مقالات ترجمه شده دانشگاهی ایران

COS و HTS مواد شیمیایی غیر سمی منسوجات

COS و HTS مواد شیمیایی غیر سمی منسوجات

COS و HTS مواد شیمیایی غیر سمی منسوجات – ایران ترجمه – Irantarjomeh

 

مقالات ترجمه شده آماده گروه  نساجی
مقالات ترجمه شده آماده کل گروه های دانشگاهی

مقالات رایگان

مطالعه 20 الی 100% رایگان مقالات ترجمه شده

1- قابلیت مطالعه رایگان 20 الی 100 درصدی مقالات 2- قابلیت سفارش فایل های این ترجمه با قیمتی مناسب مشتمل بر 3 فایل: pdf انگیسی و فارسی مقاله همراه با msword فارسی -- تذکر: برای استفاده گسترده تر کاربران گرامی از مقالات آماده ترجمه شده، قیمت خرید این مقالات بسیار کمتر از قیمت سفارش ترجمه می باشد.  

چگونگی سفارش

الف – پرداخت وجه بحساب وب سایت ایران ترجمه (شماره حساب) ب- اطلاع جزئیات به ایمیل irantarjomeh@gmail.com شامل: مبلغ پرداختی – شماره فیش / ارجاع و تاریخ پرداخت – مقاله مورد نظر -- مقالات آماده سفارش داده شده عرفا در زمان اندک یا حداکثر ظرف مدت چند ساعت به ایمیل شما ارسال خواهند شد. در صورت نیاز فوری از طریق اس ام اس اطلاع دهید.

قیمت

قیمت این مقاله: 20000 تومان (ایران ترجمه - irantarjomeh)

توضیح

بخش زیادی از این مقاله بصورت رایگان ذیلا قابل مطالعه می باشد.

مقالات ترجمه شده نساجی - ایران ترجمه - irantarjomeh

COS و HTS مواد شیمیایی غیر سمی منسوجات

شماره      
6
کد مقاله
TXT06
مترجم
گروه مترجمین ایران ترجمه – irantarjomeh
نام فارسی
طرح COS و HTS مواد شیمیایی غیر سمی دارای عملكرد بالا برای منسوجات
نام انگلیسی
COS and HTS Design of High-Performance- Non-toxic Chemicals for Textiles
تعداد صفحه به فارسی
20
تعداد صفحه به انگلیسی
10
کلمات کلیدی به فارسی
COS و HTS مواد شیمیایی غیر سمی- دارای عملكرد بالا- منسوجات
کلمات کلیدی به انگلیسی
COS and HTS- Non-toxic Chemicals- Textiles
مرجع به فارسی
دانشگاه Philadelphia
مرجع به انگلیسی
Philadelphia University
سال      
2001
کشور        
ایالات متحده

COS و HTS مواد شیمیایی غیر سمی منسوجات

 

طرح COS و HTS مواد شیمیایی غیرسمی دارای عملكرد بالا برای منسوجات
چکیده
هدف كلی این پروژه  استفاده از سنتز ارگانیك تركیبی، كنترل در سطحی بالا شیمی‌- انفورماتیك، و روشهای مرتبط جهت تعیین عملكرد بهینه مواد شیمیایی غیر سمی(در رنگ، مواد رنگی، فینیشز، رنگدانه، مواد فعال سطح و غیره) كه دارای اهمیت بازرگانی در صنایع منسوجات آمریكا است می‌باشد. در اولین سال پروژه، یك دستگاه ”كواست 210 اس‌ال‌ان“ سنتزكننده ارگانیك را از شركت ”ارگونات تكنولوژی“ خریداری، نصب و تست نمودیم. این دستگاه قادر به انجام 20 فاز چند محلوله بصورت موازی می‌باشد. ما همچنین یك پروتكل سنتز عملی را به منظور تولید رنگ آزو كه قادر به حمل عناصر مختلف در سایتهای مختلف براساس چارچوب ازوبنزین باشد را توسعه دادیم. در سال دوم این پروژه، ما یك سیستم تصفیه بنام “كامبی‌فلش“ را از ISCO خریداری، نصب و تست نمودیم. این دستگاه قادر است تا 16 مورد تصفیه تركیبات ارگانیك را بطور همزمان انجام دهد. این ابزار اكنون بطور كامل با دستگاه سنتزكننده ”كواست“ منطبق شده و باعث ارتقای سرعت در بدست‌آوری تركیبات خالص برای HTS گردیده است. در همین سال ما همچنین یك پروتكل سنتز را برای برخی دیگر از كلاسهای زنگ آمیزی ارتقا دادیم كه شامل رنگهای مستقیم ساخته شده از بنزیدین و موارد همنوع آن می‌باشد. همچنین با خریداری كامپیوتر ”اكتین آر12000“ بر اساس سیستم یونیكس از SGI در اولین سال این پروژه و عملیاتی نمودن آن موفق به بدست‌آوری پشتیبانی شیمی‌-‌ انفورماتیك از این پروژه با استفاده از نرم افزارهای گوناگون نظیر SYBYL، CODESSA، SPARTAN و غیره گردیدیم. ما هم‌اكنون در صدد ارتقای بانك اطلاعاتی برای سنتز ارگانیك تركیبی و بدست آوردن نتایج متناسب از این طریق هستیم. همچنین با بوجود‌آوری یك كتابخانه مجازی می‌توانیم كنترل و نظارت همه‌جانبه بر عملكرد سطح بالا و حقیقی سیستم را بدست آوریم.

