مقالات ترجمه شده دانشگاهی ایران

ذوب ‌ریسی

ذوب ‌ریسی

ذوب ‌ریسی – ایران ترجمه – Irantarjomeh

 

مقالات ترجمه شده آماده گروه  نساجی
مقالات ترجمه شده آماده کل گروه های دانشگاهی

مقالات رایگان

مطالعه 20 الی 100% رایگان مقالات ترجمه شده

1- قابلیت مطالعه رایگان 20 الی 100 درصدی مقالات 2- قابلیت سفارش فایل های این ترجمه با قیمتی مناسب مشتمل بر 3 فایل: pdf انگیسی و فارسی مقاله همراه با msword فارسی -- تذکر: برای استفاده گسترده تر کاربران گرامی از مقالات آماده ترجمه شده، قیمت خرید این مقالات بسیار کمتر از قیمت سفارش ترجمه می باشد.  

چگونگی سفارش

الف – پرداخت وجه بحساب وب سایت ایران ترجمه (شماره حساب) ب- اطلاع جزئیات به ایمیل irantarjomeh@gmail.com شامل: مبلغ پرداختی – شماره فیش / ارجاع و تاریخ پرداخت – مقاله مورد نظر -- مقالات آماده سفارش داده شده عرفا در زمان اندک یا حداکثر ظرف مدت چند ساعت به ایمیل شما ارسال خواهند شد. در صورت نیاز فوری از طریق اس ام اس اطلاع دهید.

قیمت

قیمت این مقاله: 20000 تومان (ایران ترجمه - irantarjomeh)

توضیح

بخش زیادی از این مقاله بصورت رایگان ذیلا قابل مطالعه می باشد.

مقالات ترجمه شده نساجی - ایران ترجمه - irantarjomeh

ذوب ‌ریسی

شماره      
9
کد مقاله
TXT09
مترجم
گروه مترجمین ایران ترجمه – irantarjomeh
نام فارسی
ذوب ‌ریسی
نام انگلیسی
Melt Spinning
تعداد صفحه به فارسی
21
تعداد صفحه به انگلیسی
11
کلمات کلیدی به فارسی
ذوب ‌ریسی
کلمات کلیدی به انگلیسی
Melt Spinning
مرجع به فارسی
دپارتمان مهندسی شیمی دانشگاه Drexel
مرجع به انگلیسی
Drexel University
سال      
1996
کشور        
ریسندگی  – ذوب ریسی
ریسندگی
همانطور كه قبلاَ گفتیم الیاف بوسیله فرآیند تزریق (اكستروژن) پلیمر مذاب یا ریسندگی سیستم داپ از میان سوراخهای ظریف صفحه رشته ساز خارج می‌شوند كه این صفحه می‌تواند دارای 1000 سوراخ یا بیشتر باشد. الیاف نساجی نیز ظریف هستند و قطرسوراخ می‌تواند تنها چندین میل باشد (1mil معادل 0.001in یا 25.4Mm) ضخامت فیلامنت اغلب به صورت خطی بیان نمی‌شود بلكه به صورت جرم واحد طول می‌باشد. بنا به برخی دلایل صنعت تولید الیاف با سیستم نمره نخ دنییر و یا دنییر بر فیلامنت dpf برای بیان اندازه الیاف استفاده می‌كند. لذا 1 dpf معادل جرم 1gr در طول معادل 9000m می‌باشد. اگر دانسیته پلیمر 1gr/cm3 باشد، می‌توان بیان نمود كه قطری معادل 1.2´10-3cm داریم، كه حدود نصف یك mil است. عموماَ الیاف نساجی در محدوده 3-15dpf هستند. به عبارت دیگر یك گرم معادل 1/30 یك اونس جرم می‌باشد.
در روش ذوب ریسی فیلامنتها عموماَ از بالا به پائین افتاده و كشیده می‌شوند، درست در ناحیه پایین دست سوراخهای رشته ساز. میزان كشش حدود 2-3 برابر بوده و سوراخهای رشته‌های ساز زمانی كه ابتدا سرد بوده می‌تواند 50-75 % بزرگتر از قطر فیلامنتها باشد. سیستم كشش افزایش نیز قابل استفاده است ولی قطر فیلامنتها می‌تواند به نصف طول اولیه یا حتی كمتر از سوراخ رشته ساز كاهش یابد.
سوراخ رشته ساز اغلب اندكی بزرگتر از پهنای آن است كه در بخش كاهش فشار به صفحه مربوطه اعمال می‌شود. اما صفحه هنوز دارای پهنای مورد نیاز بوده تا بتواند فشار جریان بالایی را تحمل كند بنابراین مایع مذاب با عبور از این بخش قبل از اینكه به سوراخ رشته ساز نهایی برسد عبور می‌كند و صفحه می‌تواند ضخامت لازم را ایجاد كند (شكل4.1). افت فشار در حین این مرحله تبدیلی كاری خیلی دشوار بوده و محاسبه آن برای این مواد پلیمری دشوار است. زیرا جریان و تغییر شكل سیال به صورت افزایشی اغلب مشخص نمی‌باشد.
یك سؤال مهم در اینجا چگونگی استفاده از معادلة حاكم- پویسل برای محاسبه افت فشار در این لوله‌های كوتاه است. برای پاسخ ابتدا ما طول ورودی را محاسبه می‌كنیم كه تقریباَ معادل فاصله محوری جریان پائین رو از ورودی لوله‌ها باشد كه شرایط تركیب لایه‌های مرزی اندازه حركت در محور مركزی تركیب می‌شوند كه در آن یك پروفیل كاملاَ سهمی شكل ایجاد می‌شود.
برای ارائه محاسبات ما شكل مذاب نایلون را بررسی می‌كنیم كه بشرح ذیل است:
توازن ویسكوزیته 200 واحد، سرعت ریسندگی نهایی 2000ypm  از سوراخ رشته ساز با ضخامت قطر 10 میل و كشش 5 برابر بین رشته ساز و غلطك برداشت نهایی.     این بدین معنی است كه شتاب حجم تولیدی ub در سوراخ رشته ساز 400ypm می‌باشد. عدد رینولدز برای وزن مخصوص حدود یك در رابطه (14.2) معادل 0.077 است.

