مقالات ترجمه شده دانشگاهی ایران

كارآفرینی و رشد

كارآفرینی و رشد

كارآفرینی و رشد – ایران ترجمه – Irantarjomeh

 

مقالات ترجمه شده آماده گروه  مدیریت – بازرگانی
مقالات ترجمه شده آماده کل گروه های دانشگاهی

مقالات رایگان

مطالعه 20 الی 100% رایگان مقالات ترجمه شده

1- قابلیت مطالعه رایگان 20 الی 100 درصدی مقالات 2- قابلیت سفارش فایل های این ترجمه با قیمتی مناسب مشتمل بر 3 فایل: pdf انگیسی و فارسی مقاله همراه با msword فارسی -- تذکر: برای استفاده گسترده تر کاربران گرامی از مقالات آماده ترجمه شده، قیمت خرید این مقالات بسیار کمتر از قیمت سفارش ترجمه می باشد.  

چگونگی سفارش

الف – پرداخت وجه بحساب وب سایت ایران ترجمه (شماره حساب) ب- اطلاع جزئیات به ایمیل irantarjomeh@gmail.com شامل: مبلغ پرداختی – شماره فیش / ارجاع و تاریخ پرداخت – مقاله مورد نظر -- مقالات آماده سفارش داده شده عرفا در زمان اندک یا حداکثر ظرف مدت چند ساعت به ایمیل شما ارسال خواهند شد. در صورت نیاز فوری از طریق اس ام اس اطلاع دهید.

قیمت

قیمت این مقاله: 20000 تومان (ایران ترجمه - irantarjomeh)

توضیح

بخش زیادی از این مقاله بصورت رایگان ذیلا قابل مطالعه می باشد.

مقالات ترجمه شده مدیریت - بازرگانی - ایران ترجمه - irantarjomeh

كارآفرینی و رشد

شماره       
75
کد مقاله
MNG75
مترجم
گروه مترجمین ایران ترجمه – irantarjomeh
نام فارسی
كارآفرینی و رشد
نام انگلیسی
Entrepreneurship and Growth
تعداد صفحه به فارسی
20
تعداد صفحه به انگلیسی
13
کلمات کلیدی به فارسی
كارآفرینی، رشد
کلمات کلیدی به انگلیسی
Entrepreneurship, Growth
مرجع به فارسی
كانزاس‌سیتی، میسوری، ایالات متحده
مرجع به انگلیسی
Entrepreneurs’ Experiences: A Town Hall Meeting, Kansas City, Missouri
سال      
2005
کشور
ایالات متحده
كارآفرینی و رشد
مقدمه Introduction
در اینجا مناسب است كه با شما درباره نقش كلیدی كه كارآفرینان در عملكرد دراز مدت اقتصاد ایالات متحده ایفا می‌نمایند، صحبت كنیم. چنانچه رشد اقتصادی مشهور جهان را در دهه گذشته مورد بررسی قرار دهیم، واضح است كه اقتصاد ایالات متحده هم از نظر سرعت رشد و هم از نظر توانایی تولید ثروت از اغلب كشورهای جهان صنعتی برتری یافته است. در حقیقت، رشد كشور از نظر تولید ناخالص داخلی (GDP) در مقایسه با میزان 8/1% برای كل كشورهای صنعتی، بطور متوسط 2/3% در طی دهه اخیر بوده است. علاوه بر این، درآمد سرانه در ایالات متحده در زمره بالاترین درآمد‌های سرانه در جهان می‌باشد.
علل عملكرد اقتصادی فوق العاده ایالات متحده در بین ملتها چیست؟ شاید مهمترین عامل در پشت این موفقیت رشد زیاد بهره وری (قابلیت تولید)- مقدار بازده هر كارگر باشد. اغلب بخشها در مورد نوسانات اخیر بهره وری در ایالات متحده بر  روی كاربرد روز افزون كامپیوترها و پیشرفتهای تكنولوژی اطلاعات متمركز شده‌اند. با این وجود، ایده های جدید و تكنولوژی جدید فورا به افزایش بهره وری و رشد اقتصادی سریعتر تبدیل نمی‌شود. شخص باید پتانسیل ایده های جدید را تشخیص دهد، كاربردها را طراحی كند، محصولات جدید را توسعه دهد و این محصولات را با موفقیت به بازار عرضه دارد. این كار بعنوان نقش حیاتی مطرح است كه كارآفرین آن را ایفا می‌نماید و تشخیص اهمیت آن به تحقیق روز افزون درباره مشاركت كارآفرینان در عملكرد دراز مدت اقتصاد ایالات متحده منجر شده است.
امروز، مایلم افكارم را در مورد اینكه كارآفرینی چگونه عملكرد اقتصادی را ترقی    می‌دهد و چه عناصری برای پشتیبانی و نگهداری یك اقتصاد كارآفرین لازم می‌باشند، با شما در میان گذارم. همچنین دوست دارم سهم مهمی‌را كه كارآفرینان در تاریخ اقتصادی شهر كانزاس ایفا نمودند، نشان دهم.

