مقالات ترجمه شده دانشگاهی ایران

راهنمای كارآفرینان امور تجاری آنلاین

راهنمای كارآفرینان امور تجاری آنلاین

راهنمای كارآفرینان امور تجاری آنلاین – ایران ترجمه – Irantarjomeh

 

مقالات ترجمه شده آماده گروه  مدیریت – بازرگانی
مقالات ترجمه شده آماده کل گروه های دانشگاهی

مقالات رایگان

مطالعه 20 الی 100% رایگان مقالات ترجمه شده

1- قابلیت مطالعه رایگان 20 الی 100 درصدی مقالات 2- قابلیت سفارش فایل های این ترجمه با قیمتی مناسب مشتمل بر 3 فایل: pdf انگیسی و فارسی مقاله همراه با msword فارسی -- تذکر: برای استفاده گسترده تر کاربران گرامی از مقالات آماده ترجمه شده، قیمت خرید این مقالات بسیار کمتر از قیمت سفارش ترجمه می باشد.  

چگونگی سفارش

الف – پرداخت وجه بحساب وب سایت ایران ترجمه (شماره حساب) ب- اطلاع جزئیات به ایمیل irantarjomeh@gmail.com شامل: مبلغ پرداختی – شماره فیش / ارجاع و تاریخ پرداخت – مقاله مورد نظر -- مقالات آماده سفارش داده شده عرفا در زمان اندک یا حداکثر ظرف مدت چند ساعت به ایمیل شما ارسال خواهند شد. در صورت نیاز فوری از طریق اس ام اس اطلاع دهید.

قیمت

قیمت این مقاله: 28000 تومان (ایران ترجمه - irantarjomeh)

توضیح

بخش زیادی از این مقاله بصورت رایگان ذیلا قابل مطالعه می باشد.

مقالات ترجمه شده مدیریت - بازرگانی - ایران ترجمه - irantarjomeh

راهنمای كارآفرینان امور تجاری آنلاین

شماره       
12
کد مقاله
MNG12
مترجم
گروه مترجمین ایران ترجمه – irantarjomeh
نام فارسی
راهنمای كارآفرینان برای انجام امور تجاری بصورت آنلاین
نام انگلیسی
The Entrepreneur’s guide to doing business online
تعداد صفحه به فارسی
68
تعداد صفحه به انگلیسی
30
کلمات کلیدی به فارسی
كارآفرینی
کلمات کلیدی به انگلیسی
Entrepreneurship
مرجع به فارسی
مجله كارآفرین
مرجع به انگلیسی
Entrepreneur magazine
سال
2005
کشور
ایالات متحده

راهنمای كارآفرینان امور تجاری آنلاین

 

راهنمای كارآفرینان برای انجام امور تجاری بصورت آنلاین
53 درصد از خریداران آنلاین از طریق اینترنت در سال آتی برنامه خرید بیشتری را مدنظر دارند.
تنها چند سال قبل، به هنگامی كه با كارآفرینان و مشاغل تجاری كوچك ملاقات داشتیم، چگونگی تحرك بیشتر مشتریان را از طریق خطوط تلفن، باجه‌های پرداخت، روشها و خطوط محصول دنبال می‌كردیم. اما امروزه موضوع اصلی مورد بحث چگونگی به حركت درآوردن سریعتر مشتریان بصورت آنلاین از طریق اینترنت می‌باشد.
صاحبان مشاغل كوچك كه عملیات تجاری خود را بر مبنای استفاده از اینترنت تعمیم و گسترش داده‌اند، ‏این نكته را به من یادآوری می‌كنند كه آنها تاكنون پدیده‌ای به چنین سریعی‏، مولد و رقابتی را تجربه نكرده بوده و خواستار آن هستند كه چگونه می‌توان در این بازار سرمایه‌گذاری بیشتری نمود. آنهایی كه هنوز آنلاین نشده‌اند در اطراف خود در صدد بررسی شرایط و چگونگی اعمال مدیریت برای حركت بسمت وب هستند.
با ارتقا و بسط هر شغل‏، توجه به حضور آنلاین می‌تواند موجب ایجاد لیستی از سوالات مغشوش در نزد یك كارآفرین شود. چه چیزهایی را باید دقیقا اعمال نمود تا پدیده آنلاین محقق شود؟ چگونه حضور آنلاین می‌تواند وضعیت جاری بازار را بسمت داشتن تجارتی موفق تغییر دهد؟ رقبا به چه كار مشغولند؟ مردم چگونه خرید می‌كنند؟ چه نوع از مسایل امنیتی در این خصوص مورد نیاز می‌باشد؟ طریقه پرداخت مشتریان از طریق آنلاین چگونه است؟ ما برای این موارد راهنمائیهایی را عرضه داشته كه بصورت منبعی منظم و اولیه برای كمك به یافتن پاسخهای فوق تقدیم می‌گردد.
مشاغل كوچك كه از هیچگونه توانایی در تجارت الكترونیك در وب‌ سایتهای خود بهره‌مند نمی‌باشند، چگونگی ورود به مرحله بعد، برای تبدیل سایتهای تجاری خود به مراكز فروش، را فرا خواهند گرفت. سایتهایی كه منجر به افزایش میزان مشتری‏، بهبودی شهرت و ارتقای برداشت و ذهنیت مشتریان از بنگاه اقتصادی و همچنین افزایش فروش بروشی كاملا جدید خواهد شد. این كارآفرینان، با وجود آنكه هنوز آنلاین نشده‌اند، چگونگی تبدیل مسایل تجاری خود را از طریق اینترنت فرا گرفته و بازارهایی به آنها معرفی می‌گردد كه تا بحال فراتر از حوزه دسترسی آنها بوده است.
بر اساس نكته نظرات شركت تحقیقاتی IDC، از هزینه برپایی یك وب سایت به میزان زیادی كاسته شده است. این هزینه‌ها كه از زمان رشد و ترقی اینترنت هزینه‌ای به میزان 10000 دلار برای طراحی و راه‌اندازی وب سایت‏، بعلاوه صدها دلار برای آپدیت یا بروزرسانی، را برای صاحبان مشاغل كوچك در برداشت، اكنون با هزینه 1200 دلاری در اختیار و دسترس می‌باشد. با این وجود، برآورد سال 2005، حاكی از از آن است كه تنها نیمی از مشاغل كوچك دارای وب سایت خاص خود هستند. این میزان در سال 2002، 40 درصد بوده است.
برآورد سال 2005، تنها معرف استفاده نیمی از دارندگان مشاغل كوچك در سطح ملی از وب سایتهای خاص خود است.
 In 2005, only about half of the nation’s small businesses were estimated to have their own web sites.
 
