مقالات ترجمه شده دانشگاهی ایران

سرویسهای شبكه نسل بعد (NGN)

سرویسهای شبكه نسل بعد (NGN)

سرویسهای شبكه نسل بعد (NGN) – ایران ترجمه – Irantarjomeh

 

مقالات ترجمه شده آماده گروه برق – الکترونیک

مقالات ترجمه شده آماده کل گروه های دانشگاهی

مقالات رایگان

مطالعه 20 الی 100% رایگان مقالات ترجمه شده

1- قابلیت مطالعه رایگان 20 الی 100 درصدی مقالات 2- قابلیت سفارش فایل های این ترجمه با قیمتی مناسب مشتمل بر 3 فایل: pdf انگیسی و فارسی مقاله همراه با msword فارسی -- تذکر: برای استفاده گسترده تر کاربران گرامی از مقالات آماده ترجمه شده، قیمت خرید این مقالات بسیار کمتر از قیمت سفارش ترجمه می باشد.  

چگونگی سفارش

الف – پرداخت وجه بحساب وب سایت ایران ترجمه (شماره حساب) ب- اطلاع جزئیات به ایمیل irantarjomeh@gmail.com شامل: مبلغ پرداختی – شماره فیش / ارجاع و تاریخ پرداخت – مقاله مورد نظر -- مقالات آماده سفارش داده شده عرفا در زمان اندک یا حداکثر ظرف مدت چند ساعت به ایمیل شما ارسال خواهند شد. در صورت نیاز فوری از طریق اس ام اس اطلاع دهید.

قیمت

قیمت این مقاله: 20000 تومان (ایران ترجمه - irantarjomeh)

توضیح

بخش زیادی از این مقاله بصورت رایگان ذیلا قابل مطالعه می باشد.

