مقالات ترجمه شده دانشگاهی ایران

آیا همگام با كاربرد شبكه اجتماعی خود هستید

آیا همگام با كاربرد شبكه اجتماعی خود هستید

آیا همگام با كاربرد شبكه اجتماعی خود هستید – ایران ترجمه – Irantarjomeh

 

مقالات ترجمه شده آماده گروه برق – الکترونیک

مقالات ترجمه شده آماده کل گروه های دانشگاهی

مقالات رایگان

مطالعه 20 الی 100% رایگان مقالات ترجمه شده

1- قابلیت مطالعه رایگان 20 الی 100 درصدی مقالات 2- قابلیت سفارش فایل های این ترجمه با قیمتی مناسب مشتمل بر 3 فایل: pdf انگیسی و فارسی مقاله همراه با msword فارسی -- تذکر: برای استفاده گسترده تر کاربران گرامی از مقالات آماده ترجمه شده، قیمت خرید این مقالات بسیار کمتر از قیمت سفارش ترجمه می باشد.  

چگونگی سفارش

الف – پرداخت وجه بحساب وب سایت ایران ترجمه (شماره حساب) ب- اطلاع جزئیات به ایمیل irantarjomeh@gmail.com شامل: مبلغ پرداختی – شماره فیش / ارجاع و تاریخ پرداخت – مقاله مورد نظر -- مقالات آماده سفارش داده شده عرفا در زمان اندک یا حداکثر ظرف مدت چند ساعت به ایمیل شما ارسال خواهند شد. در صورت نیاز فوری از طریق اس ام اس اطلاع دهید.

قیمت

قیمت این مقاله: 20000 تومان (ایران ترجمه - irantarjomeh)

توضیح

بخش زیادی از این مقاله بصورت رایگان ذیلا قابل مطالعه می باشد.

مقالات ترجمه شده آماده گروه برق - الکترونیک - ایران ترجمه - Irantarjomeh

شماره
58
کد مقاله
ELC58
مترجم
گروه مترجمین ایران ترجمه – irantarjomeh
نام فارسی
آیا همگام با كاربرد شبكه اجتماعی خود هستید
نام انگلیسی
Are You Moved by Your Social Network Application
تعداد صفحه به فارسی
32
تعداد صفحه به انگلیسی
6
کلمات کلیدی به فارسی
شبكه اجتماعی آنلاین، شبكه موبایل، شبكه تأخیر- مقاوم، شبكه های سوئیچ- بسته ای، شبكه‌های زمانی، مركزیت
کلمات کلیدی به انگلیسی
Next generation Services: challenges and approaches
مرجع به فارسی
WOSN – سیاتل، واشنگتن، ایالات متحده
مرجع به انگلیسی
Online social network, mobile network, delay-tolerant network, pocket-switched networks, temporal networks, centrality
سال
2008
کشور
ایالات متحده
آیا همگام با كاربرد شبكه اجتماعی خود هستید
WOSN – سیاتل، واشنگتن، ایالات متحده
2008
چكیده
این مقاله نسبت به كاربرد شبكه اجتماعی موبایل مبتنی بر بلوتوث، در بین گروهی از 28 شركت كننده گرد آمده در كنفرانس ارتباطات كامپیوتر، اقدام نموده است. ما نسبت به مقایسه نمودار اجتماعی اقدام می‌كنیم كه شامل دوستان، همانگونه كه به وسیله مشاركت كنندگان تعریف شده است، و همچنین نمودار تماسی، كه به عنوان شبكه موقت یا دوره‌ای تعریف شده است و به وسیله تماس های فرصت طلبانه و به هنگامی بوجود می‌آید كه صاحبان ادوات در مسیر محدوده ارتباطات قرار می‌گیرند، می‌باشد. بر این مبنا مشاركت ما دو جنبه خواهد داشت: جنبه اول، ما اثبات خواهیم نمود كه غالب خصیصه‌های مرتبط با گره‌ها، لینك ها و مسیرها دارای همبستگی در بین جامعه و نمودارهای تماسی می‌باشند. در جنبه دوم، ما این موضوع را تشریح می‌نماییم كه چگونه ساختار نمودار اجتماعی به ما كمك خواهد نمود تا نسبت به ساخت مسیرهای ارسال در نمودار تماسی اقدام نماییم، مضمونی كه اجازه خواهند داد تا آنكه دو گره در خلال زمان، با استفاده از تماسهای فرصت طلبانه و گره های میانجی، با یكدیگر ارتباط برقرار نمایند. بر این مبنا، مسیرهای كارا را می‌توان با استفاده از جفتهای گره‌هایی بوجود آورد كه از نكته نظر اجتماعی نزدیك به یكدیگر می‌باشند (همانند اتصال از طریق یك سری از جفتهای دوستان). نتایج ما معرف آن می‌باشند كه روال ارسال فرصت طلبانه در انطباق با ضروریات كاربرد شبكه اجتماعی می‌باشد.

