مقالات ترجمه شده دانشگاهی ایران

درختان مخروطی

درختان مخروطی

درختان مخروطی – ایران ترجمه – Irantarjomeh

 

مقالات ترجمه شده آماده گروه صنایع چوب
مقالات ترجمه شده آماده کل گروه های دانشگاهی

مقالات

چگونگی سفارش مقاله

الف – پرداخت وجه بحساب وب سایت ایران ترجمه(شماره حساب)ب- اطلاع جزئیات به ایمیل irantarjomeh@gmail.comشامل: مبلغ پرداختی – شماره فیش / ارجاع و تاریخ پرداخت – مقاله مورد نظر --مقالات آماده سفارش داده شده پس از تایید به ایمیل شما ارسال خواهند شد.

قیمت

قیمت این مقاله: 25000 تومان (ایران ترجمه - irantarjomeh)

توضیح

بخش زیادی از این مقاله بصورت رایگان ذیلا قابل مطالعه می باشد.

مقالات ترجمه شده صنایع چوب - ایران ترجمه - irantarjomeh
شماره
۶۰
کد مقاله
WOD60
مترجم
گروه مترجمین ایران ترجمه – irantarjomeh
نام فارسی
درختان مخروطی
نام انگلیسی
CONIFEROUS TREES
تعداد صفحه به فارسی
۱۴
تعداد صفحه به انگلیسی
۱۰
کلمات کلیدی به فارسی
درختان مخروطی
کلمات کلیدی به انگلیسی
CONIFEROUS TREES
مرجع به فارسی
اداره حفظ و نگهداری منابع طبیعی
وزارت کشاورزی ایالات متحده
مرجع به انگلیسی
US Natural Resources; Conservation Service; USDA-NRCS
کشور
ایالات متحده

درختان مخروطی

کاج اتریشی  Austrian Pine (Pinusnigra)
درخت کاج اتریشی همانند کاج بومی به اندازه ۶۰ تا ۱۲۰ فوت رشد می کند، اما برگ های سوزنی ۴ الی ۶ اینچی آن قائم تر و ضخیم تر می باشند. این درخت نور طبیعی خورشید را ترجیح می دهد.  این گونه تنومند در ناحیه خشک و خاک رس/ ماسه ای ضعیف رشد می کند و استفاده آن بعنوان بادشکن ها، پوشش گیاهی، درخت کریسمس و بعنوان چوب نجاری قابل توجه است. بعلاوه قابلیت تحمل زمین شور را نیز داشته و میزان رشد آن متوسط است. همچنین این درخت بعنوان گونه ای با ارزش برای حیات وحش و لانه سازی پرندگان بشمار می آید و بین ۸ تا۱۰ فوت فضا را در بر می گیرد.
درخت گل حنا / بلسان Balsam Fir (Abies balsamea)
این نوع درخت در آب و هوای سرد رشد می کند و از رشد آهسته ای برخوردار است و ارتفاع آن به ۲۰ تا۶۰ فوت می رسد. این درخت در محیطی با رطوبت کافی، نور مستقیم خورشید و خاک رس مرطوب و سنگین از رشد مناسبی برخوردار است. شایع ترین استفاده آن به عنوان درخت کریسمس است که میانگین عمر این درخت برای این استفاده بدین منظور معادل ۸ تا ۱۲ سال است و  بوی بسیار مطبوعی دارد. میزان مقاومت آن در برابر باد بسیار کم است، با این حال مورد مناسبی برای حیات وحش تلقی می شود. این درخت به مقدار فضای بین ۸ تا۱۰ فوت نیازمند است.

درختان مخروطی

 