مقالات ترجمه شده آماده گروه برق - الکترونیک - ایران ترجمه - Irantarjomeh

شماره
53
کد مقاله
ELC53
مترجم
گروه مترجمین ایران ترجمه – irantarjomeh
نام فارسی
سرویسهای شبكه نسل بعد (NGN)
نام انگلیسی
Next Generation Network (NGN) Services
تعداد صفحه به فارسی
30
تعداد صفحه به انگلیسی
11
کلمات کلیدی به فارسی
سرویسهای نسل بعد (NGN)
کلمات کلیدی به انگلیسی
NGN Services
مرجع به فارسی
تكنولو‍‍ژی های Telcordia
مرجع به انگلیسی
Telcordia Technologies
سال
کشور
سرویسهای شبكه نسل بعد (NGN)
مقدمه
انتظار می‌رود در زمینه شبكه اطلاعات شاهد رقابتهای فزاینده‌ای در 5 الی 10 سال آینده باشیم. همانگونه كه رقابتها افزایش می‌یابد، حضور شركتها بطور مناسب به منظور بهره‌گیری از مزیتهای اصلی خود و برای آماده‌سازی كامل جهت شركت در محیط روبرشد ارتباطات یك امر ضروری بنظر می‌رسد. در این محیط رقابتی، با وجود شركتهای ادغام شده، اتحادیه‌ها و یورش اینترانتهای جدید به بازار، ارائه‌دهندگان سرویس می‌بایست راههای جدیدی را در این عرصه یافته تا بدینوسیله بتوانند نسبت به ابقا و جذب مشتركین سودآفرین برای خود اقدام نمایند. امروزه، ارائه‌دهندگان سرویس تلاش دارند تا با متمایز ساختن خود از طریق جستجوی روشهای و بسته‌های سرویسهای جدید و همچنین كاهش هزینه‌های عملیاتی، خود را وارد عرصه كارزار كرده و وضعیت خود را از نظر استراتژیكی در این میدان تثبیت سازند. همانگونه كه شكل 1 نشان می‌دهد 15% از مشتركین رده بالای مناطق شهری آمریكا 95% سود كاریر را تشكیل می‌دهند. از اینرو تعداد زیادی از ارائه‌دهندگان سرویس در انتظار سرویسهای شبكه نسل بعدی (NGN)، بعنوان وسیله‌ای برای جذب و ابقای بیشتر مشتركین سودآفرین هستند.
ضمن آنكه هدف از این مقاله تشریح جزئیات NGN نمی‌باشد، داشتن یك تعریف سطح بالا از NGN می‌تواند كمكی برای ادامه روند مقاله موجود باشد. برای مقاله جاری NGN بعنوان یك شبكه مبتنی بر ـ بسته بوده كه در آن عناصر سوئیچینگ و انتقال‌دهنده(نظیر: روترها، سوئیچ‌ها و گیت‌ویها) بصورت منطقی و فیزیكی از مركز هوشمند كنترل مكالمه / سرویس جدا گشته‌اند. این مركز كنترل هوشمند برای پشتیبانی از كلیه انواع خدمات در شبكه انتقال مبتنی بر- بسته، شامل كلیه مواردی نظیر سرویسهای ابتدایی مكالمه تلفنی، سرویسهای داده، مولتی‌مدیا، پهنای باند پیشرفته و كاربردهای مدیریتی قابل پشتیبانی توسط NGN می‌باشد.
از دیدگاه یك كاربر، شبكه‌های امروزی راه زیادی را پیموده تا خدمات گوناگونی را جهت برقراری ارتباط راه دور برای مردم  فراهم آورند. اما یكی از نكات كلیدی موفقیت، تمركز صنایع ارتباطات بر روی مفاهیم سرویسهای NGN بوده است. چگونگی فهم محیط NGN از دورترین عنصر متشكله آن تا هسته اصلی سیستم  یكی از موارد قابل توجه بشمار می‌آید. شاید این تمركز امروزه تنها بیشتر بر روی مسایل تكنولوژیكی NGN معطوف گردیده باشد. بطور مثال، كدام نوع از دسترسی پشتیبانی خواهد شد؟ (مثل، هایبرد فایبر كواكس(HFC)، حلقه مشترك دیجیتال نامتقارن(ADSL)، بی‌سیم، و یا موارد دیگر؟ چگونگی طراحی شبكه انتقال ستون فقرات؟(بطور مثال، بر مبنای پروتكل اینترنت(IP)، مد انتقال اسنكرون(ATM) و موارد دیگر). چگونه در محیط جدید مسایل مدیریتی و عملیاتی اداره خواهند شد؟ با وجود آنكه كلیه این موارد جزء سئوالات حیاتی می‌باشند، ما معتقدیم مهمترین موارد مختص سرویسهای NGN  و چگونگی فهم آن در محیط NGN می‌باشد. برخی از صنایعی كه سرویسهای NGN را درك كرده، در جهت متبلورسازی ملزومات هر یك از موارد تكنولوژیكی این مسئله، جائیكه نیاز به مشاركت صنایع وجود دارد، كمك شایانی را ارائه خواهند نمود.
این مقاله سه سئوال مهم را مورد بررسی قرار خواهد داد:
  • چرا NGN برای ارائه‌دهندگان سرویس حیاتی می‌باشد؟
  • روندها، خصیصه‌ها و سرویسهای مهم محیط NGN چیست؟
  • خصیصه‌های معماری ای‌ كه یك سرویس نسل بعدی باید داشته باشد چیست؟
 

سرویسهای شبكه نسل بعد (NGN)

 