آیا همگام با كاربرد شبكه اجتماعی خود هستید

 

دسته بندی و تشریحات این موضوع
معماری شبكه و طراحی آن: توپولوژی شبكه، ارتباطات داده
عبارات كلی: اندازه گیری، عملكرد

 

كلمات كلیدی: شبكه اجتماعی آنلاین، شبكه موبایل، شبكه تأخیر- مقاوم، شبكه های سوئیچ- بسته ای، شبكه‌های زمانی، مركزیت

1- مقدمه
زندگی اجتماعی به طور اصلی از طریق برگزاری جلسات یا نشست های فیزیكی محقق می‌شود. با این وجود، اخیراً، شبكه های تلگراف و تلفن قدم بزرگی را به سمت تعامل اجتماعی از راه دور برداشتند. در همین اواخر، اینترنت تكنیك های تعامل اجتماعی متعددی را اضافه نموده است كه بر مبنای نشست های فیزیكی نمی‌باشد: این تكنیك ها عبارتند از: ایمیل، چت و خدمات شهری اجتماعی آنلاین (OSN) نظیر Facebook، Orkut، MySpace و LinkedIn. این كاربردها به وجود آورنده یك فضای مجازی می‌باشند كه در آن كاربران می‌توانند نسبت به ایجاد شبكه اجتماعی خود، مستقل از این مبحث كه آنها در كجا قرار دارند، اقدام نمایند و بدین سان آنها اجازه خواهند داشت تا در چنین شبكه های اجتماعی (یا ارتباطاتی) به صورت آزادانه با استفاده از مجموعه بزرگی از برنامه های كاربردی اینترنت به تعامل و محاوره با یكدیگر بپردازند. با این وجود، به هنگامی ‌كه اشخاصی با سلایق مشابه و یا سوابق مشترك در خیابان ها و یا كنفرانس ها به دور یكدیگر جمع می‌شوند، آنها هیچ گونه روش اتوماتیكی را جهت شناسایی این پتانسیل «ارتباطی» در اختیار ندارند. با توجه به برنامه های كاربردی زمین- موضعی، هم اكنون این احتمال به میزان زیادی وجود دارد كه سرویس های شبكه اجتماعی آنلاین در آینده نزدیكی برخی از شاخص های مرتبط با موقعیت كاربران را عرضه داشته و همچنین خدماتی را جهت «لینك یا پیوند» كاربران موبایل ارائه نمایند. با این وجود، ارتباط بین تعاملات اجتماعی مجازی و نشست های فیزیكی همچنان به میزان زیادی بدون اكتشاف و كنكاش باقی مانده است.
در این مقاله ما نسبت به مطالعه روال ارتقای ارتباطات اجتماعی گروهی اقدام می‌كنیم كه از 28 شركت كننده تشكیل شده است و از تلفن های هوشمند، حاوی سیستمهای كاربردی شبكه اجتماعی فرصت طلبانه موبایل، بهره می‌جویند. مطالعه ما در كنفرانس ACM CoNEXT در شهر نیویورك، دسامبر 2007، انجام شده است. در زمان شروع كنفرانس، این برنامه كاربردی از كاربران درخواست نمود تا آنكه دوستان خود را بین شركت كنندگان در