درخت نوئل آبی / نقره ای Blue Spruce (Picea pungens)
این نوع درخت رشد آرام و کندی دارد و بلندی آن به ۲۰ تا ۷۵ فوت می رسد و به وسیله رنگ آبی نقره ای خود از دیگر درختان متمایز می شود و دارای مقاومت بسیار بالایی در برابر گرما و خشکسالی است.این درخت، در صورت وجود نور خورشید مناسب، خاک زه کشی شده، رطوبت مناسب و وجود خاک معتدل از رشد مطلوبی برخوردار است. موارد استفاده آن به عنوان هیزم، پوشش گیاهی، بادشکن و حیات وحش مورد توجه است. از درختان مشهور کریسمس بشمار می آید و میانگین عمر آن بدین منظور بین ۸ تا ۱۲ سال است. این درخت به مقدار فضای بین ۸ تا۱۰ فوت نیازمند است.
­
درخت نوئل Concolor Fir (White Fir)  (Abies concolor)
خاک مناسب برای این درخت باید از نوع شنی یا ماسه ای، مرطوب، غنی شده، زه کشی شده و عمیق باشد. این گونه رشد آهسته ای دارد و طول آن به ۲۰ الی ۸۰ فوت می رسد و قادر به تحمل سایه به میزان اندکی است. در خاک های رسی، نمناک و سنگین از رشد مناسبی برخوردار نیست. در ۱۰ تا ۱۴ سالگی جهت درخت کریسمس مورد استفاده قرار می گیرد. بهره گیری از آن در حیات وحش و به عنوان بادشکن دارای اهمیت است. این درخت به مقدار فضای بین ۸ تا۱۰ فوت نیازمند است.
کاج صنوبری / درخت دوگلاس Douglas Fir   (Pseudotsuga menziesii)
ارتفاع این نوع درخت به ۴۰ الی ۲۰۰ فوت می رسد و در خاک مرطوب، زهکشی و غنای مطلوب همراه با خاک لومی از رشد مناسبی برخوردار است، در حالی که در خاک رسی مرطوب و سنگین رشد لازم را ندارد. قابلیت استفاده آن به عنوان الوار، هیزم، بادشکن و حیات وحش مورد توجه است. این گونه نیز، در زمره درختان کریسمس به شمار می آید اما برای این منظور تنها می توان آن را در ۸ الی ۱۲ سالگی مورد بهره برداری قرار داد. این درخت به مقدار فضای بین ۸ تا۱۰ فوت نیازمند است.
 
صنوبر فریزر Fraser Fir   (Abies fraseri)
میانگین میزان ارتفاع این درخت بین ۲۰ تا۷۰ فوت می باشد. برای رشد مناسب به خاک مرطوب، سرد  و زه کشی شده نیاز دارد. قدرت تحمل آن در خاک رس سنگین و نمناک و نیز در برابر سایه زیاد بسیار پایین است. در سن ۸  تا ۱۲ سالگی عمر خود به عنوان درخت کریسمس مورد استفاده قرار می گیرد و کاربرد آن جهت بادشکن و حیات وحش محدودیت دارد. این درخت به فضای بین ۸ تا۱۰ فوت نیازمند است.

درختان مخروطی

 

کاج سیاه ژاپنی Japanese Larch   (Larix leptolepsis)
این درخت از گونه درختان برگ ریز می باشد ( برگ های سوزنی شکل خود را در پاییز از دست می دهد). رشد بسیار سریعی دارد و میزان ارتفاع آن در حدود ۲۰ الی ۱۰۰ فوت است. برای رشد خوب و مناسب به خاک زه کشی شده و نیز نور مستقیم خورشید احتیاج دارد با این حال با شرایط مختلف خاک سازگار است. این درخت با رنگ زرد پاییزی درخشان خود از دیگر درختان متمایز می گردد. از این درخت به عنوان پوشش گیاهی، تیر  برق  و  الوار  استفاده  می شود. اما از کارایی چندانی به عنوان بادشکن، درخت کریسمس و حیات وحش برخوردار نیست و مقدار فضایی را که برای رشد بدان نیازمند است ۱۰ فوت می باشد.
 کاج  نروژی Norway Spruce    (Picea abies)
این گونه دارای رشد متوسطی است و بلندی آن بین ۳۵ الی۱۳۰ فوت می باشد. در خاک مرطوب، سبک و معتدل رشد می کند. برای مواردی چون الوار، پوشش گیاهی، بادشکن ها، درخت کریسمس (به جهت برگهای سوزنی کوتاهی که دارد) و حیات وحش مناسب بوده و بدین منظور کاشته می شود. زمان استفاده از آن به عنوان درخت کریسمس در ۸ الی ۱۲ سالگی است اما برگ های سوزنی شکل آن بعد از قطع سریعا می ریزند. مقدار فضایی که نیاز دارد بین ۸ الی ۱۰ فوت می باشد.
کاج سرخ  Red Pine  (Pinus resinosa)
این درخت از درختان بومی نیویورک می باشد. به علت کیفیت بالای چوب آن در صنایع چوب بری اهمیت فراوانی دارد. این گونه دارای رشد سریعی  است و بلندی آن  به ۳۰ تا ۸۰  فوت می رسد. پوسته آن به رنگ قهوه ای مایل به قرمز می باشد. این گونه در برابر نور مستقیم خورشید مقاوم است و در خاک ماسه ای خشک و اسیدی از رشد خوبی برخوردار است. از آن به عنوان الوار، تیر برق و پوشش گیاهی استفاده می شود. در برابر بیماری ها نسبت به کاج سفید پایداری بیشتری از خود نشان می دهد. در حالی که برای استفاده بعنوان بادشکن یا حیات وحش ارزش چندانی ندارد.  مقدار  فضایی که  بدان  نیازمند است  بین  ۸  الی ۱۰ فوت می باشد.
کاج اسکاتلندی Scotch Pine   (Pinus sylvestris) 
این نوع درخت دارای رشد سریعی است و ارتفاع آن به ۳۰ الی ۱۱۰ فوت می رسد. با انواع مختلف خاک ها سازگار است اما به نور مستقیم خورشید نیازمند است. موارد استفاده آن عبارتند از: الوار، هیزم، پوشش گیاهی، بادشکن ها و درخت کریسمس. اما در حیات وحش ارزش چندانی ندارد. در ۵ تا ۷ سالگی از عمر خود به عنوان درخت کریسمس مورد بهره برداری قرار می گیرد ولی نیاز به هرس کردن و شکل دادن دارد. مقدار فضایی که برای رشد بدان نیازمند است بین ۸ تا ۱۰ فوت است.

