مقالات ترجمه شده دانشگاهی ایران

چگونگی تبدیل الیاف كنفی به پارچه

چگونگی تبدیل الیاف كنفی به پارچه

چگونگی تبدیل الیاف كنفی به پارچه – ایران ترجمه – Irantarjomeh

 

مقالات ترجمه شده آماده گروه  نساجی
مقالات ترجمه شده آماده کل گروه های دانشگاهی

مقالات رایگان

مطالعه 20 الی 100% رایگان مقالات ترجمه شده

1- قابلیت مطالعه رایگان 20 الی 100 درصدی مقالات 2- قابلیت سفارش فایل های این ترجمه با قیمتی مناسب مشتمل بر 3 فایل: pdf انگیسی و فارسی مقاله همراه با msword فارسی -- تذکر: برای استفاده گسترده تر کاربران گرامی از مقالات آماده ترجمه شده، قیمت خرید این مقالات بسیار کمتر از قیمت سفارش ترجمه می باشد.  

چگونگی سفارش

الف – پرداخت وجه بحساب وب سایت ایران ترجمه (شماره حساب) ب- اطلاع جزئیات به ایمیل irantarjomeh@gmail.com شامل: مبلغ پرداختی – شماره فیش / ارجاع و تاریخ پرداخت – مقاله مورد نظر -- مقالات آماده سفارش داده شده عرفا در زمان اندک یا حداکثر ظرف مدت چند ساعت به ایمیل شما ارسال خواهند شد. در صورت نیاز فوری از طریق اس ام اس اطلاع دهید.

قیمت

قیمت این مقاله: 10000 تومان (ایران ترجمه - irantarjomeh)

توضیح

بخش زیادی از این مقاله بصورت رایگان ذیلا قابل مطالعه می باشد.

مقالات ترجمه شده نساجی - ایران ترجمه - irantarjomeh

چگونگی تبدیل الیاف كنفی به پارچه

شماره      
3
کد مقاله
TXT03
مترجم
گروه مترجمین ایران ترجمه – irantarjomeh
نام فارسی
چگونگی تبدیل الیاف كنفی به پارچه
نام انگلیسی
How DO You Turn Hemp Into Cloth
تعداد صفحه به فارسی
7
تعداد صفحه به انگلیسی
4
کلمات کلیدی به فارسی
الیاف كنفی – پارچه
کلمات کلیدی به انگلیسی
Hemp – Cloth
مرجع به فارسی
مرجع به انگلیسی
سال      
کشور        

 

چگونگی تبدیل الیاف كنفی به پارچه
بعضی از اوقات سؤالی اساسی درباره محصول و فرآورده‌هایمان از من پرسیده می‌شود ”چگونه آیا شما الیاف كنف را به یك تی‌شرت تبدیل می‌كنید؟“ این سوال كه  معمولا بصورت رو در رو و با لحنی آهسته عنوان می‌شود زیرا فرد سوال كننده می‌پندارد كه هر فرد دیگری در اینجا با این فرآیند آشنا است و تنها وی از این رویه اطلاعی ندارد. به همین منظور روالی كه برای تولید پوشاك الیاف كنفی متعارف بكار می‌رود را در زیر توضیح می‌دهم. ما اكنون در حال كار كردن بر روی فرآیندی با تكنیك و تخصص بیشتر با همكتری انجمن تحقیقات ملی می‌باشیم تا الیاف جدیدمان CRAILARTM را تولید كنیم. اما این موضوع را بعدا تشریح می‌نمایم.
یك مزرعه الیاف كنف بیشتر به یك كشتزار خیزران(نی) شبیه می‌باشد. ساقه‌های نازك و بلند بسیار نزدیك به یكدیگر كاشته می‌شوند و برگهای چترمانندشان باعث ایجاد سایه بر روی زمین می‌گردد. گیاهان الیاف كنف بسیار سریع رشد می‌كنند و در طی 75 روز آنها به سادگی به حالت بلوغ خود رسیده و بلندی آنها بدون استفاده از كودهای شیمیایی یا آفت‌كش‌ها به 15 فوت می‌رسد. وقتی كه گیاهان به حد بلوغ خود رشد نمودند زمان درو كردن آنها فرا می‌رسد.
درو كردن با یك ماشین دروگر كمباین انجام می‌شود. وقتی كه بریده شدند ، گیاهانی كه مركب از دو نوع فیبر می‌باشند ـ فیبرهی بلند بیرونی كه برای منسوجات مناسب می‌باشند و فیبرهای كوتاه داخلی برای كاغذ و یا كاربردهای صنعتی مناسب هستند ـ در مزرعه برای 45 روز به منظور خیساندن باقی می‌مانند. خیساندن گیاهان فرآیندی طبیعی می‌باشد كه هر روز صبح بوسیله شبنمی كه بر روی محصول ریخته می‌شود، انجام می‌گیرد. وقتی كه این فرآیند تكمیل شد(خشك)، ساقه‌ها جمع‌آوری شده و به ماشین قشربرداری فرستاده می‌شوند.
 