كنفرانس انتخاب نمایند. ما چنین لیستی از ارتباطات اجتماعی را به عنوان شبكه اجتماعی اولیه می‌نامیم. در طی این كنفرانس، مشاركت كنندگان تجربی از طریق محدوده بلوتوث با اشخاص مجاور خود، یعنی شركت كنندگان، آگاهی می‌یابند. بر این مبنا شركت كنندگان از طریق كاربرد یك زنگ متمایز و یا یك سیستم ویبره یا لرزان می‌توانند از وجود دوست یا دوست یك دوست آگاهی ‌یابند. یك كاربر می‌تواند تصمیم بگیرد آیا باید از این آگاهی بهره جوید و یا آنكه آن را نادیده انگارد و در صورتی كه جواب مثبت باشد وی قادر خواهد بود یكی از این اشخاص را به صورت فیزیكی ملاقات نموده و یا وی را به لیست دوستان خود اضافه نماید. ادوات ما كلیه تماس های بلوتوث بین ادوات تجربی را ثبت می‌نماید و علاوه بر این قادر به ثبت كلیه عملیات كاربران نظیر اضافه نمودن یك دوست جدید یا حذف یك دوست موجود می‌باشند. ما از این مجموعه اطلاعاتی جهت مطالعه روال ارتقای نمودار اجتماعی اولیه وآنالیز این موضوع استفاده نمودیم كه چگونه تحرك انسانی و ارتباطات اجتماعی به طور توأم بر روی یكدیگر در یك مضمون خاص، همانند یك كنفرانس، تأثیر می‌گذارند. ما تصمیم گرفتیم تا این آزمایشات را در طی انجام كنفرانس ها عملی سازیم، چرا كه چنین گردهمایی‌هایی را می‌توان به عنوان یك «اندازه گروهی منطقی» در نظر گرفت و همچنین به واسطه آنكه می‌توان چنین مضمونی را در محیط های مشابه مجدداً تولید نمود. با توجه بدان كه تحرك انسانی به وجود آورنده تماس های فرصت طلبانه می‌باشد، این مورد را می‌توان جهت ارسال داده ها بین دو گره، به سمت یك مسیر ارسال با استفاده از گره های میانجی، (به طور مثال به شبكه سوئیچ- پاكتی و یا آنكه به شبكه تحمل – تاخیر مراجعه نمایید، www.dtnrg.org)، مورد استفاده قرار داد. بر این مبنا، ما این راهكار را مورد مطالعه قرار می‌دهیم كه چگونه این مضامین فرصت طلبانه می‌توانند از خصیصه‌های اجتماعی استفاده نمایند.
تا آنجا كه ما اطلاع داریم، این مضمون به عنوان اولین تلاشی مطرح می‌باشد كه بر مبنای آن نسبت به مقایسه نمودار مطالعات اجتماعی، همانگونه كه به وسیله كاربران تعریف شده است، و فرصت های تماس منتج شده از تحرك آنها در طی رخدادهای اجتماعی، اقدام ششده است (همانند یك كنفرانس شبكه كامپیوتری). بر این مبنا می‌توان مضامین مشاركتی زیر را مد نظر قرار داد:

آیا همگام با كاربرد شبكه اجتماعی خود هستید

 