كارآفرینی و رشد

 

كارآفرینی چگونه عملكرد اقتصادی را ترقی می‌دهد؟
How Does Entrepreneurship Boost Economic Performance?
به عنوان مثال، فرض كنید كه تحقیقات مرتبط در زمینه نظارت بر كارآفرینی جهانی، كه تا حدودی بوسیله موسسه كافمن‌ در اینجا یعنی شهر كانزاس مدیریت شده است، این امر را عرضه می‌دارد كه یك سوم تا نصف تفاوت سرعتهای رشد اقتصادی در میان كشورهای صنعتی می‌تواند به اختلاف سطوح كارآفرینی نسبت داده شود. همین منبع نشان می‌دهد كه سطح فعالیت كارآفرینی در ایالات متحده در زمره بالاترین سطح تمام كشورهای صنعتی می‌باشد.
كشورهای در حال توسعه كه درآمد اندكی دارند نیز تمایل دارند كه سطوح نسبتا بالایی از كارآفرینی را داشته باشند، اما، سطوح بالای آنها غالبا از نیاز یا جایگزینهای محدود ناشی می‌شود. از طرف دیگر، سطح بالای كارآفرینی در ایالات متحده، غالبا بر اساس فرصت می‌باشد. فقط 15% آمریكایهایی كه كار جدیدی را شروع می‌كنند این كار را انجام  می‌دهند زیرا آنها فاقد فرصتهای كارهای دیگر می‌باشند. آنها اغلب این كار را  انجام  می‌دهند تا فرصتهایی را پیگیری كنند كه استاندارد زندگی آنها را ترقی می‌دهد. در ایالات متحده، بر خلاف اغلب بخشهای جهان، افراد دارای ثروت زیاد، افرادی هستند كه به احتمال زیاد، شغل آزاد را انتخاب می‌كنند.
اما كارآفرینی چگونه سرعتهای رشد اقتصادی را افزایش می‌دهد؟ ارتباط مفهومی‌واضح است، كارآفرینی نوآوری را پرورش می‌دهد. نیم قرن پیش، ژوزف شومپتر، یك اقتصاد دان مشهور و طرفدار بازار اثبات كرد كه معیار سیستم سرمایه داری، نوآوری می‌باشد، «دور ریختن محصولات قدیمی، سرمایه گذاریهای قدیمی‌و اشكال سازمانی قدیمی‌بوسیله اشخاص جدید» فرآیندی بحساب می‌‌آید كه او آنرا بنام «تخریب آفریننده» می‌خواند.