پیشنهاد با ارزش NGN برای ارائه‌دهندگان سرویس
جامعه اینترنت تاكنون در جهت رفع نیازهای جدید ما بخوبی عمل نموده است. راه حل آنها ساده می‌باشد… با CPEهای پیشرفته‌ای نظیر كامپیوترهای شخصی، تلفنهای و كیوسكهای هوشمند و غیره. سرویسها در انتهای سیستمها اجرا می‌شوند. شركتهای نرم‌افزاری و محاسباتی بعلاوه تعدادی از دانشجویان كالجها و مدارس كامپیوتری، برنامه‌های كاربردی را ارتقا و توسعه داده و آنها را از طریق اینترنت به CPE هوشمند ما دانلود می‌نمایند. كلیه مواردی كه ما از كاریرها یا راهبران  شبكه عمومی انتظار داریم انتقال مطمئن با پهنای باند زیاد می‌باشد.
اما چرا راهبران ارتباطات سنتی می‌بایست در خصوص سرویسهای NGN مراقب باشند؟ چرا این راهبران نمی‌توانند مهیا نمودن سرویسهایی را كه بر مبنای NGN می‌باشند را نادیده انگاشته و  به تجارت قبلی خود یعنی استراتژی”لوله گذاری“ ادامه دهند؟
 اجازه دهید تا این عوامل را بررسی نمائیم:
  • راهبران شبكه عمومی(در صورتی كه خوش شانس باشند) ممكن است بتوانند ادامه سرویس خود را با این استراتژی انجام دهند. اكنون استراتژی ”لوله“ بطور فزاینده‌ای تبدیل به تجارت كالا گشته است. ارائه‌دهندگان شبكه مجبور هستند حتی با سودهای كمتر حاشیه‌ای به رقابت خود ادامه دهند. در مقابل، رقبا در حال ارائه سرویسهای پیچیده‌تر بیشتری بوده تا از این طریق بتوانند به جذب بیشتر مشتری اقدام نمایند. چنانچه راهبران شبكه عمومی خواسته باشند تا در هزاره جدید موفق باشند، آنها می‌بایست راههایی را برای ازدیاد ارزش افزوده جهت سرویسهای انتقال خود بیابند. NGNهایی كه سرویسهای پیشرفته جدید را پشتیبانی می‌كنند قادر خواهند بود تا مشتریان كلیدی خود را حفظ و در نتیجه قدرت تعمیم بازار كنونی خود را به مناطق جدید بدست خواهند آورد.
  • شاید سرویسی با یك اندازه و سایز مشخص برای همه مردم متناسب نباشد. بدون شك سرویسهایی كه خاص تنها عده‌ای از مشتریان می‌باشد در مركز توجه قرار نخواهد گرفت و بسوی حاشیه شبكه رانده خواهد شد. ارائه‌كنندگان سرویس نمی‌توانند از این رویه جلوگیری كنند. با این وجود، این بدان معنا نمی‌باشد كه آنها قادر به انجام هیچ كاری نبوده و شكست را پذیرفته باشند. سرویسهای جدید اصلاعات اكنون در شرف تبدیل به یك صنعت چندین بیلیون دلاری است و راههای بسیاری برای پیمودن در این زمینه وجود دارد. حتی با وجود آنكه بسیاری از مردم در كنار تخت‌خوابهایشان از منشی‌تلفنی استفاده می‌كنند، راهبران شبكه عمومی سود سرشاری را بواسطه فراهم ساختن خدمات پیام صوتی مبتنی بر شبكه بدست آورده‌اند. واقعیت آن است كه برخی از مردم خواهان سرویسهای مبتنی بر CPE بوده و برخی دیگر سرویسهای مبتنی بر شبكه را ترجیح می‌دهند.
