مقالات ترجمه شده دانشگاهی ایران

آموزش های مختصر مدیتاسیون و القای کاهش مصرف سیگار

آموزش های مختصر مدیتاسیون و القای کاهش مصرف سیگار

آموزش های مختصر مدیتاسیون و القای کاهش مصرف سیگار – ایران ترجمه – Irantarjomeh

 

مقالات ترجمه شده آماده گروه علوم اجتماعی
مقالات ترجمه شده آماده کل گروه های دانشگاهی

مقالات رایگان

مطالعه 20 الی 100% رایگان مقالات ترجمه شده

1- قابلیت مطالعه رایگان 20 الی 100 درصدی مقالات 2- قابلیت سفارش فایل های این ترجمه با قیمتی مناسب مشتمل بر 3 فایل: pdf انگیسی و فارسی مقاله همراه با msword فارسی -- تذکر: برای استفاده گسترده تر کاربران گرامی از مقالات آماده ترجمه شده، قیمت خرید این مقالات بسیار کمتر از قیمت سفارش ترجمه می باشد.  

چگونگی سفارش

الف – پرداخت وجه بحساب وب سایت ایران ترجمه (شماره حساب) ب- اطلاع جزئیات به ایمیل irantarjomeh@gmail.com شامل: مبلغ پرداختی – شماره فیش / ارجاع و تاریخ پرداخت – مقاله مورد نظر -- مقالات آماده سفارش داده شده عرفا در زمان اندک یا حداکثر ظرف مدت چند ساعت به ایمیل شما ارسال خواهند شد. در صورت نیاز فوری از طریق اس ام اس اطلاع دهید.

قیمت

قیمت این مقاله: 20000 تومان (ایران ترجمه - irantarjomeh)

توضیح

بخش زیادی از این مقاله بصورت رایگان ذیلا قابل مطالعه می باشد.

مقالات ترجمه شده علوم اجتماعی - ایران ترجمه - irantarjomeh
شماره
22
کد مقاله
SOC22
مترجم
گروه مترجمین ایران ترجمه – irantarjomeh
نام فارسی
آموزش های مختصر مدیتاسیون و القای کاهش مصرف سیگار
نام انگلیسی
Brief meditation training induces smoking reduction
تعداد صفحه به فارسی
22
تعداد صفحه به انگلیسی
5
کلمات کلیدی به فارسی
اعتیاد, غشای حلقوی قدامی, حالت مغز, آموزش جامع بدن – ذهن, آگاهی
کلمات کلیدی به انگلیسی
addiction, anterior cingulate cortex, brain state,
integrative body–mind training, mindfulness
مرجع به فارسی
دپارتمان روانشناسی و انستیتو فن آوری تصویربرداری سلول های عصبی تگزاس، ایالات متحده
دپارتمان روانشناسی، دانشگاه اورگون، ایالات متحده
مرجع به انگلیسی
Department of Psychology and Texas Tech Neuroimaging Institute, Texas Tech University; Department of Psychology, The University of Texas at
Austin, Austin, TX  and Department of Psychology, University of Oregon
سال
2013
کشور
ایالات متحده
 آموزش های مختصر مدیتاسیون و القای کاهش مصرف سیگار
دپارتمان روانشناسی و انستیتو فن آوری تصویربرداری سلول های عصبی تگزاس، ایالات متحده
دپارتمان روانشناسی، دانشگاه اورگون، ایالات متحده
2013
 
 
 
چکیده
بیشتر از 5 میلیون مرگ در سال مربوط به کشیدن تنباکو می باشد، اما در عین حال تلاش در جهت کمک به افراد برای کاهش یا ترک کردن عادت سیگار کشیدن در آنها اغلب با شکست مواجه می شود. احتمالا بخشی از این موضوع بدین دلیل است که اراده ترک سیگار باعث فعال سازی شبکه های مغزی مرتبط با امیال می شود. ما از شرکت کننده های  علاقه مند به کاهش کلی استرس استفاده کردیم و به صورت تصادفی آنها را برای آموزش های فکری (مدیتاسیون) یا کنترل آموزشی آرام سازی(رلکسیشن)  تعیین کردیم . در بین سیگاری ها، دو هفته آموزش فکری ( با مجموع 5 ساعت) باعث کاهش چشمگیر مصرف سیگار در آنها به مقدار 60 درصد شد. در آموزش کنترل آرام سازی هیچ گونه کاهشی رخ نداد. اسکن از مغز در حال استراحت بیانگر فعالیت افزایش یافته برای گروه مدیتاسیون در قشر حلقوی قدامی و قشر پیش قدامی بود که جز مناطق مرتبط باکنترل در مغز به حساب می ایند. این نتایج نشان می دهند که آموزش های مختصر مدیتاسیون باعث افزایش کنترل خود و کاهش سیگار کشیدن می شود.
 
