مقالات ترجمه شده دانشگاهی ایران

فیلامنتهای نوری لایه‌ای مقیاس نانو برای رنگهای انكساری

فیلامنتهای نوری لایه‌ای مقیاس نانو برای رنگهای انكساری

فیلامنتهای نوری لایه‌ای مقیاس نانو برای رنگهای انكساری – ایران ترجمه – Irantarjomeh

 

مقالات ترجمه شده آماده گروه  نساجی
مقالات ترجمه شده آماده کل گروه های دانشگاهی

مقالات رایگان

مطالعه 20 الی 100% رایگان مقالات ترجمه شده

1- قابلیت مطالعه رایگان 20 الی 100 درصدی مقالات 2- قابلیت سفارش فایل های این ترجمه با قیمتی مناسب مشتمل بر 3 فایل: pdf انگیسی و فارسی مقاله همراه با msword فارسی -- تذکر: برای استفاده گسترده تر کاربران گرامی از مقالات آماده ترجمه شده، قیمت خرید این مقالات بسیار کمتر از قیمت سفارش ترجمه می باشد.  

چگونگی سفارش

الف – پرداخت وجه بحساب وب سایت ایران ترجمه (شماره حساب) ب- اطلاع جزئیات به ایمیل irantarjomeh@gmail.com شامل: مبلغ پرداختی – شماره فیش / ارجاع و تاریخ پرداخت – مقاله مورد نظر -- مقالات آماده سفارش داده شده عرفا در زمان اندک یا حداکثر ظرف مدت چند ساعت به ایمیل شما ارسال خواهند شد. در صورت نیاز فوری از طریق اس ام اس اطلاع دهید.

قیمت

قیمت این مقاله: 20000 تومان (ایران ترجمه - irantarjomeh)

توضیح

بخش زیادی از این مقاله بصورت رایگان ذیلا قابل مطالعه می باشد.

مقالات ترجمه شده نساجی - ایران ترجمه - irantarjomeh

فیلامنتهای نوری لایه‌ای مقیاس نانو برای رنگهای انكساری

شماره      
50
کد مقاله
TXT50
مترجم
گروه مترجمین ایران ترجمه – irantarjomeh
نام فارسی
صنعت فیلامنتهای نوری لایه‌ای در مقیاس نانو برای رنگهای انكساری
نام انگلیسی
Nano-Crafted Layered Optical Filaments for Diffractive Colors
تعداد صفحه به فارسی
18
تعداد صفحه به انگلیسی
7
کلمات کلیدی به فارسی
صنعت فیلامنتهای نوری لایه‌ای در مقیاس نانو- برای رنگهای انكساری
کلمات کلیدی به انگلیسی
Nano Crafted Layered Optical Filaments- Diffractive colors
مرجع به فارسی
گزارش سالیانه NTC
مرجع به انگلیسی
NTC Annual Report
سال      
2004
کشور        

فیلامنتهای نوری لایه‌ای مقیاس نانو برای رنگهای انكساری

 

صنعت فیلامنتهای نوری لایه‌ای در مقیاس نانو برای رنگهای انكساری
چكیده
هم اكنون تعداد زیادی از كاربردهای نساجی الكترونیك و جریانهای انعطاف‌پذیر، شناخته شده‌اند و از بسیاری از آنها در فرآیندهای سیستمی پیشرفته مورد استفاده قرار گرفته‌اند كه از مهمترین آنها می‌توان به كاربردهای نظامی و تجاری اشاره كرد. تاكنون چندین راه برای بدست آوردن جریانهای انعطاف‌پذیر مشخص شده است، اما یكی از موانع اصلی در این رابطه فقدان قدرت رسانایی در طی سكیلهای شستشوی مكرر یا در خلال زمان می‌باشد و علاوه بر این، تولید جریان‌های مذكور به پروسه‌ای پیچیده‌ای نیاز دارد. هدف این مطالعه نه تنها غلبه بر موانع موجود می‌باشد، بلكه فراهم آوردن پروسه‌ای كه از صرفه اقتصادی در این صنعت، جهت ایجاد جریانهای مد نظر در روال تولید پارچه، بهره می‌جوید نیز از جمله اهداف این مقاله می‌باشد. برای دستیابی به این اهداف، روشهای زیادی مورد شناسایی قرار گرفته‌اند كه یكی از آنها دستیابی به رسانایی برگزیده و مناسب برای پارچه‌های الگودار جوهر افشان بروش روكش الكترولس می‌باشد. بر این اساس، در یك مبحث آزمایشی، متشكل از یك هد پرینتر HP می‌باشد كه مخصوصا برای این تحقیق مورد اصلاح قرار گرفته است، مضامین مختلف مورد بررسی قرار گرفت. در حال حاضر، ما در حال چاپ محلولهای نقره‌ای الكترولس و محلولهای پلیمر هادی بر روی پارچه‌ها (مانند نایلون و پنبه) می‌باشیم كه با توجه به مد نظر قرار دادن الگوهای مطلوب خود پارچه‌ها را در حمام الكترولس قرار داده و بدینوسیله مقادیر بالایی از رسانایی در محیط‌های دلخواه را حاصل می‌نمائیم. ما همچنین از طریق پشته سازی و فروبری متناوب در سیكلهای خاص نسبت به حاصل نمودن پلیمر چند لایه و تركیب نانو ذرات پلیمری اقدام می‌كنیم.
 

