مقالات ترجمه شده دانشگاهی ایران

دفع ساس

دفع ساس

دفع ساس – ایران ترجمه – Irantarjomeh

 

مقالات ترجمه شده آماده گروه حشره شناسی

مقالات ترجمه شده آماده کل گروه های دانشگاهی

مقالات

چگونگی سفارش مقاله

الف – پرداخت وجه بحساب وب سایت ایران ترجمه(شماره حساب)ب- اطلاع جزئیات به ایمیل irantarjomeh@gmail.comشامل: مبلغ پرداختی – شماره فیش / ارجاع و تاریخ پرداخت – مقاله مورد نظر --مقالات آماده سفارش داده شده پس از تایید به ایمیل شما ارسال خواهند شد.

قیمت

قیمت این مقاله: 15000 تومان (ایران ترجمه - irantarjomeh)

توضیح

بخش زیادی از این مقاله بصورت رایگان ذیلا قابل مطالعه می باشد.

مقالات ترجمه شده حشره شناسی - ایران ترجمه - irantarjomeh
شماره
۱۹
کد مقاله
Entom19
مترجم
گروه مترجمین ایران ترجمه – irantarjomeh
نام فارسی
دفع ساس
نام انگلیسی
Get Rid Of Bed Bugs
تعداد صفحه به فارسی
۱۱
تعداد صفحه به انگلیسی
۱۰
کلمات کلیدی به فارسی
ساس، دفع
کلمات کلیدی به انگلیسی
Get Rid Of, Bed Bugs
مرجع به فارسی
کنترل آفات کانادا
مرجع به انگلیسی
Canadian Pest Control
کشور
کانادا
کنترل آفات کانادا اطلاعات و راه حل های کنترل آفات
 چگونگی کنترل، حذف، کشتن، دفع، ریشه کنی یا مدیریت مشکلات آفات
 دفع ساس
چگونه از دست ساس‌ها راحت شویم
ساس‌ها زمانی یک آفت متداول برای بهداشت عمومی در سرتاسر جهان بوده‌اند که شیوع آنها تا اواسط قرن بیستم کاهش یافت. اما در حال حاضر ساس‌ها بازخیز برجسته‌ای را آغاز نموده و در سرتاسر جهان گزارش‌هایی از تعداد افزاینده هجوم‌ها آنها وجود دارد. ساس‌ها یکی از مسافران بزرگ جهان بوده و به سهولت از طریق چمدان، لباس، تختخواب و اثاثیه انتقال داده می‌شوند. بر این مبنا، آنها توزیع جهانی دارند.
 
بعضی واقعیت‌های اساسی
  • ساس‌ ها ماندگار هستند. ریشه‌ کنی، براندازی یا صرف نابود کردن هجوم کامل آنها مستلزم پایداری و مداومت است.
  • ساس‌ها در ترک‌ ها و شکاف ‌های بسیار کوچک پنهان می‌شوند از اینرو تعیین مکان آنها سخت است.
  • ساس‌ها بندرت در روز روشن دیده می‌شوند. آنها از مکان ‌های مخفی ‌شان در شب پدیدار می‌شوند.
  • ساس‌ ها می‌توانند یک سال یا بیشتر بدون غذا (خون) زنده بمانند و بنابر این در مکان ‌های مخفی می‌مانند.
  • ساس‌ها می‌توانند مسافت‌های طولانی سفر کنند و در چمدان‌ها، وسایل نقلیه، هواپیما، کشتی و سایر شیوه‌های حمل و نقل زنده می‌مانند.
  • ساس‌های ماده حدود ۳۰۰ تخم می‌گذارند.
  • ساس‌ها در حدود ۱۰ روز سر از تخم در می‌آورند.
 

دفع ساس

 

نیش‌ ساس
  • ساس‌ها با سوراخ کردن پوست بدن بوسیله پوزه بلندشان تغذیه می‌کنند.
  • بزاقی که حاوی بی ‌هوش کننده برای کاهش درد و یک ضد انعقاد کننده برای حفظ جریان خون است تزریق می‌شود.
  • واکنش در برابر نیش ساس ‌ها در بین افراد متفاوت می‌باشد. بعضی هیچگونه واکنش نشان نمی‌دهند و بعضی تورم یا خارش شدیدی در پوست احساس می‌کنند.
علائم هجوم یک ساس
اکثر مسائل مربوط به ساس‌ ها تا زمان گزیدگی آشکار نمی ‌شوند. این گزندگی بدون درد است. مایع بزاقی که توسط ساس‌ها تزریق می‌شود معمولا باعث تورم و خارش پوست می‌گردد گرچه افراد از لحاظ حساسیت متفاوت می‌باشند. یک تاول کوچک، سخت، ورم کرده و سفید در محل هر گزیدگی توسعه می‌یابد. این موضوع با خارش شدیدی همراه است که چند ساعت تا چند روز طول می‌کشد.
هجوم ساس از روی لکه‌های خونی تشک، ملافه‌ها، لباس‌های خواب و دیوارها تشخیص داده می‌شود. لکه‌های مدفوعی، پوست تخم و پوست‌های ریخته شده در مجاورت مکان‌های پنهان شدن آنها یافت می‌شود. هر گونه بویی از نافه آنها ممکن است در موقع شدید بودن هجوم ساس‌ها آشکار شود.
 
