مقالات ترجمه شده دانشگاهی ایران

ارتباطات روان درمانبخش

ارتباطات روان درمانبخش

ارتباطات روان درمانبخش – ایران ترجمه – Irantarjomeh

 

مقالات ترجمه شده آماده گروه علوم اجتماعی
مقالات ترجمه شده آماده کل گروه های دانشگاهی

مقالات رایگان

مطالعه 20 الی 100% رایگان مقالات ترجمه شده

1- قابلیت مطالعه رایگان 20 الی 100 درصدی مقالات 2- قابلیت سفارش فایل های این ترجمه با قیمتی مناسب مشتمل بر 3 فایل: pdf انگیسی و فارسی مقاله همراه با msword فارسی -- تذکر: برای استفاده گسترده تر کاربران گرامی از مقالات آماده ترجمه شده، قیمت خرید این مقالات بسیار کمتر از قیمت سفارش ترجمه می باشد.  

چگونگی سفارش

الف – پرداخت وجه بحساب وب سایت ایران ترجمه (شماره حساب) ب- اطلاع جزئیات به ایمیل irantarjomeh@gmail.com شامل: مبلغ پرداختی – شماره فیش / ارجاع و تاریخ پرداخت – مقاله مورد نظر -- مقالات آماده سفارش داده شده عرفا در زمان اندک یا حداکثر ظرف مدت چند ساعت به ایمیل شما ارسال خواهند شد. در صورت نیاز فوری از طریق اس ام اس اطلاع دهید.

قیمت

قیمت این مقاله: 25000 تومان (ایران ترجمه - irantarjomeh)

توضیح

بخش زیادی از این مقاله بصورت رایگان ذیلا قابل مطالعه می باشد.