فیلامنتهای نوری لایه‌ای مقیاس نانو برای رنگهای انكساری

 
اهداف
هدف از مقاله مطرح شده، شروع بكار از سطح مولكولی جهت طراحی لایه‌ها و فیلامنتهای پلیمری با خصوصیات و ویژگیهای نوری جدید و مفید می‌باشد. اهداف مشخص این پروژه عبارتند از:
  • تولید فیلامنتهای نوری لایه‌ای در مقیاس نانو كه رنگهای انكساری بدست می‌دهند.
  • بدست آوردن یك درك علمی پایه‌ از عملكرد نوری فیلامنتهای نوری لایه‌ای كه می‌توان از آنها برای ساخت پارچه‌هایی استفاده نمود كه قابلیت بازتاب اشعه‌های ماورای بنفش و مادون قرمز، جهت تحصیل حد بهینه خنك شدگی و انتقال طول موجهای مشخص برای تحصیل گرما، را خواهند داشت.
  • طراحی و توسعه روشها و تركیب و ادغام آنها با فیلامنتهای نوری پارچه‌ها، از طریق روالهای كششی یا حسگر شیمیایی، استفاده از باركد یا ساختارهای دیگر.
 

فیلامنتهای نوری لایه‌ای مقیاس نانو برای رنگهای انكساری

 

مقدمه
پارچه‌های نساجی، با توجه به ویژگیهای مكانیكی و انعطاف‌پذیری بالای آنها، همیشه برای كاربردهای غیر مرسوم استفاده شده‌اند. از این جهت گزینه جالب توجهی برای تمام محققین دنیا، به منظور بوجود آوردن جریانهایی بر روی آنها، بشمار می‌آیند. ما از طریق بكارگیری روش تطبیق پذیر چاپ جوهر افشان در جهت انجام این برنامه اقدامات مقتضی را اعمال نمودیم. چاپ جوهر افشان روشی قابل توجه از نظر صرفه اقتصادی و كاربر پسند را در اختیار ما قرار می‌دهد تا بدینوسیله بتوانیم نسبت به پیاده سازی تقریبا هر چیزی بر روی هر نوع از زیرلایه‌ها اقدام نمائیم. مرحله دوم این روش شامل فروبری نمونه‌های چاپ شده در حمام الكترولس نقره می‌باشد. این مفاهیم با جزئیات بیشتری در بخش عملی و آزمایشگاهی این گزارش مورد بحث و بررسی قرار خواهند گرفت. نمونه‌های تولید شده توسط این روش، قابلیت رسانایی فوق‌العاده‌ای را از خود نشان می‌دهند، بطوری كه بعدها می‌توان از آنها بعنوان پایه و اساسی در جهت مجتمع سازی حسگرها بصورت عمودی بهره گرفت.
 

فیلامنتهای نوری لایه‌ای مقیاس نانو برای رنگهای انكساری

 

