacific) ادامه یافت اما آنها قادر به باز تولید بهترین نتایج حاصل از آلکوآ نبودند.
در تحقیق قبلی، ما سرمت با پایه  را مورد آزمایش قرار دادیم و ترکیب بهینه مذابهای  را تعیین کردیم. در این مقاله، عملکرد آند بی اثر سرمتی فنجانی شکل با قطر mm۱۰ را که محتوی ۱۷% (کسر جرمی) Ni و ۸۳% سرامیک () می باشد در یک سل الکترولیز آزمایشگاهی ارزیابی کردیم. این اولین باری بود که یک آند بزرگ تولید می شد. بنابراین، هدف از این آزمایش تعیین این موضوع بود که آیا آزمایش الکترولیز با آند بزرگ نتایج  مشابه حاصل از آزمایش آزمایشگاهی با آندهای کوچک را بدست می دهد یا نه.
 
۲- بخش تجربی
۱-۲ تهیه نمونه
مواد خام، پودر نیکل، NiO و Fe۲O۳ همگی دارای خلوص تجزیه ای (آزمایشگاهی) بودند.
نمونه سرمتهای با پایه  بوسیله یک فرایند ایزواستاتیک فشرده سازی – کلوخه سازی تهیه شدند [۱۳]. مقدار مناسبی از Fe۲O۳ و ۱۰% NiO اضافی، در مقایسه با مقدار استوکیومتری ، در یک آسیاب گلوله ای فولادی ضد زنگ، به وسیله آسیاب کردن، مخلوط شد. مخلوط خشک شد و سپس کلسینه گردید تا پودر سرامیکی  تشکیل دهد. الگوهای پراش پرتو X این نکته را اثبات کرد که پودرهای کلسینه شده فازهای  و NiO دارند. ۱۷% پودر نیکل فلزی به پودر کلسینه شده اضافه شد و مخلوط مجددا با آسیاب گلوله ای آسیاب شد. در طی آسیاب کردن، از حلال آلی و پراکنده ساز بجای آب استفاده شد زیرا آب ممکن بود سبب اکسایش ذرات فلزی شود. سرانجام، مخلوط به صورت ایزواستاتیکی به داخل قطعات استوانه ای فشرده شد و به مدت ۴ ساعت در دمای ۱۳۵۰ درجه سانتی گراد در محیطی با فشار جزیی اکسیژن کنترل شده موثر کلوخه شد تا نمونه های سرمتی مناسب را ایجاد نماید.
۲-۲ طراحی سل
سل، تحت شرایط عملکرد آزمایشگاهی، از نظر گرمایی خودکفا نبود. برای تامین گرمای اضافی، قرار دادن سل در یک کوره عمودی لازم بود. مقطع عرضی کوره حداقل mm ۳۰۰ قطر داشت. اجزای اصلی سل در شکل ۱ نشان داده شده اند.
 
۲-۳ عملیات الکترولیز
الکترولیت از  با خلوص تجزیه ای،  با خلوص صنعتی،  با خلوص تجزیه ای و  با خلوص صنعتی تهیه گردید و ترکیب آن چنین بود:‍‍‍‍ ‍‍‍ ،  ، کریولیت موازنه ای (). تمام ترکیبات به مدت ۴۸ ساعت در دمای ۱۲۰ درجه سانتی گراد خشک شدند تا قبل از استفاده، آب آنها خارج شود. بوته محتوی تمام g۶۲۰۰ الکترولیت بود. آلومینیوم فلزی (g۱۷۸۵) قبل از الکترولیز اضافه شد. سل با آند بی اثر تا دمای مورد نیاز ۹۶۰ درجه سانتی گراد حرارت داده شد و قبل از غوطه ور شدن در آند به مدت ۲ ساعت نگه داشته شد و ۲۰ دقیقه بعد تحت جریان الکتریسته قرار گرفت. عمق غوطه وری آند تقریبا mm۳۰ بود.
 
۳- نتایج و بحث
۳-۱ آزمایش الکترولیت
در طی الکترولیز، ولتاژ سل نسبتا ثابت است و هیچ افت و خیز تندی وجود ندارد. ولتاژ میانگین سل، هنگامی که جریان A۹۰ است است، ۵۹۲۷/۵  و هنگامی که جریان A۶۰ است، V۳۱۲/۴
می باشد.
یک مشاهده جالب در مورد آند بی اثر سرمتی این است که حبابهای گاز، تقریبا شبیه کفی با قطر mm۱-۵/۰، در سطح آند ظاهر می شوند. افت و خیزهای ولتاژ ناشی از ظهور حباب برای آند در شکل ۲ نشان داده شده اند. بیشترین مقدار تغییر ولتاژ مرجع در آند mv۴۹ است که به وسیله حبابهای کوچک حاصل شده است. این مقدار از مقدار mv۱۳۵ حاصل از آند گرافیتی کوچکتر است [۲].
۳-۲ عملکرد ماده
پس از الکترولیز، لایه سیاهی با ضخامت حدود mm۱ وجود دارد که می تواند به آسانی از سطح آند جداسازی شود. این نکته اثبات شده که این لایه، ساختار اسپینل تک فازی  را دارد که توسط الگوی پراش پرتو X در شکل ۴ نشان داده شده است.
۴- نتیجه گیری
۱) آند بی اثر سرمتی با پایه  در طی آزمایش الکترولیز در کریولیت مذاب در دمای ۹۶۰ درجه سانتی گراد، عملکرد های عمومی خوبی را ارائه می دهد. سرعت خوردگی بر اساس میزان Ni در آلومینیوم فلزی mm/a۵۱/۸ می باشد.
۲) بازده جریان بر اساس آلومینیوم بازیافتی در کاتد، حدود ۸۱/۶۰% است. مقادیر آلاینده های اصلی برای آلومینیوم تولید شده، ۸ ۱۲۸/۰ %  Ni، ۴ ۰۰۷/۱ % Fe می باشد و نیازهای تجاری را تامین نمی کند.
۳) از بررسی های بعدی با SEM/EDS آند چنین بر می آید که فلز Ni ترجیحا به صورت خورده شده یافت می شود و سوراخهایی را در طی الکترولیز ایجاد می کند.

نتایج الکترولیز سرمت پایه NiFe2O4 آند بی اثر آلومینیوم

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا به جای کپی مقالات با خرید آنها به قیمتی بسیار متناسب مشخص شده ما را در ارانه هر چه بیشتر مقالات و مضامین ترجمه شده علمی و بهبود محتویات سایت ایران ترجمه یاری دهید.
تماس با ما

اکنون آفلاین هستیم، اما امکان ارسال ایمیل وجود دارد.

به سیستم پشتیبانی سایت ایران ترجمه خوش آمدید.