کلمات کلیدی: اعتیاد، غشای حلقوی قدامی، حالت مغز، آموزش جامع بدن ذهن، آگاهی
مقدمه
سیگار کشیدن تقریبا به همه ارگان های بدن صدمه زده و  به بسیاری از بیماریها می انجامد و سلامت مصرف کننده را به خطر می اندازد (1). با وجود پیامدهای منفی ، اغلب سیگاری ها در ترک و حتی کاهش مصرف تنباکو مشکل دارند(2). به علاوه اغلب نوجوانان هر ساله به جمعیت سیگاری ها افزوده می شوند و ممکن است در معرض خطر سوء استعمال سایر مواد هم قرار بگیرند(2). از انجایی که مصرف تنباکو اغلب به عنوان یک دروازه به سمت مصرف مواد  در نظر گرفته می شود کاهش مصرف سیگار می تواند داوطلب شدن جوانان را برای مصرف کوکائین و سایر مواد کاهش دهد(3). با وجود اینکه شرکت های بهداشت عمومی توانسته اند از تعداد مصرف کنندگان بکاهند اما روش های فعلی برای کمک کردن به افراد درگیر در مصرف سیگار با موفقیت های کمی همراه بوده است(4،5). احتمالا علت این شکست ها ناتوانی در کاهش  علامت های عقب نشینی، استرس و کاهش میل شدید افراد به سمت ان است، که اغلب باعث حرکت به سمت مواد و مصرف ان می شود( 10-6). این نیاز فوری نیازمند دخالت کوتاه مدت و موثر برای کاهش روند مصرف سیگار و میل به سمت ان است(2).
یک علت اعتیاد به تنباکو شاید کمبود کنترل خود باشد. کنترل خود از اهمیت فراوانی برخوردار است زیرا سطح کنترل خود در کودکی پیامدهای طولانی مدت بر جا می گذارد از جمله بهداشت فکری، احتمال مصرف تنباکو و مواد، استقلال مالی و رفتارهای جنایی را در اینده تعیین می کند(11).
افرااد در معرض احتمال مصرف مواد به طور نوعی دارای کمبود کنترل خود می باشند(16-12). عملکرد ناقص قشر قدامی مغز (PFC) ، از جمله PSC دورزو لیترال ، قشر سینگولات قدامی(ACC) و قشر اوربیتو قدامی میانی نقش مهمی را در اعتیاد دارند(12،17،18) . در افراد سیگاری جریان خونی مغزی  منطقه ای دارای دورزال چپ ACC کاهش یافته است و این عامل با کاهش میل بعد از مصرف اولین سیگار در روز همراه است(19). این گزارش این سوال را ایجاب می کند که ایا کنترل خود صدمه دیده را می توان به مرور زمان بهبود بخشید و بنابراین به طور تدریجی روند مصرف را تغییر داد.
مدرک معتبر نشان می دهد که تفکر قوی می تواند پیامدهای منفی ناشی از نقص در کنترل خود را کاهش دهد(25-20). البته یافته های اولیه نشان می دهد آموزش های فکری بر روی مصرف مواد تاثیر می گذارد اما این یافته ها محدودیت های زیادی دارند از جمله فقدان شرایط کافی برای کنترل ، عدم موفقیت در استفاده از شرکت کنندگان به صورت تصادفی و کمبود ارزیابی علامت های زیستی تغییر . بنابراین باید از بررسی های تصادفی و محکمتری استفاده نمود(29-26). در دسته ای از پیگیری های کنترل شده تصادفی ، این نتیجه  به دست امد که یک شکل از تفکر به صورت تلفیقی از آموزه های ذهنی و بدنی ( با نام IBMT، مواد و روش ها) استرس را کاهش می دهد، عواطف مثبت را افزایش می دهد، و بعد از چند ساعت تمرین در مقایسه با همان مقدار از تمرینات آرام سازی(یا RT) باعث بهبود توجه و کنترل خود می شود.
به علاوه این تغییرات مثبت با تغییرات مغزی رو به افزایش ACC و فعالیت پارا سمپاتیک مرتبط با وضعیت مغز در حالت افزایش کنترل خود همراه است(20، 33-30) .
از انجایی که اعتیاد و از جمله سیگار کشیدن و عملکرد PFC مجاور با کنترل خود در ارتباط است(12،17) چنین فرض می کنیم که بهبود کنترل خود از طریق IBMT کوتاه مدت می تواند میل به سیگار کشیدن را کاهش دهد. برای تست این فرضیه، از داوطلبانی دعوت به عمل اوردیم که تمایل به کاهش استرس و بهبود عملکرد خود را داشتند. در بین پاسخ دهندگان 27 نفر سیگار می کشیدند و 33 نفر غیر سیگاری بودند. سپس هر دو دسته را به صورت تصادفی در دو گروهIBMT و RT  قرار دادیم. هر دو گروه به مدت دو هفته برای 5 ساعت آموزش دیدند (مواد و روش ها).
 
