مقالات ترجمه شده دانشگاهی ایران

بسیج بین‌المللی مهندسین و طلوع كارآفرینی

بسیج بین‌المللی مهندسین و طلوع كارآفرینی

بسیج بین‌المللی مهندسین و طلوع كارآفرینی  – ایران ترجمه – Irantarjomeh

 

مقالات ترجمه شده آماده گروه  مدیریت – بازرگانی
مقالات ترجمه شده آماده کل گروه های دانشگاهی

مقالات رایگان

مطالعه 20 الی 100% رایگان مقالات ترجمه شده

1- قابلیت مطالعه رایگان 20 الی 100 درصدی مقالات 2- قابلیت سفارش فایل های این ترجمه با قیمتی مناسب مشتمل بر 3 فایل: pdf انگیسی و فارسی مقاله همراه با msword فارسی -- تذکر: برای استفاده گسترده تر کاربران گرامی از مقالات آماده ترجمه شده، قیمت خرید این مقالات بسیار کمتر از قیمت سفارش ترجمه می باشد.  

چگونگی سفارش

الف – پرداخت وجه بحساب وب سایت ایران ترجمه (شماره حساب) ب- اطلاع جزئیات به ایمیل irantarjomeh@gmail.com شامل: مبلغ پرداختی – شماره فیش / ارجاع و تاریخ پرداخت – مقاله مورد نظر -- مقالات آماده سفارش داده شده عرفا در زمان اندک یا حداکثر ظرف مدت چند ساعت به ایمیل شما ارسال خواهند شد. در صورت نیاز فوری از طریق اس ام اس اطلاع دهید.

قیمت

قیمت این مقاله: 28000 تومان (ایران ترجمه - irantarjomeh)

توضیح

بخش زیادی از این مقاله بصورت رایگان ذیلا قابل مطالعه می باشد.