 
قشربرداری :
یك واژه بزرگ برای یك فرآیند ساده. گیاهان بر روی یك تسمه حامل گسترده می‌شوند و به داخل یك ماشینی كه دو نوع فیبر را از هم تفكیك می‌كند، ریخته می‌شوند. فیبرهای كوتاه به كف، جایی كه آنها، به منظور استفاده‌های دیگری جمع‌آوری می‌شوند، می‌افتد و فیبرهای بلند به مرحله بعدی انتقال داده         می‌شوند- شستشو .
فلوچارت فرآیند تكنولوژی بكار گرفته شده
1- عدل پوشال            2- برنده عدل                  3- یابنده فلز
4- برطرف‌كننده سنگ 5- سیستم اندازه‌گیری پوشال      6- حمل‌كننده
 7- ماشین قشربردار          8- خازن                        9- تمیزكننده چندگانه اولترا   10- بازكننده دندانه ‌اره     11- خازن           12- عدل‌ساز الیاف          13- شایوز
 
شستشو :
موقعیكه در ابتدا از گیاه جدا شدند، فیبرهای بلند پوشال مانند به نظر می‌رسند و به پالایش بیشتری نیاز دارند. در این حال چسب طبیعی، كه ماده چوب نامیده می‌شود، صدها هزار از رشته‌های فیبر انفرادی را كه از موی انسان ضخیم‌تر نمی‌باشند به یكدیگر می‌چسباند و می‌بایست آن را برداشت نمود. اولین مرحله، شستن پارچه در آب گرم و آنزیمها می‌باشد ـ باكتری بی‌ضرر كه باعث از بین رفتن چسبی كه فیبرها را به هم نگه می‌دارد، می‌‌شود. این زمانی است كه تحقیقات همتون و گروه توسعه ادامه می‌یابد تا جهان را به سوی فرآیند تخصص یافته‌ای كه به نرم‌ترین و در عین‌حال محكم‌ترین فیبری كه تا به حال از الیاف كنفی تولید شده است، سوق دهد . تفاوت همتون !
 
شانه‌زنی الیاف
وقتی كه فیبرهای الیاف كنف نوع همتون از یكدیگر تفكیك و شسته و پردازش گردیدند، آنها به ماشین كاردینگ فرستاده می‌شوند. عملیات كاردینگ فیبر بسیار شبیه به برس زدن مو می‌باشد. این فرآیند فیبرها را صاف و یكنواخت كرده و آنها را در یك امتداد قرار می‌دهد تا فیبرها را برای مرحله بعدی كه ریسندگی(نخ‌تابی)می‌باشد، آماده كند.
 
ریسندگی(نخ‌تابی)
سپس رشته‌های فیبر به ماشین ریسندگی انتقال داده می‌شوند و با یكدیگر تاب داده می‌شوند تا طول واحدی از نخ بدست آید. نخها بر روی ماسوره‌های بزرگی كه صدها متر از نخ را نگه می‌دارند جمع می‌شوند سپس نخ به چرخ بافندگی فرستاده می‌شود و بازده آن نرم‌ترین نخ الیاف كنفی می‌باشد كه استحكام و انعطاف‌پذیری قابل توجهی را دارا بوده و باعث متحد گشتن دانشمندان و مشتریان می‌شود.
آخرین فرآیند بافندگی حلقوی یا بافتن نخ می‌باشد. سپس پارچه به كارگاه ساخت پوشاك همتون فرستاده می‌شود تا همه نوع پوشاك از تی‌شرت تا جینهایی مختلف از آن بوجود آید. حالا شما می‌دایند!‌
 

چگونگی تبدیل الیاف كنفی به پارچه

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا به جای کپی مقالات با خرید آنها به قیمتی بسیار متناسب مشخص شده ما را در ارانه هر چه بیشتر مقالات و مضامین ترجمه شده علمی و بهبود محتویات سایت ایران ترجمه یاری دهید.
تماس با ما

اکنون آفلاین هستیم، اما امکان ارسال ایمیل وجود دارد.

به سیستم پشتیبانی سایت ایران ترجمه خوش آمدید.