مقالات ترجمه شده دانشگاهی ایران

فرآوری پلاسمای کولار و تارون

فرآوری پلاسمای کولار و تارون

فرآوری پلاسمای کولار و تارون – ایران ترجمه – Irantarjomeh

 

مقالات ترجمه شده آماده گروه  نساجی
مقالات ترجمه شده آماده کل گروه های دانشگاهی

مقالات رایگان

مطالعه 20 الی 100% رایگان مقالات ترجمه شده

1- قابلیت مطالعه رایگان 20 الی 100 درصدی مقالات 2- قابلیت سفارش فایل های این ترجمه با قیمتی مناسب مشتمل بر 3 فایل: pdf انگیسی و فارسی مقاله همراه با msword فارسی -- تذکر: برای استفاده گسترده تر کاربران گرامی از مقالات آماده ترجمه شده، قیمت خرید این مقالات بسیار کمتر از قیمت سفارش ترجمه می باشد.  

چگونگی سفارش

الف – پرداخت وجه بحساب وب سایت ایران ترجمه (شماره حساب) ب- اطلاع جزئیات به ایمیل irantarjomeh@gmail.com شامل: مبلغ پرداختی – شماره فیش / ارجاع و تاریخ پرداخت – مقاله مورد نظر -- مقالات آماده سفارش داده شده عرفا در زمان اندک یا حداکثر ظرف مدت چند ساعت به ایمیل شما ارسال خواهند شد. در صورت نیاز فوری از طریق اس ام اس اطلاع دهید.

قیمت

قیمت این مقاله: 20000 تومان (ایران ترجمه - irantarjomeh)

توضیح

بخش زیادی از این مقاله بصورت رایگان ذیلا قابل مطالعه می باشد.

 

 

مقالات ترجمه شده نساجی - ایران ترجمه - irantarjomeh
شماره      
75
کد مقاله
TXT75
مترجم
گروه مترجمین ایران ترجمه – irantarjomeh
نام فارسی
فرآوری پلاسمای کولار و تارون
نام انگلیسی
PLASMA TREATMENT OF KEVLAR AND TWARON
تعداد صفحه به فارسی
10
تعداد صفحه به انگلیسی
4
کلمات کلیدی به فارسی
فرآوری پلاسمای کولار و تارون
کلمات کلیدی به انگلیسی
PLASMA TREATMENT OF KEVLAR AND TWARON
مرجع به فارسی
ساختار و مكانیك ساختاری منسوجات- جمهوری چكوسلواكی
مرجع به انگلیسی
Structure and Structural Mechanics of Textiles
سال      
2007
کشور        

 

فرآوری پلاسمای کولار و تارون
چکیده
الیاف پلی آمید آروماتیک دارای مشکلاتی در زمینه پیوند با رزین، برای کامپوزیتها، می‌باشند. چنین مقوله‌ای نشان دهنده آن است که چگونه چنین مشکلی را می‌توان از طریق کمک فرآوری پلاسما حل نمود. در این خصوص ما آزمایشاتی را در زمینه فرآوری سطح کولار (Kevlar ) و تارون (Twaron) به وسیله پلاسما انجام داده ایم.

فرآوری پلاسمای کولار و تارون

 

1- مقدمه
الیاف پلی آمید آروماتیک دارای مشکلاتی در زمینه چسبیدگی به رزین جهت کامپوزیت ها می‌باشند (که عمده این مشکلات در زمینه رزین های اپوكسی می‌باشد). این مبحث نشان دهنده آن است که چگونه چنین مشکلی را می‌توان با استفاده از کمک فرآوری پلاسمایی حل نمود. تأثیر دو نوع پلاسما بر روی انرژی سطح الیاف كولار و تارون مورد بحث قرار می‌گیرند. در این زمینه کاوش های  به عمل آمده بر مبنای عملکرد مرطوب شدگی مایع های مدل استوار است. مقایسه های نتایج بدست آمده از طریق ارزیابی انرژی سطح حاصل شده است. افزایش لازم انرژی سطح به وسیله پلاسما در آرگون و بر روی هوا حاصل شده است. پلاسما در جو وینیل‌تری‌تاکسی‌سیلین الیاف سطح را با استفاده از لایه نازکی از پلیمر، با انرژی سطح پایین، پوشانده است.

فرآوری پلاسمای کولار و تارون

 

2- روالهای تجربی
الیاف پلی- پارا- آرامید كولار بوسیله دو پونت (Du Pont) و توران بوسیله آكزو (Akzo) به صورت نوار یا باند پارچه‌ای در این آزمایش مورد بررسی قرار گرفته است. سه فرآیند پلاسمایی به وسیله الوار كولار انجام شده است. اولین نمونه در پلاسمای آرگون فرآوری شد و نمونه دوم در بخار وینیل‌تری‌تاکسی‌سیلین بدست آمد و لایه پلاسمایی پلیمر با ضخامت پارامترهای 100 تا 200 نانومتر و بدین صورت حاصل آمد: دمای پلاسمای 20 الی 15 درجه سانتی گراد، کارایی 50 الی 300 وات، فشار 1 الی 103pa ، زمان 1 الی 30 دقیقه. سومین نمونه نیز در منبع پلاسمای DCSBD حاصل آمد. این امر توانایی تولید پلاسماهای نفوذی با دانسیته دارای توان بالا و یکنواخت به صورت ماکروسکوپی در هریک از گازهای مورد استفاده را دارا می‌باشد، که شامل گاز اکسیژن فشار – اتمسفر خالص، بدون استفاده از هلیوم یا آرگون است. این نمونه ها در هوا تحت فرآوری قرار گرفت. دشارژ یا تخلیه ایجاد شده در این آزمایش با فرکانس 15 هرتز و توان 300 وات و زمان 30 ثانیه و 2 دقیقه بوده است.

فرآوری پلاسمای کولار و تارون

 

3- نتایج
آزمایشات مرطوب شدگی به وسیله روش های دینامیکی و استاتیک انجام پذیرفت. انرژی سطح به وسیله معادله نیومن و ارتباط Kaelble مورد ارزیابی قرار گرفت. آب مقطر،  گلیسرین و اتیلن گلیکول یا ضدیخ به عنوان مایع های مربوطه مورد استفاده قرار گرفتند. نتایج حاصله نشان دهنده آن می‌باشند که فرآوریهای آرگون و پلاسمای هوا به میزان قابل توجهی باعث افزایش انرژی سطح الیاف پلی آمید آروماتیک می‌گردند. بر اساس تجربیات دلیل چنین موردی تا اندازه ای خوردگی فیزیکی سطح می‌باشد و علاوه براین منفذ یا دهانه بخش پیوندهای قطبی سطح نیز مدنظر خواهد بود.

فرآوری پلاسمای کولار و تارون

 

4- نتیجه گیری
تفاوت قابل توجه انرژی سطح از طریق بکارگیری محیط های واکنشی امکان پذیر و مهیا خواهد بود. بر این اساس ونیل تری تاکسی سیلین  انرژی کمتر و ترکیبات واکنشی دیگر همانند آمونیاک یا استیلین و غیره انرژی بالاتری را در بر خواهد داشت.

فرآوری پلاسمای کولار و تارون

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا به جای کپی مقالات با خرید آنها به قیمتی بسیار متناسب مشخص شده ما را در ارانه هر چه بیشتر مقالات و مضامین ترجمه شده علمی و بهبود محتویات سایت ایران ترجمه یاری دهید.
تماس با ما

اکنون آفلاین هستیم، اما امکان ارسال ایمیل وجود دارد.

به سیستم پشتیبانی سایت ایران ترجمه خوش آمدید.