مقالات ترجمه شده مدیریت - بازرگانی - ایران ترجمه - irantarjomeh

بسیج بین‌المللی مهندسین و طلوع كارآفرینی

شماره       
52
کد مقاله
MNG52
مترجم
گروه مترجمین ایران ترجمه – irantarjomeh
نام فارسی
بسیج بین‌المللی مهندسین و طلوع كارآفرینی
نام انگلیسی
International Mobility of Engineers and the Rise of  Entrepreneurship
تعداد صفحه به فارسی
85
تعداد صفحه به انگلیسی
31
کلمات کلیدی به فارسی
كارآفرینی، اقتصاد دانش، شركتهای نوپا، فناوری اطلاعات، سرمایه متهور‌، چین، هند، ایالات متحده
کلمات کلیدی به انگلیسی
entrepreneurship, knowledge economy, start-ups, information technology, venture capital, China, India, USA
مرجع به فارسی
دانشگاه سازمان ملل
مرجع به انگلیسی
United Nations University
سال      
2006
کشور
سازمان ملل
بسیج بین المللی مهندسان و طلوع كارآفرینی
چكیده  Abstract
تا سال 2000 بیش از یك سوم  كارگران دارای مهارت بالای دره سیلیكون، افراد خارجی بودند كه میزان قابل توجهی از آنها را آسیایی ها تشكیل می‌دادند. این مهندسین تحصیل كرده در آمریكا فرصتهای را برای توسعه مناطق بومی‌خود فراهم آورده‌اند ، چرا كه آنها با كشورهای مطبوع خود روابط تجاری و حرفه ای ایجاد می‌كنند. این مهندسین و كارآفرینان در فرآیندی كه بیشتر به گردش مغزها شباهت دارد تا فرار مغزها، با توجه به هزینه‌های كاهش یافته تبادلات مرتبط با عصر دیجیتالی، تحت حمایت قرار گرفته‌ و نسبت به انتقال نكات سازمانی و فنی بین اقتصادهای منطقه‌ای دور دست، بشیوه ای سریع تر و انعطاف پذیرتر از هر شركت بزرگ دیگری اقدام نمودند. این مقاله به بررسی این امر می‌پردازد كه چگونه مهندسان هندی و چینی در فرآیندهای آزمایش كارآفرینی كاملا بومی‌در كشورهای خود مشاركت می‌كنند، در حالیكه رابطه نزدیكی با بازارها و فن آوری دره سیلیكون دارند.
لغات كلیدی: كارآفرینی، اقتصاد دانش، شركتهای نوپا، فناوری اطلاعات، سرمایه متهور‌، چین، هند، ایالات متحده
پروفسور و رئیس مدرسه سیستم ها و مدیریت اطلاعات و پروفسور بخش برنامه ریزی منطقه ای و شهری دانشگاه كالیفرنیا، بركلی ایالات متحده.
این مقاله در پروژه UNU-WIDER در خصوص استعداد بسیج بین المللی آماده شده است.
UNU-WIDER تشكر ویژه  خود را از ECLAC (كمیسیون اقتصادی سازمان ملل در آمریكای لاتین و كارائیب، سانتیاگو شیلی) در زمینه همكاری حیاتی آنها در این پروژه اعلام می‌دارد.
UNU-WIDER همچنین قدردانی و تشكری از مشاركتهای مالی این برنامه تحقیقاتی از سوی دولت دانمارك (وزارت امور خارجه پادشاهی)، دولت فنلاند (وزارت امور خارجه، دولت نروژ (وزات امور خارجه پادشاهی)، دولت سوئد (آژانس همكاری توسعه بین المللی سوئد- سیدا) و دولت انگلستان (بخش توسعه بین المللی) به عمل آورده است.
انستیتو جهانی توسعه تحقیقات اقتصادی (WIDER) توسط دانشگاه سازمان ملل (UNU) بعنوان اولین مركز تحقیقات كاربردی و تحلیل خط مشی در خصوص تغییرات ساختاری تاثیرگذار بر توسعه اقتصادهای در حال گذر از محله انتقالی، ارائه كرده و همایشی برای پرداختن به رشد مستحكم، عادلانه و باثبات محیطی تدارك دیده و تقویت ظرفیت و آموزش را در زمینه سیاست گذاری اجتماعی و اقتصادی ارتقاء  می‌دهد. این كار توسط اعضای گروه تحقیق و دانشمندان بازدید كننده در هلسینكی و از طریق شبكه های همكاری كننده دانشمندان و موسسات سراسر جهان انجام        می‌شود.
انستیتو جهانی UNU در خصوص توسعه تحقیق اقتصادی (UNU-WIDER)
كاتاجانوكان لاتیوری B 6، 00160 هلسینكی فنلاند
بازارهای كار جهانی، با توجه به تسهیل روزافزون و ایجاد تحرك بیشترحاصل از كاهش هزینه های حمل و نقل و ارتباطات و حمایت تكنولوژی های دیجیتالی بواسطه تبادل از راه دور مقادیر زیادی از اطلاعات، در حال تغییر و تحول می‌باشند. مهاجرت بین المللی كه بطور تاریخی یك روند یكطرفه است، به یك گزینه معكوس بخصوص برای آنهایی كه مهارتهای فنی اندكی دارند بدل شده است و اكنون این امكان وجود دارد كه بصورت حقیقی با همتایان مستقر در فواصل دور دست به اشتراك مساعی در زمینه مسایل پیچیده پرداخت. در نتیجه دانشمندان و مهندسان كشورهای در حال توسعه- كه زمانی مجبور شده بودند تا از بین اقامت درخارج و یا بازگشت به موطن خود، فرصتهای حرفه ای كم جاذبه تری را داشت، یكی را انتخاب كنند-  هم اكنون این توانایی را دارا می‌باشند تا در اقتصاد كشورهای خود مشاركت نموده و در عین حال روابط اقتصادی و كاری خود را در شركتهای پیشرفته تر حفظ نمایند. برخی از آنها حتی داری مشاغل ماورای ملیتی بوده و اقامت در بیش از یك كشور را دارا هستند.
مهاجرت جوانان با استعداد از كشورهای در حال توسعه و پیشرفته در دهه های پیش از جنگ كه تحت عنوان فرار مغزها شناخته می‌شد سبب بوجود آمدن عدم تساوی بین المللی، با غنی سازی اقتصادهایی كه از پیش ثروتمند بوده اند و در مقابل فقیرتر شدن كشورهای دیگر شده بود. با این حال افرادی كه كشورهای خود را برای تحصیل زندگی بهتر در خارج ترك كرده بودند، جریان فرار مغزها را وارنه كرده و با بازگشت خود به خانه باعث ایجاد ارتباطات تجاری شده و یا آنكه شركتهای خاص خود را تاسیس نموده و در عین حال ارتباطات اجتماعی و كاری خود با ایالات متحده را حفظ نموده و بدینوسیله گردش مغزی را ایجاد كرده اند.
گسترش سرمایه دارای متهورانه ( شركتهای متهور (VCS)) پنجره ای را به سوی این فرآیند باز می‌كند. در اوایل دهه 1980، بازگشت مهاجران به شروع یك الگوی انتقال دره سیلیكون انجامیده و روال سرمایه گذاری پرخطر مقدماتی در كشورهایی مبدا آغاز گردید، كشورهایی كه سرمایه داران ریسك كننده ایالات متحده معمولا نه علاقه ای به فعالیت در آن را داشته و نه توانایی این كار را داشتند. سرمایه گذاران بومی‌دانسته های زبانی و فرهنگی لازم برای عملكرد سودآور در این بازار را فراهم كردند. آنها در كنار سرمایه، تجربیات فنی و عملیاتی، دانش مدلهای جدید تجاری و شبكه هایی از تماسها با ایالات متحده را نیز وارد كشورهای خود كردند. امروزه كشورهایی نظیر اسرائیل و تایوان دارای بزرگترین صنایع سرمایه گداری متهور (شركتهای متهور (VCS)) در خارج از آمریكای شمالی هستند و هر دو دارای نرخ بالایی از تشكیل شركتهای جدید بوده و از رشد بالایی برخوردار می‌باشند. اسرائیل امروزه با نام شركتهای نرم افزاری و اینترنتی از قبیل میرابلیس (ارائه كننده ICQ) و چك پونیت (نرم افزار امنیتی) شناخته می‌شود و تایوان به مركز تولید IC, PC تبدیل شده است كه از جمله شركتهای آن می‌توان به ایسر (PC و قطعات آن) و TSMC اشاره كرد كه همه آنها بر پایه بازگشت دانشمندان و مهندسان در كار پرورش سرمایه گذاران ریسك پذیر بنا نهاده شده اند.
هنگامی‌كه سرمایه داران ریسك پذیر تحصیل كرده در خارج در كشورهای خود سرمایه گذاری می‌كنند به راحتی اطلاعات دست اول را از سازمانهای مالی اقتصادی جدید به مناطق خارجی انتقال می‌دهند. این افراد كه اغلب در بین اولین بازگشتی ها هستند به عنوان مشاوران سیاستگذاران محلی كه نگرانی هایی در رابطه با رشد فناوری دارند، ایفای نقش می‌كنند.
این مقاله به بررسی نتایج توسعه و پیشرفت بسیج كارگران كاملا  ماهر پرداخته و چگونگی كمك مهاجران چینی و هندی دره سیلیكون به توسعه اقتصادی در كشورهای خود، چه بصورت مستقیم، بصورت انتقال فناوری و دانسته ها در بازگشت به خانه و یا تاسیس شركتها، و چه بصورت غیر مستقیم، با تاثیرگذاری بر ایجاد خط مشی‌ها و دیگر جنبه های فضای سازمانی در كشورهای مطبوع خود، را نشان می‌دهد. این مقاله بر ایجاد صنایع متهور یا شركتهای متهور (VCS با توجه به ارتباطات نزدیك با دره سیلیكون – روندی كه در بر دارنده تغییرات سازمانی وسیع بخصوص در بازارهای سرمایه داخلی است و در عوض تاثیرات مهمی ‌بر الگوی توسعه اقتصادی كشورها داشته است- متمركز می‌باشد. تا سال 2004 ، شركتهای متهور VCS)) و شركتهای خصوصی سالیانه بیش از یك میلیارد دلار در شركتهای كشورهای چین و هند ، سرمایه گذاری نمودند. در حالیكه این موضوع تنها كسری از شركتهای متهور (VCS) سرمایه گذار در ایالات متحده یا حتی مقدار سرمایه گذاری مستقیم خارجی (FDI) در اقتصاد آن كشور را نشان می‌دهد، اما از كارآفرینی بومی‌حمایت كرده و یك گزینه جایگزین را ایجاد كرده است كه بسیار رقابتی بوده و در مسیر فرصتهای توسعه ایجاد شده بوسیله شركتهای داخلی تاسیس شده و شركتهای چند ملیتی می‌باشد.

بسیج بین‌المللی مهندسین و طلوع كارآفرینی

 