2- تحقیقات مرتبط
اغلب خصیصه های اجتماعی از نكته نظر گراف ایستایی، همراه با دو استثنای قابل توجه، مورد مطالعه قرار گرفته‌اند. خصیصه های مسیرهای ساخته شده در خلال زمان در یك گراف یا نموداری كه از تنوع و تغییر فوری برخوردار می‌باشد تقریباً یك مبحث نسبتاً جدید است. تاكنون مشابهت ها با شبكه های اجتماعی سنتی در یك حس میكروسكوپی مورد بررسی قرار گرفته است: شواهد مرتبط با آمارهای یكسویه سنگین و زمان های میان اتصالی، مشخص سازی جامعه، قطر كوتاه. در مقابل، ما در اینجا ویژگی های توپولوژیكی هر گره، همانگونه كه در دو شبكه مرتبط مشاهده شده است، را مورد مقایسه قرار می‌دهیم.
تحقیقات اخیر مشكل طراحی مبانی و اصول ارسال فرصت طلبانه كه در ارتباط با آگاهی از ویژگی های اجتماعی می‌باشد را مدنظر قرار داده است. این تحقیق به طور تلویحی در نظر می‌گیرد كه تماس های فرصت طلبانه كه در ارتباط با ویژگی اجتماعی می‌باشند جهت طراحی یك الگوریتم خاص به كار گرفته می‌شوند. البته تحقیق ما الگوریتم های جدیدی را پیشنهاد نمی‌نماید بلكه این بررسی مسایل فوق را به صورت كلی مورد خطاب قرار خواهد داد. بر این مبنا می‌توان چنین مضمونی را جهت درك آنكه كدام نوع از اطلاعات می‌تواند از بالاترین ارتباط برخوردار باشد مورد استفاده قرار می‌گیرد. توجه داشته باشید كه برای اولین دفعه، ارتباطات اجتماعی بین شركت كنندگان از طریق مشاركت كنندگانی كه چنین سیستمی ‌را به كار گرفته اند تعریف گردیده است. بررسی های قبلی در زمینه نكات مشترك، منافع و وابستگی های شركت كنندگان سوالاتی را مطرح می‌نماید و نمودارهای اجتماعی بر مبنای جواب های آنها بوجود آمده‌اند.

آیا همگام با كاربرد شبكه اجتماعی خود هستید

 

3- داده ها و روش شناسی
1-3 مجموعه های تجربی
هدف از این تجربه مطالعه ویژگی های شبكه های اجتماعی می‌باشد كه با استفاده از ادوات موبایل بوجود آمده اند. كاربران ممكن است دوستان بالقوه ای را ملاقات كنند، یا آنكه دوستان جدیدی بیابند و یا دوستان موجود را حذف كنند. ادوات تجربی كه در حقیقت برنامه كاربردی شبكه اجتماعی فرصت طلبانه موبایل ما را تشكیل می‌دهند عبارتند از HTC s620 و تلفنهای هوشمند Touch.
مشاركت كنندگان این برنامه در بین شركت كنندگان كنفرانس 2007 ACM CoNext كه در شهر نیویورك در دسامبر 2007 برگزار شده بود انتخاب شدند. قبل از انجام این برنامه كاربردی، هریك از شركت كنندگان نسبت به انتخاب دوستان خود در بین 150 شركت كننده این كنفرانس اقدام نمودند. لیست دوستانی كه بوجود آورنده شبكه اجتماعی اولیه هرگروه می‌باشند مشخص شد. بر این مبنا، برنامه كاربردی شبكه اجتماعی ما هر بار كه یك دوست، یا یك دوست یك دوست در محدوده بلوتوث ظاهر می‌شدند به صدا در آمده و یا آنكه به صورت ویبره یا لرزشی حضور آنها را اعلام می‌نمود كه حوزه این سیستم تقریباً مشتمل بر 10متر می‌گردید. نواحی مجاور بر روی ادوات كاربران به نمایش گذاشته شده و بر این مبنا آنها قادر بودند نسبت به اضافه كردن یا حذف دوستان موجود، بر مبنای نوع مباحثاتی كه هر شخص با دوستان خود دارد، اقدام نمایند. هدف ما مطالعه این موضوع می‌باشد كه چگونه شبكه اجتماعی اولیه در ارتباط با تماسهای فرصت طلبانه ای است كه در طی كنفرانس ایجاد می‌شود و چگونه این شبكه ارتقا می‌یابد.
2-3 تعاریف و اصطلاحات فنی
در ادامه این مبحث، ما به نموداری دوستی با خصیصه نوسانات آهسته بین مشاركت كنندگان، بعنوان نمودار اجتماعی، رجوع خواهیم داشت كه آن را تحت عنوان G=(V,E) تعریف می‌كنیم.
جمع آوری تماس های بلوتوث فرصت طلبانه بین شركت كنندگان یك شبكه زمانی (یعنی یك نمودار با مجموعه ایستایی از گره ها و مجموعه ای از لبه هایی كه ممكن است درخلال زمان تغییر یابد) را تشكیل می‌دهد. ما این شبكه زمانی را به عنوان نمودار تماسی ذكر كرده و آن را به صورت  نشان می‌دهیم. مسیرها ممكن است در شبكه زمانی به صورت یك رویه الحاقی از تماس ها در پی ویژگی مربوط به ترتیب وقوع آنها مشخص شود. در بین این مسیرها، مسیری كه از  تا  تداوم یابد و از زمان  شروع می‌شود را به عنوان مسیر تأخیر- بهینه خواهیم خواند، البته در صورتی كه این مسیر به مقصد d در نخستین  زمان ممكن دسترسی داشته باشد. مسیرهای تأخیر – بهینه برای هر زمان شروع و هر یك از جفتهای مقصد – منبع را می‌توان به صورتی موثر از طریق برنامه نویسی دینامیك محاسبه نمود.