تحقیقی كه بوسیله ای‌سی‌ نیلسن اخیرا بعمل آمده نشان می‌دهد كه 53% از خریداران آنلاین در سال آتی تمایل به خرید بیشتر از این طریق را دارند. چرا؟ بنظر می‌رسد مشتریان كه زمانی تمایلی به خرید آنلاین نداشتند اكنون سطح جدیدی از راحتی، سرعت‏، انتخاب و امنیت را  از طریق سفارش آنلاین تجربه نموده‌اند.
نكته قابل توجه و طعنه آمیز آن است كه با وجود آنكه مشتریان بر شكهای اولیه خود در خصوص خرید از طریق اینترنت فایق آمده‏، بسیاری از مشاغل كوچك هنوز در برابر آنچه می‌توانند از تجارت الكترونیك بدست آورند ایستادگی می‌كنند. مشكل اساسی در خصوص درك این مسئله ـ غالبا عدم راهنمایی درست ـ در زمینه مواردی است كه می‌بایست برای شروع یك مغازه آنلاین و فروش كالا بطور مستقیم به مشتریان وجود داشته باشد. نگرانیهایی كه مشاغل كوچك در این خصوص دارند شامل موارد زیر می‌باشد:
 • هزینه نگهداری یك عملیات آنلاین.
 • ترس از تكنولوژی و عدم تجربه در خصوص رسانه آنلاین.
 • داشتن این ادراك كه فرآیند نصب و راه‌اندازی آنلاین پیچیده می‌باشد.
امروزه، كارآفرینان به برنامه‌های بسته نرم‌افزاری تجارت الكترونیك میزبان دسترسی داشته و براحتی می‌توانند نسبت به استخدام متخصین آنلاین اقدام نموده و مهمتر از همه وجود یك بازار جهانی است كه اجازه رشد مشاغل كوچك را از این طریق می‌دهد. در صورتی كه صاحبان این مشاغل با تجهیزات مناسب و درست آنلاین مجهز باشند، زمان برای آنها هیچگاه بهتر از حال برای ورود به عرصه وب نبوده است.
اینترنت تعداد مشتریان بالقوه را افزایش داده است و با این حال باعث ایجاد تحرك در قابلیت سود‌آوری شده است.
The Internet is increasing the number of potential customers, but it’s also driving profitability.
چرا باید بسمت آنلاین حركت نمود؟                               Why Go Online? 
جالب توجه‌ترین ویژگی تجارت الكترونیك قدرت تاثیرگذاری فوری در زمینه بازار‌یابی و فروش می‌باشد. با آنلاین شدن، یك مركز پخت نان یا مركز خدمات مشاوره‌ای محلی بسرعت می‌تواند محدوده دسترسی خود را به سطح مشتریان بالقوه ملی و حتی بین‌المللی گسترش دهد. فروش بر مبنای وب هیچگونه حد و مرز بین‌المللی را نمی‌شناسد.
از میان مشاغل كوچك كه فروش آنلاین دارند، 73 درصد بواسطه كاهش هزینه‌های اداری موفق به صرفه‌جویی مالی شدند.
Of small businesses that sell online, 73 percent saved money by decreasing administrative costs.
گردش وجوه برای یك شغل جدید دارای اهمیت قابل ملاحظه‌ای می‌باشد. این مطالعه نشان می‌دهد كه صاحبان مشاغل كوچك كه دارای تجارت آنلاین می‌باشند، احساس می‌كنند كه این پدیده بدانها اجازه می‌دهد بصورت سریعتری پرداختها و دریافتها را داشته و تجارت خود را آسانتر انجام دهند.
به هنگامی كه كارآفرینان بسمت آنلاین شدن حركت می‌كنند، آنها در حقیقت خود را در سطحی قرار داده‌اند كه با رقبای بزرگتری در حال بازی می‌باشند. در اینترنت حتی كوچكترین خردفروش آنلاین، بدون نیاز به حضور فیزیكی در هر گوشه و كنار خیابان، می‌تواند به جذابی و عملكرد بزرگترین واحدهای فروش باشد. اغلب، فروشگاههای كوچك با تاسیس بوتیك یا دكان آنلاین بدنبال مشتریانی می‌گردند. این پدیده خود باعث متمایز نشان دادن مشاغل كوچك از فروشگاههای بزرگ می‌گردد.

راهنمای كارآفرینان امور تجاری آنلاین

 

راه‌اندازی یك مغازه آنلاین نیاز به اشتیاق و علاقه داشته و سطح بالایی از خوش‌بینی را طلب می‌كند
Setting up shop online takes passion and demands a high level of optimism.
برای آنلاین شدن چه مواردی می‌بایست روی دهد؟
What It Takes To Go Online
دو ویژگی قابل توجه وجود دارد كه به كارآفرینان كمك می‌كند بر چالش پیش‌ روی در خصوص راه‌اندازی تجارت جدید فایق آمده و بدین وسیله ثمره زحمات خود را برداشت نمایند. دقیقا همانند راه‌اندازی یك مغازه بصورت فیزیكی ، افتتاح یك مغازه آنلاین نیاز به اشتیاق داشته و سطح بالایی از خوش‌بینی را طلب می‌كند. اشتیاق همانا میل و آرزوی كارآفرین برای یافتن چیزهای است كه وی انجام آنها را دوست داشته و سعی می‌كند در این راه اقدامات لازم را بعمل آورد. تفكر مثبت به شخص كارآفرین اجازه می‌دهد تا تمركز لازم در مواجه با مشكلات بانكی، همتایان و رقبا را بدست آورد. داشتن حالتی «بلی من می‌توانم» به هنگامی كه یك شغل آنلاین درب‌های خود را بسوی دنیا می‌گشاید، به سرعت به عبارت «عجب، نتیجه حاصل شد» تبدیل می‌شود.

راهنمای كارآفرینان امور تجاری آنلاین

 