خلاصه مقاله  Outline of the paper
این مقاله به چهار بخش تقسیم شده است. بخش بعدی به بحث پیرامون حدود ادراك‌های سنتی مرتبط با رابطه بین اقتصادهای توسعه یافته و در حال توسعه در دوره بسیج كار جهانی و گردش جریان مغزی و بخصوص شكست در پیش بینی توسعه قابلیتهای فناوری مستقل در این محیط می‌پردازد. این بخش مروری دارد بر بسیج جوامع فنی بزرگ چینی و هندی در دره سیلیكون در دهه 1970 و به بحث پیرامون این مطلب می‌پردازد كه توسعه هویت های مشترك در بین این مهاجران، به تسهیل حمایت دو سویه و توسعه كاری از طریق كارآفرینی در منطقه پرداخته است و سازمانهای حرفه ای كه به این منظور تاسیس شده بودند، با وظیفه انتقال دانسته های فنی و سازمانی به كشورهای مطبوع خود هماهنگ شده اند. این توجه به نقش سازمانهای حرفه ای كه از جوامع در حال گذر حمایت می‌كنند در نقطه قابل دیدگاه اقتصادی استاندارد مهاجرت بعنوان یك گردش مجزا قرار دارد.
این بخش به دنبال انتقال الگوی دره سیلیكون شركتهای متهور (VCS) به تایوان در طول دهه 1980 بوسیله شبكه های مهندسان چینی آموزش دیده بوسیله آمریكایی ها است. در این مورد انتقال دانسته های سیاسی و سازمان به اهمیت انتقال مهارتها و دانش فنی بود. تا دهه 1990 كشور تایوان به یكی از مراكز بسیار پویای كارآفرینی تكنولوژی در جهات تبدیل شد. كشور تایوان در رشد دره سیلیكون بعدی موفق بوده و شركتهای تایوانی یك رقابت مستقیم را در برابر همتاهای آمریكایی خود اتخاذ كرده اند، همان رقابتی را كه ژاپنی ها در دهه 1980 از خود نشان دادند. در عوض تولید كنندگان تایوانی با وصل شدن به منطقه از طریق جامعه فنی خود، به دنبال وضعیتی عالی در تولید IT در همكاری با همتاهای دره سیلیكون خود بودند. در نتیجه منطقه اچسنیچو تایوان یك منطقه مشترك است كه بجای نمونه برداری از دره سیلیكون با همكاری آن ایجاد شده است.
بخشهای بعدی این مقاله به توضیح بیشتر در خصوص روندهای خیر اصلاحات سیاسی و یادگیری سازمانی در كشورهای هند و چین می‌پردازند. صنایع شركتهای متهور (VCS) در این دو كشور به سرعت رشد داشته اند و ارتباط نزدیكی با دره سیلیكون و همتاهای آمریكایی داشته اند، و در هر دو كشور توسعه اقتصادی در مناطق خاص با نرخ های بالای كار آفرینی شناخته می‌شود. این مقاله بانظراتی در خصوص آن میزانی كه می‌توان این موارد كارآفرینی پیرامونی را به دیگر كشورهای در حال توسعه تصمیم دارد به پایان می‌رسد.

بسیج بین‌المللی مهندسین و طلوع كارآفرینی

 

1- توسعه اقتصادی در دوره بسیج كار جهانی
Economic development in an era of global labour mobility
مقوله های سنتی توسعه اقتصادی بر این فرضیه استوارند كه محصولات و تكنولوژیهای جدید در ملتهای صنعتی كه مهارت پیچیده و قابلیت های تحقیقاتی را با بازارهای پردرآمد و وسیع تركیب می‌كنند، ظهور می‌نمایند و تولید انبوه نیز بسمت محلهای كم هزینه‌تر تغییر و شیفت می‌نماید، آن هم به هنگامی كه این محصولات به استانداردهای لازم روند تثبیت شده‌ای دست می‌یابند. موفقیت در این دیدگاه ضامن موفقیت در اقتصادهای توسعه یافته است، در حالیكه اقتصادهای پیرامونی دنباله رو باقی می‌مانند. این تقسیم بندی هم بوسیله استراتژی های شركتهای چند ملیتی و هم رویكردهای موجود در جهت یكپارچه شدن كه بوسیله اقتصادهای بازگشتی روبه رشد ایجاد ایجاده شده بصورت دائمی‌درآمده است.
این مدل فضای اندكی برای توسعه قابلیت های فناوری مستقل در پیرامون خود باقی می‌گذارد. در بهترین وضعیت سرمایه گذاری خارج از مركز در برتری صنعتی   تكنیك های تولید و به روز كردن تهیه كنندگان محلی مشاركت خواهد داشت. حتی موفق ترین كشورهای در حال صنعتی شدن می‌خواهند در نقش تقلید كننده باقی بمانند تا جاییكه مهارتهای جدید و تكنولوژی در آزمایشگاه تحقیقاتی و دانشگاه ها در مركز باقی می‌مانند. مسیر اولیه توسعه در این دیدگاه ایجاد بسیج منابع بوسیله دولت در ارتباط با بانكهای محلی و صنعت برای توسعه یا واردات قابلیت های تولید انبوه كه در مركز بصورت عالی وجود داشته اند، می‌باشد.
تغییرات در اقتصاد جهانی قدرت این مدل را تحلیل برده است. با این حال، یكپارچه شدن رو به رشد كارگران و اطلاعات از یك سو و جزء جزء شدن تولید در اطلاعات و بخشهای فناوری ارتباطی از سوی دیگر فرصتهای پیش بینی نشده ای را برای اقتصادهای پیرامونی ایجاد می‌كند. مناطقی كه شكوفایی اقتصادی پس از جنگ را از دست دادند، فضای مناسبی را برای رشد نامتمركز مبتنی بر كارآفرینی فراهم كردند. عاملان اصلی در این روند نه سیاستگذارانند و نه شركتهای چند ملیتی در انزوا، بكله هر دو مطمئنا نقش دارند، اما نقش اصلی بر عهده جوامع مهاجران دارای مهارت فنی با تجربه كاری و ارتباطی با دره سیلیكون و مراكز فناوری مرتبط است.
مهندسان تعلیم دیده در ایالات متحده بطور فزاینده ای در حال انتقال فناوری روز و اطلاعات بازار و كمك به كارآفرینی محلی بوده و به اقتصادهای خانگی خود امكان شركت در انقلاب فناوری اطلاعات را می‌دهند. به دلیل تجربه و داشتن شبكه های حرفه‌ای، این كارآفرینان فرا منطقه ای می‌توانند به سرعت فرصتهای ایده آل و جدید بازار را شناسایی كرده، سرمایه را افزایش داده، تیم های مدیریتی ایجاد كرده و با دیگر تولید كنندگان تخصصی و حتی آنهایی كه در دوردست واقع شده اند به مشاركت    ‌پردازند. سهولت ارتباطات و تبادل اطلاعات در شكبه های حرفه ای محلی، كسب اطلاعات درخصوص منابع مهارت، فناوری و سرمایه و همچنین در خصوص مشاركت كننده های بالقوه را تسریع می‌كند و همچنین پاسخهای زمانمندی را كه در یك محیط كاملا رقابتی مهم هستند را تسهیل می‌كند. این پاسخگویی نامتمركز مزیتی است كه تعداد بسیار اندكی از شركتهای چند ملیتی می‌توانند ادعای آنرا داشته باشند.
 

بسیج بین‌المللی مهندسین و طلوع كارآفرینی

 