آیا همگام با كاربرد شبكه اجتماعی خود هستید

 

4- مقایسه های توپولوژیكی
در این بخش، ما نسبت به مطالعه توپولوژی های نمودار اجتماعی و گراف تماس با توجه به گره ها، تماس ها و مسیرها اقدام می‌نماییم.
ما كار خود را از طریق تشریح كلی نمودار اجتماعی آغاز می‌كنیم: جدول 1 معرف برخی از ویژگی های نمودار اجتماعی می‌باشد كه به وسیله شركت كنندگان بوجود آمده است و درشكل 1 نشان داده شده است.
1-4 خصیصه های گره
سیستم پیچیده و شبكه های اجتماعی معمولاً بواسطه ناهنجاری بزرگ بین گره ها مشخص می‌شوند. یك بخش كوچك گره هایی كه از فعالیت بالایی برخوردار می‌باشند به طور معمول در ارتباط با جمعیت بزرگی از گره هایی هستند كه دنبال كننده حجم معمولی از فعالیت ها می‌باشند. در این بخش، ما خواستار مشخص نمودن چنین گره هایی می‌باشیم و آنها را در هر دو نمودار مقایسه می‌كنیم.
1-1-4 رتبه گره
اولین برآورد اهمیت یك گره در یك شبكه اجتماعی میزان رتبه آن یا، تعداد دوستان آن می‌باشد كه مشخص كننده اندازه نهایی ناحیه مجاور آن در نمودار اجتماعی است. به طور مشابه، در نمودار تماسی، اندازه نواحی مجاور یك گره تعداد میانگین ادواتی است كه در حوزه تماس های فرصت طلبانه می‌توانند یكدیگر را پوشش دهند. شكل 2 نسبت به مقایسه دو برآورد رتبه‌ای (در نموداراجتماعی و نمودار تماسی) به صورت مشترك برای هر گره اقدام می‌كند.
2-1-4. مركزیت
مضمون مركزیت در حقیقت به معنای یك ارزیابی مورد پالایش قرار گرفته بیشتر در خصوص اهمیت یك گره برای یك شبكه می‌باشد كه در ارتباط با رخداد این گره در داخل كوتاه ترین مسیرهای جفت های اتصالی گره های دیگر می‌باشد. مركزیت یك گره را می‌توان در یك نمودار ایستایی به شرح ذیل تعریف نمود:
2-4 ویژگی های تماس ها
ما هم اكنون نسبت به مطالعه این مورد اقدام می‌نماییم كه چگونه خصیصه های تماسهای فرصت طلبانه وابسته به فاصله اجتماعی، كه بین دو گره بر روی نمودار اجتماعی تعریف شده اند، می‌باشند. ما دوستان را بدین صورت تعریف نمودیم كه هركدام دارای فاصله 1 می‌باشند و دوستان دوستان نیز دارای فاصله 2 بوده و به ترتیب این رویه ادامه می‌یابد. ما تماس ها را بر مبنای مدت، فركانس و زمان تلف شده آنها بین دو تماس پیاپی از یك جفت اندازه گیری نمودیم (كه همچنین تحت عنوان زمان بین تماسی نیز شناخته می‌شود). بواسطه محدودیت های فضایی، ما تنها مقادیر زمان میان تماسی را در شكل 4 ارائه دادیم. میانگین زمان میان تماسی از 6 دقیقه بین دو دوست به تقریباً یك ساعت (10 برابر بیشتر) افزایش یافته است، آن هم به هنگامی‌كه گره ها دارای فاصله سه یا چهار در نمودار اجتماعی می‌باشند. ما ملاحظه نمودیم كه تماس های بین دوستان تقریباً همگی به میزان كمتر از یك ساعت منفك گردیده است. ما مشاهده نمودیم كه مركزیت گره ها همچنین دارای نقش قابل توجهی در این امر می‌باشد. یك گره با مركزیت حول و هوش 6% دارای میانگین تماس یك ساعته با گره‌های دیگر می‌باشد، مستقل از فاصله اجتماعی بین آنها، گره هایی كه دارای مقدار متوسط یا كمترمركزیت می‌باشند (بین 2% یا 5/0%) مشخص كننده تماس ساعتی برای هر یك از دوستان آنها بوده اما در بر دارنده موارد مرتبط با گره ها در فاصله 2 یا بیشتر از آنها نخواهد بود.
3-4 ویژگی های مسیرهای تأخیر – بهینه
ما هم اكنون مسیرهای تأخیر – بهینه (كه قبلاً در بخش 3 تعریف گردیده اند) را به عنوان تابع فاصله بین منبع و مقصد در نمودار اجتماعی مورد بررسی قرار می‌دهیم.