درختان مخروطی

 

سرو خمره ای آمریکایی
                               White Cedar American Arborvitae  (Thuja occidentalis)
این درخت از درختان بومی نیویورک می باشد. دارای رشد کند و آهسته ای است و طول آن به ۲۵ الی ۵۰ فوت می رسد. مناسب ترین شرایط رشد آن خاک های آهکی و نواحی مرطوب و نمناک می باشند. این گونه جهت حصار کشی  و تیرهای  کوچک  برق  مورد  استفاده  قرار  می گیرد. چرای مناسبی برای خرگوش ها و آهوان کوهی به شمار می رود. کاربرد غالب آن به عنوان باد شکن قابل توجه است و مناسب ترین گزینه برای حیات وحش می باشد. مقدار فضایی را که در بر می گیرد ۶ فوت است.

 

کاج سفید  White Pine   (Pinus strobus)
این درخت نیز مانند سرو سفید، از درختان بومی نیویورک می باشد.  دارای رشد سریعی است و بلندی آن به ۴۰ الی ۱۵۰ فوت می رسد. با هر نوع خاکی سازگاری داشته و قابلیت رشد در نواحی نیمه ابری و بارانی را دارد و جهت تامین الوار دارای کاربرد گسترده ای می باشد. گزینه مناسبی به عنوان باد شکن نیست اما کارایی زیادی برای حیات وحش دارد. در ۵ تا ۸ سالگی رشد خود به عنوان درخت کریسمس مورد استفاده قرار می گیرد با این حال به هرس کردن نیاز دارد. عمری طولانی دارد و فضایی را که برای رشد بدان نیازمند است ۸ الی ۱۰ فوت می باشد.

درختان مخروطی

 

صنوبر سفید  White Spruce    (Picea glauca)
صنوبر سفید نیز از درختان بومی منطقه نیویورک است. رشد آرام و کندی دارد و ارتفاع آن به ۳۰ الی ۱۰۰ فوت می رسد. در برابر شرایط مختلف خاک، خشکسالی و گرما از خود مقاومت نشان می دهد و برای رشد به نور مستقیم خورشید نیاز دارد. دارای کاربردهای فراوانی به عنوان الوار، هیزم، درخت کریسمس، احیای جنگل، پوشش گیاهی، بادشکن، گیاهان تزئینی و حیات وحش می باشد. این درخت ۸ الی ۱۲ سال عمر می کند و بین ۸ تا ۱۰ فوت فضا را برای رشد در بر می گیرد.
Irantarjomeh
لطفا به جای کپی مقالات با خرید آنها به قیمتی بسیار متناسب مشخص شده ما را در ارانه هر چه بیشتر مقالات و مضامین ترجمه شده علمی و بهبود محتویات سایت ایران ترجمه یاری دهید.