تغییر نموداری دره سیلیكون از نظر نفوس 1970-2000
The demographic transformation of Silicon Valley, 1970-2000
 مهندسان و دانشمندان بومی، ‌بخش غالب اقتصاد دره سیلیكون در سالهای اولیه پس از جنگ را تشكیل می‌دادند. در سال 1970 نیروی كار منطقه ای متشكل از مهندسان مرد و سفید پوست متولد ایالات متحده و بخش كوچكی از مهاجران كانادایی و اروپایی بود. تغییرات صورت گرفته در برنامه مهاجرت ایالات متحده به گونه ای صورت گرفت تا مهاجرانی را كه در طول سه دهه قبل از 1990 مهارت اندكی را به بازارهای كار داخلی انتقال داده اند، جذب كند. تولید كنندگان فناوری منطقه در این دوره به سرعت رشد كردند و به شدت مهندسان و دانشمندان را بدون توجه به ملیت آنها جذب كردند. دهها هزار مهاجر از كشورهای در حال توسعه كه برای تحصیل در دوره مهندسی به ایالات متحده آمده بودند به جای بازگشت به كشورهایشان كه فرصتهای كاری محدودی داشتند، جذب بازار كار دره سیلیكون شدند. تا سال 2000 بیش از نیمی‌از مهندسان و دانشمندان دره سیلیكون (53%) متولد خارج از ایالات متحده بودند. مهاجران هندی و چینی به تنهایی بیش از یك چهارم دانشمندان و مهندسان را تشكیل می‌دادند. تقریبا 000/20 هندی، 000/20 چینی (5000 تایوانی و 15000 چینی). با ایجاد مركز تجربی كارآفرینی كه آینه سیستم صنعتی نامتمركز دره سیلیكون است، آنها شركای كاری و همكارانی را در سطح مهارت و فناوری متفاوت ایجاد كردند. این امر در توضیح چگونگی كاملا محلی ماندن یك صنعت در مناطقی همچون بانگالور در هند و اسینچو (تایوان) و شانگهای بزرگ چین كمك می‌كند.
همین افرادی كه كشورهای خود را برای زندگی بهتر در خارج ترك كرده بودند، اكنون جریان فرار مغزها یا چرخه مغزها را با بازگشت خود به خانه و ایجاد روابط تجاری یا تاسیس شركتهای جدید در حالیكه روابط اجتماعی و تجاری خود را با ایالات متحده حفظ كرده اند، وارونه كردند. گسترش شركتهای متهور (VCS) دریچه ای را به سوی این روند باز      می‌كند. در اوایل دهه 1980 مهاجرانی كه از دره سیلیكون باز گشته بودند، شروع به انتقال مدل اولیه سرمایه گذاری پرخطر به تایوان و اسرائیل كردند، جاهایی كه   سرمایه داران آمریكایی نه علاقه و نه توانایی فعالیت در آنرا نداشتند.
سرمایه گذاران بومی‌دانسته های زبانی و فرهنگی مورد نیاز برای فعالیت سودمند در این بازارها را فراهم می‌كردند. علاوه بر سرمایه آنها تجربیات فنی و عملیاتی، دانش مرتبط به الگوهای تجاری جدید و شبكه های تماس در ایالات متحده را نیز با خود به همراه داشتند. امروزه اسرائیل و تایوان دارای بزرگترین صنایع شركتهای متهور (VCS) در خارج از آمریكای شمالی را دارا هستند و هر دو نرخ بالایی از تشكیل كمپانی های جدید را مورد حمایت قرار می‌دهند.

بسیج بین‌المللی مهندسین و طلوع كارآفرینی

 

3- از فراز مغزها به گردش مغزها From brain drain to brain circulation
دانشمندان مدتهاست كه پدیده فرار مغزهای پس از جنگ را بعنوان تقویت نابرابری جهانی یا ضرر خالص برای اقتصادهای در حال توسعه و مزیتی برای ملتهایی كه پیشتر صنعتی و غنی شده اند می‌دانند. با توجه به كتاب كلاسیك توسعه اقتصادی، افرادی كه بصورت قانونی از سرزمینهای فقیرتر به سرزمینهای غنی تر مهاجرت می‌كنند، همان افرادی هستند كه كشورهای جهان سوم به آنها احتیاج مبرم دارند یا به عبارت دیگر افراد بسیار تحصیل كرده و توانمند آن جامعه بشمار می‌آیند.
از آنجاییكه اكثر مهاجران هدف بازگشت ندارند، این فرار مغزها نه تنها نشانگر از دست دادن منابع انسانی ارزشمند است بلكه یك محدودیت جدی برای پیشرفت اقتصادی آینده ملتهای جهان سوم نیز به شمار می‌رود (تودارو 1985).
یافتن اطلاعات در این خصوص بسیار مشكل است، سازمان ملل تعداد كل 300 هزار  مهاجر بسیار با مهارت را كه از تمامی‌كشورهای رو به رشد در سالهای دهه 1960 به غرب مهاجرت كرده اند را بصورت تخمینی بیان كرده است. آمار سال 1990 ایالات متحده نشان می‌دهد كه تعداد 5/2 میلیون مهاجر بسیار با مهارت، به غیر از دانش آموزان وجود داشته است. محققان به دنبال ارزیابی كمی‌اثرات مثبت حاصل از مهاجرت از قبیل نقدینگی، سرمایه گذاری یا مهاجرت بازگشتی كه این موضوع را تایید می‌كند كه این اثرات محدود بوده اند. بخصوص در بین مهاجران كاملا با مهارت كه به ندرت به كشورهای خود باز گشته اند.

بسیج بین‌المللی مهندسین و طلوع كارآفرینی

 

4- تایوان: انتقال الگوی دره سیلیكون
Taiwan: transferring the Silicon Valley model
اقتصاد تایوان در دهه 1970 در ابتدا بعنوان منبعی بشمار می‌آمد كه در آن با بكارگیری نیروی انسانی زیاد نسبت به ساحت ماشین حساب‌های كم هزینه اقدام می‌شد و پس از آن نیز با بهره‌گیری از این نیروی انسانی همانگونه كه روش قدیمی پیش بینی می‌نمود نسبت به ساخت كامپیوتر شخصی اقدام شد. تعهد به آموزش و پرورش اساس مهارت داخلی مورد نیاز برای به روز كردن صنعتی می‌بود، اما بطور همزمان شبكه های مهندسان تحصیل كرده در خارج نسبت به تعامل با سیاست گذاران دیگر برای توسعه موسسات محلی كه از روشهای كارآفرینی حمایت می‌كردند، اقدام نمودند. سرانجام شبكه های كارآفرینان و شركتهای ثبت شده قوانین خاصی را وضع كرند كه به آنها امكان می‌داد تا بر فعالیتهای با ارزش افزوده بالاتر بدون رقابت با رهبران صنعتی تمركز داشته باشند. كشور تایوان با كارآمدترین مركز تولید IT در جهان تبدیل شد. در حالیكه این روند در كشورهای چین و هند در مرحله ابتدایی تری قرار دارد و این اقتصادها بدون شك اقتصادهای سیاسی پیچیده تر و بزرگتری هستند، نه نظر  می‌رسد كه هر دو از شیوه های به روز شدن مشابهی سود می‌برند.
مقامات دولتی كه با رشد آهسته پارك علمی‌مواجه شده بودند، از استراتژی های توسعه جانشین استفاده كردند. كی تی لی (كه در دهه 1970 بطور منظم از دره سیلیكون بازدید می‌كرد تا با مهندسان چینی ملاقات كند) به شدت تحت تاثیر صنعت شركتهای متهور (VCS) ایالات متحده قرار گرفت و آن را بعنوان حلقه گمشده تایوان دانست. در اوایل دهه 1980- بسیار پیش از اینكه در مناطق دیگر متداول شود- او وزارت دارایی را نسبت به نیاز به تهیه بودجه برای تولید فشرده تحقیقاتی و ارتقاء توسعه بازار سرمایه عمومی‌متقاعد كرد. بار دیگر سیاستگذاران تایوان به بررسی تجربه ایالات متحده پرداختند. آنها به حرفه ای های سرمایه گذاری مشورت كرده و تیم هایی را به دره سیلیكون فرستاده تا آموزشهای لازم در خصوص مدیریت یك كمپانی شركتهای متهور (VCS) را ببینند. كلارك سوئیس انجمن سرمایه مشترك تایپه، شركتهای متهور (VCS) در تایوان را بعنوان انتقال ناب از دره سیلیكون تعریف می‌كند.