 
نتایج
ما از معیار اندازه گیری ابزاری مصرف سیگار استفاده کردیم ( مونوکسید کربن) و ANOVA برای هر گروه انجام شد( شامل IBMT و RT) و عامل آموزشی ( در دو مرحله قبل و بعد) را به کار گرفتیم. جقبل از آموزش هیچ تفاوتی در مقدار سیگار در بین سیگاری ها در هر دو گروه مشاهده نشد.(Pبیشتر از 0.05). بعد از آموزش تاثیر جلسات آموزشی بسیار مورد توجه بود[F(1,24)=16.635;P=0.006] . ازمون بعدی t نشان داد که میزان سیگار کشیدن در بین گروه IBMT کاهش یافته است(Pکمتر از0.001 (  اما کاهش چشمگیری در گروه RT دیده نشد ( Pبیشتر از0.05). تصویر 1 بیانگر کاهش میزان مصرف بعد از دو هفته از جلسات RT و IBMT برای هر یک از مصرف کنندگان می باشد.
برای مشخص کردن مکانیزم های مغزی که نشاندهنده کاهش مصرف سیگار می باشند از فراوانی کسری نوسان کم تناوب (f ALFF)  استفاده می شود که یک شاخص فعالیت استراحت می باشد و به طور گسترده در بررسی های اعتیاد ، اختلال پست تروماتیک استرس ، اختلال بیش فعالی کم توجهی ، نارسایی تشخیصی و بیماری الزایمر زود هنگام به کار می رود(39-34). ما مقدار کلی f ALFF مغز را اندازه گرفتیم و از عملکرد وضعیت استراحت MRI قبل و بعد از دو هفته از آموزش استفاده کردیم . قبل از آموزش، به مقایسه سیگاری ها و غیر سیگاری ها پرداختیم و دریافتیم که فعالیت ACC ، PFC جانبی چپ و سایر مناطق در طی استراحت در سیگاری ها کم است و این عامل باعث کاهش کنترل خود می شود. این نتیجه با یافته های قبلی مطابقت دارد که نشان می دهند سیگاری ها معمولا PFC پایین تر و فعالیت ACC کمتری در طی استراحت در مقایسه با غیر سیگاری ها دارند(17،12). ما بعد از دوهفته از IBMT شاهد افزایش فعالیت در این مناطق بودیم اما تغییر زیادی در طی RT به همان میزان مشاهده نشد. گروهIBMT در مقایسه با گروه RT از فعالیت کمتری در قشر سینگولات خلفی ، سربلوم و سایر منطقه های مغزی بعد از آموزش برخوردار بودند. برای بررسی بیشتر مناطق برودمن به جدول1، مختصات، مقادیر t و دسته بندی اندازه ها در دو گروه قبل و بعد از آموزش مراجعه کنید. تصویر 2 بیانگر فعالیت رو به افزایش ACC بعد از دو هفته از IBMT است.
در بررسی فعلی ، میل به کنترل خود در دو گروه قبل از آموزش،  تفاوت چندانی ندارد.
بعد از آموزش مهم ترین تاثیر جلسه آموزش ، تاثیر بر روی گزارش های مربوط به میل افراد می باشد[F(1,23)=14.710;P=0.001]  و تعاملات جلسه ای گروه از اهمیت حاشیه ای برخوردار بود[F(1,23)=3.935;P=0.059]. ازمون های t با مقایسه آموزش های قبلی و بعدی بیانگر کاهش زیاد در میل به مصرف در گروهIBMT می باشد (P از 0.001 کمتر است). اما این کاهش را در RT نشان نمی دهد (P از 0.005 بیشتر است). این نتایج ثابت می کند که آموزش های کوتاه مدت IBMT می تواند میل به مصرف را کاهش دهد.
 