آیا وب برای این شغل مناسب است ؟
Does the web make sense for this business?
ما قبلا در خصوص این موضوع كه وب قدرت زیادی در تبدیل و گسترش یك شغل دارد صحبت نمودیم. با این وجود، در برخی از مواقع یك محصول، حداقل در نگاه اول، ممكن است چندان برای عرضه و فروش بصورت آنلاین مطلوب جلوه ننماید. مشاغلی نظیر پارك‌های تفریحی، كلوپ‌های بولینگ و شركت‌های خدمات عمومی معمولا یا نیازمند مشتریان حضوری بوده و یا آنكه محصولاتی را ارائه می‌كنند كه به میزان زیادی ناملموس می‌باشد. اما با این حال حتی برای این دسته از مشاغل، مشتریان هم اكنون خواستار حضور آنلاین می‌باشند.
اولین و مهمترین مورد، كلیه صاحبان مشاغل كوچك نیازمند یك طراحی كاملا حساب شده می‌باشند.
First and foremost, every small business owner needs a well-thought plan.
این مشاغل چه‌چیزی را خواهند فروخت ؟           What will the business sell?
من به صورت مكرر مورد سوال قرار گرفته كه، «ریوا، بازار بزرگی كه بتوانم بدان راه‌ یابم چیست؟» پاسخ من به این سوال آن است كه این موضوع وابسته به شرایط اقتصادی و اندازه جمعیتی است كه می‌خواهیم با آنها مراوده داشته باشیم. همچنین فاكتورهای بیشمار تجاری دیگر كه مشوق كارآفرینان در تجزیه و تحلیل صبورانه مسائل مربوطه می‌باشند نیز مدنظر خواهند بود.
مجله كارآفرینی اقدام به انتشار سالیانه لیستی به نام «لیست داغ» می‌نماید كه در آن نگاهی به جایگاه بازارهای آتی برای رشد مشاغل كوچك شده ‌است. در تحقیقات اخیر این مجله، چهار استراتژی مشخص شده است كه كارآفرینان هوشمند می‌توانند از آن بهره برده تا از این طریق بتوانند ایده‌آل‌ترین بازار هدف را یافته و اقدام به فروش خدمات یا محصول خود نمایند :
 • توجه به موارد متقابل یك خط‌مشی: برای هر خط‌مشی یك خط‌مشی متقابل سودمند بصورت بالقوه وجود دارد كه می‌بایست بدان توجه نمود. بطور مثال فروش البسه راحت و مناسب زنانه در زمانی كه پوشیدن تاپهای كوتاه زنانه رواج دارد می‌تواند بعنوان یك خط‌مشی متقابل مدنظر قرار گیرد.
 • عدم پیروی بی‌مورد از سایتهای بزرگ: بجای راه‌اندازی سایت مربوط به خدمات وعده ملاقات به منظور رقابت با پیشروهای فعال در این زمینه، شغلی كه به مردم كمك كند تا نسبت به نگارش آگهی‌های خود بصورت بهتر اقدام نمایند و یا بتوانند عكس‌های بهتری دریافت دارند می‌تواند مناسب‌تر از دیگر موارد باشد.
 • تغییر وضعیت: محصولات یا خدمات آزموده شده می‌بایست بگونه‌ای باشد كه بتوان آنها را از بازاری كه هم اكنون در آنها عرضه می‌شوند برای بازار دیگری مهیا نموده و یا اصطلاحا آنها را برای بازار بعد سفارشی نمود. همانند سفارشی‌سازی محصولات یا خدمات از انسانها به حیوانات خانگی (مثل غذای سگ) و یا از بزرگسالان به كودكان (مثل یوگا و كلاسهای آشپزی) كه جزء روشهایی هستند كه می‌توان آنها را در این استراتژی بكار برد.
 • بعاریت گرفتن یك مدل تجاری: گرفتن اعضا یا عضوگیری و تعیین حق عضویت به منظور كرایه فیلم از طریق پست بعنوان كار حرفه‌ای برای برخی از شركتها مد نظر بوده است. همچنین اینكار در خصوص شركتهایی كه بازیهای ویدئویی ارائه می‌نمایند و یا در كار فروش كتاب هستند نیز جوابگو بوده است.

راهنمای كارآفرینان امور تجاری آنلاین

 

در صورت امید به بقا، كارآفرینان آنلاین می‌بایست مفهوم رقابت را درك كنند.
Online entrepreneurs must understand the competition if they hope to survive.
شركتهای دیگر چه انجام می‌دهند؟             What are other companies doing?
دقیقا همانند فروشگاههای آجری یا فیزیكی (در مقابل فروشگاههای آنلاین یا مجازی)، كارآفرینان آنلاین در صورتی كه به بقای خود امیدوار باشند می‌بایست درك درستی از مفهوم رقابت داشته باشند. یك آنالیز رقابتی می‌تواند برای تجهیز صاحبان مشاغل آنلاین به اطلاعات مورد نیاز، جهت ارتقای و تمایز این مشاغل، بكار گرفته شود.
تجارت مورد نظر ما به كدام یك از انواع منابع نیاز دارد؟will the busine
What types of resources will the business need?
دربهای یك تجارت یا شغل آنلاین هرگز بسته نمی‌شوند. با عدم بهره‌برداری از عملیات پشتیبانی 24 ساعته در هر هفت روز هفته ، صاحبان مشاغل آنلاین ممكن است در اجرای سفارشات خود، بصورتی كه به مشتری وعده داده‌اند، موفق نباشند. پدیده قریب به یقینی كه موجب از دست دادن مشتریان و از بین رفتن صداقت و وظیفه‌شناسی حرفه‌ای می‌شود.
دربهای یك تجارت آنلاین هرگز بسته نمی‌شوند.
The doors of an online business never close.
مشاغل اینترنتی می‌بایست بصورت تمام وقت فعال باشند، از اینرو كارآفرینان می‌بایست در خصوص آنكه این مشاغل به چه میزان به كمك نیاز دارند، واقع‌گرا باشند. پدیده گسترش فعالیتهای شغلی یك كارآفرین در اینترنت بعنوان سرمایه‌گذاری مالی و مهیج مد نظر می‌باشد.
نسلهای جوانتر نسبت به بازاریهای صنفی بدگمان بوده و تمایل آشكاری در این زمینه نشان نمی‌دهند.
Younger generations are suspicious of corporate marketers and don’t like to be overtly persuaded.
مخاطب هدف چیست؟                               What is the target audience?   هر زمان كه شغلی محصولات یا خدمات خود را به روی یك بازار جدید می‌گشاید، مدیریت مربوطه می‌بایست فاكتورهایی تعیین كننده چگونگی دسترسی این خدمات را در نظر داشته باشد. این فاكتورها عبارتند از فاكتورهای جغرافیایی، موارد مرتبط با قوم‌شناسی یا آمار نفوس و جمعیت و همچنین فاكتورهای اجتماعی اقتصادی. برخی از موارد ارائه شده نظیر ادوات سرگرمی، تامین مدرسه و خدمات مراقبت از كودكان ممكن است بصورت اولیه برای گروه سنی خاصی بكار گرفته شود. محصولات یا خدمات دیگر نظیر سیستم ونتیلاتور یا استخر شنا می‌تواند برای مناطق جغرافیایی خاصی مد نظر باشد.