  • سرویسهای مبتنی بر شبكه معنی‌دار می‌باشد. برای تعداد كمی از سرویسهای ساده كه نیازی به تامل با یكدیگر ندارند، دیدگاه مبتنی بر CPE كفایت دارد. با این وجود، با افزایش تعداد، پیچیدگی و درجه تعامل و یا ارتباط متقابل بین سرویسها دیدگاههایی كه بر مبنای شبكه می‌باشند مزیتهای بیشتری خواهند داشت. بطور مثال دیدگاههای مبتنی بر شبكه، قابلیت، كارایی و مقیاس‌پذیری بیشتری را در مقایسه با CPE عرضه می‌دارند.  دیدگاههای مبتنی بر CPE، جهت برآورده‌‌سازی نیازهای پیشرفته‌تر كاربران نیاز به داشتن پیچیدگی بیشتری(و در نتیجه، قیمت بیشتر) خواهد داشت. در مقایسه، راه‌حلهای مبتنی به شبكه،  قابلیت اشتراك منابع و مقیاس‌پذیری اقتصادی، جهت پاسخ به نیاز مشتری را دارا می‌باشد. همچنین پشتیبانی از یك سرویس خاص و تحرك‌پذیری كاربر در سیستم CPE بسیار مشكل می‌باشد. چنانچه كاربری خواسته باشد به سرویس مورد نظر خود از نقاط و محلهای مختلف دسترسی یابد، مجبور خواهد بود تا CPE را با خود داشته و یا آنكه نرم‌افزار خاص آن را در محل مورد نظر دانلود نماید. این امر موجب اتلاف وقت و منابع شبكه خواهد شد. اما در سرویسهای مبتنی بر شبكه، كاربر می‌تواند در هر كجا كه باشد خود را به شبكه معرفی و از سرویسهای مورد نظر استفاده نماید. نهایتا، مواردی نظیر مراقبت از مشتری، صورت حساب، مدیریت پیكربندی، تداركات و دیگر موارد مدیریتی را می‌توان براحتی با راه‌حلهای مبتنی بر شبكه انجام داد. تاریخ نشان داده است كه بیشتر كاربران نهایی از بارگیری یا لود برنامه‌های كاربردی، و آپدیت كردن متوالی آنها و رفع مشكل در صورت بروز، بسرعت خسته شده و سعی می‌نمایند این امور را به دیگری واگذارند.
  • شبكه یك رایانه است. شركتهای IBM و Sun Microsystems این جمله را چندی پیش اظهار داشته‌اند. حتی مایكروسافت نیز این اظهارات را در مقوله‌های منتشره خود بیان داشته است. ”اسكات‌مك‌نیلی“ یكی از متخصصین شركت ”سان‌مایكروسیستمز“ در مصاحبه اخیر خود دلیل اعتقاد وی را به این مسئله كه راهبران ارتباطات سنتی، منطقی‌ترین ارائه‌دهندگان این شبكه جدید می‌باشند را توضیح داده است. وی اظهار می‌دارد، ”شركتهای تلفن، مواردی نظیر شماره‌گیری تن، تن ویدیویی، تن بدون سیم و یا موارد دیگر را برای سالیان متمادی انجام داده‌اند. آنها این مهم را بخوبی انجام داده‌اند. در حقیقت، آنها تن را بصورت بسیار مطمئن‌تر و با اعتقاد بیشتری از آنچه ما در صنایع كامپیوتر در خصوص مدلهای جاری محاسباتی داریم، مهیا نموده‌اند. من بطور طبیعی شاهد رجوع به ارائه‌دهندگان سرویس برای مهیا‌ نمودن تن برای وب سایت، برنامه‌های كاربردی تن، تن ویدیویی، تن پست الكترونیك، و هر یك از موارد دیگری كه بتوان در آن تن را بكار برد می‌باشم. چه چیزی باعث بوجود آوردن چنین اعتقادی در آقای ”اسكات‌مك‌نیلی“ نسبت به شركتهای تلفن گردیده است؟ وی خود پاسخ می‌دهد، ”جواب قابلیت اطمینان و فراگیری حضور می‌باشد. آنها می‌دانند چگونه میلیونها نفر را برای بیلیونها تراكنش كوچك شارژ نمایند. آنها دارای سازمان خدمات حوزه‌ای، ماشین با راننده و همچنین زیرساختارهای مناسبی هستند. بنابراین چنین اعتقادی طبیعی است. اما برای اشخاص، داشتن امكاناتی نظیر50 میلیون خط نرم‌افزاری بر روی دسك‌تاپ، با مدیریت حجم و فایل، سیستمهای بك‌آپ، یوتیلیتی ضدویروس نورتون و همچنین برنامه مخصوص تایپ با 4000 خصیصه  می‌تواند غیرطبیعی باشد. منظور من آن است كه چیزی كاملا، مطلقا و مطمئنا غیرطبیعی در خصوص PC وجود دارد. مثل آنكه خواست باشیم هواپیمایی را خود ساخته و آن را به پرواز درآوریم و یا آنكه یك نیروگاه اتمی را در آپارتمان خود داشته باشیم.“