مقالات ترجمه شده علوم اجتماعی - ایران ترجمه - irantarjomeh
شماره
5
کد مقاله
SOC05
مترجم
گروه مترجمین ایران ترجمه – irantarjomeh
نام فارسی
ارتباطات روان درمانبخش
نام انگلیسی
Psychotherapeutic Relationships
تعداد صفحه به فارسی
43
تعداد صفحه به انگلیسی
20
کلمات کلیدی به فارسی
ارتباطات روان درمانبخش
کلمات کلیدی به انگلیسی
Psychotherapeutic Relationships
مرجع به فارسی
مرجع به انگلیسی
سال
2003
کشور
ایالات متحده
ارتباطات روان درمانبخش
اغلب مردم بدون در نظر گرفتن درمان روانشناختی حرفه‌ای فرصتها و چالشهایی كه در طول زندگی برای آنها فراهم می‌شود را مدیریت می‌نمایند. با این وجود، برخی از انسانها به منظور ایجاد تسهیلات لازم جهت فرآیند تغییرات در روان‌درمانی شركت می‌كنند. فرآیند تغییر در چارچوب روان‌درمانی فرقی با فرآیند تغییر كه بدون درمان روی می‌دهد ندارد. درمانهای روانشناختی  یا روانشناسی به منظور ارائه كمك به مردم جهت مشخص نمودن وضعیت جاری تغییرات آنها و همچنین كمك نمودن بدانها جهت حركت از یك مرحله تغییر به مرحله بعدی می‌باشد. كلیه درمانهای روانشناختی شامل متخصصین درمان‌شناس یا درمانگران و مراجعینی است كه ارتباط درمانی را، از یك طرف، توسعه داده و درمانگر با استفاده از مهارتهای فنی، از طرف دیگر، جهت كمك به آنها به منظور دسترسی به نیروهای شخصی خود و حركت از یك مرحله به مرحله بعدی اقدام می‌نماید.
از شكل زیر كه از مقاله تخصصی لمبرت(1992) استخراج شده است می‌توان استنباط نمود كه 40 درصد از یك تغییر به هنگام درمان ممكن است منسوب به فاكتورهای مداوای خارجی و یادآور خصیصه‌های وضعیت درمان باشد. به هنگامی كه تكنیكهای خاص درمانی و انتظارات مراجعین برای پیشرفت(یا تاثیر دارونمایی بگونه‌ای كه زمانی بدین نام خوانده می‌شد) هر كدام 15 درصد از تغییر را شامل می‌شوند، ارتباط درمانی تاكنون مهمترین مشخصه تغییر درمانی بوده و در حدود 30 درصد از پیشرفت را به هنگام درمان بخود اختصاص می‌دهد.
تاثیر درمانهای روانشناختی
برای شایعترین مشكلات روانشناختی، بین دو سوم و سه چهارم از مراجعین در درمان روانشناختی پیشرفت داشته‌اند(برجین و گارفیلد، 1994؛ كار، 2000الف، 2000ب، 2000ج؛ كریستوفرسن و مورتویت، 2001؛ فونجی و همكاران، 2002؛ ناتان و گورمن، 2002؛ پین‌ساف و وینی، 1995؛ راف و فونجی، 1996). اغلب مراجعین بزرگسال و كودك تنها برای 6 الی 10 جلسه جهت درمان انفرادی، خانوادگی و زناشویی شركت نموده‌اند(گارفیلد، 1994؛ ویزز و ویز ، 1993). شاید تعجب برانگیز نباشد كه در طی 8 جلسه مراجعین بالغ 50 درصد پیشرفت داشته و با 26 جلسه میزان پیشرفت به صورت قابل ملاحظه به 75 درصد رسیده است(لامبرت و برجین، 1994). بنابراین مشهود است كه جلسات اولیه(8 الی 10 جلسه اول)، نقش اساسی در پیشرفت داشته و پس از آن نقش هر جلسه در میزان پیشرفت كاهش می‌یابد. در حدود 10 درصد از بیماران بواسطه درمان صدمه دیده‌اند(لامبرت و برجین، 1994). مراجعین مشكلات پابرجای شدیدی داشته‌اند، مشكلاتی نظیر اختلالات شخصیتی مرزی كه فرد را مستعد تباهی یا زوال فكری می‌نماید. برای مراجعینی كه از این مشكلات رنج می‌برند، زوال به احتمال قوی در درمانهایی روی می‌دهد كه تمركز آنها بر روی درهم شكستن استراتژیهای كنارآمدن با شرایط خاص و دفاع بعنوان یك عادت استوار می‌باشد. بصورت مكرر و پایدار نشان داده شده است كه سردی، عدم احترام و عدم داشتن احساس از سوی درمانگر باعث بروز پدیده زوال می‌شود.
روشهای مداوای روانشناختی كه جوابگوی مشكلات افراد بالغ می‌باشد
