مقالات ترجمه شده دانشگاهی ایران

فیلامنتهای نوری لایه‌ای نانو برای رنگهای پراش‌گر

فیلامنتهای نوری لایه‌ای نانو برای رنگهای پراش‌گر

فیلامنتهای نوری لایه‌ای نانو برای رنگهای پراش‌گر – ایران ترجمه – Irantarjomeh

 

مقالات ترجمه شده آماده گروه  نساجی
مقالات ترجمه شده آماده کل گروه های دانشگاهی

مقالات رایگان

مطالعه 20 الی 100% رایگان مقالات ترجمه شده

1- قابلیت مطالعه رایگان 20 الی 100 درصدی مقالات 2- قابلیت سفارش فایل های این ترجمه با قیمتی مناسب مشتمل بر 3 فایل: pdf انگیسی و فارسی مقاله همراه با msword فارسی -- تذکر: برای استفاده گسترده تر کاربران گرامی از مقالات آماده ترجمه شده، قیمت خرید این مقالات بسیار کمتر از قیمت سفارش ترجمه می باشد.  

چگونگی سفارش

الف – پرداخت وجه بحساب وب سایت ایران ترجمه (شماره حساب) ب- اطلاع جزئیات به ایمیل irantarjomeh@gmail.com شامل: مبلغ پرداختی – شماره فیش / ارجاع و تاریخ پرداخت – مقاله مورد نظر -- مقالات آماده سفارش داده شده عرفا در زمان اندک یا حداکثر ظرف مدت چند ساعت به ایمیل شما ارسال خواهند شد. در صورت نیاز فوری از طریق اس ام اس اطلاع دهید.

قیمت

قیمت این مقاله: 20000 تومان (ایران ترجمه - irantarjomeh)

توضیح

بخش زیادی از این مقاله بصورت رایگان ذیلا قابل مطالعه می باشد.

مقالات ترجمه شده نساجی - ایران ترجمه - irantarjomeh

فیلامنتهای نوری لایه‌ای نانو برای رنگهای پراش‌گر

شماره      
49
کد مقاله
TXT49
مترجم
گروه مترجمین ایران ترجمه – irantarjomeh
نام فارسی
صنعت فیلامنتهای نوری لایه‌ای در مقیاس نانو برای رنگهای پراش‌گر
نام انگلیسی
Nano Crafted Layered Optical Filaments for Diffractive colors
تعداد صفحه به فارسی
15
تعداد صفحه به انگلیسی
7
کلمات کلیدی به فارسی
صنعت فیلامنتهای نوری لایه‌ای در مقیاس نانو- رنگهای پراش‌گر
کلمات کلیدی به انگلیسی
Nano Crafted Layered Optical Filaments- Diffractive colors
مرجع به فارسی
دانشگاه ماساچوست- دارتموس
مرجع به انگلیسی
University of Massachusetts Dartmouth
سال      
2006
کشور        

فیلامنتهای نوری لایه‌ای نانو برای رنگهای پراش‌گر

 