ذوب ‌ریسی

 

روش ذوب ریسی
در این روش محصولاتی چون نایلون، پلی‌استر و پلی پروپیلن با فرآیند سرد كردن فیلامنتهای مذاب خروجی از رشته ساز آغاز می‌شود. در همان لحظه الیاف به سمت پایین و غلطك‌های برداشت كشیده می‌شوند و تنش حاصل باعث ایجاد تنش‌ در پلیمر نیمه مذاب خواهد شد. در بیشتر فرآیندهای ذوب ریسی درجه كشش‌ حدود 3 برابر است كه نشان می‌دهد شتاب الیاف سرد شده یا جامد اولیه در حدود 3 برابر میانگین شتاب پلیمر خروجی از رشته ساز است. برای برخی الیاف این كشش اولیه به منظور تثبیت خواص كاربردی پلیمری اهمیت زیادی دارد كه بسته به جهت محور الیاف یا جهت شعاعی آنها در محصول نخ نهایی شرایط خاصی را ایجاد می‌كنند. این جهت‌ها به خواصی كه به آن شرایط غیره همسان می‌گویند بستگی دارد و مثالهای عادی آن به نمونه شكاف یا شیار چوب تشبیه می‌شود كه در آن خواص كشش و انكسار آن در امتداد طولی رگه  كاملا با این خواص در امتداد عرضی متفادت می‌باشد. (با این وجود، برای بسیاری از این ویژگیها در ناحیه پایین دست كه در آن الیاف دوباره گرم شده، كشش بیشتر یافته و مجددا سرد می‌شوند، قابل كنترل هستند.)
منطقه كشش كه مرتبط با مولكولهای پلیمر طویل می‌باشد و وظیفه امتداد دادن آنها را در طول الیاف بر عهده دارد كه از لحاظ علم رئولوژی پلیمر فرآیندی بسیار پیچیده است. در فرآیند مربوط به پلیمرها رئولوژی به بررسی ارتباط بین تنشها و كرنشها (عكس العملهای پلیمر در قبال اعمال نیرو) می‌پردازد كه اول چه شكلی داشته و تغییرات آن چگونه است. برای سیالات نیوتونی می‌توان تنش‌ سیال را متناسب با نسبتهای متشابه از كرنش( عكس العمل) در نظر بگیریم (مقدارتنش برشی).
عناصر كلیدی كه شما در این بخش فرا گرفته‌اید در زیر خلاصه شده است:
  1. 1. اختلاف و ارتباط بین دیدگاه (پرسپكتیوهای لانگرانجیو اولری).
  2. 2. وجود جداول هدایت گرمایی حالت ناپایدار.
  3. 3. مقاومت انتقال حرارت برای موضوعات مرتبط با مقاومت بیرونی آنها.
  4. 4. بررسی تغییرات ابعاد (دیمانسیون) معادلات بمعنای روشی برای تحصیل راه حلهای عمومی‌تر برای معادلات پیچیده.
  5. 5. همبستگی انتقال حرارت عمومی با ضریب انتقال حرارت، h .
  6. 6. ریسندگی الیاف مصنوعی در فرآیند ذوب ریسی با بیان نمونه‌های ساده، ارائه مباحث دیگر پیرامون فرآیند تزریق پلیمر از اكسترود در خروج رشته‌های پلیمری از سوراخهای ریز و سرد و جامد شدن مواد در اثر خنك شدن.
 

ذوب ‌ریسی

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا به جای کپی مقالات با خرید آنها به قیمتی بسیار متناسب مشخص شده ما را در ارانه هر چه بیشتر مقالات و مضامین ترجمه شده علمی و بهبود محتویات سایت ایران ترجمه یاری دهید.
تماس با ما

اکنون آفلاین هستیم، اما امکان ارسال ایمیل وجود دارد.

به سیستم پشتیبانی سایت ایران ترجمه خوش آمدید.