بسیج بین‌المللی مهندسین و طلوع كارآفرینی

 

5- تشكیل صنعت سرمایه متهورانه‌ كشور چین
Building China’s venture capital industry
در دهه 1980 دولت چین شروع به ایجاد صنعت شركتهای متهور (VCS) داخلی بعنوان یك مكانیزم حمایت از سرمایه گذاری های فناوری جدید كرد. اما برخلاف كشور تایوان، كه صنعت شركتهای متهور (VCS) در دهه 1990 در آن آغاز شد، صنعت شركتهای متهور (VCS) كشور چین بوسیله نظام مالی و بازارهای سرمایه به جای مانده از اقتصاد برنامه ریزی شده محدود شده بود. همكاری سرمایه گذاری متهورانه‌ فناوری جدید كشور چین، كه بعنوان یك شركت با مسئولیت محدود كه در سال 1985 بوسیله شورای فناوری و علوم دولتی و وزارت دارایی بعنوان نخستین تجربه كشور در رابطه با شركتهای متهور (VCS) تاسیس شده بود، در سال 1997 بوسیله بانك مردمی‌كشور چین ورشكسته اعلام شد. این شكست و شكستهای متعدد دیگر، نشانه ای از مشكلات ساختاری بودند، اما دولتهای محلی، دانشگاهها و شركتهای دولتی و دیگر سازمانها از اختصاص بودجه شركتهای متهور (VCS) خودداری نكردند. تا سال 2000 تقریبا تعداد 160 كمپانی شركتهای متهور (VCS) داخلی در كشور چین وجود داشت كه عمدتا در پكن، شانگهای و شنژن واقع شده بودند. مشكل عمده در بسیاری از این بودجه ها این است كه دولت منبع اولیه سرمایه است، چه بصورت مستقیم یا غیر مستقیم و چه از طریق دانشگاه و یا كمپانی های دولتی (امروزه سرمایه شخصی زیادی در كشور چین وجود دارد، اما در بخش بودجه های شركتهای متهور (VCS) سرمایه گذاری نمی‌شود). بر این اساس انگیزه چندانی برای سرمایه‌گذاریهای متهورانه در بخش خصوصی وجود ندارد.
سرمایه گذاری در یك كمپانی دولتی، ریسك بسیار كمی‌دارد. جولی یولی یك شریك در كمپانی شركتهای متهور (VCS) كه بوسیله كمپانی تجاری دولتی در شنژن شروع به كار كرد این مشكل را این چنین بیان می‌كند: «تصور می‌رود كه من در تجارت فناوری پیشرفته سرمایه گذاری كنم، اما مدیر من یكبار از من پرسید كه آیا می‌توانم ریسك را به صفر برسانم‌» و او به دیگر محدودیتهای نظام اخیر این چنین اشاره می‌كند: «من هرگز انتظار نداشتم كه شغلم به این سختی باشد. ما هیچ راهی برای شناسایی كارآفرینان یا ارزیابی خطرات و بازگشت سرمایه نداریم و می‌بایست موافقت رئیس شركت را برای انجام هر گونه سرمایه گذاری بدست بیاوریم كه برای همیشه به طول می‌انجامد زیرا دسترسی به مدیریت عالی رتبه بسیار مشكل است. یك كارآفرین مبتنی بر دره سیلیكون كه دولت چین را در خصوص اصلاح صنعت مورد مشاوره قرار داد، می‌گوید: «مدیران بودجه سرمایه متهورانه‌ در كشور چین امید اندكی به موفقیت شركتشان دارند. آنها اگر صادق باشند، هرگز ریسك نمی‌كنند، و چنانچه صادق نباشند از فرصت انجام معامله های زیر میزی با كارآفرینان سود می‌برند.

بسیج بین‌المللی مهندسین و طلوع كارآفرینی

 

شركتهای نوپای پایدار Sustainable start-ups
سرمایه گذاری فن‌آوری ایسر یا بازوی سرمایه گذاری كامپیوترهای ایسر، نقش محوری در ارتقاء شركتهای نوپای‌ حوزه اقیانوس آرام از طریق سرمایه گذاری در شركت‌هایی كه در ایالات متحده آسیا قرار دارند،‌ داشته است. موسسه بودجه IP یك مشاركت محدود است كه در جزایر كایمان قرار دارد و 260 میلیون دلار را برای راه اندازی اولیه در پروتكل اینترنتی (اجازه فعالیت به فن‌آوری داده و راه حل‌هایی را مبتنی بر سكوی اینترنتی ارائه می‌كند) و زمینه‌های دارایی فكری (نرم افزار، طراحی IC و غیره) اختصاص داده است. شركای محدود در بر گیرنده كمپانی‌های وابسته به ایسر (32%)، مدیریت برتر ایسر (6%) و سرمایه گذاران سازمانی می‌باشد. این كمپانی با داشتن دفاتری در دره سیلیكون، تایپه، شانگهای و سنگاپور، بازارهای شركت خود با دادن نوعی ارزش منحصر بفرد برای كمپانی‌هایی كه تجارت فرا منطقه‌ای دارند، به منظور كمك به كارآفرینان در از سر راه برداشتن موانع موجود در رسیدن به شمال آفریقا و منطقه اقیانوس آرام – آسیا شناخت فرهنگی ایجاد می‌كند.  این كمك هم شامل ارتباطات و هم شامل روابط در این مكانهای دور است.
شركتهای نوپای‌ پایدار در سراسر اقیانوس آرام با توجه به اظهارات رونالا چوآنگ از ایسر یك الگوی تجاری فشرده فن‌آوری بشمار می‌آیند كه دیدگاه تجاری و محصول جدید دره سیلیكون، معماری فن‌آوری، بازاریابی محصول و همكاری R&D را با واحد اجرای چینی فرامرزی دره سیلیكون، منابع مهندسی موضوع و حمایت  از فروش محلی را تركیب می‌كنند.این امر به تجربه مدیریتی به استاندارد منابع چین بزرگ (تایوان و چین) كمك می‌كند. در این چشم انداز از محصولاتی همچون تجهیزات موبایل یا طراحی‌های نیمه رسانای جدید می‌توانند به بازار ایالات متحده بعنوان محرك اولیه اتكا كرده و سپس هم در بازارهای ایالات متحده و هم چین به صورت تجرات عرضه شوند.
چالش‌های عمده‌ای در سر راه این شركتهای نوپا فرا منطقه‌ای وجود دارد. سرمایه گذاری متهورانه در چین هنوز در مراحل مقدماتی به سر می‌برد. هنوز چرخه كاملی از سرمایه گذاری و سرمایه مجدد در نسل دوم كارآفرینان وجود ندارد. كمپانی‌های فرا منطقه‌ای همچنین با مشكلات عمده‌ای در زمینه همكاری فعالیت‌های راه دور به خصوص در توسعه یكپارچگی سازمانی و ارتباطات مستمر و مداوم مواجه هستند. سرانجام تمامی‌كمپانی‌های فن‌آوری در چین در كنترل و مراقبت از دارایی‌های فكری خود دچار مشكل هستند (چوآنگ 2003).
آكوان كامپس بوسیله یك تیم شش نفری از مهندسان چینی با تجربه خارج از كشور – تایوانی و چینی – دایر شد. برای مثال شریك كلی یعنی وو- فو- چن یكی از موفقترین كارآفرینان دره سیلیكون و یكی از پیشروها در زمینه مخابرات است. این كامپس نقش تسهیل كنندگی دارد و در آن افراد به عنوان سرمایه گذاران نجاب بخش عمل می‌كنند و برای موسسان چینی روابط لازم و فضای مناسب برای ایجاد شركتهای مشترك جدید و خوش آتیه را مهیا می‌كنند.
یك از سرمایه گذاری‌های اخیر آنها ارتباطات نیوتن است كه یك كمپانی‌ نرم افزار مخابراتی می‌باشد كه به این موضوع پی برده كه هسته اولیه پانصد هزار دلاری آنها در كشور چین بسیار بیشتر از منطقه Bay می‌باشد، این افراد پس از رفتن به شانگهای بدون افزایش بودجه خود، فعالیت خود را دو برابر بیشتر كردند.