بیماری و ریسک‌های سلامتی
واکنش‌های پوست معمولا در ارتباط با ساس‌ها بوده که حاصل بزاق تزریق شده در حین غذا خوردن است. اما بعضی افراد نسبت به نیش آنها واکنشی نشان نمی‌دهند در صورتی که برخی دیگر ناراحتی زیادی در رابطه با بد خوابی ناشی از نیش این حشره حس می‌کنند. متاثرترین سطوح بدن بازوها و شانه ‌ها هستند. واکنش نسبت به گزیدگی ممکن است به تاخیر بیفتد: حداکثر ۹ روز قبل از بروز زخم‌ها. واکنش ‌های آلرژی‌ زای متداول شامل توسعه ورم‌ های بزرگ، غالبا بیش از ۱ سانتیمتر است که با خارش و تورم همراه می‌باشند. خارش باعث می‌شود که تاول ‌ها عفونی شوند. جوش‌‌های زیادی در رابطه با چند نیش ساس گزارش گردیده و در بیماران مبتلا به آلرژی‌های زیاد شوک آنافیلاکتیک مشاهده می‌شود. در هند، کمبود آهن در نوزادان به هجوم‌ های شدید ساس مربوط می‌شود. بعلاوه، این موضوع ارائه شده است که ماده‌ های آلرژی ‌زای حاصل از ساس‌ها به واکنش‌های تنگی نفس نیز مربوط است.
ساس ‌ها در انتقال انواع وسیعی از عوامل عفونی نقش داشته‌اند، گرچه موقعیت آنها به عنوان ناقلان هنوز مشخص نیست. این موضوع ارائه شده است که آنها احتمالا در شیوع هپاتیت ب نقش دارند اما شواهد تجربی از این امر پشتیبانی نمی‌کنند.
 
 
تاثیر ساس ‌ها بر سلامت عمومی (CDC)
اگر چه ساس‌ ها بیماری را انتقال نمی‌دهند اما این آفت از اهمیت پیشگیری در سلامتی مردم برخوردار است. ساس‌ ها در گروه اکتوپارازیت‌های مکنده خون (انگل‌های خارجی) قرار می‌گیرند. آنها از خون انسان تغذیه می‌کنند اما بیماری را انتقال نمی‌دهند. انگل‌های خارجی دیگر می‌توانند بیماری‌های حادی انتقال دهند. تفاوت در زیست ‌شناسی گونه ‌های آفت مشابه مانند body lice و head lice توانایی آفت‌ ها در برابر انتقال بیماری را به شدت تحت تاثیر قرار می‌دهند.
ساس‌ها سبب بروز واکنش منفی در خصوص سلامتی جسمانی، سلامت فکری و پیامدهای اقتصادی می‌شوند. بسیاری از افراد واکنش آلرژی‌ زای متوسط تا شدیدی نسبت به گزیدگی آنها دارند که این واکنش‌ها از عدم حساسیت تا در موارد نادر آنافلاکسیس متفاوت می‌باشند. همچنین سلامت ذهنی افرادی که در خانه‌های پر از ساس زندگی می‌کنند را تحت تاثیر قرار می‌دهد. تاثیرات گزارش شده شامل اضطراب، بی‌خوابی و واکنش‌های سیستماتیکس است.
تحقیقات راجع به تاثیرات سلامتی عمومی ساس‌ها طی دهه‌های گذشته بسیار محدوده بوده است که تا حدودی به دلیل کاهش چشمگیر جمعیت‌ ساس در نیمه دوم قرن بیستم بوده است. اکنون که جمعیت‌های ساس به سرعت در حال افزایش است تحقیقات بیشتری برای تعیین دلایل بازخیزی، عامل بالقوه ساس‌ها برای انتقال بیماری و تاثیر آنها بر روی بهداشت انسان لازم است.
یافتن ساس‌ها
بعضی علائم ساس نسبت به چشم آموزش ندیده آشکار نمی‌شوند. بازبینی کامل مستلزم اوراق کردن تخت و گذاشتن قطعات به طور ایستاده است. لکه‌های تیره نجاست خشک شده ساس اغلب در امتداد درزهای تشک یا هر جایی که ساس ‌ها بوده‌اند مشاهده می‌شوند. ترک‌ها و شکاف‌های قاب تختخواب باید مورد بازبینی قرار گیرند به خصوص اگر قاب چوبی باشد.
مشکل ما عبارتست از پیدا کردن و بررسی کردن تمام مکان‌هایی که ساس‌ها و تخم‌ها در آنجا وجود دارند. ساس‌ها در نواحی خاصی جمع می‌شوند اما یافتن یک ساس یا چند تخمی که در اینجا و آنجا پراکنده است متداول می‌باشد. پایداری و چراغ قوه روشن لازمه موفقیت هستند. بازبین‌های حرفه‌ای اغلب یک عامل شستشوی گاو چشم برای آشکارسازی مکانی که ساس‌ها در آنجا پنهان شده‌اند تزریق می‌کنند. بررسی کامل خانه، هتل یا آپارتمان چند ساعت تا چند روز طول می‌کشد.
کنترل و عملیات
اسپری آفت‌کش‌ها تنها راه حل نیست.
کنترل ساس‌ها با پیگیری یک رویکرد مدیریت یکپارچه آفت‌ها (IPM) بهتر حاصل می‌شود که شامل تاکتیک‌های متعددی مانند راهکار‌های پیشگیرانه، مراعات اصول بهداشت، مواد شیمیایی، بخار یا گرمای به کار رفته در مکان‌های مورد نظر است.
ساس‌ها آفت‌هایی هستند که باید کنترل شوند. آنها در تعدادی مکان‌های باریک پنهان می‌شوند بنابراین بازبینی‌ها و عملیات باید دقیق و کامل صورت گیرد.
شرکت‌های با تجربه می‌دانند که در کجا به دنبال ساس‌ها بگردند و مجموعه‌ای از ابزارهای مدیریتی را در دسترس دارند. صاحبخانه‌ها و ساکنین باید به روش‌های مهمی به کارشناسان کمک کنند. در بعضی موارد ملافه‌ها و تشک‌های پر از ساس باید دور انداخته شوند. از آنجا که ساس‌ها در کل ساختمان پخش می‌شوند لازم است که آپارتمان‌ها و اتاق‌های مجاور را نیز بازبینی کنیم.
سالها قبل با فروش کلی اسپری آفت‌ کش‌ با ساس‌ها مقابله می گردید. این روش دیگر مجاز نیست و روش های مقابله امروزه بصورت هدفمندتر و منطقی تر اعمال می شوند.
 