 

COS و HTS مواد شیمیایی غیر سمی منسوجات

 

مقدمه
هدف از این پروژه تحقیقاتی، یكپارچه‌سازی سنتز ارگانیك تركیبی(COS)، كنترل و نظارت بر عملكرد بالا(HTS) و شیمی‌-‌ انفورماتیك(CI)  به منظور كشف آخرین مواد شیمیایی غیرسمی برای كاربردهای بازرگانی در صنایع منسوجات آمریكا می‌باشد. اهمیت چنین روشهای تركیبی برای ارتقای داروسازی، دارای هزینه‌ای حداقل با كارایی زیاد می‌باشد. كلیه شركتهای دارویی اصلی دنیا این تكنولوژی را بعنوان ابزاری برای كشف تركیبات نویدبخش جدید و آنالیز بعدی آن  پذیرفته ‌اند. متاسفانه مشكل اهمیت مستقیم صنایع منسوجات بوسیله این ابزارهای تركیبی تا زمان شروع این پروژه بوسیله مركز منسوجات ملی در سال 2000 مورد خطاب واقع نگردید. هدف نهایی ما ساخت یك لابراتور نمونه اولیه می‌باشد كه بتوان آن را بصورت تركیبی سنتز، تصفیه نموده و مخصوصا بتوان نظارت و كنترل شیمیایی را در خصوص كاربردهای منسوجات در آن اعمال نمود و همچنین یك بانك اطلاعات جامع را برای نتایج بدست آمده از تلاشهای ما بوجود آورد.
ما در آغاز تصمیم گرفتیم تا COS، HTS و CI را جهت تاسیس یك خط پایه از فعالیت ساختاری و الگوهای سمومیت ساختاری برای رنگهای ازو بوجود آوریم. ما بدین دلیل رنگهای ازو را انتخاب كردیم كه كاربرد وسیعی در صنایع منسوجات،‌ چرم، نقاشی، كاغذ و صنایع غذایی دارد و همچنین بدین علت كه آنها دارای خصیصه‌های گسترده فیزیكی، شیمیایی و سم‌شناسی می‌باشند. ثابت شده است كه این گونه رنگهای دارای كلاس ایده‌آل از تركیباتی می‌باشد كه به ما در ارتقای تكنولوژی تركیبی مورد نیاز مرتبط با صنایع نساجی كمك می نماید.

COS و HTS مواد شیمیایی غیر سمی منسوجات

 

شیمی تركیبی
شیمی تركیبی یك واژه ژنریك می‌باشد كه در زمینه یكپارچگی بسیاری از تكنولوژیها در این خصوص فعالیت داشته و بر این اساس جهت بدست‌آوری عملكرد سطح بالا در سنتز، كنترل و نظارت مواد شیمیایی، به منظور مشخص كردن عواملی كه دارای خصیصه‌های پیشرفته می‌باشند نظیر پلیمرهای ارگانیك با افزایش توانایی رسانایی الكتریكی، داروها با ارتقا خصیصه‌های ADME، تلاش می‌نماید. شیمی تركیبی راهی در خصوص تركیبات نویدبخش بوسیله روشی كه دارای صرفه اقتصادی و سریع‌تر و بهتر باشد را ارائه می‌نماید. آنچه تشخیص شیمی تركیبی از دیدگاه‌های سنتی می‌شود استفاده از اتوماسیون جهت سنتز مقادیر زیاد(هزاران عدد در روز) از تركیبات شیمیایی مرتبط كه دارای میزان زیادی از گوناگونی ساختاری می‌باشند، خواهد بود. اینگونه تركیبات به سرعت جهت بدست‌آوری خصیصه‌های مورد نظر كنترل و نظارت می‌شود. در خلال دهه اخیر، شیمی تركیبی و روش نظارت همه جانبه آن جزء‌ لاینفكی از عملیات روزانه در بسیاری از لابراتوارهای توسعه و تحقیقات بین‌المللی و ملی پیشرو گردیده است.
سنتز ارگانیك تركیبی(COS) و تصفیه
در خلال اولین سال پروژه ما بطور همه جانبه نسبت به بررسی ابزار COS كه از طریق سازنده‌های مختلف مهیا شده بودند اقدام نمودیم. همچنین چندین لابراتوار بازرگانی و آكادمی كه بصورت رویه كاری از این تكنولوژی استفاده كرده‌اند را مورد بازدید قرار دادیم. پس از ارزیابی گزینه‌های موجود سنتزكننده ارگانیك       ”كواست 210 SLN “ را از شركت ”آرگونات تكنولوژی“‌ خریداری كرده و آنرا در لابراتوار خود در دانشگاه فلادلفیا نصب كردیم. سنتزكننده ”كواست“ در بیش از 300 لابراتوار در جهان مورد استفاده قرار گرفته است. این سنتزكننده فشرده دارای كنترل سنتزهای سنتی می‌باشد اما توانایی 20 نوع واكنش را بصورت موازی دارد. این دستگاه سنتز راه حل چند مرحله‌ای، تصفیه اولیه و جمع‌آوری محصول را انجام می‌دهد.
در حقیقت این یك سیستم انتخابی برای روشهای ارتقا، تصفیه مقیاسی متغییر و در دیگر كاربردهای اتوماسیون می‌باشد. و می‌توان آنرا بصورت آنلاین، بارگیری نمونه قابل انعطاف بكار برد كه بوسیله یك روش مبتنی بر كامپیوترهای شخصی جهت مدیریت اطلاعات پشتیبانی می‌شود. برخی از خصیصه‌های برجسته این دستگاه عبارتند از:
·        هر نمونه را می‌توان با پارامترهای تنظیم شده جهت اندازه نمونه، سیستم محلول، سطح شیب و میزان جریان مشخص نمود.
·        نرم‌افزار پیكتك 2000 به ما توانایی كنترل سیستم را بوسیله كامپیوتر شخصی از تجمع انكسار به همراه كدهای رنگ نمونه‌ها و پیكهای جمع‌آوری شده را  فراهم می‌ساخت.
·        یك ماژول ستون چند تابعی اجازه می‌داد تا نمونه‌های كه دارای قدرت بار و جذب كمتری بوده بر روی سیلیكا جذب گردد، بصورت معاوضه‌ای با نمونه‌های مایع بارگیری شده از انژكتور اتوماتیك ریكاوری زیاد. 
·         یك طول موج متغییر UV ـ تشخیص نیرو، كه بصورت متوالی قابلیت تنظیم از 190 تا 760 nm را دارد جهت تشخیص بهینه آنلاین موجود می‌باشد.