صنعت فیلامنتهای نوری لایه‌ای در مقیاس نانو برای رنگهای پراش‌گر
چكیده
در سالهای گذشته، ما نشان دادیم كه رنگهای رنگین كمانی می‌توانند توسط لایه‌های خود تركیبی یونی، متشكل از مجموعه‌های پلیمر یونی كه شامل ذراتی از دو فهرست یا نمایه انكساری مختلف می‌باشند، بر روی كاغذ شیشه‌ای و الیاف، ته‌نشست شوند. به منظور ساختن لایه‌هایی به ضخامت 4/1 طول موج نور، انجام چندین چرخه‌ نهشت برای هر لایه ضروری بنظر می‌رسد. با درك این موضوع كه قابلیت تشكیل چنین رنگهایی وجود دارد و همچنین نظر به انطباق واكنش طیفی با تئوری مربوطه، ما بدنبال راهی سریعتر برای بوجود آوردن ساختاری مشابه می‌باشیم. در این مرحله از مقاله بحث جایگزینی پروسه‌ فروبری یا غوطه‌ورسازی، كه در هر مرحله فقط یك تك لایه از ماده را ته‌نشین می‌كند، مطرح می‌شود.
ما از چاپ جوهر افشان برای ته‌نشین كردن نانو ذرات و پلیمرهای یونی در لایه‌هایی به ضخامت 100 نانومتر، استفاده می‌كنیم. این كار در 3 مرحله انجام می‌شود. مرحله اول نشان دادن این نكته است كه پلیمرهای كاتیونی و آنیونی چاپ شده بصورت متعاقب و به دنبال هم باعث تشكیل لایه‌هایی غیر محلول بر روی منسوجات می‌شوند. مرحله دوم نشان دادن این موضوع می‌باشد كه چنین مضامینی می‌توانند پیگمنتها یا رنگدانه‌ها را نیز به منسوجات پیوند دهند و در نهایت مرحله آخر این موضوع را مد نظر قرار می‌دهد كه لایه‌های پیگمنت جایگزین قابلیت تولید رنگین كمان را دارا می‌باشند.
جنبش شناسی یا سینیتیك تشكیل مجموعه‌ها بین پلیمرهای كاتیونی و آنیونی از جمله مواردی است كه بخوبی درك نشده است، آنها فقط به شكل تك لایه‌های خود تركیبی مورد مطالعه قرار گرفته‌اند. همچنین اطلاعات كمی در مورد ساختار و شكل این مجموعه‌ها در دست است. ما از آنیلینگ، زمانی كه این مجموعه‌ها بعد از لایه‌های كاتیونی و آنیونی بر روی یكدیگر چاپ شدند، بعنوان روشی برای دنبال نمودن تغییرات خصوصیات استفاده نمودیم.
هدف مقاله
هدف از ادامه این پروژه، طراحی و توسعه روشهایی برای بوجود آوردن یك حالت جامع و یكپارچه در زمینه رنگهای ایجاد كننده تداخل نوری در رویه‌های مرتبط با حسگرهای فشاری یا شیمیایی، باركدینگ یا دیگر عملكردها می‌باشد.
 

فیلامنتهای نوری لایه‌ای نانو برای رنگهای پراش‌گر

 

مقدمه
در خلال سالیان اخیر حالت خودسازمانی پلیمرها، برای آماده سازی سطوح و رابط‌های اتصال كاملا مشخص، بطور گسترده‌ای مورد بررسی قرار گرفته است. هم‌گذاری یا اسمبلی لایه به لایه توسط دكر (Decher) معرفی گردید و بعدها توسط دانشمندان بسیاری توسعه یافت. بر این اساس، ثابت شده است كه این روش بعنوان یك اسلوب قدرتمند و تاثیرگذار در ساختن نانو معماری لایه‌لایه با تركیب مناسب كاربردهای خاص مد نظر می‌باشد. این تكنیك در خلال 5 سال گذشته بواسطه‌ سادگی و تنوع قابل توجه آن نه تنها تحت عنوان پلی‌الكترولیتها، بلكه بعنوان نانو ذرات نظیر توده‌های مولكولی، گروهها و كلوئیدها كه قابلیت تبدیل به لایه‌ها را دارند، مورد توجه قرار گرفته است. خود تركیبی یونی (ISA) تكنیكی جدید است كه قبلا برای ساخت رسانای الكتریكی مغناطیسی، لایه‌‌های نازك نوری غیر خطی و دیگر فیلمها یا لایه‌های باریك پلی‌الكترولیتها، گروه‌ها و كلوئیدها بر روی ریز لایه‌های متشكل از انواع شكلها و اندازه‌ها بكار گرفته شده است و كارایی آن به اثبات رسیده است. با این تكنیك، كنترل ضخامت پوششها در مقیاس نانومتر، امكان‌پذیر می‌باشد. تكنیك خود تركیبی یونی پروسه‌ای است كه بر پایه‌ جذب الكترواستاتیكی، بین بارهای مخالف مولكولهایی كه هر تك لایه‌ ته‌نشین شده را تشكیل می‌دهند، استوار است.
بنابراین هدف‌های مشخص شده برای این بخش از پروژه عبارتند از:
  • چاپ جوهر افشان رنگهای محلول بر روی زیر لایه‌های نساجی برای تهیه پوششهای پایدار غیر محلول بر روی منسوجات با استفاده از تكنیك خود تركیبی یونی و مشخص سازی پوششهای نهایی از نظر ثبات شستشو و پایداری حرارتی از طریق روش میكروسكوپی SEM و اسپكتروفوتومتری رنگ.
  • چاپ جوهر افشان پیگمنتهای نانوذره رنگ شده بر روی منسوجات نساجی برای تولید رنگهای روشن و مستحكم در انواع پوشش توسط تكنیك خود تركیبی یونی (ISA) و مشخص سازی پیگمنتهای چاپ شده بر روی تركیبات منسوج از نظر ثبات شستشو و پایداری از طریق روش SEM و اسپكتروفوتومتری رنگ.
  • تولید رنگهای تداخلی با چاپ جوهر افشان توده‌های موج مربعی چند لایه بر روی تركیبات منسوج با استفاده از تكنیك خود تركیبی یونی (ISA) و مشخص سازی رنگها بر روی تركیبات منسوج از نظر ثبات شستشو و پایداری حرارتی از طریق اسپكتروفوتومتری و روش میكروسكوپی (SEM).
 