راهنمای كارآفرینان امور تجاری آنلاین

 

بازار آنسوی دریاها ممكن است بعنوان بهترین فرصت فروش برای شركتها مطرح شوند.
It may turn out that the overseas market is the company’s very best sales opportunity.
میزان گستردگی یك شغل به چه میزان می‌تواند باشد؟
How far will the business cast its net?
در اقتصاد جهانی این امر كاملا محتمل می‌باشد كه یك دارنده شغلی كوچك، صبح خود را به ایمیلی از میلان آغاز نماید كه در آن از وی سوال شده آیا می‌تواند مبلغ كالای خود را به یورو از طریق كارت اعتباری كارتاسی (CartaSi) دریافت دارد یا خیر؟ كارآفرینان آنلاین باید این موضوع را بخوبی درك نمایند كه از روز اول شروع بكار در وب، آنها دارای شغلی بین‌المللی شده كه در آن با استفاده از ویندوزهای نمایش‌دهنده اطلاعات و ایستگاههای دریافت وجه در هر گوشه از جهان قابل دسترسی می‌باشند.
كارایی در موارد مربوط به قیمت و ارسال اقلام می‌تواند بعنوان یك مزیت اصلی در رقابت مطرح باشد.
Shipping efficiency and pricing can be a major competitive advantage.
هزینه‌های ارسال یا حمل و نقل چگونه است؟  What about shipping charges?
فروشگاههای آنلاین غالبا هزینه‌های ارسال را تعدیل می‌نمایند. مثال زیر را در نظر بگیرید: مشتری خاصی پس از جستجو، قیمت بالایی را برای كالای مد نظر خود مشاهده می‌كند. پس از ثبت اطلاعات در فرم سفارش الكترونیكی، وی از مشاهده قیمت بالای مربوط به ارسال كالا متحیر می‌شود. نتیجه چیست؟ خریدار بسادگی انگشت خود را بالا برده و از سایت فوق خارج شده و بدنبال سایتهای دیگر می‌گردد.
سرویس مشتری روشی بسیار مناسب برای كسب اعتماد بوده و همچنین بعنوان یك مكانیسم بازخوردی باارزش مطرح می‌باشد.
Customer service is a great way to build loyalty, and it’s also a valuable feedback mechanism.
عناصر تشكیل دهنده خط‌مشی سرویس مشتری چیست؟
What are the elements of the customer service policy?
از آنجائیكه مشتریان انتظار دارند، تا بوسیله طرح پرسش، تقاضاهای خاص و یا مشكلاتی كه در خصوص سفارش برایشان وجود دارد، با یك شركت در ارتباط باشند، یك سرویس آنلاین می‌بایست نسبت به ارائه آدرس ایمیل یا شماره تلفن  برای تماس با مشتریان اقدام نماید. نه تنها سرویس مشتریان می‌تواند بعنوان راهی برای كسب اعتماد مطرح باشد، بلكه این پدیده بعنوان یك مكانیسم بازخورد دارای ارزش می‌باشد. مشتریان همگی آمادگی كامل دارند تا با شما مكاتبه داشته و قادرند در خصوص موارد مورد نیاز برای ارتقای محصولات و خدمات، راهنمایی خوبی را ارائه دهند.

راهنمای كارآفرینان امور تجاری آنلاین

 

توسعه استراتژی بازاریابی                       Developing a Marketing Strategy
به هنگامی كه یك شغل موقعیت خود را در بازار تعریف نمود، كارآفرین می‌بایست نسبت به بررسی چگونگی ورود به دریای موجود مشتریان، كه هر لحظه در محاصره تعداد زیادی از پیامهای تجاری و بازاریابی می‌باشند، اقدام نماید. بر اساس گزارشات كانسومر، هر روزه مشتریان عادی در معرض حدودا 247 پیام بازرگانی قرار دارند كه بصورت پرینت، ارسال از طریق فضا بوسیله ادوات بدون سیم، بصورت آنلاین، بر روی جاده و یا در محل كار بدانها مخابره می‌شود. مطالعات انجام گرفته بوسیله IPSOS  نشان می‌دهد كه یكی از چالشهای عمده پیش روی صاحبان تجارت آنلاین نه تنها آپدیت متوالی سایت خود می‌باشد، بلكه بوجود آوری آگاهی لازم در مورد آن است.
وب سایتهای خوب از طراحی مناسبی بهره‌ می‌جویند كه استفاده از آن آسان است.
Good web sites begin with a good design that is simple to use.
 
طراحی و هدایت یا مرور (ناوبری) فروشگاه آنلاین
The Design and Navigation of the Online Store
وب سایتهای خوب كار خود را با چنان طراحی مطلوب و مناسبی آغاز می‌كنند كه استفاده از آن آسان باشد. طراحی گرافیكی و مضامین موجود در صفحه اول یك وب سایت باید بگونه‌ای باشد كه نظر مشتریان را بخود جلب نماید. همچنین مرور و بررسی صفحات داخلی كه اصطلاحا ناوبری خوانده می‌شود نیز می‌بایست بگونه‌ای ساده امكان‌پذیر باشد. اطلاعات مندرج در وب سایت می‌بایست بسادگی قابل حصول بوده و باید آن را بجای زبان شركت دارنده وب سایت به زبان خاص مشتریان منتشر نمود.
در اینجا 10 نكته اصلی در خصوص چگونگی به نظر رسیدن یك وب سایت و چگونگی ناوبری آن توسط مشتریان مطرح می‌گردد:
 • در سایت خود مشتریان را فورا از فعالیت شركت خود آگاه سازید.
 • با دو كلیك كردن بر روی ماوس یا موشواره اطلاعات مورد نظر مشتری می‌بایست در دسترس وی قرار گیرد.
 • توجه داشته باشید در وب سایت، سرخط‌های مشخص كننده نام شركت و لینكهای مربوط بدان قید شده باشد. همچنین نمایش درختچه‌ای یا شاخه‌ای اطلاعات از صفحه اصلی به صفحه جاری وب سایت مناسب است. بازدید‌كنندگان در تمامی مواقع می‌بایست بدانند در كجای وب سایت قرار دارند.
 • به بازدید‌كنندگان اجازه دهید پاسخ به سوالات خود را بسرعت بیابند.
 • از فونت یا قلمها و تصاویر به میزان كافی درشت استفاده نموده و همچنین در صورت لزوم می‌توانید از فایل تشریحی صوتی بهره گیرید، تا بدین وسیله مضامین مورد نظر بدون كاستی در اختیار كاربران قرار گیرد.
 • به كیفیت اطلاعات ارائه شده توجه كافی داشته باشید، همچنین مطمئن شوید متن مورد نظر بخوبی نوشته شده باشد و از نظر املایی درست باشد. از كلمات نامفهوم مضایقه شود.
 • سعی شود برای هر یك از صفحات وبی خود لینكی را در صفحه اصلی قرار دهید تا بدینوسیله كاربران بتوانند با یك كلیك بدان وارد شوند.
 • از تصاویر بصری مفید استفاده كنید، البته بهتر است تصاویر بصورت فلش و منحرف كننده توجه نباشد. تصاویر مفید شامل موارد زیر می‌باشد: عكسهای محصولات، نمودارهایی كه طبقه‌بندی محصولات را مشخص و مجزا می‌كنند و نقشه‌‌هایی كه راهنمایی و هدایت كاربر را بعهده دارند.
 • تعیین آنكه كدام یك از تكنولوژیها مناسب بوده و كدام یك فراتر از حد مطلوب می‌باشد. بطور مثال طراحی یك صفحه فرود بوسیله نرم‌افزار مكرومدیا فلش _ در مواردی كه انیمیشن و گرافیك پیچیده قابلیت دسترسی آسان دارد _ می‌تواند خصیصه مناسبی جلوه نماید. ولی باید توجه داشت كه همین خصیصه در مواردی كه كاربران هنوز از روش سنتی شماره‌گیری تلفن برای اتصال به اینترنت استفاده می‌كنند، می‌تواند باعث كاهش سرعت اتصال به اینترنت شده و خود از اینرو بعنوان یك مانع بشمار خواهد آمد.
خریداران آنلاین می‌خواهند از شكل ظاهری محصول اطلاع داشته باشند، چرا كه آنها قادر به برداشتن محصول بصورت فیزیكی و بررسی آن نیستند.
Online shoppers expect to see what a product looks like, especially since they can’t pick it up and examine it.
 بازاریابی محصول بر روی وب سایت    Product Marketing on the Web Site
 مهمترین مرحله‌ای كه بازرگانان می‌توانند برای فروش تقریبا هر محصول بصورت آنلاین انجام دهند گنجاندن عكسهای زیاد در وب سایت می‌باشد. خریداران آنلاین توقع دارند شكل ظاهری محصول را ببینند، مخصوصا بدین دلیل كه آنها قادر به برداشتن محصول بصورت دستی نبوده و نمی‌توانند قبل از خرید آن را مورد آزمایش قرار دهند. بازرگانان می‌بایست عكسهایی را انتخاب كنند كه محصولات آنها را از زوایای مختلف نشان دهد و حتی در برخی از مواقع با گذاشتن محصول خاص در كنار چیز دیگری اندازه نسبی آن را نشان دهند.
جذب مشریان جدید آنلاین    Attracting New Customers Online
چندین روش برای باز كردن دربهای یك سایت به روی بازدیدكنندگان جدید وجود دارد. در زرادخانه یك بازاریاب آنلاین موتورهای جستجو و ارتباطات ایمیلی انتخابهای مشهوری می‌باشند.