سرویسهای شبكه نسل بعد (NGN)

 

NGNها به راهبران شبكه اجازه می‌دهند تا بصورت اقتصادی و مقرون بصرفه با ساخت بر روی هسته و مركز سزاواریهای مرتبط با سرویسهای انتقال سنتی بتوانند از سرویسهای پیچیده جدید و مناسب پشتیبانی نمایند. بعلاوه، یك دیدگاه یكپارچه و پیوسته NGN می‌تواند با حذف موارد غیرضرور سرویسهای جاری و راه‌حلهایی كه نمی‌توان از آنها بصورت مجدد استفاده برد، باعث كاهش هزینه‌ها گردد. دیدگاههای NGN همچنین باعت كاهش زمان بازاریابی و هزینه‌های سیكل‌ـ‌ حیات ارائه سرویسهای جدید می‌گردد. در نهایت NGN راهبران را قادر می‌سازد تا سرویسهای پیشرفته را پیاده نموده و بدانها اجازه می‌دهد تا بتوانند همچنان به رقابت خود در بازار ادامه داده و همچنین بتوانند توانائیهای خود را به بازارهای جدید گسترش دهند.
سرویسهای نسل بعدی
”پیش گویی خطرناك می‌باشد، مخصوصا هنگامی كه آینده هم در كار باشد“  – ان‌. بوهر
چه چیزهایی را می‌دانید؟ – خصیصه‌های سرویس NGN
با وجود آنكه پیش‌بینی برنامه‌های كاربردی قدرتمند آینده مشكل بنظر می‌رسد، ما می‌توانیم خصیصه‌های سرویسها و توانائیهایی كه برای محیط NGN مهم می‌باشد را با آزمایش روند جاری سرویسهای صنایع استنباط كنیم. انتقال از شبكه‌های سوئیچ مدار مبتنی بر تسهیم زمانی (TDM)، به شبكه‌های مبتنی بر بسته ‌ـ سلول‌ـ و فریم یكی از موارد قطعی و حقیقی می‌باشد. با این وجود، ‌این تغییرات در شبكه‌های انتقال باعث بوجود آوردن فضایی جهت بروز تغییرات شدید گردیده، كه آنها را در سطح سرویس مورد بررسی قرار خواهیم داد.
چیزهایی كه نمی‌دانیم ؟ – سرویسهای خاص NGN
با وجود آنكه ما احساس خاصی در خصوص خصیصه‌ سرویسهای  مهم یك محیط NGN را داریم، هیچ كس حقیقتا نمی‌داند كه ”برنامه‌های كشنده“ شامل چه برنامه‌هایی خواهد بود. خوشبختانه، معماری سرویس نسل بعد یكسری از خصیصه‌های كلیدی را كه می‌تواند بصورت ویژه‌ای برای سرویسهای بالقوه زیاد مفید باشد را فعال می‌نماید.
یكسری از سرویسها، كه برخی نیز قبلا موجود بودند، به NGN لینك شده و بعنوان كاندیداهای اجرایی NGN بشمار می‌آیند. در حالیكه برخی از این سرویسها را می‌توان برای پلتفرهای موجود پیشنهاد نمود،  برخی دیگر از این سرویسها می‌بایست از خصیصه‌های پیشرفته‌‌ای نظیر كنترل، مدیریت و توانائیهای سیگنالینگ NGN استفاده برند. با وجود آنكه، ظهور سرویسهای جدید بنظر قویترین درایوهای NGN بحساب می‌آیند، اغلب پروفیلهای سودآور NGN از تركیب سرویسهای قدیمی‌تر بوجود خواهند آمد. از اینرو بسته‌های سنتی باعث روند ادامه شبكه گردیده و در مقابل سرویسهای روبرشد جدید نیز سوخت این روند را جهت توسعه تامین می‌نمایند.

