مقالات ترجمه شده دانشگاهی ایران

زنگ گیاه ختمی درختی

زنگ گیاه ختمی درختی

زنگ گیاه ختمی درختی – ایران ترجمه – Irantarjomeh

 

مقالات ترجمه شده آماده گروه بیولوژی

مقالات ترجمه شده آماده کل گروه های دانشگاهی

مقالات رایگان

مطالعه 20 الی 100% رایگان مقالات ترجمه شده

1- قابلیت مطالعه رایگان 20 الی 100 درصدی مقالات 2- قابلیت سفارش فایل های این ترجمه با قیمتی مناسب مشتمل بر 3 فایل: pdf انگیسی و فارسی مقاله همراه با msword فارسی -- تذکر: برای استفاده گسترده تر کاربران گرامی از مقالات آماده ترجمه شده، قیمت خرید این مقالات بسیار کمتر از قیمت سفارش ترجمه می باشد.  

چگونگی سفارش

الف – پرداخت وجه بحساب وب سایت ایران ترجمه (شماره حساب) ب- اطلاع جزئیات به ایمیل irantarjomeh@gmail.com شامل: مبلغ پرداختی – شماره فیش / ارجاع و تاریخ پرداخت – مقاله مورد نظر -- مقالات آماده سفارش داده شده عرفا در زمان اندک یا حداکثر ظرف مدت چند ساعت به ایمیل شما ارسال خواهند شد. در صورت نیاز فوری از طریق اس ام اس اطلاع دهید.
مقالات آماده ترمه شده گروه بیولوژی - ایران ترجمه - Irantarjomeh
شماره
6
کد مقاله
BIO06
مترجم
گروه مترجمین ایران ترجمه – irantarjomeh
نام فارسی
زنگ گیاه ختمی درختی
نام انگلیسی
Hollyhock Rust  – Puccinia malvaceraum
تعداد صفحه به فارسی
7
تعداد صفحه به انگلیسی
2
کلمات کلیدی به فارسی
زنگ گیاه, ختمی درختی
کلمات کلیدی به انگلیسی
Hollyhock, Rust, Puccinia malvaceraum
مرجع به فارسی
دانشگاه کرنل، دپارتمان آسیب شناسی و بیولوژی میکربی گیاهان
کلینیک تشخیص آفات گیاهی
مرجع به انگلیسی
cornell University, Dept. Plant Pathology and Plant – Microbe Biology Department of Mathematical and Statistical Sciences, University of Alberta, Edmonton, Alberta , Canada
قیمت به تومان
2000
سال
2010
کشور
ایالات متحده

 

 زنگ گیاه ختمی درختی
 (Puccinia malvaceraum)
 دانشگاه کرنل، دپارتمان آسیب شناسی و بیولوژی میکربی گیاهان
کلینیک تشخیص آفات گیاهی
  
مقدمه
بیماری زنگ می­تواند منجر به صدمه جدی به گیاهان ختمی (Althaea) شود و تقریباً در هر جا که ختمی می­روید یافت می­شود. زنگ همچنین در گیاه پنیرک (Malva rotundifolid) هم ایجاد می شود که یک علف هرز متداول بوده و می­تواند به عنوان منبع بیماری برای قارچ عمل کند و در عفونت ختمی نقش ایفا کند.
زنگ ختمی بوسیله قارچ Puccinia malvaceraum ایجاد می­شود. این قارچ به عنوان زنگ تک میزبان طبقه بندی می­شود چراکه تنها یک مرحله عفونی دارد (III ,تلیوسپور)، و میزبان جایگزینی برای آن شناخته نشده است.
شکل 1. لکه­های زرد کوچک در سطح بالایی برگ
 
علایم و نشانه­ های بیماری
تعداد زیادی لکه ­های زرد رنگ بر روی سطح برگ گسترش می ­یابد (شکل 1)، ولی آشکارترین علایم، بثورات نارنجی- قهوه­ای هستند که در سطح زیرین برگ مشخص می­باشند (شکل 2) و از علایم شاخص عفونت زنگ هستند. این بثورات ممکن است در سطح رویین برگ، روی ساقه ­ها و قسمت ­های سبزرنگ گل نیز تشکیل شوند.
شکل 2. بثوراب نارنجی- قهوه­ای در سطح زیرین برگ
زنگ ختمی با سپری شدن بیشتر تابستان وخیم­تر می­شود و تا اوایل پاییز اکثر برگ­های گیاهان آلوده را می­کشد.
چرخه بیماری
تعداد زیادی تلیوسپور ریزه به رنگ زنگ در داخل بثورات تولید می­شوند. این هاگ­ ها بوسیله قطرات باران و جریان­های هوا به بخش­های گیاهان سالم مجاور منتقل شده و سبب ایجاد عفونت جدید می­شوند. قارچ ­ها زمستان را در بقایای گیاه آلوده سپری کرده، در بهار هاگ­ های عفونت زای جدید در بقایای گیاه آلوده تشکیل شده، که باعث ایجاد عفونت در برگ ­های نوظهور می­شوند.
 
راهکارهای مدیریتی
برای شکستن چرخه بیماری، مهم است در فصل پاییز ساقه تمام ختمی­ها را از روی سطح زمین قطع کرده و تمام برگ­ها و دیگر قسمت­های رو زمینی گیاه را به دقت جمع آوری نموده و نابود کنید. این تمیزکاری پاییزی برای از بین بردن هرچه بیشتر عامل عفونت قبل از بهار ضروری بوده و باید بطور کامل انجام شود.
در فصل رشد، در روز زمین را زود آبیاری کنید تا قسمت­های گیاه که روی سطح زمین­اند سریع خشک شوند. اگر در حوالی ختمی­ ها پنیرک مشاهده شد باید کنده شده و نابود شود. از کاشتن متراکم ختمی خودداری کنید چون ممکن است باعث افزایش رطوبت اطراف برگ­ ها شود. فاصله گذاری مناسب به خشک­ تر ماندن برگ­ ها کمک می­کند. در فصل رشد وقتی که گیاهان خشک هستند، برگ­ ها و دیگر قسمت ­های گیاه را به محض اینکه اثری از زنگ در آنها پدیدار شد کنده و نابود کنید.  
برای حداکثر محافظت در اوایل بهار هنگامی که اولین برگ­ها در حال پهن شدن هستند تیمار با قارچ­کش را آغاز کنید. برخی از سکنه نیویورک از قارچ­کش­هایی که شامل کلروتالونیل،گوگرد، روغن چریش، میکلوبوتانیل است، جهت مبارزه با این افت استفاده ­می کنند. مطمئن شوید هر آفت­کشی که تهیه می­کنید برای استفاده مورد نظر باشد، و از راهنمایی برچسب آن پیروی کنید. در صورتی که دمای هوا در24 ساعت از 30 درجه سانتیگراد تجاوز کند و از گوگردی که بصورت اسپری است استفاده ­شود احتمال صدمه دیدگی به برگ ­ها وجود دارد.
لطفا به جای کپی مقالات با خرید آنها به قیمتی بسیار متناسب مشخص شده ما را در ارانه هر چه بیشتر مقالات و مضامین ترجمه شده علمی و بهبود محتویات سایت ایران ترجمه یاری دهید.
تماس با ما

اکنون آفلاین هستیم، اما امکان ارسال ایمیل وجود دارد.

به سیستم پشتیبانی سایت ایران ترجمه خوش آمدید.