چاپ پلیمرهای آنیونی و كاتیونی
مرحله آغازین چاپ جوهر افشان پایدار پوششهای غیر محلول بر روی مواد پنبه‌ای می‌باشد كه با شستشوی مكرر از بین نمی‌رود. عمل چاپ با استفاده از یك رباتxyz  كه حامل یك كارتریج جوهر افشان HP می‌باشد و نیروی خود را از طریق یك ژنراتور پالس متعارف تامین می‌كند انجام می‌گردد.
چاپ رنگهای روشن پیوند پیگمنتهای نانوذره از طریق تكنیك خود تركیبی یونی
روش خود تركیبی یونی برای چاپ جوهر افشان پیگمنتهای نانوذره با استفاده از پلیمر كاتیونی و آنیونی برای تشكیل مجموعه‌ای مقاوم در برابر شستشو بكار گرفته شده است.
پیگمنت نانوذره مشكی در پلیمر آنیونی (پلی‌‌استرین سولفونیت- كومالیك انیدرید) بصورت تعلیق درآمد. اولین لایه‌ چاپ شده، پلیمر كاتیونی PDDA و در پی آن لایه پیگمنت بود و این روال برای 50 بار تكرار گردید. پس از آن، نمونه چاپ شده چندین بار شسته شده و آنگاه منحنی‌های انعكاس‌پذیری بدست آمد. شكلهای زیر نشان می‌دهند كه پیگمنت در مقابل از بین رفتن (پاك شدن) در طول شستشو مقاومت می‌كند.
چاپ جوهر افشان و اجزای خود تركیبی برای تولید رنگهای تداخلی
بر حسب تحقیقات گذشته بر روی تركیب لایه به لایه در این پروژه، ما نسبت به چاپ نانوذرات بر مبنای فهرستها یا نمایه‌های انكساری مختلف، (سیلیكا و اكسید قلع) بصورت پیوندی با پلیمر كاتیونی، در لایه‌های متناوب برای تولید رنگهای تداخلی، اقدام نمودیم.

فیلامنتهای نوری لایه‌ای نانو برای رنگهای پراش‌گر

 

نتیجه‌گیری
در تحقیق گذشته، ما نشان داده‌ایم كه خود تركیبی لایه لایه مواد یونی می‌توانند رنگهای رنگین كمانی خوبی را بر روی شیشه و الیاف بوجود آورند. در این بخش از پروژه، ما در حال توسعه راههای چاپ سریع ‌تر با ساختاری یكسان جهت كاربرد آنها در صنعت نساجی هستیم. ما نشان داده‌ایم كه خود تركیبی یونی (ISA) و چاپ جوهر افشان را می‌توان برای پیوند رنگهای پلیمری با پیگمنتها در مقیاس نانو بر روی منسوجات، بدون استفاده از روال فرآوری اشعه ماورای بنفش یا مرحله‌ حرارت دهی كه در روالهای متعارف جوهرهای پیگمنت استفاده می‌شوند، مورد استفاده قرار داد. این موضوع راهكار جدیدی را فرا روی فرآیند چاپ جوهر افشان در صنعت نساجی قرار می‌دهد.

فیلامنتهای نوری لایه‌ای نانو برای رنگهای پراش‌گر

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا به جای کپی مقالات با خرید آنها به قیمتی بسیار متناسب مشخص شده ما را در ارانه هر چه بیشتر مقالات و مضامین ترجمه شده علمی و بهبود محتویات سایت ایران ترجمه یاری دهید.
تماس با ما

اکنون آفلاین هستیم، اما امکان ارسال ایمیل وجود دارد.

به سیستم پشتیبانی سایت ایران ترجمه خوش آمدید.