بسیج بین‌المللی مهندسین و طلوع كارآفرینی

 

6- سرمایه مشاركتی و كارآفرینی Venture capital and entrepreneurship in India
سرمایه گذار مشاركتی كهنه كار دره سیلیكون ویلیام اچ بیل دراپرسوم روش سرمایه گذاری مشاركتی اولیه آمریكایی را در سال 1995 به هند تسری داد. كمی‌پس از ایجاد بودجه 55 میلیون دلاری موسسه بین المللی دراپر به همراه یكی از همكارانش در سان فرانسیسكو و شركای محلی در بانگالور و بمبئی،‌ او متوجه موانع بسیاری زیاد بر سر راه كارآفرنیان در هند شد. مفهوم شركتهای متهور (VCS) در هند یك مفهوم جدید بود، چرا كه در هند الگوی تجارت خانوار- محور هم بر كمپانی‌های كوچك و هم گروه‌های بزرگ همچون سولا و تاتا سایه گسترده بود. برقراری ارتباط بین هند و دره سیلیكون بسیار مشكل بود و راه اندازی شركت – با منابع بسیار محدود‌تر– تمامی‌ مصائبی را كه سرمایه گذاران بین المللی از فساد متداول و بروكراسی محدود كننده و فقدان طرح‌های بورس‌ سبك غربی برای در اختیار گرفتن پرسنل كلیدی تا محدودیت‌های زیر ساختار پایه از قبیل برق و آب و هزینه‌ بالای ارتباط با آن دست و پنجه نرم می‌كند را یكجا به همراه داشت. رابین‌ریچاردز شریك دراپر در سال 1997 می‌گوید: « از نقطه نظر یك سرمایه‌دار مشاركتی راه اندازی یك كمپانی در هند 5 تا 10 درتبه كندتر از ایالات متحده است و دلیل آن وجود مشكل در دستیابی به زیر ساختار صحیح برای تولید است.  از آنجائیكه بیشتر بازار فن‌آوری در غرب متمركز شده است برای كارآفرین هندی شكل دهی یك مشاركت تجاری لازم و یافتن مدیریت مناسب، بازاریابی و جذب استعدادهای كارآمد بسیار مشكل است.
در طی دو سال دراپر و ریچاردز استراتژی را برای بودجه در نظر گرفتند كه ابتدا بر سرمایه گذاری‌های شركت‌های آمریكایی در مقیاس وسیع فعالیت‌هایشان در هند تمركز داشت. هنگامی‌كه در سال 2000بودجه بسته شد آنها یكی از شركتهای هندی كه از بودجه استفاده كرده بود، موفق بود (ارتباطات ردیف)، در حالیكه اكثر كمپانی‌های آمریكایی با ورشكستگی مواجه شدند. دراپری می‌گوید كه زمان بندی بسیار مهم بوده است، اما او موفقیت را به تركیب توسعه فن‌‌آوری در هند با تجارت، بازاریابی و عملیات فروش «نزدیك به عمل» در ایالات متحده نیز نسبت می‌دهد. برخی از كمپانی‌ها در ایالات متحده كار خود را آغاز كردند، اما بقیه در هند بودند و دراپر آنها را به دره سیلیكون آورد. بر طبق گفته‌هیا رابین ریچاردز آنها در خصوص برخی از بهترین معاملات آمریكایی در هند چیزهایی آموختند. برای مثال شمال می‌توانید در بانگلالور بنشینید، در خصوص ده معامله بزرگ در سنتاكلارا كه می‌توانید در آن به صورت سرمایه گذار شركتهای متهور (VCS) عمل كنید اطلاعات دریافت كنید، اما بهتر است كه در ابتدا در خصوص آنها در بانگالور مطالبی را بشنوید.

بسیج بین‌المللی مهندسین و طلوع كارآفرینی

 

رشد و محدودیت Growth and constraint
شكوفایی بخش فن‌‌آوری در اواخر 1990 در ایالات متحده نتایج عكسی برای هندوستان به همراه داشت. از یك سو كاستی‌های نیروی كار سبب رشد در تعداد ویزاهای موقت ارائه شده بر مبنای مهارت بود كه 126697 هندی تاییدیه H1-B را در سال 2000 دریافت داشتندكه منعكس كننده نیمی‌(48%) از كل افرد بود. دومین كشور بزرگ چین بود كه تنها 9% پذیرشهای H1-Bیعنی 22570 نفر را به خود اختصاص داد. دسای می‌گوید كه حداقل نیم میلیون برنامه‌ریز هندی در بین سالهای 1996 و 2001 ویزاهای مختلف ایالات متحده را دریافت كردند.
كمبود نیروی كار همچنین در رشد تعداد شركتهای نوپای‌ فرا منطقه‌ای بین دره سیلیكون و هند نقش داشت. راكش ماتور كه در دره سیلیكون سالها قبل از راه اندازی كمپانی‌های فن‌آوری موفقی همچون آرمیدیا، جانگلی و استارتیفای برای  اینتل كار می‌كرد،‌ می‌گوید: «مهمترین محدودیت برای راه  اندازی یك تجارت در دره سیلیكون در اواخر دهه 1990 نبود توسعه گران نرم افزاری بود» من دریافتم كه می‌توانم به هند بروم. تمامی‌سه كمپانی كه من راه اندازی كردم دارای مراكز طراحی در بانگلالور بودند اما بعنوان كمپانی‌های فن‌آوری آمریكایی ثبت شده بودند. متهور در سال 1999 شش سفر به هند انجام داد و در سال 2000 كمپانی پرسنلی خود در بانگلالور را دایر كرد.
ماهش ویرینا كه كمپانی فن‌آوری اینترنتی راهپ نتووركس را در سال 1993 به همراه دو تن از دوستانش و با سرمایه خود راه اندازی كرد می‌گوید كه آنها به سرعت پولشان در حال تمام شدن بود و توانایی مالی به كارگیری مهندسان محلی را نداشتند، بنابراین برنامه ریزانی در هند به مبلغ یك چهارم دره سیلیكون به خدمت گرفتند. مهندسان كمپانی بیان داشتند كه آنها قادر بودند تا زمان توسعه را به نصف كاهش دهند، زیرا در زمانی كه تیم آمریكایی در خواب بود، تیم هندی كار می‌كرد.