در حالیكه مقاله‌های متا‌ ـ تحلیلی جهانی نتیجه‌گیری می‌نمایند كه دیدگاههای درمانی براساس مدلهای مختلف نتایج مشابهی را ببار می‌آورند، مقاله‌هایی كه براساس مطالعات كنترل شده مناسب انتشار می‌یابند تاثیرات تكنیكهای خاص را در مشكلات مشخص خاطرنشان می‌نمایند. برای مشكلات افراد بالغ كه در  موارد مشخص شده و نتیجه‌گیری شده زیر در جدول 3/9 نشان داده شده است و در آن در خصوص تاثیر روشهای مداوای روان‌شناختی مواردی عرضه گردیده است(كار، 2000ب، فصل 17، 2000ج؛ ناتان و گورمن، 2002؛ روث و فونجی، 1996). برای مشكلات زناشویی موارد رفتار درمانی شامل آموزش توسعه قراردادهای مبادله‌ای، آموزش ارتباطات و مهارتهایی در خصوص حل مشكلات بعنوان مواردی كه تاثیر مثبت دارند شناخته شده است. بنابراین تاكید بر روی خط‌مشی‌های درمان مربوط به زوجین بوده كه باعث تسهیل در فهم تاثیر مشكلات لاینحل خانوادگی در برخوردهای جاری زوجین شده و بصورت احساسی بر روی زوج درمانی تاكید می‌نماید كه خود می‌تواند منجر به ایجاد تسهیلات لازم در بیان موارد نگرانی یا دلتنگی و اظهار نیازهایی ‌گردد كه تاكنون بطور رضایت بخشی بدانها پاسخ داده نشده است. برای مشكلات روانی‌‌ ـ جنسی درمان جنسی شامل تمارین رفتاری جهت ایجاد پیشرفت در زمینه كنترل تحریك جنسی و اوج لذت جنسی می‌باشد كه خود تاثیر مثبت بر جای خواهد گذاشت.
مداوای روانشناختی در خصوص مشكلات كودكان و نوجوانان
نتیجه تحقیقات مداوای موثر روانشناختی مشكلات كودكان و نوجوانان در اینجا بیان شده و بصورت خلاصه در جدول 4/9 آورده شده است. مشكلاتی نظیر تغذیه پیش از دوران مدرسه، خواب و دیگر موارد با استفاده از روشهای روانشناختی قابل پاسخ می‌باشند. برای كودكانی كه مشكلات غیراندامی در مقابل پیشرفت از خود بروز می‌دهند ارزیابی ‌انضباطی چند مرحله‌ای  به همراه توجه كافی به امر تغذیه مناسب آنها و آموزش والدین و كمك به كودكان و مادران به منظور بدست آوردن الگوی مناسب تغذیه‌ای می‌تواند بصورت ویژه‌ای موثر باشد. رفتار درمانی براساس توجه خانواده با تكنیكهای كنترل ـ محركها(مشخص كردن زمان خواب) به همراه تعیین زمانهای روزانه و كاهش چرت نیمروزی، بعنوان روشهای موثر در كنترل كودكانی كه عارضه راه رفتن در شب را دارند مدنظر می‌باشد. همچنین در مورد كودكانی كه در خواب كابوس می‌بینند با كاربرد روش مورد چالش قراردادن افكاری كه منجر به دیدن كابوس می‌شود به همراه تمدد اعصاب و مهارتهای كنار آمدن با مشكلات می‌تواند موثر باشد.  همچنین والدین در اینگونه مواقع آموزش لازم برای ارتقای سطح مهارتهای كودكان در جهت رویارویی با تشویش و دادن پاداش بدانها در جهت مقابله با این معضل را فرا می‌گیرند. مداوای موثر برای شب‌ادراری شامل برنامه‌های زیر است: اعلام موقع ادرار با كمك خانواده به منظور فراگیری نحوه كنترل ادرار و نگه‌داری آن در كیسه مثانه بوسیله بیدار نمودن كودك در صورت خیس كردن تشك با استفاده از سیستم آلارم و دادن پاداش به كودك به منظور جلوگیری از شب‌ادراری. همچنین داشتن برنامه مشخص با كمك خانواده به همراه استفاده از ملینها و افزایش استفاده از الیاف رژیمی و پاداش به كودك جهت استفاده متوالی از توالت می‌تواند در درمان مشكل بی‌اختیاری دفع ادرار كمك نماید.
ممانعت از مشكلات روان‌شناختی