راهنمای كارآفرینان امور تجاری آنلاین

 

موتورهای جستجو:        SEARCH ENGINES:
با حضور صدها هزار تن از رقبا، چگونه یك شغل می‌تواند محصول خود را در صف مقدم موتورهای جستجوی آنلاین قرار دهد؟ موتورهای جستجو سایتهایی هستند كه در آن خریداران می‌توانند محصولات یا خدمات مورد نظر خود، با استفاده از كلمات كلیدی كه معرف موارد درخواستی آنها می‌باشد، را مورد جستجو قرار دهند. بدست آوردن محلی در صفحه اول یا دوم نتیجه جستجو معمولا بعنوان «جام مقدس» تجارت الكترونیك مدنظر می‌باشد.
در صورت عدم ارائه خط‌مشی مناسب، رقابت پست الكترونیك می‌تواند یك مشتری را برای همیشه از صحنه تجارت شما خارج سازد.
Carried out improperly, an e-mail campaign can turn a customer off to your business forever.
دو موتور جستجوی مشهور در زمینه بازاریابی گوگل و یاهو می‌باشند. شركت مایكروسافت نیز نسبت به ارائه موتور جستجوی خود، به صورت پرداخت هزینه با هر كلیك، اقدام نموده كه بنام ادسنتر (adCenter) خوانده می‌شود.
بازاریابی از طریق ایمیل:      E-MAIL MARKETING:
در صورتی كه بدرستی صورت پذیرد، بازاریابی از طریق پست الكترونیك یا ایمیل می‌تواند باعث تعمیق روابط بین مشتری و شركت مربوطه شده و باعث دسترسی یا تماس شخصی و راحتری در امر فرآیند فروش خواهد شد. در صورت عدم ارائه خط‌مشی مناسب در این خصوص، رقابت پست الكترونیك می‌تواند یك مشتری را برای همیشه از صحنه تجارت شما خارج سازد.
انتخاب تكنولوژی درست منجر به داشتن شغلی سودآور خواهد شد.
Choosing the right technology leads to profitable business.
درك نیازهای تكنولوژی                Understanding Technology Needs
حال كه شغل مورد نظر ما دارای برنامه و استراتژی لازم برای مغازه آنلاین می‌باشد، به چه چیزهایی برای ساخت آن نیاز داریم؟ دقیقا همانند یك فروشگاه آجری یا فیزیكی دو خط اولی كه می‌بایست در لیست كنترلی گنجانده شود نام و موقعیت محلی می‌باشد. در فضای مجازی این موارد معمولا یكسان می‌باشند. آدرس شغل آنلاین نیز می‌بایست در قسمت مربوطه به ثبت آدرس اینترنتی (URL) وارد شود. معمولا این آدرس اسمی است كه با «نقطه كام» (.com) خاتمه می‌یابد. این علامت معرف آن است كه سایت شما یك سایت تجاری است، همانند .org كه به مفهوم سازمان می‌باشد. در صورتی كه خوش‌شانس باشیم، آدرس اینترنتی با نام شغل یكسان بوده و یا آنكه بازتابی از شغل ما خواهد بود.
 
