مقالات ترجمه شده دانشگاهی ایران

تحقیقات بافندگی الیاف كربن

تحقیقات بافندگی الیاف كربن

تحقیقات بافندگی الیاف كربن – ایران ترجمه – Irantarjomeh

 

مقالات ترجمه شده آماده گروه  نساجی
مقالات ترجمه شده آماده کل گروه های دانشگاهی

مقالات رایگان

مطالعه 20 الی 100% رایگان مقالات ترجمه شده

1- قابلیت مطالعه رایگان 20 الی 100 درصدی مقالات 2- قابلیت سفارش فایل های این ترجمه با قیمتی مناسب مشتمل بر 3 فایل: pdf انگیسی و فارسی مقاله همراه با msword فارسی -- تذکر: برای استفاده گسترده تر کاربران گرامی از مقالات آماده ترجمه شده، قیمت خرید این مقالات بسیار کمتر از قیمت سفارش ترجمه می باشد.  

چگونگی سفارش

الف – پرداخت وجه بحساب وب سایت ایران ترجمه (شماره حساب) ب- اطلاع جزئیات به ایمیل irantarjomeh@gmail.com شامل: مبلغ پرداختی – شماره فیش / ارجاع و تاریخ پرداخت – مقاله مورد نظر -- مقالات آماده سفارش داده شده عرفا در زمان اندک یا حداکثر ظرف مدت چند ساعت به ایمیل شما ارسال خواهند شد. در صورت نیاز فوری از طریق اس ام اس اطلاع دهید.

قیمت

قیمت این مقاله: 10000 تومان (ایران ترجمه - irantarjomeh)

توضیح

بخش زیادی از این مقاله بصورت رایگان ذیلا قابل مطالعه می باشد.

 

 

مقالات ترجمه شده نساجی - ایران ترجمه - irantarjomeh

تحقیقات بافندگی الیاف كربن

شماره      
80
کد مقاله
TXT80
مترجم
گروه مترجمین ایران ترجمه – irantarjomeh
نام فارسی
تحقیقات نظری و فرآیندهای مرتبط با بافندگی الیاف كربن
نام انگلیسی
The Theoretic and Practices of Weaving of Carbon Fiber
تعداد صفحه به فارسی
11
تعداد صفحه به انگلیسی
2
کلمات کلیدی به فارسی
بافندگی الیاف كربن
کلمات کلیدی به انگلیسی
Weaving of Carbon Fiber
مرجع به فارسی
انستیتو منسوجات- شانگهای چین
مرجع به انگلیسی
Textile world conference
سال      
2004
کشور        

تحقیقات بافندگی الیاف كربن

 

تحقیقات نظری و فرآیندهای مرتبط با بافندگی الیاف كربن
چكیده
الیاف كربن بطور گسترده‌ای بواسطه خصیصه‌های قابل توجه آنها در فیلدهای بسیاری بكار گرفته شده است نظیر شدت یا فشردگی بالا، مقاومت در برابر خوردگی، مقاومت دمایی بالا قابلیت انبساط‌پذیری پایین، ضد ـ ساییدگی، عایق حرارتی و غیره. الیاف كربن و اجزای آنها تشكیل دهنده سیستمی از مواد جدید هستند و منسوجات تولیدی آنها از جمله ضروریات امروزه بشمار می‌آیند. با این وجود، معایب خاصی نیز در این زمینه وجود دارد نظیر حالت كركی شدگی، بلوكه شدگی و استحكام برشی پایین. چنین مواردی مشكلات فنی را در زمان بافندگی سبب می‌شوند. این مقاله نسبت به خلاصه سازی عملیات مرتبط با تولید الیاف كربن بصورت عملی در كارخانجات داخلی اقدام نموده و مباحث بیشتری را در زمینه فرآیندها، نوآوری ادوات و پارامترهای فرآیند از نظر تئوریكی مطرح می‌نماید.
الیاف كربن بطور گسترده‌ای بواسطه خصیصه‌های قابل توجه آن مورد استفاده قرار گرفته است كه نمونه‌هایی از آنها مقاومت و شدت بالا، مقاومت در برابر خوردگی، مقاومت دمایی بالا، قابلیت انبساط‌پذیری پایین، ضد ـ ساییدگی، عایق حرارتی و قابلیت تشكیل سیستمی از مواد جدید می‌باشد كه در آن منسوجات الیاف كربنی نقش ضروری را ایفا می‌كنند. الیاف كربن كه در بازارهای داخلی استفاده می‌شوند عمدتا ناشی از واردات از آنسوی دریاها می‌باشند. كیفیت الیاف كربن خانگی بسیار كمتر از انواع وارداتی آن می‌باشد.