سرویسهای شبكه نسل بعد (NGN)

 

معماری سرویس نسل بعد
بسیاری از برنامه‌های كاربردی موجود در حالت ”لوله بخاری“ توسعه یافته‌اند و برای كاربردهای خاص دارای كدهای سخت افزاری مخصوص می‌باشند. برای كاریرهایی كه تنها نیاز به پشتیبانی از برنامه‌های محدود با استفاده از مكانیزمهای محدود می‌باشند، این استراتژی كافی بنظر می‌رسد. برای اینگونه موارد اتخاذ چنین دیدگاهی حتی ممكن است عملكردی بهتری را نیز بوجود آورد، چرا كه چنین پلتفرمی مخصوصا برای انجام چنین عملیات خاصی طراحی گشته است. با این وجود، با افزایش تعداد كاربردها دیگر داشتن چنین استراتژی نمی‌تواند پاسخگو باشد. از اینرو، هر چه تعداد برنامه‌های كاربردی بیشتر شود، بوجود آوردن امكانات خاص آنها نیز نظیر كنترل نشست، كنترل ارتباط، میان‌افزار، سیگنالینگ، میان‌كاری و غیره دشوارتر و ناممكن‌تر خواهد گشت.
لایه‌بندی معماری
مفهوم لایه‌بندی معماری در محیط‌های NGN بصورت مركزی می‌باشد. اولین و مهمترین آن جدا نمودن كامل كنترل نشست/ سرویس از عناصر انتقال لایه‌زیرین می‌باشد. این خصیصه به كاریرها اجازه می‌دهد تا (برای موقعیت‌های خاص خود)  بهترین عناصر انتقال را جدای از بهترین عناصر از نظر نرم‌افزار كنترلی، انتخاب نمایند. همانگونه كه شكل 5 نشان می‌دهد، می‌توان كنترل NGN را به صورت كنترلهای خصیصه ، كنترل نشست/ سرویس و كنترل اتصال تقسیم نمود. این تقسیم كامل به هر یك از اجزای مرتبط اجازه می‌دهد تا بصورت مستقل از یكدیگر بكار گرفته شوند. از اینرو، نشستهای سرویس چند‌گانه را می‌توان از یك نشست منفرد آغاز نمود. به همین منوال می‌توان نشستهای ارتباطات را نیز بصورت مجزا از نشستهای كلی دیگر بكار گرفت. مهمتر از همه، آن است كه این جدا‌سازیها اجازه می‌دهد تا سرویسها را بتوان مستقل از ملاحظات اتصال‌پذیری و لایه زیرین انتقال بكار گرفت. بنابراین، ارتقا‌دهندگان سرویس از این به بعد نیازی ندارند تا اطلاعی در خصوص نوع انتقالی كه مورد استفاده سرویسها قرار گرفته داشته باشند.
رابط سرویسهای باز / API
شكل 5 همچنین نشان‌دهنده یكی دیگر از صفات مهم مهماری سرویس نسل بعدی می‌باشد(یعنی اتكا به معماری باز و رابط‌های آن). بویژه، یك محیط توسعه باز مبتنی بر رابط برنامه‌نویسی كاربردی(API) ارائه‌دهندگان سرویس، توسعه‌دهندگان برنامه‌های كاربردی شخص ثالث و كاربران نهایی بالقوه را قادر می‌سازد تا بتوانند برنامه‌های مورد نظر خود را بسرعت و بصورت یكپارچه ساخته و معرفی نمایند. این امر باعث تسریع بخشیدن در معرفی سرویسهای جدید می‌شود، چرا كه كنترل بیشتری را به طراحان داده و اجازه می‌دهد تا توانایی استفاده مجدد از اجزای برنامه‌های كاربردی موجود وجود داشته باشد. همچنین فرصتهای جدیدی برای ساخت و ارسال سرویسها به مجموعه گسترده‌تری از كاربرها را فراهم می‌آورد. تنها محدودیت در ارائه سرویسها در حقیقت محدودیت قوه خلاقیت خود ما خواهد بود و نه محدودیت سیستمی.
شبكه هوشمند توزیعی
در یك محیط NGN، حوزه سرویسهای قابل بازاریابی را می‌توان بصورت گسترده‌ای به سرویسهای غنی‌تر و متنوع‌تر و شبكه‌های هوشمند مرتبط تعمیم داد. محیط پردازش توزیعی(DPE) این هوشمندی شبكه را از عناصر فیزیكی شبكه جدا می‌كند. از اینرو، شبكه هوشمند را می‌توان برای بیشترین موارد متناسب شبكه و یا در صورت تناسب برای CPE بكار برد. بطور مثال، شبكه هوشمند می‌تواند در سرورهای چند منظوره كه اجزایی مورد نیاز سرویس خاص را اجرا می‌كنند وجود داشته باشد ویا بر روی سرورهایی كه فانكشنهای خاصی(نظیر نقاط كنترل سرویس(SCP)، رابط‌های هوشمند و گره‌های سرویسها در یك محیط AIN ) را اجرا می‌نمایند،‌ و یا بر روی ابزارها و ادوات در دسترس مشتری. توانایی‌های عملی دیگر همراه با عناصر فیزیكی شبكه و بصورت توام باهم نخواهد بود.