آیا همگام با كاربرد شبكه اجتماعی خود هستید

 

5- ساخت مسیرها با OSN
مشاركتی كه در بخش قبلی ملاحظه شد را می‌توان جهت طراحی قواعد ذهنی به منظور بوجود آوردن مسیرهای كارا بر مبنای ارتباط در شبكه اجتماعی به كار گرفت. ما تا كنون ویژگی های مسیرهای تأخیر – بهینه در شبكه زمانی را مورد مطالعه قرار داده‌ایم. چنین مسیرهایی ارائه دهنده بهترین نسبت مسیرهای ممكن برای ارسال می‌باشد، اما آنها را تنها می‌توان از طریق یك قضیه استقرایی یا با بهره گیری از یك حالت سیلابی حاصل آورد. در این بخش، ما تنها نتایج اولیه ویژگی های ساختاری مسیرهای ارسال را مدنظر قرار می‌دهیم.

آیا همگام با كاربرد شبكه اجتماعی خود هستید

 

6- مباحث
این مقاله نسبت به ارائه مقایسه اولیه نتایج شبكه اجتماعی، همانگونه كه بوسیله كاربران در یك كاربرد OSN تعریف شده است، اقدام نموده و علاوه بر این تماسهای فرصت طلبانه بین این كاربران را مورد سنجش و ارزیابی قرار داده است.
نتایج ما، با وجود آنكه محدود به یك رخداد واحد می‌باشد كه در داخل یك جامعه رخ داده است، اهمیت گره های مركزی را خاطر نشان می‌سازد. این نتایج همچنین اثبات كننده این موضوع می‌باشند كه با استفاده از همسایگان اجتماعی جهت برقراری ارتباطات (همانند مورد OSN متعارف) می‌توان به صورت موثر نسبت به تبادل پیام ها با پهنای باند فرصت طلبانه اقدام نمود.
در تحقیقات آینده، ما تمایل داریم تا نسبت به گسترش تعداد شركت كنندگان و مدت این آزمایش اقدام كنیم تا آنكه بتوانیم این مضمون را مورد بررسی قرار دهیم كه چگونه چنین نتایجی را می‌توان به یك گروه بزرگتر تعمیم داد. این امر همچنین به ما اجازه خواهد داد تا به مطالعه این موضوع دست بزنیم كه چگونه كاربران كه متعلق به جوامع مختلف می‌باشند در یك روال كاربردی شبكه اجتماعی موبایل رفتار خواهند نمود.

آیا همگام با كاربرد شبكه اجتماعی خود هستید

 

لطفا به جای کپی مقالات با خرید آنها به قیمتی بسیار متناسب مشخص شده ما را در ارانه هر چه بیشتر مقالات و مضامین ترجمه شده علمی و بهبود محتویات سایت ایران ترجمه یاری دهید.
تماس با ما

اکنون آفلاین هستیم، اما امکان ارسال ایمیل وجود دارد.

به سیستم پشتیبانی سایت ایران ترجمه خوش آمدید.