كارآفرینی و رشد

 

چه عناصری باعث پشتیبانی از اقتصاد كارآفرینی می‌شود؟
What Elements Support an Entrepreneurial Economy?
در یك اقتصاد كارآفرینی موفق، تعدادی از عناصر حیاتی هستند. مطمئنا یك روح كارآفرینی متشكل از واحد مختلطی است، اما محیط پشتیبان مهم این موارد تعیین كننده بشمار می‌آید. بطور خلاصه، كارآفرینی در محیطی كه افكار می‌توانند فوران نموده و قابلیت سودمندی و ارائه شدن را یافته و در جایی كه روالهای اولیه شغلی می‌توانند به آسانی رشد كرده و كامل شود، پیشرفت می‌نماید. بعضی افراد در هر جامعه‌ای، ممكن است خصوصیات تاریخی كارآفرینان موفق نظیر اعتماد به نفس، پشتكار، بصیرت و تمایل به تحمل خطر و حریف شدن با عدم قطعیت را با هم جمع كنند. با این وجود، اینكه این كارآفرینان آینده پیشرفت كنند یا نكنند به محیط سازمانی عمل كننده بستگی دارد.  بر این اساس، چندین معیار یك محیط كارآفرینی پشتیبان را تعریف می‌كنند.
از میان این معیارها، ملاكهای اصلی، امنیت حقوق مالكیت و نقش قانون می‌باشند كه برای حضور در بازارهای كاملا دایر حیاتی بشمار می‌آیند.
حقوق قانونی كاملا تعریف شده و فقدان ارتشا (رشوه خواری) و سایر اشكال رشوه خواری توسط آنها، خطر از دست دادن دارایی ها را قویا كاهش می‌دهد، هزینه های داد و ستدهای كاری را پایین می‌آورد و انتقال تحقیقات و توسعه و تكنولوژی را تسریع می‌كند.
ما اغلب حقوق مالكیت و نقش قانون را در ایالات متحده مسلم فرض می‌كنیم. با این وجود در بعضی جاها، اینها خیلی تضمین شده نیستند و شركتهای آمریكایی در خارج از كشور به هیچ صورتی ضمانت نمی‌شوند. بعنوان مثال، نقص حقوق و مالكیت عقلانی (فكری) یك مشكل عمده در اطراف كره ما بشمار می‌آید. سازمان گمركات جهانی برآرود می‌كند كه 5 تا 7% داد و ستد كالاهای جهانی شامل اجناس تقلبی می‌باشند كه با اتلاف فروش معادل نیم تریلیون دلار در سال است. این مشكل، شاید در هیچ جایی بیشتر از چین نباشد. خوشبختانه، فشار بر دولت چین بخاطر این تخلفات آغاز شده است. به نظر می‌رسد كه انگیزه تغییر این باشد كه خود شركتهای چینی بواسطه تقلب محصولات خود دچار اخلال و گرفتاری شده اند.
كارآفرینان چه نقشی را در شهر كانزاس ایفا می‌نماید؟
What Role Has Entrepreneurship Played in Kansas City?
ما نباید برای یافتن روح كارآفرینی در جنب و جوش و محیط كارآفرینی مفید فراتر از خانه‌های خود را جستجو كنیم.
بر این اساس، شهر كانزاس خود حاصل نوآوری و كارآفرینی می‌باشد. بطور سنتی، اهالی شهر درامتداد رودخانه میسوری سفر كرده و در ایندی پندنس پیاده شده تا توشه مورد نیاز برای مسافرت طولانی به غرب را از راه خشكی بدست آورند. جان كالوین مك كوی، مالك 22 مایل از انبارهای (ذخایر) عمومی‌غرب ایندی پندنس، یك برآمدگی سنگی (صخره ای) را در ساحل جنوبی رودخانه میسوری یافت كه یك خشكی طبیعی را برای قایقهای رودخانه تشكیل می‌داد. سفر دریایی سریعتر و آسانتر از مسافرت از راه خشكی بود و مك كوی استدلال كرد كه اگر توشه ها  را بتوان تا ورود به خشكی بر روی آب حمل نمود عمل سیر بسیار كم هزینه‌تر و بهتر انجام خواهد شد، چرا كه  مسافرت به قسمت غربی از راه دریا چهار مایل اما از راه زمینی 18 مایل طول داشت. او راهی را از اسكله خود در رودخانه میسوری تا قسمت غربی پیمود و بر این اساس شهری كه بعدا شهر كانزاس خوانده شد، متولد گردید.