مباحث
تفکر ذهنی شامل آموزش متقارن توجه و کنترل خود با نگرش به پذیرش و قرار گرفتن در معرض تجربه های بیرونی و درونی می باشد(25-22) . با در نظر گرفتن علامت های اصلی پزشکی اعتیاد به مواد ] نئشگی( خود اگاهی صدمه دیده)، زیاده روی در مصرف ( فقدان کنترل)، عقب نشینی( تسلیم شدن) و میل به مصرف[ (12) ، می توان گفت که تفکر ذهنی یا همان مدیتاسیون ذهنی برای برخورد با این علامت ها اعتیاد به مواد که با عاطفه منفی و واکنش استرسی همراه می باشند مفید است. بررسی های قبلی بیانگر اثر بخشی ابتدایی تفکر ذهنی در درمان شکل های مختلف است. مانند: اعتیاد به الکل، سیگار، کوکائین، امفتامین ها، ماریجوانا و افیون (28-26). البته همچنان که مرور های جدید نشان می دهد کمبود گروه فعال کنترل و انتخاب به روش تصادفی نشان می دهد که باید این بررسی ها را با دقت مطالعه کرد(26،27). بررسی فعلی ما از طرح کنترلی تصادفی با گروه کنترل فعال آرام سازی (RT) استفاده کرده است. این روند را در بررسی های قبلی هم می توان نشان داد (32-30 ،20) و شاهد کاهش عمده در مصرف سیگار و میل به ان بعد از دو هفته در روش IBMT بودیم.
تحقیق قبلی ما نشان داده است که فعالیت ACC و اثر بخشی اتصال ماده سفید در اطراف ان را می توان با IBMT کوتاه مدت افزایش داد تا با RT . در این بررسی ، افراد سیگاری قبل از آموزش فعالیت کمتری در ACC و PFC در مقایسه با غیر سیگاری ها داشتند. بعد از آموزش میزان فعالیت در ACC و PFC افزایش یافت و سیگار کشیدن تنها در گروه IBMT  و نه در گروه  RTکاهش داشت. به نظر می رسید که آموزش افراد را به سمت فعالیت های نرمال سوق داده است اما مناطق دقیق مغز که در سیگاری ها قبل از آموزش کاهش یافته و کوچک شده بودند با مناطق دقیق مغز افراد آموزش دیده که با بهبود همراه بودند متفاوت بود . همچنین رابطه عمده ای بین گستره تغییرات مغز در ACC و PFC و مقدار سیگار کشیدن رو به کاهش و میل به ان دیده نشد. همچنین ما این تصور را داریم که فعالیت رو به افزایش ACC و PFC به همراه احتمالا با کاهش مشاهده شده در سیگار کشیدن رابطه دارد.
ما همچنین تا حد چشمگیری شاهد فعالیت رو به کاهش در PCC و سربلوم در مقایسه با گروه RT بودیم. این نتایج در راستای اغلب یافته های قبلی قرار می گیرند. برای مثال ، در یک بررسی ، یک حمله که منجر به اسیب PCC شده بود به توقف فوری سیگار کشیدن انجامید(40).
شکل 3. مقایسه بین تغییرات در خود گزارش دهی و برآورد CO کشیدن سیگار. نوعی عدم تطابق بین خود گزارش دهی و استعمال روزمره از سیگار با استفاده از FTND و برآورد CO مقدار سیگار وجود دارد (چپ) گروه IBMT، (راست) گروه RT.
 به طور کلی تر، بررسی بر روی سیگاری های معتاد نشان می دهد که فعالیت PCC و سربلوم در آنها در مقایسه با غیر سیگاری ها بیشتر است(12،17،19). بنابراین افزایش فعالیت در ACC و PFC و کاهش فعالیت در PCC و سربلوم رابطه عصبی مهمی با کاهش سیگار کشیدن دارد (12،17،19).
ما همچنین به تست تاثیرات دیگری هم پرداختیم: دو هفته بعد از تمام شدن روش IBMT 5 سیگاری در معرض تاثیرات بعدی ازمایش ما به مدت 2 تا4 هفته قرار گرفتند. در این حالت از ابزار مونوکسیدکربن و کنترل خود فاگراستروم برای وابستگی به نیکوتین (FTND) استفاده شد. در همه آنها روند سیگار کشیدن به صورت کاهشی حفظ شد. از انجایی که تعداد کمی به کار رفت بنابراین ما هنوز به طور دقیق نمی دانیم که کاهش مصرف چقدر طول می کشد. این روندها بعدا مورد بررسی قرار خواهند گرفت. یافته های اولیه ما نشان می دهد که برای حفظ روند کاهشی سیگار کشیدن حداقل به مدت چند هفته نیازی به تمرینات مداوم نیست.