یك ISP (ارائه دهنده خدمات اینترنتی) می‌تواند زمانی كه خریداران آنلاین می‌بایست صرف دانلود صفحه وبی شما نمایند را ارتقا دهد.
An ISP can speed the time it takes for online shoppers to download your web pages.
 درخواست فضا در محیط مجازی وب            Staking a Claim in Cyberspace
مشاغل گوناگون می‌توانند با پرداخت مبلغی ناچیز بعنوان حق سالیانه نسبت به ثبت URL یا فضا (قلمرو – Domain) اقدام كنند. چندین شركت معتبر وجود دارند كه در امر ثبت فضای مجازی می‌باشند. بطور مثال پرواستور (ProStore) در سایت خود نسبت به ثبت مجانی قلمروی مجازی و یا انتقال فضایی كه قبلا ایجاد شده، با استفاده از یك برنامه تك مرحله‌ای، اقدام می‌كند. نام فضای ایجاد شده بصورت ساده همان آدرس می‌باشد. در این زمینه یك كارآفرین نیازمند تملك بخشی از فضا خواهد بود كه بوسیله آدرس تعریف می‌شود.
از جمله ملزومات دیگر برای بهره‌گیری موثر از عملیات مربوط به فروشگاه آنلاین داشتن سبد‌ خرید مجازی می‌باشد.
Another requirement for efficient online store operation is the virtual shopping cart.
سبد‌‌های خرید آنلاین                          Online Shopping Carts
 از جمله ملزومات دیگر برای بهره‌گیری موثر از عملیات مربوط به فروشگاه آنلاین داشتن یك سبد‌ خرید مجازی می‌باشد. این سبد‌ در حقیقت یك فرم سفارش الكترونیكی می‌باشد كه در اولین مرحله از تحقق فرآیند مربوطه نقش بازی می‌كند. اهداف این فرم بشرح ذیل می‌باشد:
 • قادر ساختن خریداران در بررسی و انتخاب اقلام مورد نیاز و پس از آن تصمیم به خرید مورد انتخابی.
 • نمایش اقلامی كه خریدار آنها را برای خرید انتخاب نموده است.
 • ارائه لینكهای اطلاعاتی مورد نظر به خریدار در جهت بررسی و ملاحظه موارد مرتبط با خرید قبل از تایید نمودن فرآیند خرید محصول یا خدمات، نظیر سیاستهای عودت اقلام یا صفحه تشریح كننده هر یك از محصولات.
 • اجازه به خریداران برای تغییر مقدار سفارش و یا حذف اقلامی از آن قبل از كنترل نهایی و پرداخت وجه.
 • دادن اختیار به مشتری در بررسی مجدد فرآیند كنترل نهایی و پرداخت وجه و یا برگشت به فروشگاه برای انتخاب اقلام بیشتر.
این نرم‌افزار سبد‌ خرید اجازه می‌دهد تا تجار نسبت به قبول سفارشات محصولات مختلف از طریق وب سایت خود اقدام كنند. این نرم‌افزار بصورت اتوماتیك سفارش مشتری را محاسبه نموده و جمع آن را اعلام می‌دارد. البته مالیات و هزینه حمل و نقل نیز شامل می‌گردد. برخی از سبد‌‌های خرید دارای توانائیهای تكمیلی UPS (WWW.UPS.com) یا خدمات پستی آمریكا (WWW.USPS.com)  بوده و قادر می‌باشند پذیرش سفارش و فرآیند ارسال را بنحوی راحتر انجام دهند.
یك سبد‌ خرید ایمن با طراحی خوب می‌بایست فرآیند پرداخت وجه از طریق باجه‌ها را برای خریداران آسان، ساده و انعطاف‌پذیر سازد.
A well-planned, secure shopping cart should make the checkout process easy, clear and flexible for the shopper.
تبدیل خریداران به مشتریان                          Turning Shoppers into Buyers
 خریداران آنلاین مشكل پسند می‌باشند. آنها هنوز راحتی ارسال دو روزه یا عودت آسان را درك نكرده و در تمامی طول فرآیند خرید عصبی جلوه می‌نمایند. یك سبد‌ خرید ایمن با طراحی خوب می‌بایست فرآیند پرداخت وجه از طریق باجه‌ها را برای خریداران آسان، ساده و انعطاف‌پذیر سازد.
تحقیقات ژوپیتر نشان می‌دهد كه 54% از خریدارن اینترنت از خرید اقلام مورد نظر خود در اواسط معامله از طریق برخی از مغازه‌های اینترنتی خودداری نموده‌اند. دلیل این خودداری نگرانیهای آنها در مورد خدمات ارائه شده، ارسال و حمل كالا و تحویل آن می‌باشد. نتیجه تحقیقات دیگر نشان می‌دهد كه این میزان در برخی از سایتهای تجارت الكترونیك بین 60 الی 90 درصد می‌باشد. دلایل این امر در برخی از مواقع بواسطه گیجی یا سردرگمی خریداران، خستگی از فرآیند خرید و یا عدم داشتن اطلاعات می‌باشد. برخی از خریداران نیز از سبد‌ خرید تنها بعنوان ابزاری برای نگه‌داشتن اقلام در صف فروش استفاده نموده و در دست آخر اقدام به خرید نمی‌نمایند.
به هنگامی كه اقدام به طراحی و راه‌اندازی سبد‌ خرید آنلاین می‌نمائید، نكات زیر را در نظر بگیرید:
 • به خریدار برای ورود به یك فرآیند طولانی خرید، ساخت رمز عبور و پرنمودن فرمهای حجیم فشار نیاورید. استفاده از مسایل خصوصی و پیچیده نمودن این فرآیند می‌تواند منجر به خاتمه آن بوسیله كاربر حتی قبل از ثبت اشتراك گردد.
 • لینكی را به صفحه خرید اضافه كنید كه در آن جزئیاتی در خصوص سیاستهای مربوط به خدمات مشتری نظیر ضمانت، گارانتیهای ارسال كالا، سیاست عودت كالا و قیمت حمل و نقل ذكر شده باشد.
 • نكات كمكی، سوالات مكرر پرسیده شده (FAQ) و شماره تلفنی كه از عوارض معاف باشد را ذكر نمائید تا مشتریان در صورت بروز مشكل یا سوال در خصوص موارد كنترلی با شما تماس بگیرند.
 • به مشتریان اطمینان دهید كه اطلاعات مربوط به كارت اعتباری آنها بوسیله رمزگذاری و فرآیند انتقال آنلاین بصورت كاملا امنی محافظت می‌شود.
 • از طریق لینك به پنجره‌هایی كه شامل اطلاعات خرید محصول می‌باشند، به مشتریان اجازه دهید، بدون نیاز به خروج از صفحه كنترل خرید، اطلاعات مربوط به كالاهای مورد نظر خود را بدست آورند.
 • تسهیلاتی نظیر اضافه نمودن و یا حذف اقلام از لیست خرید، تغییر مقدار و یا انتخاب دیگر مدلها و یا سبكهای محصول را در صفحه كنترل خرید بگنجانید.
 • در طول مرحله خرید، نحوه پیشرفت این فرآیند را به خریداران نشان داده، تعداد مراحلی كه می‌بایست طی شوند را خاطر نشان نموده، در هر زمان مرحله‌ای كه یك خریدار در آن است را نمایش دهید و همچنین به منظور اعمال تغییرات بدانها امكان برگشت به مراحل قبلی را بدهید.

راهنمای كارآفرینان امور تجاری آنلاین

 

قبول پرداختهای وجه بصورت آنلاین باعث افزایش درآمد و گردش وجوه می‌شود.
Accepting payments online increases revenue and cash flow.
 قبول پرداختها بصورت آنلاین                Accepting Payments Online گردش وجوه، مخصوصا در اوایل راه‌اندازی یك شركت، می‌تواند بعنوان عامل تداوم موفقیت و یا شكست شركتی مطرح باشد. به همین دلیل، بسیاری از مشاغل آنلاین معمولا پرداخت از طریق كارت اعتباری را طلب نموده و آن را ترغیب می‌نمایند. البته بد نیست كه روشهای جایگزین دیگری نظیر چك یا حواله پولی را نیز در نظر بگیریم. ارائه روشهای پرداخت مختلف باعث افزایش فرصتهای داده شده به خریداران، به منظور پرداخت به روشی كه ترجیح می‌دهند، می‌گردد.
در طی فرآیند خرید آنلاین، فروشنده روش ترجیحی پرداخت را از خریدار سوال می‌كند.
During most online checkout flows, a shopper is asked which method of payment is preferred.
مشاغل به هنگامی كه اقدام به راه‌اندازی سیستم تجارت الكترونیك می‌كنند، دارای گزینه‌ها و اختیارات متعددی می‌باشند. این گزینه‌ها شامل:
 • پردازش پرداختها از طریق یك حساب تجاری.
برای پذیرش كارت اعتباری بصورت آنلاین، صاحبان مشاغل كوچك می‌بایست حساب تجاری را از یك بانك درخواست نموده و سپس به یافت روشی برای فرآیندهای معاملاتی اقدام كنند. در یك فروشگاه آجری یا همان فروشگاه فیزیكی، این روش همان عبور دادن كارت اعتباری از دستگاه كارت‌خوان است. در یك فروشگاه آنلاین، این فرآیند به هنگامی صورت می‌پذیرد كه یك خریدار نسبت به تایپ اطلاعات كارت اعتباری خود اقدام نموده و پس از آن صحت اطلاعات كارت بوسیله ادوات پردازشگر حساب تاجر مربوطه تایید شود.
غالبا در طی این فرآیند، از خریدار سوال می‌شود كه كدام روش پرداخت را ترجیح می‌دهد. در صورتی كه خریدار كارت اعتباری را انتخاب نمود، وی به صفحه مربوط به ثبت اطلاعات كارت اعتباری منتقل می‌شود. پس از آنكه خریدار در این صفحه اطلاعات را تكمیل و كلید «ارسال» را انتخاب نمود، اطلاعات كارت اعتباری وی بحساب مورد نظر صاحب كالا انتقال یافته و در آنجا عملیات تصدیق اعتبار انجام پذیرفته و پس از آن مرحله پذیرش یا عدم پذیرش كارت فوق بوسیله پردازشگر حساب صاحب كالا صورت می‌پذیرد.
هیچگونه هزینه راه‌اندازی، هزینه ماهیانه و دیگر حداقلها یا هزینه گیت‌وی (اتصال به دو شبكه نامتقارن) وجود ندارد.
There are no setup charges, monthly charges, minimums or gateway fees.
 