روش و مواد آزمایشگاهی
لایه‌های نوری
در این بخش ما كار خود را با ساخت سازه‌های پلیمری لایه‌ای در مقیاس نانو از طریق تكنیك خود تركیبی یونی لایه به لایه (LBL) آغاز نموده و بر این اساس نسبت به ساخت یك نمونه آزمایشگاهی چاپ جوهر افشان پلیمری اقدام نمودیم. ما در حال ساختن پشته‌های تداخل طول موج چاركی چند لایه می‌باشیم تا بدین وسیله بتوانیم طول موج نور (كه بصورت سازنده یا مخرب می‌باشد) را تحت كنترل درآورده و قادر باشیم بصورت انتخابی نسبت به بازتاب دادن یا انتقال باند باریكی از طیف مرئی اقدام نموده و بر این مبنا رنگ تولید نمائیم.
الكترودهای چاپ
ما محلول PEDOT/PSS با غلظتهای گوناگون را بر روی پارچه‌های مختلف نساجی چاپ كرده‌ایم. منسوجات تركیبی نایلون، پلی‌استر، پنبه و پارچه‌ پنبه‌ای با محلول (تعلیق نانوذرات) PEDOT/PSS 2%  و هدایت پلیمر در آبی شامل 10% اتیلن گلیكل تحت عمل چاپ قرار گرفت. اتیلن گلیكل، افشانك كارتریج پرینتر را در برابر خشك شدن و گیرافتادگی محافظت می‌كند. در این آزمایش تا 500 لایه زیر چاپ رفته و سپس نمونه در شرایط فرآوری C°90 برای 6 تا 24 ساعت قرار گرفت. این فرآوری باعث شد تا اتیلن گلیكل بخار شده و خود باعث افزایش حالت رسانایی تا دو برابر شد كه دلیل چنین امری  از دیدگاه ما كلوخه شدگی ذرات در جهت تشكیل یك لایه یكنواخت‌تر می‌باشد.
اتصال دهنده‌های چاپ
PEDOT نسبتا شفاف است، اما از رسانایی كافی جهت اتصال دادن مناسب یك سیم برخوردار نیست. خطوط نقره با استفاده از یك سیستم روكش الكترولس در حال چاپ هستند كه برای این كار از محلولهای نیترات نقره بر روی پارچه نایلون در ابتدا استفاده شد. پارچه‌ نایلون بر روی یك صفحه گرمایشی قرار گرفته تا آنكه جوهر بجای پخش شدگی بسرعت خشك شود. با افزایش تعداد چرخه‌های چاپ، رسانایی منسوج فرآوری شده نهایی افزایش می‌یابد. به هنگامی كه خطوط چاپ شدند، نمونه برای ته‌نشینی نقره در یك حمام الكترولس فرو برده می‌شود.
مواد استفاده شده:
  • نیترات نقره
  • گلوكز (عامل احیا)
  • آمونیم هیدروكسید (عامل كمپلكس كننده)
  • آب مقطر
  • SnO2 ، سیلیكا، PDDA, PEDOT/PSS, PEI و نایلون 6
 
نتایج و مباحث
نمونه‌های نایلون 6 پرینت نقره، حداقل مقدار مقاومت را در محدوده مقادیر 01/0 تا 2/0 اهم از خود نشان می‌دهند و از اینرو رسانایی بالای آنها را به اثبات می‌رسانند. میزان رسانایی با افزایش در تعداد چرخه‌های چاپ، افزایش یافته و در طی چرخه‌های شستشوی زیاد تثبیت می‌شود. تصاویر میكروسكوپی SEM سطحی و سطح مقطع، بخوبی و روشنی، پوشش الیاف توسط نقره را نشان می‌دهند.
چاپ جوهر افشانPEDOT/PSS   بر روی پارچه نایلون
  • غلظت: 1%محلول آبی (a) PEDOT/PSS و 10% اتیلن گلیكل فرآوری شده در دمای C°90 برای 10 ساعت.
مقاومت: 4 مگا اهم بر سانتیمتر.
  • غلظت: 1% محلول آبی (b) PEDOT/PSS و 10% اتیلن گلیكل فرآوری شده در دمای C°90 برای 10 ساعت.
 مقاومت: 5/0 تا 1 اهم بر سانتیمتر.
دلیل تفاوت بین این دو نمونه، درصد PSS در محلول PEDOT/PSS می‌باشد؛ PSS بعنوان ناخالصی‌های اولیه عمل نموده كه می‌تواند باعث ارتقای رسانایی لایه PEDOT/PSS شود.
علاوه بر این، تلاس ما در جهت تشخیص وضعیت مناسب روال چاپ و فرآوریهای مرتبط با آن از طریق تغییر در غلظت، شرایط فرآوری (زمان، دما و / فرآوری خشك و مرطوب) ادامه دارد.

فیلامنتهای نوری لایه‌ای مقیاس نانو برای رنگهای انكساری

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا به جای کپی مقالات با خرید آنها به قیمتی بسیار متناسب مشخص شده ما را در ارانه هر چه بیشتر مقالات و مضامین ترجمه شده علمی و بهبود محتویات سایت ایران ترجمه یاری دهید.
تماس با ما

اکنون آفلاین هستیم، اما امکان ارسال ایمیل وجود دارد.

به سیستم پشتیبانی سایت ایران ترجمه خوش آمدید.