بسیج بین‌المللی مهندسین و طلوع كارآفرینی

 

الگویی برای دیگران؟ A model for others?
این تنها یك پیشنهاد نیست كه  تمامی‌اقتصادهای در حال توسعه به گونه‌ای طراحی شده‌اند كه از جریان چرخه مغزی و كارآفرینی پیرامونی سود ببرند. برخی از بزرگترین گروه‌های مهاجر كه دارای مهارتهای بسیار زیاد در زمینه فنی هستند، در دره سیلیكون هیچ رابطه‌ای با كشورهای خود به دلایل سیاسی برقرار نكرده‌اند. اكثر مهاجران ویتنامی‌و ایرانی منطقه برای مثال، پناهندگان سیاسی‌اند و از اینرو هیچ تمایلی به بازگشت به كشورهایشان كه نیازمند ثبات اقتصادی مورد نیاز برای سرمایه گذاری در زمینه فن‌آوری یا كارآفرینی است را ندارند. این امر با درجات مختلف در خصوص بسیاری از اقتصادهای در حال توسعه كه دارای افراد بسیار متخصص در ایالات متحده هستند، صدق می‌كنند كه از آن جمله می‌توان به روسیه، بخشی از اروپا و آمریكای لاتین اشاره كرد. این امكان وجود دارد كه مناطق شهری همانند سنت‌پترزبورگ یا بونسین‌آیدس برای كارآفرینان بازگشتی در آینده جذابیت بیشتری داشته باشند چرا كه اقتصادهای این كشورهان درحال توسعه است و در نهایت فرصتهای كاری بیشتری را برای افراد بازگشته ایجاد خواهد كرد. به هرحال قسمتهای وسیعی از آفریقا و آمریكای لاتین فقدان مهارت ابتدایی یا فضای باز سیاسی برای تبدیل شدن به محیط‌های جذاب برای كارآفرینی در زمینه فن‌‌آوری هستند. اقتصادهای صنعتی در اروپا و آسیا با چالش‌های متفاوتی روبرو هستند. در حالیكه آنها معمولاً از مهارت توسعه یافته، قابلیت‌های تحقیقاتی و زیر ساختار پیچیده برخوردار هستند، اما مهارت فنی در این اقتصادها بسیار پر هزینه است.
در مسائل مرتبط با اقتصادهای پیشرفته همانند تایوان و اسرائیل. ساختار مالی و همكاری در اقتصادهای صنعتی شده نیز اغلب تاثیر منفی بر كارآفرینی در زمینه فن‌آوری دارد. برای مثال در كشورهای ژاپن و فرانسه، رابطه سودمند شركتهای بزرگ، بانكها و دولت سبب محدود شدن فرصت برای خارجی‌ها (كارآفرینان بازگشتی) به منظور تزریق سرمایه یا توسعه بازارهای داخلی می‌شود. ادامه بحثها در اروپا مبنی بر ایجاد رقابت صنعتی نشانگر این مطلب است كه آنها بجای قطع اینگونه روابط به تقویت آن  اقدام می‌كنند.
ساختار بازارهای كار آینه تمام نمای این مطلب است. ائتلاف فنی در كشورهایی همانند كره و فرانسه به طور خودكار در حال حركت به سوی جایگاه‌های بلند مرتبه در رأس شركتهای بزرگ و بانكها یا خدمات شهری هستند. آنها تمایل اندكی به مطالعه یا كار در خارج داشته و چنانچه بخواهند  چنین كاری انجام دهند می‌بایست متقبل هزینه‌های سنگینی شوند. این مطلب توضیح این امر را ساده می‌كند كه چرا تعداد بسیار اندكی به دنبال تحصیل در ایالات متحده هستند و آن دسته از افرادی كه به كشورهایشان باز می‌گردند عمدتاً به خاطر تحصیل است. آن دسته از افرادی كه در دره سیلیكون كارشان به پایان می‌رسد تمایل كمتری به در رأس قرار گرفتن در زمنه فعالیت خود دارند و در بازگشت به كشور خود از احترام كمتری برخوردارند چه برسد به منابع سرمایه.

بسیج بین‌المللی مهندسین و طلوع كارآفرینی

 