دفع ساس

 

حشره‌کش‌ها
اسپری زدن آفت‌کش‌ها تنها راهکار نیست.
حشره‌کش‌های باقیمانده (معمولا گاوچشمی‌ها) به عنوان عملیات نقطه‌ای در ترک‌ها و شکاف‌هایی که ساس‌ها در آنجا پنهان شده‌اند به کار برده می‌شوند. اگر آشغال انباشته شده در ابتدا با استفاده از جاروبرقی برداشته شوند حشره‌کش به داخل ترک‌ها و شکاف‌ها بیشتر نفوذ پیدا می‌کند. اسپری‌های آفت‌کش آئروسل موجود باعث می‌شود که ساس‌ها متفرق شده و ریشه کنی آنها را دشوارتر می‌سازند. اگر ساس‌ها دو هفته بعد از عملیات اولیه وجود داشته باشند دوباره از حشره‌کش استفاده کنید. چون پیدا کردن مکان‌های مخفی گاه کار سختی است و تخم‌های پنهان ممکن است سر از تخم در آورند.
بر روی آستر یا تخت نمی‌توان از حشره‌کش استفاده کرد. آسترها و ملاه‌ها باید در آب داغ شسته شوند و خشک شوند.
پیشگیری
ماهیت متحرک ساس‌ها پیشگیری آنها را محدود می‌سازد. به خصوص در هتل‌ها، متل‌ها و آپارتمان‌ها باید از ورود ساس‌ها پیشگیری کرد چون ساکنان و اسباب و اثاثیه آنها دائما تغییر می‌کند. این کار فرصت زیادی به ساس‌ها می‌دهد تا در هر جایی یافت شوند. حداقل بعضی وسایل قبل از ورود به خانه باید بدقت مورد بازبینی قرار گیرند. در هنگام مسافرت در کشورهایی که ساس‌ها متداول می‌باشند بهتر است برای یافتن علائم ساس‌ها تختخواب و ملافه‌ها را زیر نظر داشت و چمدان ها را بالاتر از کف ساختمان نگه داشت. انبارها، مکان های ذخیره سازی، کامیون‌ها و واگن ها نیز ممکن است مملو از ساس باشند. آشنایی با این رهنمودها می‌تواند به پیشگیری از هجوم آنها و یا حداقل توجه به اعمال مراقبت های لازم کمک کند.
Irantarjomeh
لطفا به جای کپی مقالات با خرید آنها به قیمتی بسیار متناسب مشخص شده ما را در ارانه هر چه بیشتر مقالات و مضامین ترجمه شده علمی و بهبود محتویات سایت ایران ترجمه یاری دهید.