مقالات ترجمه شده دانشگاهی ایران

ساس‌ها

ساس‌ها

ساس‌ها – ایران ترجمه – Irantarjomeh

 

مقالات ترجمه شده آماده گروه حشره شناسی

مقالات ترجمه شده آماده کل گروه های دانشگاهی

مقالات

چگونگی سفارش مقاله

الف – پرداخت وجه بحساب وب سایت ایران ترجمه(شماره حساب)ب- اطلاع جزئیات به ایمیل irantarjomeh@gmail.comشامل: مبلغ پرداختی – شماره فیش / ارجاع و تاریخ پرداخت – مقاله مورد نظر --مقالات آماده سفارش داده شده پس از تایید به ایمیل شما ارسال خواهند شد.

قیمت

قیمت این مقاله: 15000 تومان (ایران ترجمه - irantarjomeh)

توضیح

بخش زیادی از این مقاله بصورت رایگان ذیلا قابل مطالعه می باشد.

مقالات ترجمه شده حشره شناسی - ایران ترجمه - irantarjomeh
شماره
۱۷
کد مقاله
Entom17
مترجم
گروه مترجمین ایران ترجمه – irantarjomeh
نام فارسی
ساس‌ها
نام انگلیسی
Bed Bugs
تعداد صفحه به فارسی
۷
تعداد صفحه به انگلیسی
۵
کلمات کلیدی به فارسی
ساس
کلمات کلیدی به انگلیسی
Bed Bugs
مرجع به فارسی
کنترل آفات کانادا
مرجع به انگلیسی
Bed Bugs
کشور
کانادا

 

کنترل آفات کانادا اطلاعات و راه حل های کنترل آفات
 چگونگی کنترل، حذف، کشتن، دفع، ریشه کنی یا مدیریت مشکلات آفات
 

ساس‌ها

اطلاعات جامع درباره کنترل ساس
تاریخچه و چرخه عمر
 
ساس یک آفت قدیمی است که قبل از جنگ جهانی دوم در خانه‌ها متداول بود. طی ۵۰ سال گذشته ساس‌ها بندرت در خارج از مناطق پرجمعیت مسکونی دیده شده و شیوع اندک آنها غالبا محدود به مناطق با شرایط بهداشتی پایین همانند زندان‌ها و پناهگاه‌های افراد بی‌خانمان بوده است. با این حال، در پنج سال گذشته مجددا آنها شیوع یافته‌اند. ساس‌ها بعنوان یک مشکل خاص در هتل‌ها، متل‌ها و مهمانسراهای دارای درصد سکونت بالا به شمار می‌آیند. حتی هتل‌های پنج ستاره نیز از ساس‌ها رنج می‌برند.
 
ساس‌ها حشرات خونخواری هستند
 آنها به رنگ قهوه‌ای روشن بوده اما وقتی از خون تغذیه می‌کنند رنگ آنها به قهوه‌ای مایل به سرخ تیره تبدیل می‌شود. ساس بالغ قبل از تغذیه به اندازه یک چهارم اینچ و مسطح است. اما پس از تغذیه از خون متورم شده و اندازه آن بزرگ می‌شود. ساس‌ها را می‌توان با چشم غیر مسلح به آسانی مشاهده نمود. اما پیدا کردن ساس‌ها در اتاق کاری آسان نیست.
 
ساس‌ها قادر به پرواز نیستند
بنابراین ساس ها یا می‌خزند یا از مکانی به مکان دیگر حمل می‌شوند. ساس‌ها یا تخم‌هایشان در چمدان یا لباس مسافرین قرار می‌گیرند. اکنون تاجرها به کشورهایی سفر می‌کنند یا از کشورهایی می‌آیند که ساس‌ها حتی در هتل‌های خوب آن کشورها نیز فراوان هستند. نوزاد یک ساس ماده باردار که از چمدان بیرون می‌خزد می‌تواند به یک اتاق و سرانجام سایر اتاق‌های مجاور هجوم آورد. ساس‌ها معمولا در شب تغذیه می‌کنند و روزها مخفی می‌مانند. شکل مسطح آنها باعث می‌شود که در مکان‌های محدود در قاب‌های تختخواب، سرستون‌ها و کنار اثاثیه، پشت قاب‌های عکس، پشت ستون‌های دیوار، زیر دگمه‌های لایی، در فنرهای مارپیچ تختخواب و در ترک‌های دیگر بزور جا داده شوند. لکه‌های کوچک پسماند خون خشک شده بر روی تختخواب و ملافه یا مکانی‌هایی که ساس مخفی شده است قابل مشاهده می‌‌باشد.
 
ساس تقریبا یکبار در هفته غذا می‌خورد
 ساس معمولا از پوست بی‌حفاظ شخصی که خواب است تغذیه می‌کند. نیش آن تقریبا بدون درد است و اکثر مردم آن را احساس نمی‌کنند. بعضی مردم بعد از گزندگی هیچ واکنش نشان نمی‌دهند اما جای آن در اکثر افراد بصورت یک برآمدگی با مرکزی مایل به سفید مشخص می‌شود که چند روز خارش دارد. اگر چه ساس‌ها همانند سایر انگل‌های انسانی خون می‌مکند اما هیچ گونه شواهدی دال بر سرایت بیماری‌ها توسط آنها وجود ندارد. اگر ساس‌ها هیچ انسان یا حیوانی برای مکیدن خونشان پیدا نکنند می‌توانند چندین ماه بین وعده‌های غذایی خونی زنده بمانند.
ساس‌ها با بال‌های کوچک به اندازه ۵ تا ۷ میلی‌متر هستند. بخش‌های دهانی برای سوراخ کردن و مکیدن مناسب شده‌اند. ساس‌ها معمولا در شب تغذیه می‌کنند، غالبا ساعتی مانده به طلوع صبح،  اما اگر شرایط مطلوب باشد آنها در طول مدت روز هم غذا می‌خورند. زمان تغذیه ۳ تا ۱۲ دقیقه طول می‌کشد. ساس‌های بالغ تحت شرایط مساعد به مدت یک سال یا بیشتر می‌توانند در برابر گرسنگی زنده بمانند. ساس‌های ماده در طول مدت عمرشان حدود ۳۰۰ تخم می‌گذارند. تخم‌ها در عرض ۱۰ روز حاصل آمده و مرحله شفیرگی نیز ۶ هفته طول می‌کشد که شامل ۵ بار پوست‌اندازی خواهد بود.
 
تاریخچه 
ساس‌ها در فهرست بلند حیواناتی هستند که روش‌هایی را برای زندگی در سایه تمدن انسانی به تکامل رسانده‌اند. مخزنی که شامل همه چیز از موش نروژی الی شپش سر خواهد بود.
آنها فاقد بال بوده و به دلیل شکل ظاهری گرد و صافی که دارند با کنه اشتباه گرفته می‌شوند. با این حال، کنه دارای ۸ پا و جزء بندپایان بشمار می‌آیند- یعنی نسبت نزدیکی با عنکبوت دارد، در حالیکه ساس ۵ پاد داشته و جزء حشرات بشمار می‌آید.
Irantarjomeh
لطفا به جای کپی مقالات با خرید آنها به قیمتی بسیار متناسب مشخص شده ما را در ارانه هر چه بیشتر مقالات و مضامین ترجمه شده علمی و بهبود محتویات سایت ایران ترجمه یاری دهید.