نتیجه گیری Conclusions
بطور خلاصه، كارآفرینان در شهر كانزاس و مناطق دیگر ایالات متحده نسبت به ایجاد اموری اقدام نموده‌اند كه در برخی از مواقع رشد سریعی را داشته و مقدمات استخدام میلیونها شهروند را فراهم آورده‌ و موجب ایجاد بیلیونها دلار ثروت و تریلیونها دلار ارزش بازاری شده‌اند. این اقدامات بوسیله برنامه ریزان دولتی ایجاد نشده بلكه بوسیله افرادی با بینش و میل  تحصیل موفقیت و پایداری محقق شده است. دولت تنها بخشی از آنرا بوسیله فراهم كردن محیطی پایدار، قواعد قانونی، ایجاد زیرساختها برای موفقیت و سیاستهای مالیاتی و پولی كه بازارها و سیگنالهای قیمت را تسهیل می‌كند، بر عهده گرفته است. ما باید هنگامی‌كه درباره آینده خود فكر می‌كنیم، اهمیت نقش هر موسسه را به خاطر داشته باشیم.
بنابراین، اجازه دهید آنچه را كه شروع كردم یعنی نگاه كردن به قدرت اقتصاد ملی و نقش ما در جهان، را خاتمه دهم. در طی دهد گذشته، رشد اقتصادی در ایالات متحده تا آنجا كه امكان داشته از اغلب كشورهای اروپا و ژاپن پیشی گرفته است. ما سیستمی‌داریم كه با سیستم آنها چندان متفاوت نیست اما به اندازه كافی تفاوت دارد، به اندازه كافی مبكترانه تر است و برای رسیدن به موفقیت بیشتر، تحمیل كمتری از سوی دولت اعمال می‌گردد. امروزه، ملتهای كمتر توسعه یافته كه تولید موفقیت اقتصادی را آغاز كرده اند- بویژه چین و هند- این كار را با پذیرش مدل ما جهت ترقی نوآوری و رشد انجام  داده اند.
در سالهای بعد، اقتصاد ایالات متحده باید عملكرد قوی خود را ادامه دهد. یعنی رشد تقریبا 4% با رشد بهره وری بیش از 5/2% را حفظ نماید. با در نظر گرفتن دیدگاهی دیگر، چنانچه سیاستهای مالیاتی، پولی و نظم دهنده ای، كه یك اقتصاد باز، رقابتی، پیشرو و بدون تورم را تقویت می‌كند، فراهم كنیم- اقتصادی كه در آن كارآفرین و كارگر آمریكایی بتوانند پیشرفت كنند، به سطح قدرتمندی از عملكرد مطلوب دست خواهیم یافت.
واژه نامه Vocabulary
شهروندان
citizens
درآمد و ثروت
income and wealth
ارزش بازاری
market value
محیط باثبات
stable environment
رشد اقتصادی
economic growth
ارتقای نوآوری
promote innovation
تكنولوژی كامپیوتر
computer technology
سرمایه‌گذاری
Investment
تحصیل
education
هنر
Art
سازمان
organization
كاركنان تمام وقت
fulltime workers
ارتباطات راه دور
telecommunications
استقلال
Independence
محیط كارآفرینی
Entrepreneurial environment

كارآفرینی و رشد

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا به جای کپی مقالات با خرید آنها به قیمتی بسیار متناسب مشخص شده ما را در ارانه هر چه بیشتر مقالات و مضامین ترجمه شده علمی و بهبود محتویات سایت ایران ترجمه یاری دهید.
تماس با ما

اکنون آفلاین هستیم، اما امکان ارسال ایمیل وجود دارد.

به سیستم پشتیبانی سایت ایران ترجمه خوش آمدید.