آینده كشورهای چین و هند The future of China and India
هند و چین هر دو از اقتصادهای به شدت در حال توسعه هستند كه بازارهای خود را به سوی اقتصاد جهانی در دو دهه گذشته باز كرده‌اند و مسیرهای كمتر تعریف شده‌ای دارند، فضای سیاسی و اقتصادی در این كشورها پیچیده، چند لایه، متمایز از نظر منطقه‌ای و دائما در نوسان است. هر دو كشور سرمایه گذاری‌های عمده خارجی را در مبنای تركیب نیروی كار با مهارت در مقیاس وسیع و دستمزدهای كم جذب كرده‌اند. برای هر دو كشور گردش مغزی با گروه‌های خارجی در دره سیلیكون یك عامل مهم در جذب سرمایه گذاری‌های خارجی بوده است. سیاستگذاران هر دو كشور روابطی را با گروه‌های فنی عمده در دره سیلیكون ایجاد كردند. دولتهای محلی و منطقه‌ای در هر دو كشور رقابت فشرده‌ای در فعالیت‌های فن‌آوری با یكدیگر دارند و در هر سرمایه گذرای‌ در زمینه فن‌‌آوری و كارآفرینی در یك سری مراكز شهری تمركز می‌یابند.
كمپانی‌های فن‌آوری عمده كشور هند امروزه در صادرات خدمات نرم افزاری به كمپانی‌های اروپایی و آمریكایی به طور خاص فعالیت می‌كنند و به یك سری مراكز شهری بزرگ در جنوب هند تمركز دارند. شركتهای تجاری IT مهم چینی ابتدا بر تولید برای مصرف بازار داخلی تمركز دارند و در مناطق شهری مهم و ساحل شرقی چین یعنی درجائیكه محصولات صادارتی بوسیله كمپانی‌‌های خارجی تولید بالایی دارند گرد آمده‌اند. كشور چین از روابط رو به رشد به شركتهای تایوانی منتفع شده است،‌ علیرغم تمامی‌تنش‌های سیاسی كه در تنگه وجود دارد. هر دو مورد نشانه‌هایی از رشد پویا در راه اندازی‌های فرا منطقه‌ای را نشان می‌دهند كه در بازارهای جهانی به رقابت خواهند پرداخت یا بازارهای جدید و بزرگی را ایجاد خواهند كرد.
این كمپانی‌ها ابتداً بوسیله افراد بازگشته از دره سیلیكون راه اندازی می‌شوند و دارای قابلیت ایجاد اساس و پایه نظام صنعتی كارآفرینی تمركز زدایی شده می‌باشد. به هر حال  این روند در مراحل ابتدایی به سر می‌برد و كشور هنوز چرخه كامل موفقیت و سرمایه گذاری مجدد در زمینه كارآفرینی را مشاهده نكرده است.
برخی از تفاوتها را می‌توان به عوامل سازمانی ارتباط داده در دولت چین در تمامی‌سطوح سرمایه گذاری مهم كانال بندی دشه به سمت توسعه یك زیر ساختار شهری و رشد بازار داخلی وجود دارد. انتخاب صنایع IT به عنوان یك اولویت ملی سبب افزایش وسیع سرمایه گذاری‌های تحقیق وتوسعه،‌ آموزش مهارتی، پذیرش IT در بخش‌های خصوصی و دولتی و ایجاد ظاهراً تعداد نامحدودی از پاركهای عملی شده است. كنترل سیاسی خوب كمونیست، فساد رو به رشد و ضعف در بازارهای مالی سبب ادامه بی اعتمادی‌ها به آینده كشور چین شده است.
بالعكس كشور هند به توسعه درآمد صادراتی به عنوا برترین اولویت خود پرداخت تا توازن پرداختی‌های خود را در زمانی كه بی اعتمادی میانجگری بوروكراتیك به در برگیری تدریجی آزادی و یك رویكرد مستقل در قبال توسعه صنعتی گردید  را ارتقا دهد. علیرغم همه اینها موانع بوروكراتیك به جای خود باقی مانده‌اند و به رشد خود ادامه می‌دهند و تلاش‌های محدودی برای بهبود زیر ساختار داخلی – از جاده‌ها و فرودگاه‌ها تا منابع انرژی و مخابرات – انجام داده‌اند. خطر توسعه وابسته به خارجی‌ها دركشور هند كاملاً جدی است در حالیكه مناطق فن‌آوری موفق همانند بانگالو به نظر می‌رسد كه رابطه بهتری با دره سیلیكون نسبت به مناطق داخل كشورهای خود كه فقیر هستند، را دارا می‌باشند. بر خلاف چین كه دولت از منابع خود به طور كارآمد برای تضمین این مطلب كه سرمایه گذاری و رشد در كنار مناطق شرقی ثروتمند در غرب نیز ادامه دارد،‌ اما عدم اعتماد در بخش‌ دولتی كشور هند سرمایه گذاری در بخشهای آموزشی و زیر ساختاری مورد نیاز برای توسعه مزایای رشد را با محدودیت مواجه می‌كند.

بسیج بین‌المللی مهندسین و طلوع كارآفرینی

 

توسعه خط مشی قرن 21  Development policy the twenty-first century
در اوایل دهه 1990 مشخص بود كه دره سیلیكون دیگر انحصاری بر استعداد مورد نیاز برای ایجاد نوآوری در محصولات مرتبط با فن آوری ندارد. در حالی كه در زمان شكوفایی اینترنت و هجوم به آن این مطلب كاملاً پوشیده بود، تولید كنندگان در دیگر بخش‌های جهان از فضای باز زنجیره‌های منابع جهانی به وسیله معرفی اجزاء، نرم افزار یا سیستم‌های كاملاً جدید یا به وسیله به روز كردن كیفیت و عملكرد با كاهش هزینه‌های سیستم‌های فرعی خاص یا اجزاء خاص سوء استفاده می‌كردند.
مناطق دیگر در اقتصادهای پیشرفته بعنوان منابع آموزشی كارآفرینی و گردش مغزی ظهور كردند. جوامع مهاجر در مناطق ایالات متحده همانند سیاتل و بوستون و حتی مناطق كوچكتر همچون دره سیلیكون نیز روابط نزدیكی با كشورهایشان برقرار كردند. منطقه بوستون و تاریخچه مهاجرت ایرلند‌ی‌ها گردش فرا منطقه‌ای كارآفرینان، سرمایه گذاران و مهندسان بین گروه فن‌آوری و صنعت نرم افزاری دوبلین را تسهیل می‌كند. روندمشابهی از گردش مغزی مناطق پیشرفته در اروپا، توسعه در مناطق در حال ظهور درشرق اروپا را تسهیل می‌كند. درس‌هایی كه سیاست گذاران در كشورهای در حال توسعه كه به دنبال تقلید از موقعیت‌های اسرائیل، تایوان، هند و چین در سرمایه گذاری‌ بر روی گردش مغزی هستند، چه می‌تواند باشد؟ اولین و مهمترین مورد این است كه مقامات دولتی با جامعه مهاجر به گفتگو نشینند و بر سر فرصت‌ها و موانعی موجود در راه بازگشت صحبت كنند این گفتمان می‌بایست بسیار نزدیك و مستدام باشد چرا كه یك كنفرانس تك جلسه‌ای یا نامنظم تاثیری نخواهد داشت و می‌بایست نتیجه آن تغییرات عینی در بر داشته باشد كه به جامعه خارج از كشور این اطمینان را بدهد كه نوعی تعهد عمومی‌برای اصلاحات سازمانی وجود دارد. در مواردی كه اینجا  توضیح داده شد چنین اصلاحاتی مناطق وسیعی را از فرایندهای گمركی و زیر ساختاری تا نظام آموزشی و بازارهای مالی را تحت پوشش قرار می‌دهد. این مطلب بدان معنا نیست كه تمام مشكلاتی را كه می‌توانیم یا نیاز است كه فوراً مطرح كنیم تنها این مطلب كه یك فرد بازگشتی هزینه‌های سرمایه گذاری در شركت‌های فرا منطقه‌ای را به دست خواهد آورد و می‌بایست این اطمینان را حاصل كند كه نگرانی‌های او مورد بررسی و توجه قرار می‌گیرد.
 

بسیج بین‌المللی مهندسین و طلوع كارآفرینی

 

واژه نامه Vocabulary
مشاركتهای فرا منطقه‌ای
cross-regional collaborations
تعهد عمومی
public commitment
سیستم آموزشی
educational system
مقامات دولتی
government officials
صنعت نرم‌افزار
software industry
كارآفرینان
entrepreneurs
جوامع مهاجرین
immigrant communities
تولید مبتنی بر تكنولوژی
technology-related production
حق انحصار
monopoly
اقتصادهای منطقه‌ای
regional economies
راه‌ حلهای پایدار
long-lasting solutions
مصرف
consumption
تاثیر نامناسب
disproportionate impact
بخش عمومی
public sector
زیرساختار
Infrastructure

بسیج بین‌المللی مهندسین و طلوع كارآفرینی

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا به جای کپی مقالات با خرید آنها به قیمتی بسیار متناسب مشخص شده ما را در ارانه هر چه بیشتر مقالات و مضامین ترجمه شده علمی و بهبود محتویات سایت ایران ترجمه یاری دهید.
تماس با ما

اکنون آفلاین هستیم، اما امکان ارسال ایمیل وجود دارد.

به سیستم پشتیبانی سایت ایران ترجمه خوش آمدید.