 • بوجود آوردن یك سرویس پرداخت آنلاین.
در صورتی كه شغلی به حساب تجاری دسترسی نداشته و یا آنكه قیمتهای آن بسیار زیاد باشد، یكی از راه‌حلهای موجود استفاده از سرویس پرداخت آنلاین، همانند پی‌پال، می‌باشد. پی‌پال به مشاغل اجازه می‌دهد تا در معاملات خود از كارت اعتباری بصورتی راحت و ایمن استفاده نمایند. این سایت همچنین به خریداران اجازه می‌دهد تا پرداخت را مستقیما از یك حساب بانكی انجام دهند.
عبارتی جهت درك فرآیند پرداخت آنلاین _ كه ظرف مدت چند ثانیه پس از خرید صورت می‌گیرد:
A few terms to help undrestand this process – which occurs in seconds once a purchase is made:
 • حساب تجاری. این حساب كه از طریق بانك انجام می‌پذیرد، اجازه پذیرش كارتهای اعتباری اصلی و چكهای الكترونیكی را بصورت آنلاین می‌دهد.
 • بانك تحصیلی/ اكتسابی. ارائه دهنده مشاغل تجارت الكترونیك بوسیله حساب پردازش كارت اعتباری می‌باشد.
 • گیت‌وی پرداخت. روشی است كه در آن اطلاعات كارت اعتباری بگونه‌ای ایمن از سبد‌ خریدار به حساب فروشنده انتقال می‌یابد. به گیت‌وی اصطلاحا ترمینالهای مجازی نیز می‌گویند، چرا كه دقیقا كاری را بصورت آنلاین انجام می‌دهند كه ماشینهای رمزگشای كارت اعتباری در یك فروشگاه فیزیكی انجام می‌دهند.
 • پردازشگرهای كارت اعتباری (یا پردازشگرهای ثالت). این پردازشگرها جزئیات مربوط به معامله با یك كارت اعتباری را مورد بررسی قرار می‌دهند و این اطمینان را می‌دهند كه كارت معتبر بوده و پس از آن نسبت به واریز وجه به حساب تاجر مربوطه اقدام می‌نمایند. صاحبان مشاغل می‌بایست قبل از بهره‌گیری از این سرویس نسبت به افتتاح حساب تجاری خود اقدام نمایند.

راهنمای كارآفرینان امور تجاری آنلاین

 

موسسات مالی می‌بایست برای محافظت از مشتریان خود نسبت به اعمال ایمنی‌های قابل ملاحظه و لازم اقدام كنند.
Financial institutions have put in place significant safeguards to protect their customers.
 
 اطمینان از ایمنی معامله                  Ensuring Transaction Security
 به هنگامی كه تجارت الكترونیك خود در فاز شروع قرار داشت، كاربران كامپیوتر چندان استقبالی از آن نكردند. چنانچه خواسته باشیم بطور صریح یا رك سخن گوئیم آنها اطمینان نمی‌كردند كه اطلاعات مربوط به كارتهای اعتباری خود را بدست یك فضای مجازی ناشناس بسپارند. با این وجود، امروزه موسسات مالی نسبت به تضمین‌ها و ضمانتهای لازم در خصوص حفاظت از مشتریان خود در برابر هر گونه خطا و یا كلاهبرداری به هنگام خرید آنلاین اقدام نموده و كاربران امروزی با راحتی خیال بسیار بیشتری نسبت به خرید اینترنتی اقدام می‌كنند.
مشتریان توقع دارند تا بازرگانان آنلاین با تهور خط‌مشی‌های مربوط به فروش كالا یا خدمات را در سایتهای فروش خود نشان دهند.
Customers expect merchants to boldly exhibit their privacy policies on their stores’ sites.
 توسعه یك خط‌مشی حریم خصوصی           Developing a Privacy Policy
 ترس مشتریان از سرقت اطلاعات و تجاوز به حریم آنها به هنگام خرید اینترنتی، عرضه خط‌مشی حریم خصوصی را برای مشاغل آنلاین ضروری می‌سازد. مشتریان توقع دارند تا بازرگانان آنلاین با تهور خط‌مشی‌های مربوط به فروش كالا یا خدمات را در سایتهای فروش خود نشان دهند و همچنین در این خصوص لینكهایی را در صفحات فهرست خود و سبد‌ خرید داشته باشند.
ده نكته برای حركت یك شغل بسوی آنلاین        Ten steps to movea  business online
 • بررسی محیط رقابت: به رقبای آنلاین خود نگاه كرده و تصمیم بگیرید چگونه می‌توانید خود را متمایز از آنها جلوه دهید.
 • URL : نسبت به ثبت فضا و نام اینترنتی (Domain) اقدام كنید.
 • تكنولوژی: اقدام به خرید یك سرور نموده و یا آنكه از ارائه دهندگان خدمات اینترنتی استفاده نمائید.
 • توسعه وب: فردی كه در امور توسعه وب تخصص دارد را استخدام نموده و یا آنكه از نرم‌افزار توسعه وب استفاده كنید. پس از آن نوع طراحی سایت و چگونگی ناوبری در آن را مورد بررسی قرار دهید.
 • محصول: نسبت به بوجودآوری فهرست یا لیستهای آنلاین مربوط به شغل خود اقدام كنید.
 • پرداخت: در جستجوی یك روش سفارش ایمن آنلاین كه شامل سبد‌ خرید و خدمات پرداخت است باشید.
 