یک مساله کلیدی در غلبه بر مصرف تنباکو کنترل میل است. میل یک عامل اصلی  است که می تواند در طی تلاش برای ترک سیگار  عود بکند(8،41) و با مقاومت در برابر نیاز فوری به سیگار رابطه دارد: تلاش برای مقاومت معمولا با مقداری از میل همراه است(42). در روش IBMT از شرکت کننده ها خواسته نمی شود که با میل مبارزه کنند و یا سیگار را ترک کنند در عوض این روش بر گسترش ظرفیت کنترل خود برای کنترل میل و رفتار سیگار کشیدن تاکید دارد که این خود بیانگر بی نظیر بودن این روش برای درمان اعتیاد است.
مواد و روشها
شرکت کنندگان. در این تحقیق از دانشجویان دانشکده بهداشت از طریق تبلیغات دانشگاهی در مورد یادگیری آرام سازی و مدیتاسیون برای کاهش استرس و بهبود عملکرد شناختی استفاده شد.از شرکت کنندگان با هدف ترک سیگار در این بررسی دعوت به عمل نیامد .
 از بین پاسخ دهندگان 27 نفر سیگاری و 33 نفر غیر سیگاری بودند( با میانگین سنیy 3.08± 21.46 ). ما به صورت تصادفی از سیگاری ها و غیر سیگاری ها در دو گروه IBMT و RT استفاده کردیم.
 15سیگاری ( 11 مرد ) در گروه  IBMT و 12 سیگاری (8مرد) در گروه RT و 18 غیر سیگاری در گروه IBMT و 15 غیر سیگاری در گروه RT  قرار گرفتند. این شرکت کنندگان تنها از تنباکو بدون مواد دیگر استفاده می کردند و میانگین مصرف سیگار آنها10 نخ در روز بود. 3 نفر از سیگاری های افراطی به طور تصادفی در گروه IBMT قرار گرفتند اما تفاوت چندانی در دو گروه IBMT و RT قبل از آموزش دیده نمی شد. یک سیگاری در گروهRT قادر به ادامه بررسی نبود و از ان کنار رفت و یک سیگاری هم در گروهIBMT داده های میلی مفیدی را ارائه نداد و از تحلیل های مربوط به میل افراد کنار زده شد. هیچ کدام از شرکت کنندگان تجربه قبلی در RT و مدیتاسیون نداشتند. این ازمایش به وسیله هیئت مرور موسسه ای بومی دانشگاه فنی تگزاس مجوز دریافت کرد و فرم رضایت کتبی از تمام شرکت کنندگان به عمل امد.
اندازه گیری گزارش شخصی. ما از بین پاسخ دهندگان به انتخاب سیگاری ها و غیر سیگاری ها با استفاده از روش FTND پرداختیم که دارای یک مقیاس معتبر 6 گزینه ای بود. پاسخ دهندگان همچنین شدت میل خود را به کشیدن با استفاده از مقیاس 5 نقطه ای لیکرت و FTND رده بندی کردند.
اندازه گیری های مربوط به این گزارش شخصی 2 هفته قبل و بعد از آموزش صورت گرفت. اندازه گیری نیت را با استفاده از مقیاس 10 نقطه ای لیکرت انجام دادیم (گزینه های نمونه عبارتند از: ” شماره ای را که احساس شما به ترک را نشان می دهد علامت گذاری کنید”، ” در سال گذشته، چند بار تلاش جدی برای ترک سیگار کرده اید؟” ، ” ایا تصمیم جدی به ترک سیگار در 30 روز اینده گرفته اید؟”، ” نمره ها از 0 = عدم نیت به ترک تا 10 = امادگی فعلی برای ترک ادامه دارد). این اندازه گیری گزارش شخصی درتحقیقات درباره سیگار کشیدن به طور عمومی به کار می روند.
لطفا به جای کپی مقالات با خرید آنها به قیمتی بسیار متناسب مشخص شده ما را در ارانه هر چه بیشتر مقالات و مضامین ترجمه شده علمی و بهبود محتویات سایت ایران ترجمه یاری دهید.
تماس با ما

اکنون آفلاین هستیم، اما امکان ارسال ایمیل وجود دارد.

به سیستم پشتیبانی سایت ایران ترجمه خوش آمدید.