مجموعه‌ فزآینده‌ای از شواهد در طی آزمایشات كنترل شده برنامه‌های محافظتی، این دیدگاه را تقویت می نماید كه ممانعت‌های روان‌شناختی می‌تواند از بروز تعداد زیادی از مشكلات روان‌شناختی جلوگیری بعمل آورد. برخی از این نتایج در جدول 5/9 نشان داده شده است. برای ممانعت از عقب افتادگی رشد كودكان متولد شده كم وزن، برنامه‌های چند روشی از دستگاههای مراقبت نوزادن آغاز گشته و سپس تداوم یافته و  شامل ویزیت در خانه، نشستهای مربوط به  بیماران سرپایی بر مبنای اجتماعی و موارد قبل از مدرسه می‌باشد كه دارای تاثیر مطلوبی نیز است. این برنامه‌ها می‌بایست تحریك‌پذیری كودك، آموزش والدین و تقویت آنها  و نشستهای مشترك والدین با كودكان برای ارتقای پدیده دلبستگی شدید را در بر داشته باشد. برنامه‌های موثر در خلال سالیان قبل از مدرسه ادامه می‌یابد تا آنكه رشد كودك به حد معمولی آن برسد. همچنین برنامه‌های چند‌ روشه برای ممانعت از عقب افتادگی ذهنی در كودكان محروم از اجتماع موثر می‌باشد. این برنامه‌های با اقداماتی زود‌هنگام كه مبتنی بر حضور خانواده است همراه بوده كه شامل پشتیبانی از خانواده و درونداد فشرده قبل مدرسه‌ای یا مبتنی‌ بر مدرسه است و تا اواسط دوره كودكی نیز ادامه می‌یابد. برنامه‌های مبتنی بر خانواده اقدام زودهنگام نیز همچنین در ممانعت از مشكلات تعدیل یا انطباق در كودكانی كه دارای نارسایی حسی هستند، می‌تواند موثر و مفید باشد. این برنامه‌ها شامل تمركز  بر مولفه‌های مرتبط با كودكان و والدین آنها بوده كه می‌بایست از یك نوع انعطاف‌پذیری بر مبنای ویزیت در خانه، بهداشت موضعی، خدمات اجتماعی و یا مراكز آموزشی برخوردار باشد.
مباحثات
در خصوص تغییرات بوجود آمده در طول تاریخ  برای رشته روانشناسی مباحثات زیادی صورت پذیرفته است. بطور مثال، سنت‌گرایان مكتبهای بشری‌ و رفتاری در خصوص اهمیت نسبی كیفیت ارتباط درمان و تكنیكهای آن با هم اختلاف نظر دارند. این موضوع اكنون بصورت تجربی حل شده و اغلب مكتبها موارد مطرح شده در جدول 4/9 را پذیرفته‌اند.
همچنین مشاجراتی در خصوص كارایی نسبی دیدگاههای درمانی مختلف وجود دارد. بسیاری از مطالعات مقایسه‌ای و متاآنالیز نشان داده است كه بیشتر تكنیكهای روان‌درمانی بصورت مساوی موثر می‌باشند. این خصیصه بعنوان رای یا قضاوت پرنده دودو(نوعی پرنده) معروفیت داشته و ”لویس كرول آلیس“ در سرزمین عجایب بدان اینگونه اشاره دارد كه، ”همگی برنده‌ شده‌اند و بنابراین به همگی باید پاداش داد.“ با توجه به اینكه نتیجه رفتار مقایسه‌ای بصورت یك طراحی كاملتر مطرح شده است و فرآیندهای مربوط به تغییرات بصورت واضح‌تری مشخص و اندازه‌گیری شده است، اكنون فهم فزاینده‌ای از آنكه چرا دیدگاههای مختلف می‌تواند بصورت یكسان برای یك دسته از مشكلات خاص موثر و كارا باشد بوجود آمده است.
یكی از ناحیه‌هایی كه از اهمیت درجه اول در پتانسیل این مباحث برخوردار است آن است كه روانشناسی بالینی می‌بایست بعنوان یك حرفه با توجه به تغییرات رفتاری در نظر گرفته شود. روش مورد عمل شایع برای متخصصین روانشناسی آن است كه بهترین بخش وقت و تلاش خود را برای درمان افراد، گروهها، جفتها، خانواده و بیمارانی اختصاص دهند كه دارای  مشكلات و نارسائیهای شایع و گسترده می‌باشند. یكی از مباحث عمده آن است كه روانشناسان باید وقت و همت خود را صرف ممانعت از مشكلاتی نمایند كه می‌تواند خطرناك و هزینه‌بر باشند. مشكلاتی نظیر ایدز، سرطان یا سوءاستفاده از كودكان، آن هم در سطح كل جامعه و نه در سطح انفرادی، گروههای كوچك یا خانواده‌‌ها.
خلاصه