 • محافظت: با ویروسها مبارزه كنید و از طریق نرم‌افزار ضدویروس از سایت و كامپیوترهای خود محافظت نمائید.
 • بازاریابی: نوعی از سیستم بازاریابی را توسعه دهید كه در آن خط‌مشی‌های خدمات مشتری مشخص و اعلام شده باشد.
 • معاملات: اتحاد و ارتباط خود را با شركای مهم نظیر تامین‌كنندگان محصول، بهینه‌سازان موتورهای جستجو، خدمات تكمیلی، حمل كنندگان كالا، تكنسینهای وب و شركتهای بازاریابی یا روابط عمومی حفظ نمائید.
10- نسبت به آپدیت یا  بروزرسانی اطلاعات موجودی كالا،  فهرستها  و  لیستهای   
      مربوطه برای مشتریان اقدام نمائید.
 
پرواستورها همراه با خدمات پرداخت پی‌پال ، راه‌حل جامع آنلاینی را ارائه می‌دهند كه از ثبت URL و میزبانی وب سایت آغاز گشته و تا راه‌اندازی فهرست محصول همراه با سبد‌ خرید ایمن و فرآیندهای مرتبط با پرداخت ادامه می‌یابد.
جالب توجه است كه یك شغل به چه میزان می‌تواند پیشرفت داشته باشد، آن هم به هنگامی كه مشتریان آن تنها نیاز دارند تا انگشت خود را بلند كنند.
It’s amazing how a business can thrive when its customers only need to lift a finger.
 

راهنمای كارآفرینان امور تجاری آنلاین

 

 نتیجه‌گیری    Conclusion
 براه اندازی یك فروشگاه آنلاین ممكن است بعنوان چالشی مخوف جلوه نماید، ولی حقیقت آن است كه این امر هرگز تاكنون به این سادگی قابل تحقق نبوده است. امروزه، بسیاری از فرآیندهای حركت یك شغل بسمت این پدیده استاندارد شده و حتی بصورت اتوماتیك انجام می‌پذیرند. صاحبان مشاغل با اعمال این فرآیند‌ها، مفهوم كاملا جدیدی را در زندگی تجاری خود احساس می‌نمایند. آنها بخوبی درك می‌كنند كه با بهینه سازی این بازار جدید موفق به كسب اعتماد مشتریان اینترنتی گردیده‌اند. به هنگامی كه با برخی از این افراد كه نسبت به انتقال مشاغل خود به آنلاین اقدام نموده برخورد می‌كنم، از دیدن نشانه‌های كامیابی در پیشانی آنها متعجب نمی‌شوم، در حالیكه، آنها قبلا از عدم پیشرفت قابل توجه خود گلایه داشتند. مزیتهای آنلاین آنقدر برای كارآفرینان تجارت الكترونیك مشهود است كه آنها بطور مداوم از من سوال می‌كنند كه چگونه می‌توانند كار خود را حتی بیش از این گسترش داده و مخاطبین بیشتری را جزء قلمروی كاری خود قرار دهند.
در حقیقت، اینترنت می‌تواند برای هر نوع از شخصیتهای مرتبط با كارآفرینی مثمرثمر باشد. بطور مثال در صورتی كه یك كارآفرین اینگونه تصور كند كه زندگی تنها یك ظرف گیلاس است، ما بزودی درخواهیم یافت كه وی نه یك ظرف بلكه در حال فروش ظرفهای متعدد گیلاس می‌باشد. تاكنون هرگز كارآفرینان چنین فرصت روشن، آسان و نسبتا ارزانی، برای دسترسی به بازارهای جهانی، با این همه محصولات و خدمات را نداشته‌اند.
جالب توجه است كه یك شغل به چه میزان می‌تواند پیشرفت داشته باشد، آن هم به هنگامی كه مشتریان آن تنها نیاز دارند تا انگشت خود را بلند كرده و كلیدی را بفشارند.
 
 
واژه نامه       Vocabulary
Entrepreneur                                                                  كارآفرین
Business                                                                            شغل
Online Store                                       فروشگاه آنلاین (مجازی)       
Brick and mortar Store                                        فروشگاه آجری (حقیقی)
Shopper                                                                         خریدار
Internet                                                                           اینترنت
Web site                                                                وب سایت       
Customers                                                                      مشتریان
Buyers                                                                  خریداران        
Sellers                                                                   فروشندگان     
Maintaining Operations                              عملیات نگهداری           
Porfitability                                                 قابلیت سوددهی           
Expense                                                                هزینه       
Consulting Service                             خدمات مشاوره‌ای         
Revenue                                                                درآمد      
Administrative Costs                                    هزینه‌های اداری- اجرایی   
Retailer                                                                 خرده فروش 
Marketing Strategy                                      استراتژی بازاریابی و فروش
Technology needs                                                  نیازهای تكنولوژی
Discount                                                               تخفیف     
Business Model                                                     مدل تجاری   
Competition                                                          رقابت      
Survive                                                                  زیست، بقا  
Resources                                                             منابع       
Audience                                                               مخاطب    
Overseas Market                                          بازار آنسوی‌دریاها        
Shipping Charges                                        هزینه‌های حمل        
Electronic Order Form                                فرم سفارش الكترونیك   
Merchants                                                   بازرگانان، تجار       
Customer Service                                         سرویس مشتری      
Commertial Messages                                  پیامهای بازرگانی     
Navigation                                                  ناوبری، مرور سایت اینترنتی
Homepage                                            صفحه اصلی یا اول در یك وب‌سایت
Complex Animation                                     انیمیشن پیچیده    
Dial-Up                                             شماره گیری تلفن برای اتصال به اینترنت
Complementary Products                   محصولات مكمل    
Package                                                      بسته‌بندی        
Search Engines                                            موتورهای جستجو
Email Marketing                                    بازاریابی و فروش از طریق ایمیل
Email newsletter                                          خبرنامه ایمیلی     
Profitable Business                                      تجارت سودزا     
ISP                                          ارائه دهنده خدمات اینترنتی              
Hosting Services                                 سرویس‌های میزبان           
URL            مجموعه رشته‌ها یا كلماتی كه مشخص كننده محل یك فایل در اینترنت است
Online Shopping Carts                                سبد‌‌های خرید آنلاین
Cash Flow                                                    گردش وجوه
E-Commerce                                                تجارت الكترونیك
Gateway fees                                                 هزینه گیت‌وی
Transcation Security                                    امنیت معامله
Privacy Policy                                          خط‌مشی خصوصی

 

راهنمای كارآفرینان امور تجاری آنلاین

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا به جای کپی مقالات با خرید آنها به قیمتی بسیار متناسب مشخص شده ما را در ارانه هر چه بیشتر مقالات و مضامین ترجمه شده علمی و بهبود محتویات سایت ایران ترجمه یاری دهید.
تماس با ما

اکنون آفلاین هستیم، اما امکان ارسال ایمیل وجود دارد.

به سیستم پشتیبانی سایت ایران ترجمه خوش آمدید.