COS و HTS مواد شیمیایی غیر سمی منسوجات

 

نظارت و كنترل همه جانبه(HTS)
نظارت و كنترل همه جانبه بصورت یك روال اتوماسیون، با گرد آوری مقادیر زیادی از تركیبات، بعنوان یكی از روشهای متناسب جهت مشخص نمودن تركیبات سرب در بخشهای بیولوژی و داروسازی صنایع شیمیایی مد نظر می‌باشد. آزمایشات تركیب كه بصورت همگون بوده و تنها نیاز به یك مرحله توزیع واكنش به همراه سیگنال قابل تشخیص نظیر لومینانس یا فلورانس دارد.
اكنون كه ما یك پروتكل كاری را برای سنتز همه جانبه و تركیبات تصفیه بنیان نمودیم، توجه خود را معطوف به ارتقای آزمایشات متناسب كه بتواند یك مكانیزم مناسب را برای نظارت سریع بر تركیبات بیشمار در سنتز كاربردهای منسوجات بوجود آورد، نمودیم.
شیمی ‌انفورماتیك (CI)
شیمی انفورماتیك بعنوان جزء لاینفك  فرآیند تركیبی همه جانبه ما بحساب می‌آید. در سال اول این پروژه، ما نسبت به خرید، نصب و تست دستگاه كامپیوتر اكتان ار12000 از سیلیكون گرافیك اقدام كردیم. این دستگاه، یك ایستگاه‌ كاری مبتنی بر یونیكس با رزولوشن بالا می‌باشد. ما همچنین مجموعه‌ متنوعی از امكانات نرم‌افزاری(SYBYL، AMPAC، SPARTAN و غیره) را از چمونی ‌انفورماتیك، ملكولار‌مادلینگ و كامپیوتیشنال كمیستری خریداری نمودیم.
ما تصور می‌نمائیم كه با یك تغییر ساختاری مناسب می‌توان رنگهایی را یافت كه به تعبیری بدون خطر سرطانزایی، درمانی نیز باشند. كتابخانه‌های تركیبی مجازی دیدگاههای مبتنی بر محصول را نیز فراهم می‌آورند. این خصیصه‌ها الگوریتمی را بوجود می‌آورند كه در راه‌حلهای گوناگون كاربرد داشته و قادر به طراحی كتابخانه‌هایی می‌باشد كه می‌تواند گوناگونی فعالیت پیش‌بینی شده محصولات تركیبی را بهینه نموده و در عین حال كارایی اقتصادی COS را نیز بهینه می‌نماید.

COS و HTS مواد شیمیایی غیر سمی منسوجات

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا به جای کپی مقالات با خرید آنها به قیمتی بسیار متناسب مشخص شده ما را در ارانه هر چه بیشتر مقالات و مضامین ترجمه شده علمی و بهبود محتویات سایت ایران ترجمه یاری دهید.
تماس با ما

اکنون آفلاین هستیم، اما امکان ارسال ایمیل وجود دارد.

به سیستم پشتیبانی سایت ایران ترجمه خوش آمدید.