تغییر مثبت، رشد شخصی و توسعه ممكن است در پاسخ به فرصتهایی جهت تغییر و چالشهایی برای اقدام جهت بدست آوردن منابع خود روی دهد. این موارد شامل آنهایی هستند كه برای تكمیل یك مرحله خاص از سیكل زندگی بدانها اشاره شده است. مواردی كه مرتبط با گذر از یك مرحله از سیكل زندگی به مرحله دیگر می‌باشند. مواردی كه مرتبط با ساخت و از بین بردن عادات دراز مدت می‌باشند. مواردی كه ممكن است روز به روز بوجود آیند، و یا موارد غیر معمولی نظیر داغدیدگی و سرقت. در پاسخ به فرصتها و چالشها، ما از قدرت خود استفاده می‌كنیم تا بدینوسیله بتوانیم استراتژی مورد نظر خود را برای مدیریت موقعیت پیش رو براساس نیازها و آمادگی جهت درگیر شدن در چالشها و فرصتها تنظیم نمائیم.     نتایج مثبت حاصله از مدیریت موثر فرصتها و چالشها شامل تغییرات مثبت در سلامت فیزیكی و روانی و ارتقای كلی در قدرت شخصی ما می‌باشد. تغییر و رشد دنبال‌كننده یك دوره قابل پیش‌بینی از قبل از تامل به تامل، برنامه ریزی، عمل، حفظ و نگهداری و نهایتا قطع می‌باشد. تغییرات می‌تواند با فهم فرآیند تغییرات و منطبق‌سازی استراتژیها جهت آن، تا مرحله تغییر و یافتن خود در آن، تسریع گردد. افزایش هوشیاری، تحریك احساسات، تجدید سیر تكامل و رهاسازی اجتماعی بصورت ویژه در تسهیل حركت از دوره قبل از تامل به دوره تامل نقش داشته و مفید می‌باشد. جهت بوجود آوری پدیده گذر از تامل به برنامه‌ریزی، خود تكاملی بعنوان مهمترین فرآیند تغییر بشمار می‌آید. خود رهاسازی از طریق تعهد به تغییرات به عنوان یك عنصر مهم برای گذر از برنامه‌ریزی به عمل مطرح بوده و این مهم می‌تواند با تنظیم هدف مورد نظر و نظارت بر آن همراه گردد، فرآیندی كه می‌بایست در تمامی مراحل تغییر تا رسیدن به مرحله نهایی تداوم داشته باشد. در حركت از مرحله عمل به مرحله حفظ و نگهداری، كنترل محركها، مواجهه با مسایل و پاداش به میزان زیادی سودمند می‌باشند. نهایتا، در حركت از مرحله حفظ و نگهداری به مرحله نهایی ممانعت از عود یا بازگشت و مدیریت آن از جمله مهمترین فرآیند تغییر بشمار می‌آید. كمك به برقراری ارتباطات فرآیند پیشرفت بسمت مراحل تغییر را تسهیل می‌بخشد. چنین ارتباطاتی ممكن است بصورت غیر رسمی باشد و شامل دوستان نزدیك یا اعضای خانواده خواهد بود.  همچنین ممكن است این مورد صورت رسمی بخود گرفته و شامل متخصصینی نظیر روان شناسان بالینی شود. به هنگامی كه تكنیكهای خاص درمانی 15 درصد از تغییرات را در روان درمانی بخود اختصاص می‌دهند، ارتباط درمانی 30 درصد میزان پیشرفت درمان را شامل می‌گردد. رشد ارتباط درمانی شامل مراحل متمایزی می‌شود كه عبارتند از: برنامه‌ریزی، دچار شدن، ارزیابی، درمان، مدیریت مقاومتها یا دلسردی در مقابل تغییرات و داخل نشدن در این فرآیند. تمامی این موارد موازی با مراحل تغییرات می‌باشند. برای اغلب مشكلات روانشناسی، بین دو سوم و سه چهارم بیماران در پی درمان روان شناختی بهبودی بدست آوردند. بیشتر افراد بالغ و كودكان، شامل افراد شخصی و خانوادگی یا موارد نكاحی، تنها برای 6 الی 10 جلسه مورد درمان قرار گرفتند. همچنین 50 درصد از بیماران با 8 جلسه درمان  رشد قابل ملاحظه‌ای را نشان دادند. در حدود 10 درصد از بیماران بواسطه درمان دچار صدمه شدند. در حالیكه بازنگریهای متاآنالیزی جهانی نتیجه گرفته است كه دیدگاههای درمان براساس مدلهای مختلف نتایج مشابهی را ببار می‌آورد، بررسیهای دقیق بر روی مطالعات بخوبی كنترل شده تاثیر تكنیكهای خاص را برای مشكلات ویژه كودكان، نوجوانان و برزگسالان مورد توجه قرار داده است. اقدامات روان‌شناختی نیز همچنین می‌تواند از بروز طیف گسترده‌ای از مشكلات روانشناسی جلوگیری كند. نمونه‌ای از پرسشنامه مربوط به بیماران را كه می‌توان برای ارزیابی  هرگونه از خدمات مبتنی بر تغییرمورد استفاده قرار داد درجدول 6/9 نشان داده شده است.
لطفا به جای کپی مقالات با خرید آنها به قیمتی بسیار متناسب مشخص شده ما را در ارانه هر چه بیشتر مقالات و مضامین ترجمه شده علمی و بهبود محتویات سایت ایران ترجمه یاری دهید.
تماس با ما

اکنون آفلاین هستیم، اما امکان ارسال ایمیل وجود دارد.

به سیستم پشتیبانی سایت ایران ترجمه خوش آمدید.