سرویسهای شبكه نسل بعد (NGN)

 

نتیجه‌گیری
از نقطه‌نظر یك كاربر شبكه‌های امروزی راه بسیاری را در انجام امور مربوط به ارتباطات انسانها و ماشینهایشان انجام داده‌اند. با این وجود، یك موفقیت اصلی و كلیدی(در میان بسیاری از عوامل) تمركز صنایع ارتباطات به مفاهیم سرویس NGN و چگونگی فهم این مفاهیم در یك محیط NGN از ابتدای مرحله تا هسته شبكه می‌باشد. این تمركز امروزه تنها بر روی موارد تكنولوژیكی NGN وجود دارد. با این وجود،‌ ما معتقدیم مهمترین مواردی كه می‌بایست بدان پرداخته شود سرویسهای NGN و چگونگی درك این سرویسها در محیط NGN می‌باشد. صنایعی كه مفاهیم معماری سرویس نسل بعد را درك كرده ملزومات مورد نظر برای تكنولوژی NGN، به همراه شناسایی مواردی كه نیاز به همكاری صنایع می‌باشد، را متبلور می‌نماید.
این مقاله سه سوال حیاتی را در خصوص سرویسهای NGN مورد بحث قرار داده است :
  • چرا NGN برای ارائه‌دهندگان سرویس مهم می‌باشد؟ راهبران شبكه عمومی می‌بایست NGN را به منظور داشتن سرویسهای ارزش افزوده دنبال نمایند كه این موضوع یكی از استراتژیهای مشخص آنها خواهد بود.
  • مهمترین رویه‌ها، خصیصه‌ها و مشخصات سرویسهای محیط NGN چیست ؟ با وجود آنكه، پیش‌بینی برنامه كاربردی فراگیر یا به اصطلاح كشنده بعدی مشكل می‌باشد، این مقاله خصیصه‌ها و توانایهای سرویسی كه در محیط NGN براساس رویه‌های صنایع مربوطه مهم می‌باشد را بررسی نموده است. همچنین برخی دیگر از سرویسهایی كه معتقدیم در محیط NGN بصورت درایوهای مهم عرضه خواهد گشت را عنوان نمودیم.
صفات و مشخصاتی كه یك معماری سرویس نسل بعد می‌بایست داشته باشد چیست؟ یكی از اهداف اولیه NGN به وجود آوری یك معماری سرویس مشترك،‌ یكپارچه و انعطاف‌پذیر می‌باشد كه قادر است انواع مختلف سرویسها و برنامه‌های كاربردی مدیریتی را با توجه به گونه‌های مختلف انتقال مورد پشتیبانی قرار دهد. این مقاله سه صفت مهم معماری سرویس نسل بعد(یعنی لایه‌بندی معماری، رابط سرویسهای باز و شبكه هوشمند توزیعی) را تشریح كرده است.

سرویسهای شبكه نسل بعد (NGN)

 

لطفا به جای کپی مقالات با خرید آنها به قیمتی بسیار متناسب مشخص شده ما را در ارانه هر چه بیشتر مقالات و مضامین ترجمه شده علمی و بهبود محتویات سایت ایران ترجمه یاری دهید.
تماس با ما

اکنون آفلاین هستیم، اما امکان ارسال ایمیل وجود دارد.

به سیستم پشتیبانی سایت ایران ترجمه خوش آمدید.