تحقیقات بافندگی الیاف كربن

 

1- فرآوری
الیاف كربن نوعی از فیلامنت با تاب خوردگی صفر می‌باشد. این الیاف ممكن است معایب زیادی همچون كركی‌شدگی، تجمع یافتگی و استحكام برشی پایین را به بار آورد. كلیه این عوامل نامساعد موجب بروز مشكلات فنی در طی اعمال فرآیندهای بافندگی می‌شود. در صورتی كه فرآیند تولید سنتی (دوفینگ یا تعویض بوبین در ماشین فاخ، چله‌كشی، آهارزنی، شانه‌زنی، بافندگی) صورت پذیرد، معایبی چون كركی‌شدگی، بلوكه شدگی، تاب‌خوردگی و پارگی انتهایی ممكن است در كلیه فازها پیش آید، مخصوصا در مراحل تعویض بوبین و چله‌كشی. مسایلی همچون نوع مواد و انحنای غلتك شیادار یا سرعت تعویض بوبین باعث بروز مسائل حادی در تولید الیاف كربن می‌شود.

تحقیقات بافندگی الیاف كربن

 

2- نوع پایه‌های قفسه – بوبینهای بافندگی جلوی دستگاه
دو روش برای باز كردن نخ تار از پایه جلوی دستگاه وجود دارد. باز كردن از بخش انتهای نخ  یا Over-end  و باز كردن از سمت نخ تار یا Warp-wise. در حالت دوم مجموعه قابل انعطافی از بوبین نخ داریم. تنش بافندگی باعث گردش بوبین شده و بر این مبنا نخ باز شده و به دستگاه تغذیه می‌شود. از این طریق، كشش چله باعث امكان پذیری باز شدن نخ می‌شود. بسته نخ از وسط و انتهای بخش پایه سیستم به مسیر شروع راه یافته و باید بسمت شانه هادی عبور نماید كه گاها باعث بالا آمدن و پارگی نخ می‌شود كه چنین عملی برای بافندگی مناسب نیست.

تحقیقات بافندگی الیاف كربن

 

3- تنش (نیروی بافندگی)
در طول فرآیند بافندگی دو نوع بخش تنشی بر روی نخ وجود دارد (1) بخش غیر تنشی از محل قرارگیری پایه‌های قفسه جلوی دستگاه تا پشت دستگاه كه در آن اصطكاك كمی بین الیاف تاری و سطح راهنما بواسطه فرآیند بدون تنش باز شدن نخ‌ها وجود دارد. این مرحله عمدتا برای كاهش مقدار بالا آمدن نخ و پارگی ایجاد می‌شود. (2) قسمت دارای تنش از پشت دستگاه قسمت قوسی شكل بسمت غلتك چین‌خوردگی كه برای برآورده سازی ضروریات بافندگی لازم است تا تنش خاصی بر روی الیاف وجود داشته باشد.

تحقیقات بافندگی الیاف كربن

 

4- سرعت عملیات
الیاف كربن استحكام برشی پایینی دارند. اگر سرعت شروع بافندگی خیلی زیاد باشد، در زمان حركت الیاف از میان بخشهای و ماسوره‌های فلزی و روزنه‌ها یا سوراخای وسز میل‌میلك اصطكاك سنگین خواهیم داشت كه باعث ایجاد پارگی خواهد شد. سرعت بالای بافندگی نیروی ضربه‌ای دارد كه باعث افتادن الیاف شده و مشكلات بافندگی و افت كیفیت را سبب می‌شود. برای رفع آن باید بازوهای مارپیچی بلندی را ایجاد كرد و سرعت بافندگی را كاهش داد.

تحقیقات بافندگی الیاف كربن

 

5- فرآیندهای كنترلی نظارتی
برای تولید پارچه‌های كربن، دو اپراتور برای یك دستگاه لازم است كه یكی جلو و دیگری پشت دستگاه باشد. كارگر جلویی پاسخگوی كیفیت سطح پارچه‌ می‌باشد تا معایب آن بحداقل برسد و این تضمین حاصل شود كه محصول بدون نیاز به اصلاح بیشتر روانه بازار گردد. وی همچنین مسئول تنظیف ماسوره فلزی و سوراخ‌های وسط میل‌میلك در دستگاه می‌باشد. كارگر پشت دستگاه باید اجزای كوچك پشمی شكل و ضایعات دیگر را در قوس پشت دستگاه تمیز كند. همچنین باید مراقب جایگاه قرارگیری بسته‌ها باشد تا انحرافات و مشكلات را بموقع تشخیص دهد.

تحقیقات بافندگی الیاف كربن

 

6- یادداشت نویسنده
تولید پارچه‌های الیاف كربن و كار با سیستم آن هنوز در مراحل ابتدایی  خود در كشور چین بوده و فاصله زیادی تا پیشرفت در این زمینه وجود دارد. بر این اساس، روشهای تولید پارچه‌های الیاف كربنی در مقیاس كوچك، مطالعات و آزمایشات بیشتری در زمینه مراحل تولید، تنشهای بافندگی، سرعت فرآیند و غیره را طلب می‌نماید تا تولید كنندگان بتوانند بخوبی از آن استفاده نمایند.

تحقیقات بافندگی الیاف كربن

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا به جای کپی مقالات با خرید آنها به قیمتی بسیار متناسب مشخص شده ما را در ارانه هر چه بیشتر مقالات و مضامین ترجمه شده علمی و بهبود محتویات سایت ایران ترجمه یاری دهید.
تماس با ما

اکنون آفلاین هستیم، اما امکان ارسال ایمیل وجود دارد.

به سیستم پشتیبانی سایت ایران ترجمه خوش آمدید.